Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wrażenia ekstremalne : Strefa Ezo - Page 6

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia ekstremalne
PostZamieszczono: 15 cze 2010 15:31 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Jak bylam miesiac w Nepalu to nigdzie nie widzialam u ludzi w domach ksiazek! Ludzie tam nosza na sobie kilogramy 24 karatowych zlotych ozdob, a w wiekszosci domow nie maja nawet porzadnej lazienki z ciepla woda, ani normalnego kibla , tylko ocementowana dziure w ziemi, nad ktora sie kuca. Po cholere im tyle zlota nosic?? Ja bym wolala zrobic se Lazienke z ciepla woda i kupic ksiazke.

Wydaje mi się, że to złoto na kobietach jest oznaką dobrobytu rodziny, a łazienki czy ksiązek nikt za murami domu nie zobaczy... Co kraj to obyczaj. Ja też wolę ciepłą wodę w łazience, wygodny kibelek i ksiązki na półce, ale jak widzisz, my może już pewne rzeczy jako cywilizacja zachodu przerobiliśmy i teraz możemy sobie pozwoliś na luksusy- książki, duchowość itd... :D

PostZamieszczono: 15 cze 2010 16:00 
Tarotka pisze:
Rani pisze:
Jak bylam miesiac w Nepalu to nigdzie nie widzialam u ludzi w domach ksiazek! Ludzie tam nosza na sobie kilogramy 24 karatowych zlotych ozdob, a w wiekszosci domow nie maja nawet porzadnej lazienki z ciepla woda, ani normalnego kibla , tylko ocementowana dziure w ziemi, nad ktora sie kuca. Po cholere im tyle zlota nosic?? Ja bym wolala zrobic se Lazienke z ciepla woda i kupic ksiazke.

Wydaje mi się, że to złoto na kobietach jest oznaką dobrobytu rodziny, a łazienki czy ksiązek nikt za murami domu nie zobaczy... Co kraj to obyczaj. Ja też wolę ciepłą wodę w łazience, wygodny kibelek i ksiązki na półce, ale jak widzisz, my może już pewne rzeczy jako cywilizacja zachodu przerobiliśmy i teraz możemy sobie pozwoliś na luksusy- książki, duchowość itd... :D

Masz racje. Widocznie nikt nie interesuje sie i nie docenia tego co ma. My mamy dobrobyt ale zatracilismy sens zycia w pogoni za kasa , a oni duchowosc i piekne tradycje, ktorymi sami nie tak bardzo sie interesuja jak przybywajacy z zachodniego swiata ludzie.
Chociaz Polska to wmoim odczuciu lezy tak posrodku miedzy wschodem a zachodem i mnie to cieszy, taka droga srodka. W jezyku polskim jest sporo prawie identycznie brzmiacych slow jak w jezyku nepali. I moj maz czul sie emocjonalnie lepiej w Polsce niz w Austrii, jesli chodzi o zycie rodzinne i stosunki miedzyludzkie.

PostZamieszczono: 17 cze 2010 23:36 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Tylko, ze do nich cywilacja dotarla znacznie pozniej niz do nas, a zlote ozdobki byly zawsze, moze im jest obojetne w jaki sposob sie zalatwiaja ; p w takiej teoretycznie cywilizowanej Turcji, nie sposob znalezc hotelu z latrynami zamiast normalnej toalety, a w reszcie kraju, gdzie zyja Turcy, w miejscach publicznych, w miejscach pracy, czesto zamiast normalnej ubikacji jest po prostu dziura w kafelkach ; p

PostZamieszczono: 18 cze 2010 05:42 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Akurat buty dotyczą dzieciństwa. Adidasy i wszelkie lekkie trampki wskazują na potrzebę wolności i spontaniczności, której być może w dzieciństwie brakowało. Wielkie ciężkie glany są związane z brakiem poczucia bezpieczeństwa, słabą więzią z ojcem - one w zasadzie wyrównują też brak pewności siebie, są protezą dla "pewnego i twardego stania na nogach". Jeśli opinają kostkę, tym bardziej stanowią symboliczne "uwięzienie" w przeszłości.

Hmmmmm.....byłabym ostrożna, jeśli chodzi o tego typu interpretacje. Raz, są dość oczywiste - trudno w szpilkach o wolność i spontaniczność, ale zarazem w jednej sytuacji nosi się szpilki, bo trzeba, w innej (umożliwiającej wolność i spontaniczność) adidasy. Dwa, mam dziwne wrażenie, że to interpretacje typu na dwoje babka wróżyła. Owszem, bardzo ciekawe, ale czasem pasuje, czasem nie. Ubiór to właśnie taki fajny sposób na manipulowanie swoim wizerunkiem, coś na co inni często mają się skutecznie nabrać. Poza tym, konia z rzędem temu, kto na przykład po moim sposobie ubierania rozpozna czym się zawodowo zajmuję i dokładnie jaka jestem ;) Ja po prostu nie mam potrzeby manifestowania pewnych rzeczy, jak wiele osób. Może nawet nie manifestowania - ale pokazywania, po prostu.

