Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Odkryć PRAWDĘ czy KŁAMSTWO ? : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odkryć PRAWDĘ czy KŁAMSTWO ?
PostZamieszczono: 01 sie 2010 14:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Czasem wielu z Nas widzi że coś się dzieje nie dobrego lub wyczuwa coś mając przed oczami lecz nie znajduje potwierdzenia w Odpowiedziach gdyż nasz głos wewnętrzny podpowiada zupełnie co Innego niż Rzeczywista Sytuacja. Temat ten otwieram z tego właśnie powodu by zająć się Odpowiedziami na Pytania Ważne , Trudne stanowiące Odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi.

Tytuł: Re: Odkryć PRAWDĘ czy KŁAMSTWO ?
PostZamieszczono: 01 sie 2010 14:49 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

jako że otworzyłem ten temat sam mam pytanie które uwarunkowało powstanie tego tematu poniekąd :

Moja sytuacja wygląda w ten sposób :

Podejrzewam że za plecami moja Partnerka mnie zdradza Myślami, sms-ami i przestaje mnie Kochać tak jak bym tego pragnął i chciał z powodu chłopaka mojej siostry którego też podejrzewam o to że On Zakochał się w niej. Każda sytuacja kiedy nas odwiedza z moją siostrą samochodem ...obserwuje zachowanie mojej Partnerki wobec Niego. On ma na imię Krystian i mimo mych zapewnień że nic do niej nie czuje a Marcie On się nie podoba i nie ciągnie jej do niego jakoś wewnętrznie w to nie wierze i intuicja podpowiada mi zupełnie co innego. Teraz ma jej numer telefonu który dałem Marcie niby Ja sam czego nie potrafię sobie przypomnieć bym dawał być może tak było że dałem. Kiedy spotykają się ich spojrzenia dostrzegam ogień w oczach Marty i kokieterię której nie jest w stanie ukryć. Tłumaczy mi tym - no to jak mam się zachować? - Problem jest na tyle poważny że jako RAK jestem osobnikiem strasznie podejrzliwym i zazdrosnym. Mam też silnie rozwiniętą Intuicję która podpowiada mi to co ja właśnie czuje ... że dzieje się Coś nie dobrego dla mnie i mej sytuacji w związku. On jest lepiej usytuowany finansowo i to jej imponuje do tego fizycznie jest dobrze zbudowany i ma dobry charakter. Pomimo tego iż jest z moją siostrą zacząłem mu powoli i Marcie przestawać ufać. Chciałbym poznać odpowiedź na pytanie - Czy utrzymują ze sobą kontakt poza moją wiedzą i czy jest coś o czym nie wiem i może zaszkodzić stabilności mego związku z Martą ? -

Wiele razy w przeszłości moje przeczucia były negowane przez najbliższą rodzinę i osoby otaczające mnie na co dzień a kiedy już Sprawdzały się w Rzeczywistości ukazując że nie myliłem się i miałem rację to pojawiała się cisza ! bez słów - Miałeś rację !!! -. Staram się wierzyć że Marta jest za mną i nie ciągnie jej do Krystiana oraz że nadal mnie Mocno Kocha i nigdy nie Zdradzi jednak powoli zaczynam mieć coraz większe wątpliwości i chciałbym być pewny że moje przeczucia są mylące i nie jest tak jak to czuję wewnętrznie.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 16:25 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Moim zdaniem to że jesteś zazdrosny jest całkiem normalnym uczuciem, dziwne byłoby dla mnie gdyby Twoja kobieta była dla Ciebie kimś o kogo nie jest się zazdrosnym.
Co do intuicji, ja mam tak samo, czasem czuję wewnątrz, gdzieś tam w środku że mam rację jednak zawsze jestem zbywana tekstami "Ty zawsze swoje...".
Jeśli na przykład mam ważną sprawę lub pokłócę się z kimś i czekając na odpowiedź czy reakcję czuje wewnętrzny spokój, to mogę już przed odpowiedzą mieć pewność, że będzie negatywnie, a jeśli w czasie oczekiwania jestem poddenerwowana, niecierpliwa, myślę o tym, to zawsze spadam na cztery łapy i jest dobrze.

