Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Odczytywanie aury- czy da się tego nauczyć? : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odczytywanie aury- czy da się tego nauczyć?
PostZamieszczono: 03 cze 2010 21:08 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Hejo!
Od kiedy rozpoczęłam mój romans z ezoteryką (czyli niedawno, więc jestem na etapie dzikiej, płomiennej miłości, która miejmy nadzieję z biegiem czasu nie przemieni się w małżeńską rutynę;]) po głowie chodzi mi jedno pytanie; czy dziedzin takich jak odczytywanie aury da się tak po prostu nauczyć jak chemii czy geografii?
Na pewno łatwiej z chiromancją czy numerologią, ale aura jest przecież nieuchwytna. A może to przywilej dla wybranych?

Tytuł: Re: Odczytywanie aury- czy da się tego nauczyć?
PostZamieszczono: 08 lip 2010 03:07 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Niektórzy znawcy twierdzą, że umiejętność widzenia aury związana jest z uaktywnieniem trzeciego oka a u większości dorosłych zwykle jest ono zamknięte. Powodem zaniku zdolności oka jest jego nieużywanie. Wybranym można zostać jeśli ma się taką wolę a wtedy aura przestaje być nieuchwytna.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 08 lip 2010 15:44 
Zibko pisze:
Niektórzy znawcy twierdzą, że umiejętność widzenia aury związana jest z uaktywnieniem trzeciego oka a u większości dorosłych zwykle jest ono zamknięte. Powodem zaniku zdolności oka jest jego nieużywanie. Wybranym można zostać jeśli ma się taką wolę a wtedy aura przestaje być nieuchwytna.

w Pewnej ksiazce czytalam ze chrzest zamyka 3 oko. To by znaczylo ze nie ochrzczeni ludzie maja 3 oko otwarte.

PostZamieszczono: 08 lip 2010 16:20 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Wybacz Rani ale nie wierzę w ograniczenia człowieka wynikające z faktu, że urodzili się w jakiejś religii. Każdy z nas dorasta kiedyś do momentu szukania odpowiedzi na ważne pytania co znaczy Bóg, gdzie jest Bóg, czym jest itd... itp... Tak jest w przypadku każdego człowieka na ziemi a ponieważ każdy odpowiada na to po swojemu to mamy tak wiele religii które są sobie różne a nawet bywa, że przeciwne sobie.
Myślę, że to nie chrzest zamyka trzecie oko ale nasze otoczenie, wychowanie, religia. Świat ostatnio był nastawiony wyłącznie na racjonalność a cała nadbudowa duchowa została zapomniana i zlekceważona.

PostZamieszczono: 08 lip 2010 18:10 
Zibko pisze:
Wybacz Rani ale nie wierzę w ograniczenia człowieka wynikające z faktu, że urodzili się w jakiejś religii. .

ja rownierz nie wierze , podalam tylko, ze o czyms takim czytalam, niektore rytualy maja wplyw na czakry, w tym przypadku chrzest mialby podobno (wedlug autora ksiazki) zamykac czakre 3 oka. Podalam to jako ciekawostke.

Chociaz ogolnie rzecz biorac sa religie , ktore ograniczaja czlowieka, ale w innym sensie. Np wolnosc kobiet. Ale to juz dyskusja na zupelnie inny temat niz ,,widzenie aury, czy mozna sie tego nauczyc''...

PostZamieszczono: 08 lip 2010 19:15 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

To byłoby beznadziejne gdyby fakt nieświadomego przejścia rytuału chrztu miał wpływać na posiadanie intuicji i wszystkiego innego do czego to trzecie oko jest potrzebne. Czy myślisz, że to święcona woda zamyka oko?!!! W takim razie cały świat katolicki skazany byłby na racjonalne tylko pojmowanie a tak nie jest. Jest mnóstwo
Religia swą formułą zamyka nam stopniowo to oko bo zadaniem i rolą wszystkich wiernych jest słuchać nauk, ślepo wierzyć w ich słuszność, stosować je w życiu codziennym i aktywnie uczestniczyć w rytuałach. Płacenie podatku to w zasadzie uboczna sprawa ale jak zapłacimy to sami już nie musimy nic robić dla zbawienia. Odpuszczenie grzechów można przecież kupić.
Ci co wolą jednak porozumiewać się ze swoim Bogiem zamiast się go bać, jak nakazuje Kościół nie potrzebują pośredników do tego. Tym potrzebne sa wszystkie możliwe zmysły do tego porozumienia, włączając trzecie oko. Mając taką wolę da się je otworzyć. Takie wolne myślicielstwo nie jest na rękę żadnej formalnej instytucji.

