Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wahadełko : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wahadełko
PostZamieszczono: 26 lip 2011 16:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Od jakiegoś czasu zasu zacząłem myśleć o kupnie wahadełka. Czy ktoś z Was korzysta z jego pomocy przy kartach, albo ogólnie go używa? Co myślicie o radiestezji?

Tytuł: Re: Wahadełko
PostZamieszczono: 26 lip 2011 21:34 
Moderator
Awatar użytkownika

Ciekawy temat ;) Sprawa jest następująca, aby sprawdzić czy posiadasz zdolności wymagane do pracy z wahadełkiem i na jakim są one poziomie musisz wykonać następujący test:
1. Po pierwsze to musisz posiadać wahadełko ;)
2. Oraz kartkę papieru ;)
3. Na kartce papieru rysujesz flamastrem skalę w kształcie banana
4. Trzymając wahadełko nad skalą, obserwujesz zakres ruchu wahadełka
5. Na podstawie obserwacji zakresu ruchu stwierdzasz w procentach poziom swoich zdolności

Mam fajne stare pisemko na te tematy, jednak jest ono w drugim mieszkaniu i nie mam na chwilę obecną możliwości wzięcia go do ręki i opisania. Jednak gdy będę w drugim mieszkaniu to wezmę je i napisze coś więcej.
Rzecz w tym, że wahadełka też są różne a cała sztuka radiestezji jest dość poplątana i nie taka łatwa ;)

PostZamieszczono: 26 lip 2011 22:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Miałam radiestezję na pierwszym roku studium. To nie jest trudne! :) Nie każdemu się podoba, mnie osobiście nieco nudziły latanie z wahadełkiem albo różdżką....
Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Generalnie zdolność pracy z wahadełkiem zależy od kilku czynników:

- Dobór wahadła
Na rynku są różne, mają bardzo różne właściwości i czułość. Na początek najlepiej spróbować z takim najzwyklejszym, stożkowym.

- Samopoczucia/ogólnego stanu zdrowia.
A to codziennie trochę się zmienia. :) Jest takie ćwiczenie, mierzenie biowitalności w skali Bovisa. Nie pamiętam jakie tam były parametry i co oznaczały (liczysz obroty wahadła). Mam książkę Leszka Mateli, mogę poszukać szczegółów. Faktycznie wyniki się zmieniają...

- Praktyka.
Im częściej pracujesz z wahadłem, tym osiągasz lepsze wyniki. Dostrajasz się do otoczenia, bo w zasadzie to Ty jesteś odbiornikiem promieniowania, a wahadełko tylko je sygnalizuje na swój sposób.

- Inne.
Możesz nieświadomy niczego siedzieć w pobliżu żyły wodnej czy innego źródła promieniowania, a będą wychodziły głupoty. :)
Ale gdy nauczysz się rozpoznawać "normalne" zachowanie wahadła, bez trudu zorientujesz się gdy coś będzie nie tak.

Wielu książek o pracy z wahadłem nie widziałam. Znam podręcznik Leszka Mateli "ABC Wahadła" - podstawy, najważniejsze rzeczy wyjaśnione i podane bez owijania w bawełnę. Zdaje się że gratis do książki jest właśnie wahadło stożkowe, zatem starter jak się patrzy. :)

PostZamieszczono: 26 lip 2011 22:41 
Tak, praca z wahadelkiem nie jest trudna i mozna go uzywac uzupelniajaco do wrozb z kart Tarota , aby doprecyzowac wrozbe.

Mnie ktos uczyl (chyba ojciec), aby na samym poczatku dowiedziec sie od wahadelka, jak bedzie odpowiedalo na TAK, np zadajac mu pytanie: Czy mam na imie ( tu podac prawdziwe imie) i czekac obserwujac w jaki sposob sie porusza ( w lini prostej poziomo czy pionowo, lub kreci sie w prawo czy w lewo). Potem zadajesz wahadelkowi to pytanie podajac falszywe imie i obserwujesz ze wahadelko zmienia sposob poruszania, kierunek obracania itp.
I jak juz bedziesz wiedzial jak porusza sie wahadelko na TAK, a jak na Nie...mozesz juz zadawac pytania rozpoczynajce sie na slowo CZY i uzyskiwac odpowiedzi. Acha jest jeszcze mozliwosc odpowiedzi: Nie wiem, Wtedy wahadelko porusza sie cos jakby niekonkretnie, Ani na tak , ani na nie. Wazne, zeby nie przesadzac i za duzo pytan na jedym posiedzeniu nie zadawac, bo ze zmeczenia moga wyjsc przeklamania i falszywe odpowiedzi.
Ok, to tak w skrocie napisalam, mam nadzieje ze zrozumiale, bo od prawie 10 lat mieszkam za granica i czasem ciezko mi sie pisze.