Też mam dosyć dobrze rozwiniętą intuicję i czasem mimo, że na pozór nic nie widać, zwyczajnie czuję że jakoś "skarpetki do butów nie pasują" (taka moja metafora) :)

Dlatego uważam, że jeśli czujesz jakąś niepewność, nieufność trzeba to dokładnie zbadać ale raczej emocje odłożyć na bok bo tylko zaciemnią obraz.

Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 19:00 
Pogromca Wszelkich Tematów

Aurelian oni po prostu się lubią, a Twoja partnerka lubi potwierdzać swoją atrakcyjność w oczach innych mężczyzn, co nie znaczy, że od razu będzie Cię zdradzać. Nie esemesują ze sobą w celach romansowych. Wyluzuj.
Niektórzy ludzie mają większą niż inni zdolność do kreowania swojej rzeczywistości, jeśli tak jest w Twoim przypadku, to obawiając się czegoś, będziesz to coś przyciągał. Myśl pozytywnie.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 21:17 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Gosia nie miałbym tych przeczuć gdyby nie jej przeszłość !!! i pyt. Czy twa wypowiedź opiera się o psychologiczny aspekt zachowania Kobiet czy wnioskujesz wypowiedź w oparciu o karty TAROTA. Ja ..nie mogę sam sobie rozłożyć na ten problem gdyż jestem mocno połączony emocjonalnie i psychicznie z daną osobą co nie ułatwi interpretacji dlatego proszę o wgląd ! i również ten Temat ! dla osób z podobnymi problemami do moich.

Mam za dużo problemów które staram się rozwiązać również przy pomocy pozytywnego myślenia lecz już nie skutkuje. Wczoraj nawet byłem w LICHENIU i modliłem się sam przy Cudownym Obrazie Matki Boskiej . Wiesz ... to ja zawsze sprawiałem Cuda Ludziom ! a ludzie potem mi się odpłacali. Wyciągałem z najgorszego bagna, stawiałem na nogi, ukazywałem ich możliwości i byłem w stanie sprawić by w nie uwierzyli i je dostrzegli ... i kiedy za dużo Pewności Siebie ! i Dobrej Energii przelałem zwracało się to przeciwko mnie. I nie mówię tego szukając pocieszenia i wsparcia bo już dawno mam to gdzieś.
Powiem nawet więcej ... nikogo nie zamierzam straszyć lecz coraz częściej myślę o śmierci choć wiem co czeka ludzi którzy za wcześnie kończą nie godząc się na takie życie. Zresztą proszę wyłącznie o wgląd w powyższą sprawę i prośbę i nic więcej.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 21:53 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obrazek

[img]ImageShack.us[/img]

PostZamieszczono: 01 sie 2010 21:54 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:20 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

A nie możesz tak zwyczajnie porozmawiać z partnerką o swoich odczuciach, powiedzieć co cię boli i co ci się nie podoba,może tak będzie prościej, może jest tak jak napisał Gosia,szuka potwierdzenia swojej atrakcyjności w oczach innego,ale na tym koniec.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:25 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

wejdź w temat ... OK szuka to już wiem kwestia leży w tym o czym powyżej na początku napisałem i nic więcej.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:40 

Kwestia czy chcesz znać prawdę czy żyć z kłamstwem?

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:41 
Pogromca Wszelkich Tematów

Pisałam w oparciu o karty.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:45 

Owszem w oparciu o karty, ale też napisałeś ,że osoby z podobnymi problemami.

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:48 

Wiesz, zastanawia mnie fakt, co byś zrobił jak karty pokażą, że Twoja partnerka jest ok, nie będziesz już podejrzliwy?a jak karty pokażą nie to co byś chciał to co wtedy, rozstaniesz się z nią?