To wszystko jednak to rzeczywiście zupełnie inny temat, chociaż w kościele łatwiej podobno dojrzeć aure bo w chwilach uniesienia jest ona większa.

PostZamieszczono: 08 lip 2010 21:59 
Zibko pisze:
Czy myślisz, że to święcona woda zamyka oko?!!!

wiec powtorze jeszcze raz ze to opinia autora ksiazki , ktora kiedys wpadla mi w rece, ze rytual chrztu moze miec takie skutki. Uzasadnil to tym, ze branie udzialu w rytualach religijnych ma wplyw na cialo energtyczne czlowieka i jego czakry.
A o jakims szczegolnym dzialaniu swieconej wody na 3 oko nic nie wiem, Moze kiedys ktos to zbada?

Ostatnio zmieniony 08 lip 2010 22:16 przez Rani, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 08 lip 2010 22:15 
Mam pewne osobiste doswiadczenia na temat wplywu religijnych rytualow na czakry. Otoz zmierzylam (wspolnie z kolega) poziom otwarcia czakr mojej przyjaciolki przed i po wzieciu przez nia udzialu w buddyskich rytualach (inicjacja kalachakry i przyjecie schronienia). Oboje stwierdzilismy znaczace powiekszenie sie czakr i aury u mojej przyjaciolki po tym jak przeszla przez te buddyjskie inicjacje.

PostZamieszczono: 09 lip 2010 01:23 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Rani,
Pisałaś już poprzednio, że to opinia autora książki a ja pytałem o Twoją osobistą opinię na temat czy sama woda święcona może mieć wpływ na czakrę.
Udział w rytuałach szczególnie kiedy jesteśmy w nie osobiście zaangażowani napewno ma wpływ na nasze ciało energetyczne. W to wierzę. Jest to widoczne podczas rytuałów - mam na myśli powiększenie aury: zwykle wielkie u prowadzącego ale odczuwalne też u tych co tylko biorą udział. Inicjacja jest bardziej personalna więc z pewnością ma wpływ na nasz ciało i ducha. Byłem też kiedyś na warsztatach z Arcykapłanką Wyznawców Izydy i ona miała olbrzymią aurę a więc nie jest to (wpływ na aurę) zarezerwowane tylko dla katolików czy buddystów.
Mnie chodziło o to, że małego dziecka które chrzcimy nikt nie pyta czy tego chce i czy jest gotowe. Gdyby taki chrzest powodował automatyczne zamknięcie jakiejś możliwości rozwoju człowieka to byłoby to cholernie niesprawiedliwe - takie skazanie zaoczne. Dlatego ja nie wierzę w takie działanie wody czy rytuału chrztu. Przecież każdy z nas dostał dar wolnej woli i powinien z niego korzystać. Najczęściej jednak - niestety - ludzie świadomie rezygnują.

O wodę święconą pytałem już tam i ówdzie ale niezmiennie rozmówcy nabierali.... wody w usta.
Jeśłi to nie tajemnica to jak badaliście tą aurę u tej nowo zainicjowanej buddystki?

ps. jestem katolikiem i byłem jako niemowle ochrzczony, wody święconej się nie boję

PostZamieszczono: 09 lip 2010 11:07 
Zibko pisze:

Udział w rytuałach szczególnie kiedy jesteśmy w nie osobiście zaangażowani napewno ma wpływ na nasze ciało energetyczne. W to wierzę.

Rani: Czy jest mozliwe, ze rytualy w ktore nie jestesmy osobiscie zaangazowani, a nawet nic o nich nie wiemy, ( np. ktos rzuca na nas klatwe), moga tez miec wplyw na cialo energetyczne?