PostZamieszczono: 27 lip 2011 12:36 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dzięki :)

Mam w domu takie wahadełko zrób-to-sam (szklany kryształek na sznureczku), ale chciałbym sprawić sobie jakieś bardziej profesjonalne. Będac w Paryżu byłem w pewnym sklepie ezoterycznym, prowadzonym przez dwóch panów w garniturach, gdzie była cala półeczka ze zwisającymi wahadełkami. Osobiście podobają mi się wahadła kuliste z ostrym zakończeniem. Właśnie problem jest z dużą ilością typów wahadeł. Kamienne, metalowe Izis, metalowe okrągłe... Czy każdy rodzaj wahadła ma inne funkcje? Każde ma jakieś inne własciwości? Ja jak narazie jestem w tym laikiem :D Muszę zacząć od kupna "ABC Wahadla" ;)

http://osiem.com.pl/images/produkty/wah ... 600061.jpg
http://osiem.com.pl/images/produkty/wah ... adz3,5.jpg
http://osiem.com.pl/images/produkty/lemon/amazonit.JPG

Co myślicie o tych wahadłach? Jeśli zamieszczanie linków do zdjęć ze sklepu internetowego jest nielegalną reklamą to proszę o edycje postu :D

PostZamieszczono: 27 lip 2011 12:49 
Z tego co wiem to przynajmniej na samym poczatku wahadlo ( jego rodzaj) nie ma az takiego wielekigo znaczania. Podobnie jest gdy zaczynasz uczyc sie grac na skrzypcach, nie potrzebujesz Stradivariusa...wystarcza jakikolwiek sprawny technicznie instrument.

To ty jestes odbiornikiem ,a wahadlo pelni taka fukncje jak...wskazowka zegara, nie ma zanczenia jej kolor czy ksztalt, dopuki mechanizm zegara jest prawidlowo nastawiony ( w tym wypadku ty jestes tym nastrojanym mentalnie na pytanie mechanizmem poruszajacym wahadlo-wskaznik.

Oczywiscie dla super zaawansowanych ( nie tylko w radiestezji) sprzet ma wielkie znaczenia. Ale nalezy tez pamietac aby nie pasc ofiara przyslowia , ze zlej baletnicy przeszkadza rabek u spodnicy.

PostZamieszczono: 27 lip 2011 12:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

To bardzo ciekawe, też chyba wgłębię się w ten temat. "ABS Wahadła" to kolejna książka na mojej liście do przeczytania... na liście - bo obecnie uczę się tarota i chciałabym tyle rzeczy się dowiedzieć (najlepiej wszystko na raz ;p o czym tu piszecie, że nie starczy mi chyba życia hehh :D
Będąc na targach w Olsztynie widziałam właśnie takie wahadełka jak na zdjęciach wyżej i powaliła mnie ich cena, no ale jedno chyba starczy ;)

PostZamieszczono: 27 lip 2011 15:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Oczywiście że wahadła są różne i różne pełnią funkcje - absolutnie nie chodzi tu tylko o modę. :) Znaczenie ma kształt, to z czego zostało wykonane i do czego ma służyć. Różnice są ogromne, każde wahadło wysyła inne promieniowanie.

Obrazek

To wygląda mi na wahadło "świadka". Działa tak, że w środku jest pusta przestrzeń, gdzie można umieścić symbol poszukiwanego przedmiotu, czy nawet jego część. Dzięki temu wahadło łatwiej wskaże gdzie się znajduje. :) Używają go m. inn do poszukiwania minerałów, kamieni, metali szlachetnych. Można próbować odszukać zgubę ze złota wkładając do wahadła złoto etc. Człowieka tez ponoć można odszukać umieszczając drobny przedmiot, włos, cokolwiek co do niego należało

Obrazek

To będzie Izis. Kształt wahadła nawiązuje do krzyża życia. Najczęściej robi się je z mosiądzu lub drewna (heban!). Służy głównie do sprawdzania żywności, ziół, leczenia i diagnozowania, wspomagania na odległość, energetyzowania.