PostZamieszczono: 01 sie 2010 22:52 

Nie zauważyłam postu Gosi, że pisała w oparciu o karty. No więc skoro karty pokazały, że nie dzieje się nic poważnego, to trzeba mieć zaufanie.

PostZamieszczono: 02 sie 2010 08:57 
Awatar użytkownika

Aurelian. To co powiem teraz nie wynika z kart a raczej z praktyki.
W moim przekonaniu zaufanie do partnera/ki jest jedną z fundamentalnych zasad w związku. Razem z żoną dajemy sobie dość dużo swobody. Czasami słyszę od znajomych czy nie obawiam "puszczać" żonę samotnie (z dzieckiem) na urlop, wypady integracyjne (w poprzedniej jej pracy było ich sporo) itd. Wtedy odpowiadam, z uśmiechem, cytatem z jakiegoś zapomnianego filmu włoskiego "z kłamstwem można żyć a prawda nie jedno małżeństwo rozbiła". To oczywiście takie humorystyczne moje podejście do sprawy. Astrologicznie ja jestem skrzyżowaniem Barana z Bykiem a ona Wodnik. Nikt nie dawał nam szans na zbyt długi staż. I nie chodzi tylko o horoskopy ale znajomi też. Mamy 15-toletnią córkę i cały czas jesteśmy ze sobą.
Nasze życie składa się ze wzlotów i upadków (matematycznie to taka sinusoida) ale to dobrze bo jeśli coś jest cały czas hiper super to się do tego przyzwyczajamy i nie potrafimy tego docenić. Moim zdaniem należy dbać o to aby upadki/dołki nie były za głębokie ponieważ wtedy możemy się nie podnieść.
Sam przeszedłem (z wzajemnością) zauroczenie inna kobietą jakieś siedem lat temu (miłość jest jak świnka /choroba/ im później przychodzi tym gorszy ma przebieg). Powiem tak: gdyby wtedy powiedziała "chodź ze mną" nie wiem jakby to się skończyło. Samokontrola pozwoliła zachować nam resztki rozumu i do tej pory jesteśmy przyjaciółmi, możemy się spotkać i porozmawiać o wszystkim ale już bez takich emocji ale ze znacznie większym zrozumieniem bo znamy się z tej strony z której inni nas nie znają.
Moja małżonka także była zafascynowana innym (długie rozmowy telefoniczne, częste rozmowy o nim, co u niego itd - kontakt z pracy). Poznałem go. No cóż gdybym był kobietą też bym się nim zafascynował, naprawdę fajny facet.
Pomimo to dalej jesteśmy ze sobą razem i cały czas sobie ufamy. Większość naszego życia tworzymy m sami dokonując wyborów. Znam zestaw ludzi, którzy się pogubili i "rozpadli" oraz takich którzy trafili w swoje miejsce dopiero za którymś razem, inni cały czas szukają.
Wiem. To nie jest pocieszenie, ale sam mówiłeś, że nie o to ci chodzi. Według mnie musisz sam sobie odpowiedzieć czy jesteś w stanie tak żyć. Ciągłe podejrzenia to zatrucie relacji między wami. Zakładając, że Twoje przeczucia są słuszne myślę: Każda decyzja, którą teraz podejmiesz może potoczyć się co najmniej w dwóch kierunkach. Daj swojej partnerce swobodę działania, otocz ją opieką, wspieraj, zaufaj może wtedy "wróci" a może lepiej będzie określić to "nie odejdzie". Można ewentualnie też naciskać, ostawić sprawę na ostrzu noża ale też nie ma gwarancji, w którą stronę sprawy się potoczą.
Decyzję musisz podjąć sam (ja przeżyłem oba przypadki) a potem konsekwencje...
Kończę ten przydługi wywód i chciałbym abyś znalazł w sobie dobre rozwiązanie. Jakiś czas temu jadąc samochodem też miałem już wybrane drzewo z którym chciałem się spotkać... ale żyję, uparłem się jak Baran i staram się żyć tak aby codziennie rano przed lustrem móc powiedzieć sobie prosto w twarz "nie żałuję".
Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 02 sie 2010 10:29 

