Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Życia duszy... : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Życia duszy...
PostZamieszczono: 26 lip 2010 23:25 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Kochani, właśnie sobie przypomniałam jak dawno, dawno temu, miałam wtedy z 5 lat ;), przyjechali do nas goście. To był pewien kolega dziadka i babci z Warszawy wraz z żoną, tylko ją pamiętam, i z kimś trzecim. Tą trzecią osobą, jak babcia kiedyś wyjawiła był astrolog, czy wróżbita, i powiedział mojej babci, że jej dusza ma 11 żyć i to jest ostatnie, albo siódme- nie pamiętam dokładnie :roll:
Słuchajcie, jak to jest z tymi duszami? Słyszałam też określenie "stara dusza", gdzie jest to widoczne, że jest sie taką duszą, czy jest to temat cokolwiek zbieżny z tym co napisałam powyżej? I czy to prawda, że dusza ma określona ilość żyć? Moja babcia do końca się śmiała, że jeszcze tu wróci ze swoimi kotami! :D
Może ktoś z Was się tym szczególnie interesuje i cośkolwiek o tym wie? 8-)

Tytuł: Re: Życia duszy...
PostZamieszczono: 27 lip 2010 07:05 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja nie wiem jak to jest, nie znam się na tym ale ja np. mam coś takiego czasami, że odczuwam jakbym tu była przez chwilę, a i mam wrażenie, że już gdzieś żyłam, np. bardzo dobrze jakby zadomowiana się czuję w kulturze Egiptu choć specjalnie tym się nie interesuje, zwyczajnie jak czytam o starożytnym Egipcie czasem, to czuje takie domowe ciepło taki jakby swojski klimat :P

PostZamieszczono: 28 lip 2010 13:01 
Nowicjusz

Jest to bardzo interesujący i obszerny temat, bardzo fajnie opisany pod tym linkiem, który niniejszym podaję:
http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-rozwoj ... duszy.html

Jak się zorientujesz są różne poziomy wieku duszy, w każdym z tych poziomów jest jeszcze kilka etapów a każdy etap ma jeszcze kilka wcieleń.... ;)

PostZamieszczono: 29 lip 2010 21:07 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

IX + II + XVII też mogą wskazać na rozwój zastępować Arcykapłankę może Głupiec 0 symbolizując duszę świeżą dopiero próbującą Experience na Earth !!! Stara dusza dla mnie to właśnie IX pustelnik w połączeniu z kartą Duszy II Arcykapłanką !

PostZamieszczono: 30 lip 2010 21:44 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

stara dusza to w numerologii 11/2

PostZamieszczono: 30 sie 2010 12:44 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Brzanko, na prawdę? Ja jestem 11/2 w numerologii :)

PostZamieszczono: 23 cze 2012 13:22 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Polecam książkę , którą można ściągnąć za darmo z Internetu "Wiek duszy wg Michaela-Joya Pope". Są tam opisane dusze wg wieku - dusza noworodka, młoda, dojrzała i stara. Kiedyś pewien człowiek powiedział mi, że jestem duszą starą (jestem numerologiczną 9-tką co by się zgadzało, bo często ta liczba kojarzona jest z dojrzałością duchową).

Istnieje równiez coś takiego jak PŁEĆ DUSZY. Podobno dusza w ostatnim wcieleniu wybiera płeć fizyczną najmniej jej odpowiadającą.

PostZamieszczono: 23 cze 2012 15:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie lubię tworzenia podziałów na "stare dusze" i "młode". Podobnie jak wszelkie "wyliczanie poziomu" wszystko sprowadza się raczej do łechtania ego, niż cokolwiek wnosi do duchowości.
Pod artykułami tego rodzaju, zawsze mamy wysyp "starych dusz". Żeby to było takie proste... :hehehe:

Wszyscy jesteśmy równi, każda dusza jest tak samo "stara" - różne są jedynie lekcje i doświadczenia, a tu znowu nie ma lepszych i gorszych.
Tzw. "stara dusza" wcale nie musi wcielić się w uduchowioną osobę, bo może zostać totalnie infantylnym ludzikiem, który o duchowości ani myśli. Dzieje się tak, gdy trzeba zrównoważyć, to, że w poprzednich żywotach ciężko pracowaliśmy w sferze ducha. Ot, ma teraz odsapnąć i zejść na ziemię...
I odwrotnie, intensywne zajmowanie się duchowością teraz, może wynikać z tego, że nie byliśmy duchowi i musimy równoważyć przyziemność poprzednich żywotów.

Człowiek, który w poprzednich żywotach był aż nadto zajęty pomaganiem innym ludziom, nie musi zostać "świętym Franciszkiem", tylko... najgorszym gnojkiem, który zajmuje się wyłącznie własnym szczęściem i o innych kompletnie nie dba. Dlaczego? Bo on będąc tym dobrym altruistą zebrał pozytywny duchowy potencjał, dzięki któremu może być taką "złą" postacią, sobie tym nie zaszkodzi, a innym właśnie pomoże. Na ziemską logikę zło to zło, dobro to dobro, ale na duchowym poziomie taki egoistyczny drań zajmujący się sobą, może jednocześnie leczyć dusze, które przerabiają problem związany np. z uzależnieniem się od innych. :usmiechniety:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]