Obrazek

Te jest zrobione z amazonitu. Wahadało wykonane ze specyficznego materiału po prostu promieniuje i wysyła tę a nie inną wibrację. Używa się ich zgodnie z przeznaczeniem danego kamienia. O amazonicie czytamy:
Cytuj:
Starożytni nazywali amazonit kamieniem młodości, odmładzał tych którzy nosili go bezpośrednio na skórze . Potwierdzają to dzisiejsze doświadczenia, rzeczywiście jego obecność na ciele poprawia cerę . Można go zatem uznać za znakomity kosmetyk.
Współcześni litoterapeuci zalecają go, ze względu na dobroczynny wpływ na układ kostny. Systematyczne noszenie amazonitu ułatwia bowiem zachowanie równowagi wapniowej w organizmie, a także stabilizuje system nerwowy. Dzięki temu mija skłonność do irytacji. Z ochładzającej energii tego minerału powinny skorzystać wszystkie osoby nadpobudliwe, zbyt łatwo poddające się emocjom. Amazonit bywa też stosowany podczas terapii przeciwalkoholowych i przeciwnikotynowych, ponieważ ma właściwości odtruwające.. Jak każdy kamień o barwie zielonej harmonizuje pracę serca, łagodzi tzw. bóle nerwicowe oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha Można go nosić jako wisiorek, tak by sięgał do okolic serca.

Kostia, na początek kup takie zwykłe wahadło, gdy temat Ci się spodoba i zorientujesz się o co chodzi, wtedy będzie sens szukać specyficznego sprzętu. :)

Widzę że na CzaryMary można obejrzeć różne wahadła (i co najważniejsze również poczytać do czego służą): http://sklep.tarotnet.pl/advanced_search_result.php?osCsid=121fdb1a64ae3857abc52e6ce089aa67&src=btn&keywords=wahad%B3o

PostZamieszczono: 27 lip 2011 15:27 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

a ja przewlekam nitke przez obraczke i jak w prawo mi sie kreci to dobrze a jak w lewo albo stoi w miejscu to na nie.
Na poczatku zawsze zadaje pytanie sprawdzajace, na ktore znam odpowiedz aby wiedziec czy wrozba bedzie prawdziwa.

PostZamieszczono: 27 lip 2011 15:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Zgadza się, najprostszym wahadłem może być obrączka, ale zawsze trzeba liczyć się z tym że może oszukiwać ze względu na materiał, swoją ujemną lub zmienna polaryzację, niewłaściwą nitkę etc.
Prawdziwe tym się różni, że jest wykonane z mosiądzu, jest spolaryzowane dodatnio, ma nitkę z naturalnego włókna, samo z siebie niczym nie promieniuje, łatwo je "zresetować" (wystarczy puknąć o coś, np. blat biurka).

PostZamieszczono: 28 lip 2011 18:51 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Jeszcze jedna książka przybyła na ten temat.
"Magia wahadełka dla początkujących", autor: Richard Webster.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 14 sie 2011 14:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

A ja się chcę tylko pochwalić, że własnie dostałem na urodziny od przyjaciółki "ABC Wahadła" =) Teraz latam po domu i szukam żył wodnych i porównuję zgodneść energii przedmiotów :D Nie wiem tylko czy żyły wodne sprawdzają się na wysokości dziesiątego piętra, ale pal to licho, dopiero zaczynam ;)

PostZamieszczono: 25 sie 2011 18:31 
Moderator
Awatar użytkownika

Znalazłam właśnie gazetkę o które pisałam powyżej w poście, troszkę poczytałam i tak sobie pomyślałam, że może i ja bym spróbowała w tym swoich sił, jednak tych wahadełek jest na prawdę mnóstwo... Nie znając się zbytnio na sprawach technicznych (polaryzację itp.) ciężko coś wybrać. Czy powinnam nabyć wahadełko z np. ametystu? Czy z jakiegoś metalu? Na aukcjach allegro piszą np. o tym, że dane wahadełko jest tak i tak spolaryzowane itp. I jakie znaczenie ma czy jest na niteczce czy na łańcuszku? Tak jak wyżej napisałam nie znam się na takich technicznych kwestiach ale pomimo to chciaciałabym sobie coś tam z tym popróbować. Może Kinga coś doradzisz? Mówiłaś, że miałaś to w szkole ;) Czytałam Twoje posty powyżej ale itak to dla mnie niezbyt jasne dalej.. ;) Rzecz w tym co wybrać na początek...
Ciekawi mnie szczerze mówiąc jak takie wahadełko zachowywałoby się np. wspólnie z kartami :)
Poczytam sobie coś o tych kamieniach, jakie one tam mają właściwości ;)

PostZamieszczono: 26 sie 2011 13:37 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja mam proste wahadełko z mosiądzu i spisuje się bardzo dobrze. Z tego co czytałem sznureczek powinien był naturalny a nie metalowy a wahadełka wykonuje się raczej z mosiądzu lub drewna.