Bardzo mądre spostrzeżenia.
Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 02 sie 2010 13:44 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Jarzar, to bardzo mądra i dojrzała wypowiedź. Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 02 sie 2010 20:06 
Rozmowny Użytkownik

witaj Aurelian,

chciałam trochę inaczej podejść do tematu, bo tak sobie myślę, że różni mężczyźni/różne kobiety zawsze będą się w waszym życiu w taki czy inny sposób pojawiać. ważniejsze zawsze jednak będzie to, co jest między wami, bo tylko to pozwoli wam przetrwać wiele burz - no cóż - one są nieodłącznym elementem życia. pozwoliłam więc sobie zrobić wam rozkład partnerski - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.

twoja Marta jest dla ciebie kimś niezwykle ważnym, wręcz przeznaczonym przez opatrzność. jest między wami dużo pozytywnej energii, ciepła. przebywanie razem daje wam obojgu dużo radości. Ona szuka w tobie oparcia i opiekuna, kogoś, kto się o nią zatroszczy. ale też wyrwie z szarej rzeczywistości. martwi ją jednak trochę twoja "gorąca głowa" i - tu nie jestem pewna - ale chyba też trochę fatalistyczne podejście do życia.
ty masz dużą potrzebę kontrolowania tego związku, czasem nawet narzucania swojej woli. Marta ma podobne obawy jak ty - boi się tego, że też możesz zainteresować się kimś innym, też bywa zazdrosna.
zagrożeniem dla was może być roztrząsanie tego co było - zarówno złych chwil, które już minęły i należy o nich zapomnieć, ale także myślenie życzeniowe i rozpamiętywanie "że kiedyś to było tak...., mówiłeś do mnie w taki sposób.... patrzyłaś na mnie tak ze aż ciary przechodziły..." itp. pamiętajcie, że tak jak zmieniamy się my zmienia się i uczucie między nami.
w najbliższym czasie powinniście pozwolić sobie na "nowy początek", może jakiś drobiazg np. wspólny wyjazd i oderwanie się na trochę od codzienności, czas tylko dla was, a może coś ważniejszego np. podjęcie jakiejś decyzji dotyczącej waszego związku i jak chcielibyście, aby się dalej rozwijał.
rada dla was: pamiętajcie, że uczucie niepielęgnowane, choćby największe i najgorętsze - może z czasem oziębnąć i zmienić w nudną rutynę.

mam nadzieję, że to coś pomogło.

p.s. a tak w ogóle to ta twoja Marta to prześliczna kobieta jest :)

PostZamieszczono: 03 sie 2010 16:22 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dziękuję Jarzar i Roo !! Wasze Wypowiedzi podniosły mnie na Duchu oraz Gosi co się zgadza i jest Trafione w 100% choć gdy jej między słowami wspomniałem w rozmowie telefonicznej to to wyparła. Roo - trafienie Perfekcyjnie !!! Świetnie Opisane !!! Dziękuję Jarzar a Tobie należy się Złoty Medal Serca ! mam Nadzieję że i Ja utrzymam ten Kielich w równowadze.

Pozdrawiam a Marta ;) nom najbardziej oczy ;)

PostZamieszczono: 04 sie 2010 12:49 
aurelian pisze:
Dziękuję Jarzar i Roo !! Wasze Wypowiedzi podniosły mnie na Duchu oraz Gosi co się zgadza i jest Trafione w 100% choć gdy jej między słowami wspomniałem w rozmowie telefonicznej to to wyparła. Roo - trafienie Perfekcyjnie !!! Świetnie Opisane !!! Dziękuję Jarzar a Tobie należy się Złoty Medal Serca ! mam Nadzieję że i Ja utrzymam ten Kielich w równowadze.