Mnie chodziło o to, że małego dziecka które chrzcimy nikt nie pyta czy tego chce i czy jest gotowe. Gdyby taki chrzest powodował automatyczne zamknięcie jakiejś możliwości rozwoju człowieka to byłoby to cholernie niesprawiedliwe - takie skazanie zaoczne.

Rani: ale byloby kosciolowi na reke, choc to niesprawiedliwe, tak samo jak palenie czarownic w sredniowieczu.

Ale to ze skutki i konsekwencje jakiegos rytualu sa niesprawiedliwe, nie znaczy ze ich nie ma.

Nawet jesli chrzest faktycznie cos utrudnia, to wolna wola czlowieka jest silniejsza i potrafi pokonac skutki jakiegokolwiek rytualu, katolickiego, hinduskiego czy innego nawet czarnomagicznego . Takze mozesz mimo chrztu otwierac sobie dowolna ilosc oczu :lol:

I tym to optymistycznym akcentem koncze moja obecnosc na forum, bo pakuje sie i wyjezdzam na urlopik. Wracam za miesiac.
:D :D :D

PostZamieszczono: 09 lip 2010 13:59 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Rani: Czy jest mozliwe, ze rytualy w ktore nie jestesmy osobiscie zaangazowani, a nawet nic o nich nie wiemy, ( np. ktos rzuca na nas klatwe), moga tez miec wplyw na cialo energetyczne?

Osobiste zaangażowanie zwiększa efekt bo z własnej woli uczestniczymy i czcemy pozytywnych efektów.
Nasze ciało energetyczne i aura nie są zabezpieczone przed wpływem negatywnych działań czy rytuałów/klątw. Dlatego ważne jest aby nauczyś się jak je świadomie chronić.

PostZamieszczono: 09 lip 2010 14:45 
Stały Bywalec

Witam, mozna urchomic u siebie umiejetnosc widzenia auy. jest to mozliwe. Czesto "przychodzi" niespodzianie. Rozwoj wewnetrzny wspiera taka mozliwosc.
A sprawa zamkniecia 3 oka przy chrzcie - to nie jest prawdziwe, bo male dzieci - najczesciej do 4 - 6 roku zycia widza aure u innych a "zamykanie' najczesciej powodowane jest przez rodzicow - bo moje dziecko jest nienormalne, trzeba to zmienic, i czasami gada z czyms czego nie widac.
Po inicjajcji buddyjskiej to oczywiste, ze aura sie powieksza, osoba bywa do tego przygotowywana i mocno pracuje ze soba i ze swoim wnetrzem. Odosobnienie bardzo w tym pomaga.

PostZamieszczono: 19 lip 2010 13:30 
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawa dyskusja. :)
Zibko, Wiemal, ale chrzest nie jest tylko jakimś takim zwykłym polaniem człowieka święconą wodą. W istocie jest to rytuał inicjujący do danej religii i wiążący z jej egregorem. Jeśli mówimy o katolickim obrządku rzeczywiście nota bene działanie to przy okazji blokuje czakrę Trzeciego Oka i Korony.
Swego czasu sporo sie nad tym zastanawiałam...
Ochrzczenie jednak nie oznacza zupełnego zamknięcia czakr, bo jak się okazuje te tak zwane pieczęcie z czasem słabną. Aby utrzymać ich moc niezbędne jest coś jeszcze...

Cytuj:
sprawa zamkniecia 3 oka przy chrzcie - to nie jest prawdziwe, bo male dzieci - najczesciej do 4 - 6 roku zycia widza aure u innych a "zamykanie' najczesciej powodowane jest przez rodzicow

Nie zupełnie, choć środowisko i wychowanie ma pewne znaczenie. Ale dodaj do Chrztu kolejny rytuał inicjacyjny, który ma miejsce gdy dziecko ma około 7-8 lat, następny w wieku 14-15. :)
Od 7-8 roku życia dziecko zaczyna brać pełny udział w takim coniedzielnym rytuale który utrzymuje moc wszystkich pieczęci... Nie przypadkiem w pięciu przykazaniach kościelnych mamy te dwa punkty:
2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty
3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą

Bo rok to minimum by wszystko nie wymknęło się z pod kontroli.
Przypadkiem jakimś człowiek który nie przyjmuje komunii nawet jeśli chodzi na mszę, już po tym roku zaczyna inaczej funkcjonować, coś się w jego mentalności pomału zmienia i przestraja. Po kościelnemu nazwaliby to staczaniem się w herezję, ale to jest po prostu postępująca otwartość na pewne kwestie. Ta otwartość ma bezpośredni związek z wyzwalającymi się czakramami. Mając prawidłowo funkcjonującą Czakrę Korony i 3-go Oka wcale nie musisz zaraz aury widzieć lub zostać jasnowidzem - w pierwszej kolejności jesteś mniej podatny na kłamstewka, półprawdy i manipulacje. Zyskujesz duchową świadomość, co za tym idzie również swobodę myśli. A to już cholernie niebezpieczna sytuacja (nie muszę tłumaczyć dlaczego). :)

PostZamieszczono: 19 lip 2010 23:36 
Rozmowny Użytkownik

oj - muszę przyznać Kingo, że dałaś mi bardo dużo do myślenia :)

w sumie, gdyby mnie ktoś zapytał to powiedziałabym, że te wszystkie rytuały katolickie to nic nie znaczące symbole. szczególnie, gdy przystępujące do nich osoby nie mają pełnej świadomości tego co i dlaczego robią, a chodzą głównie z przyzwyczajenia.

no i ten nielogiczny upór by chrzcić niemowlęta (niejako podejmujemy decyzję za kogoś, narzucamy coś), posyłać do pierwszej komunii rozbrykane dzieciaki, które jeszcze nie wiedzą o co w ogóle chodzi i zależy im przede wszystkim na prezentach :mrgreen:
ale patrząc z tej perspektywy - nabiera to nieco innego wydźwięku.

jest nad czym pomyśleć...

PostZamieszczono: 20 lip 2010 13:14 
Administrator
Awatar użytkownika

A niestety, wcale nie jest tak pięknie, że jeśli nie masz świadomości że to konkretny rytuał, to on na Ciebie nie zadziała. Działa bez względu na to, czy potraktujemy go jako zwykłą szopkę, czy nadamy mu głębsze znaczenie.

Warto poczytać i wziąć pod rozwagę teksty Alehana. Są na Tarace (teraz już odpłatnie), ale w sieci można znaleźć pełne wersje za darmo, np. tu: http://www.zycieuniwersalne.bnx.pl/read ... le_id=1922
Dodam jako ciekawostkę, że wydawnictwo Illuminatio miało swego czasu opublikować książkę tego pana, ale... no cóż, Alehan za same te artykuły w necie napytał sobie problemów, niestety z wydania książki najwyraźniej się wycofał. A szkoda... :)

Właśnie po przeczytaniu wyżej wspomnianych tekstów zaczęłam zastanawiać się nad rolą Eucharystii. Alehan postawił tezę, że nie jest zwykłą symboliczną ucztą, tylko w istocie rytuałem kanibalizmu. Ok, ale po co to w takim razie się dzieje i jakie naprawdę ma znaczenie? Analizując sprawę dotarłam do wniosków, że TO służy właśnie do utrzymywania pieczęci zakładanych w trakcie tzw. sakramentów.
Przypadkiem jakimś osoby które czynnie uczestniczą we mszy są w przedziwny sposób ślepe prawie na wszystko, co nie jest zgodne z nurtem nauki kościoła. Człowiek taki może i wcale nie wiedzieć co dokładnie kościół ma do powiedzenia, sam się nad tym nie zastanawia, ale w przedziwny sposób "wie" jak ma myśleć! :) Można mu przedstawić milion argumentów i dowodów, absolutnie ich nie słucha, jak zahipnotyzowany powtarza "nie, nie, nie".
Przypadkiem jakimś osoby, które przestają uczestniczyć we mszach i nie przyjmują komunii, z czasem budzą się ze snu. Coś się w ich świadomości wyraźnie zmienia.
Pieczęcie oczywiście nadal są, ale można powiedzieć że ich moc słabnie, owe sito ma coraz większe dziury i przepuszcza rzeczy które wcześniej skutecznie zatrzymywało...