Generalnie, chodzi mi o to, że w przypadku intepretacji znaczenia ubioru, łatwo o NADinterpretację. To tak jak z psychoanalizą - niby to miało sens, ale przybrało w pewnym momencie wręcz karykaturalne rozmiary i postać.

Błąd Otella - z góry przyjęte założenia zniekształcają dalsze oceny :)

W psychologii kłamstwa przyjmuje się fajne założenie: brak oznak kłamstwa nie świadczy o prawdomówności, a istnienie oznak kłamstwa nie świadczy o jej braku. Tak samo jest z interpretowaniem wyglądu: istnienie czegoś może, ale nie musi o czymś świadczyć. Brak również.

PostZamieszczono: 18 cze 2010 09:12 
hebiichigo pisze:
Tylko, ze do nich cywilacja dotarla znacznie pozniej niz do nas, a zlote ozdobki byly zawsze, moze im jest obojetne w jaki sposob sie zalatwiaja ; p w takiej teoretycznie cywilizowanej Turcji, nie sposob znalezc hotelu z latrynami zamiast normalnej toalety, a w reszcie kraju, gdzie zyja Turcy, w miejscach publicznych, w miejscach pracy, czesto zamiast normalnej ubikacji jest po prostu dziura w kafelkach ; p

W Nepalu i w ogole polwyspie indyjskim rozwoj kultury i cywilizacji byl juz Kiedy my mieszkalismy jeszcze w jaskiniach i wymachiwalismy maczuga :D juz przed 19 w p.n.E.,, Ludność była na wysokim poziomie, jeśli chodzi o higienę. W każdym domu obowiązkowo była łazienka, a wodę z niej odprowadzały kanały wyłożone cegłą''.
http://dawne-cywilizacje.cba.pl/starozy ... m#Hindiuzm
;) A o Turcji nic nie wiem, oprocz tego ze faceci sa czesto przystojni, i kebab tez lubie. :lol: I, ze dostali od Sobieskiego lupnia pod Wiedniem ( widzialam w Wiedniu pomnik ku jego czci, :D ) tak, ze potega osmanska niegdy sie juz potem nie podniosla. Pewnie tez dlatego Turcja jako jedyne panstwo nie uznala znikniecia Polski w wyniku rozbiorow.

Ostatnio zmieniony 18 cze 2010 10:01 przez Rani, łącznie zmieniany 2 razy

PostZamieszczono: 18 cze 2010 09:58 

O, nie mialam o tym pojecia :shock: to cofam to co powiedzialam ;)

PostZamieszczono: 18 cze 2010 10:03 
hebiichigo pisze:
O, nie mialam o tym pojecia :shock: to cofam to co powiedzialam ;)

To nic ja tez kiedys nie wiedzialam.I dalej wiem ze nic nie wiem. :D Moze wybierzesz sie ze mna w przyszlym roku do Nepalu? Mialabym polskie towarzystwo, otworzymy objezdny salon wrozb z Tarota ;)

PostZamieszczono: 18 cze 2010 15:50 

Czemu nie, lubie przygody ;)

PostZamieszczono: 21 cze 2010 18:29 
Administrator
Awatar użytkownika

behind_blue_eyes pisze:

W psychologii kłamstwa przyjmuje się fajne założenie: brak oznak kłamstwa nie świadczy o prawdomówności, a istnienie oznak kłamstwa nie świadczy o jej braku. Tak samo jest z interpretowaniem wyglądu: istnienie czegoś może, ale nie musi o czymś świadczyć. Brak również.

Braku wcale nie bierze się pod uwagę, chyba że w danym kontekście ów brak jest charakterystyczny, np. lekarz który w pracy nie chce nosić kitla, ksiądz unikający sutanny. Ale tu też nie tyle interesuje nas czego brak, tylko co jest zamiast. :)

Na podstawie jednej rzeczy lub cechy tym bardziej nigdy nie uznajemy czegoś za fakt - elementy świadczące o... muszą się powtórzyć ze 2-3 razy.
Jeśli rozmówca raz podrapie się po nosie, nie znaczy zaraz że kłamie bo może mu zaswędziało. Ale jeśli drapie się co rusz, do tego wierci się, chowa ręce (lub odwrotnie: stoi jak zamurowany) to już można zacząć go podejrzewać. I nie o kłamstwo, tylko o brak pewności. Brak pewności może być wynikiem kłamstwa, ale równie dobrze osoba może przy nas traci rezon z innych przyczyn - co tu ma miejsce, trzeba wyczuć.
Identycznie jest z ubiorem. Jeśli dany rodzaj butów (wygląd, fason, kolor) nasuwa pewne wnioski, zanim będzie można je rozważyć muszą znaleźć się inne elementy ubioru które to potwierdzają. W takiej analizie nie ma w ogóle miejsca na interpretowanie czegoś w oderwaniu od całości. Sucha teoria też nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, oj wiele rzeczy trzeba brać na czuja. :)

Ale sza, bo już offtopic zrobiliśmy. :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6