Pozdrawiam a Marta ;) nom najbardziej oczy ;)

Fajnie ze sie odezwales. Zastanawialam sie co sie z Toba dzieje, bo pisalam do Ciebie maila i nie odpowiedzales. Dobrze wiedziec ze zyjesz i ze jestes nadal z Marta. mam nadzieje ze sie miedzy wami dobrze ulozy, a zaufanie to podstawa zwiazku.

PostZamieszczono: 04 sie 2010 22:12 
Administrator
Awatar użytkownika

[admin mode]Przeniosłam ten temat z "Biblioteczki rozkładów...".
Aurelianie, proszę abyś uważniej wybierał miejsce do założenia nowego tematu.
[/admin mode] :)

Odnośnie sprawy, jutro postaram się napisać coś od siebie.

PostZamieszczono: 05 sie 2010 17:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Ok dorzucam swoje trzy grosze. :)

Grosz pierwszy. Nawet jeśli dostrzegasz, że wpadli sobie w oko, nie oznacza zaraz, że cokolwiek z tego wyniknie. Jeśli Twoja Marta zachowuje się nieco kokieteryjnie, również nie oznacza że chce tego faceta uwieść. Oznacza to, że czegoś jej brakuje... i nie jest to wcale kasa.
Grosz drugi. Jeśli chcesz aby sprawy rozwinęły się w kierunku romansu, rób jej sceny zazdrości, sprawdzaj sms-y, dopytuj, patrz krzywo, podlej to sosem wymówek i fochów. Gdy będzie na Ciebie wkurzona i ogólnie sfrustrowana prędzej wpadnie w ramiona tamtego (albo w ramiona kogoś innego), gwarantuję.
Grosz trzeci. Skoro czujesz że Wasza relacja zmierza w niedobrym kierunku i widzisz jakieś sygnały ostrzegawcze, bierz się do roboty. Zazdrość nie jest żadnym rozwiązaniem, jak widzisz rozwiązaniem nie jest też wmawianie sobie że wszystko gra.

Zamiast (przepraszam), dupę sobie truć jałowymi pytaniami z serii "czy ona mówi mi prawdę czy kłamie", "czy intuicja mówi prawdę czy nie" lepiej zapytaj siebie:
- co w naszym związku ostatnio kuleje?
- co się zmieniło od czasu gdy czuliśmy się dobrze i wszystko wokół było piękne?
- jak można przywrócić radość?
- co mogę zrobić by Marta była ze mną szczęśliwa?

A najlepiej pogadajcie sobie na spokojnie. Tylko nie o Krystianie, o WAS. On nie jest w ogóle ważny.

Z moim Piotrkiem mamy taką metodę, że w dniu kiedy wypada rocznica robimy wieczór szczerości. Coś na zasadzie gry w pytania, gdzie jedna osoba pyta o co zechce, druga ma szczerze odpowiadać.
Jest to czas kiedy można zadać każde pytanie, wyjaśnić każdą wątpliwość - oczywiście kluczowy jest dobry nastrój, bo wtedy wiadomo, łatwiej idzie poruszanie nawet ciężkich kwestii i nikt się nie wkurza. :) Nam akurat pomaga w tym wyjście do pubu, jest przyjemnie, pełen luz, samo leci.
Polecam, naprawdę można oczyścić w ten sposób atmosferę i przy okazji dowiedzieć się wartościowych rzeczy. Fakt, że warunkiem jest aby obie strony chciały się bawić i podeszły do tego jak do gry, a nie jakiejś wojny na czepianie się. Pamiętajcie żeby przenigdy nie zaczynać od spraw palących, tylko od drobiazgów, rzeczy mało istotnych, a najlepiej śmiesznych i lekkich - gdy się rozkręcimy poważniejsze historie wchodzą spontanicznie, po prostu pytanie za pytaniem jest coraz bardziej ciekawie. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]