PostZamieszczono: 20 lip 2010 15:51 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

To wszystko bardzo interesujące i z przyjemnościa przeczytałem artykuł polecany przec Kingę. Odeszliśmy trochę od głownego tematu jednak i nie widzę ani wyraźnego zaprzeczenia ani potwierdzenia w sprawie czy można nauczyć się odczytywać aurę, a raczej widzeć ją. Odczytywanie to następny krok w tej sztuce. W literaturze na ten temat można spotkać często opinię, że niezbędna jest tu intuicja i widzenie trzecim okiem. Wtedy normalny obraz osób i ich otoczenia zostaje wzbogacony o widok otaczającego ich bąbla czyli ciała energetycznego. Podobno każdy z nas posiada taką zdolność i jest to tylko kwestia treningu i pracy. Tak jak ze wszystkimi innymi talentami ten też istnieje w każdym z nas w innym stopniu uśpienia, czy uwiądu.

PostZamieszczono: 22 lip 2010 21:29 
Administrator
Awatar użytkownika

A propos uczenia się widzenia aury - podobno jest to możliwe. Ja nie wiem, bo i nigdy nie próbowałam. :)

Właśnie przypadkiem trafiłam na ebooki o nauce, więc jeśli ktoś z Was ma ochotę: http://chomikuj.pl/menzel/audio-rozw*c3 ... 5*c5*bcki/

:)

PostZamieszczono: 22 lip 2010 22:04 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dzięki za link. W dziale Aura jest tam 3 pozycje. Pytanie w tytule tego wątku jest według mnie pytaniem o nasze doświadczenia. Literatury na temat aury jest sporo. Zwykle pochodzi ona od osób prowadzących kursy i szkolenia. Oczywiście, że zachęcają wszystkich do wzięcia udziału i spróbowania. Ze zdolnościami do widzenia aury jest tak samo jak z odzczytywaniem kart tarota - potrzebna jest intuicja czyli pozazmysłowe widzenie. Dla jednych to łatwa droga a dla innych długa i trudna.

PostZamieszczono: 08 sie 2010 11:36 
Nowicjusz

Widzenie aury jest możliwe dla osób, które pracują nad rozwojem szyszynki do około 27 roku życia, później gruczoł ten zanika.

PostZamieszczono: 23 sie 2010 15:54 
Kinga pisze:
Ciekawa dyskusja. :)
Zibko, Wiemal, ale chrzest nie jest tylko jakimś takim zwykłym polaniem człowieka święconą wodą. W istocie jest to rytuał inicjujący do danej religii i wiążący z jej egregorem. Jeśli mówimy o katolickim obrządku rzeczywiście nota bene działanie to przy okazji blokuje czakrę Trzeciego Oka i Korony.
Swego czasu sporo sie nad tym zastanawiałam...
Ochrzczenie jednak nie oznacza zupełnego zamknięcia czakr, bo jak się okazuje te tak zwane pieczęcie z czasem słabną. Aby utrzymać ich moc niezbędne jest coś jeszcze...

Cytuj:
sprawa zamkniecia 3 oka przy chrzcie - to nie jest prawdziwe, bo male dzieci - najczesciej do 4 - 6 roku zycia widza aure u innych a "zamykanie' najczesciej powodowane jest przez rodzicow

Nie zupełnie, choć środowisko i wychowanie ma pewne znaczenie. Ale dodaj do Chrztu kolejny rytuał inicjacyjny, który ma miejsce gdy dziecko ma około 7-8 lat, następny w wieku 14-15. :)
Od 7-8 roku życia dziecko zaczyna brać pełny udział w takim coniedzielnym rytuale który utrzymuje moc wszystkich pieczęci... Nie przypadkiem w pięciu przykazaniach kościelnych mamy te dwa punkty:
2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty
3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą

Bo rok to minimum by wszystko nie wymknęło się z pod kontroli.
Przypadkiem jakimś człowiek który nie przyjmuje komunii nawet jeśli chodzi na mszę, już po tym roku zaczyna inaczej funkcjonować, coś się w jego mentalności pomału zmienia i przestraja. Po kościelnemu nazwaliby to staczaniem się w herezję, ale to jest po prostu postępująca otwartość na pewne kwestie. Ta otwartość ma bezpośredni związek z wyzwalającymi się czakramami. Mając prawidłowo funkcjonującą Czakrę Korony i 3-go Oka wcale nie musisz zaraz aury widzieć lub zostać jasnowidzem - w pierwszej kolejności jesteś mniej podatny na kłamstewka, półprawdy i manipulacje. Zyskujesz duchową świadomość, co za tym idzie również swobodę myśli. A to już cholernie niebezpieczna sytuacja (nie muszę tłumaczyć dlaczego). :)

A wiec sprawdze to osobiscie , bo nie bylym nigdy chrzczona, a za pare tygodni bede ochrzczona. Bede mogla na wlasnej skorze( lub raczej na wlasnych czakrach;) doswiadczyc jaki wplyw bedzie mial moj chrzest na np. czytanie kart tarota. osobiscie mysle ze nic sie nie zmieni

PostZamieszczono: 23 sie 2010 17:19 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gratuluję decyzji. To sprawa wewnętrznych potrzeb. Daj znać czy będzie bolało i po jakimś czasie jak wpłynie to na twoje 3 oko.

PostZamieszczono: 28 sie 2010 18:18 
A poropos tych obrzędów. Jestem osobą ochrzczoną, wierzącą, ale od juz jakiegoś czasu nie zgadzam się z kwestiami Kościoła jako instytucji. Do sakrametu pokuty nie przystepuje tzn. nie ide do ksiedza do konfesjonalu ale sama przed soba sie spowiadam i przed Bogiem. Uwazam, ze to jest wymysl Instytucji. I chyba zgodzę się z Kingą, że to możliwe że człowiekowi otwierają się oczy. Nie mówię że Kościół jest zły, ale czesto mam wrazenie ze zakłamany... wierzę w Bogą, ale zaczynam watpić w Kościół i jakoś miewam watpliwości czy napewno Bóg tak chciał aby tak sie działo tak jak teraz się dzieje...
No i nie na temat ale chciałam pare słów wtrącić swoich...

PostZamieszczono: 21 kwie 2014 07:20 
Rozglądam się

Cytuj:
w Pewnej ksiazce czytalam ze chrzest zamyka 3 oko. To by znaczylo ze nie ochrzczeni ludzie maja 3 oko otwarte.

nie zamyka całkowicie, ale przymyka owszem. chrzest blokuje 3 oko - koronę.
mimo to, dla początkujących w temacie, jest to 3rzędne zblokowanie i przypisuje mu się zbyt wielką moc :)

Cytuj:
czy dziedzin takich jak odczytywanie aury da się tak po prostu nauczyć jak chemii czy geografii?

da się łatwo nauczyć. jak robiliśmy kursy to wszyscy mieli dobre wglądy w energetykę.

Cytuj:
Chociaz ogolnie rzecz biorac sa religie , ktore ograniczaja czlowieka, ale w innym sensie. Np wolnosc kobiet

ależ to też widać w czakrach, głownie splotu i witalnej :)

Cytuj:
A o jakims szczegolnym dzialaniu swieconej wody na 3 oko nic nie wiem, Moze kiedys ktos to zbada?

sama woda święcona jest w miarę ok. chodzi o samą operację chrztu, ustanowienia ludzkiego pośrednika między człowiekiem a duchowością
Cytuj:
Analizując sprawę dotarłam do wniosków, że TO służy właśnie do utrzymywania pieczęci zakładanych w trakcie tzw. sakramentów.

z moich obserwacji że decydujące jest wpojone poczucie winy

PostZamieszczono: 20 lut 2016 16:49 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Moim zdaniem da się tego nauczyć, ale jednak potrzeba na to wiele czasu. Wszystkiego nie dostaniem od razu i na raz, więc potrzeba czasu na "trening".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]