PostZamieszczono: 26 sie 2011 13:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Wybierz proste wahadło uniwersalne (okrągłe lub stożkowe - bez różnicy), wykonane z drewna lub mosiądzu. Jest najtańsze, na początek wystarczy. Sznureczek zawsze jest dołączony, nie trzeba kombinować własnego.
Albo po prostu kup sobie książkę "ABC wahadła" - koszt ok. 25 zł, podstawowe wahadełko jest dołączone do książki, będzie tam know how teoretyczne i praktyczne. Nic tylko działać. :)

Odwiedź też stronę Józefa Baj, naszego rodzimego i najlepszego producenta: http://www.baj.waw.pl/
Są tam pokazane wszystkie najważniejsze narzędzia radiestezyjne, można obejrzeć i poczytać do czego się je stosuje.

Wahadeł wykonanych z minerałów raczej nie kupuj w ciemno, bo zastosowanie zastosowaniem, ale nie wiadomo jeszcze czy dany minerał będzie z Tobą dobrze współpracował (może, ale nie musi... indywidualna sprawa, tak samo jak z używaniem kamieni jako talizmanu).

Wahadełka oczywiście możesz używać jako uzupełnienie wróżby z kart, np. do określenia czasu realizacji wróżby. Kiedyś próbowałam i rzeczywiście zadziałało. :)
Durnot jakie widać czasem w programach ezo lepiej nie praktykować, zwyczajnie szkoda na to czasu. Mierzenie poprzednich wcieleń, poziomu energetycznego związku i nie wiadomo czego jeszcze, można wsadzić w buty. Kuglarstwo pełną gębą.

PostZamieszczono: 26 sie 2011 14:02 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wahadełka oczywiście możesz używać jako uzupełnienie wróżby z kart, np. do określenia czasu realizacji wróżby. Kiedyś próbowałam i rzeczywiście zadziałało.

Czy li jak to w praktyce wygląda? Zadajesz pytanie tak lub nie i zaczyna się kręcić czy jak?

Czyli z tymi kamieniami to wygląda na to, że trzeba się już trochę na tym znać i przede wszystkim wiedzieć jaki kamień pasuję do nas itp.

Cytuj:
Ja mam proste wahadełko z mosiądzu i spisuje się bardzo dobrze. Z tego co czytałem sznureczek powinien był naturalny a nie metalowy a wahadełka wykonuje się raczej z mosiądzu lub drewna.

Zalicytowałam na allegro jakieś takie właśnie najprostrze wahadełko na sznureczku, zobaczymy jak to będzie działało :D

PostZamieszczono: 26 sie 2011 14:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Wahadełko odpowiada na pytania tak / nie. Można też zadać pytanie "kiedy cośtam" i każdy pełny obrót wahadła będzie miesiącem, tygodniem, albo dniem (w zależności od sformułowanej na początku intencji). Zasada prosta: wahadło się kręci, liczysz obroty - gdy zacznie zwalniać, bujać się na boki i nie będzie już wykonywało pełnego obrotu po okręgu, wtedy stop. :)

Cytuj:
Czyli z tymi kamieniami to wygląda na to, że trzeba się już trochę na tym znać i przede wszystkim wiedzieć jaki kamień pasuję do nas itp.

No niestety, właściwości kamienia to jedno, ale każdy kamień ma własną wibrację i nie zawsze będzie harmonijnie współpracował z naszymi wibracjami.

PostZamieszczono: 26 sie 2011 23:02 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Ja właśnie zamówiłam wahadełko. Od dawien dawna miałam je kupić, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie.
Mam nadzieje że wahadełko będzie mówiło prawdę. Ale najpierw trzeba będzie przeczytać książkę i próbować aż osiągnę wprawę ;]

PostZamieszczono: 07 wrz 2011 17:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Mariola pytała w innym wątku o skalę Bovisa. :)
Już wyjaśniam co to takiego, na początek definicja:

Cytuj:
Skala służąca do pomiaru promieniowania oraz określania poziomu bioenergetycznego. Sformułowana przez francuskiego radiestetę André Bovisa (1871 – 1947).
Pomiar wykonywany jest przez różdżkarza (radiestetę), który badając określone miejsce lub obiekt przy użyciu odpowiedniego sprzętu (np. wahadła, różdżki) deklaruje liczbę Bovisa. Wartość 6500 w skali Bovisa jest uznawana za wartość „neutralną” i jest uznawana za wartość promieniowania ciała dorosłego, zdrowego człowieka. Wartości promieniowania poniżej 6500 są uznawane za szkodliwe dla organizmów żywych, natomiast wartości powyżej 6500 wskazują na promieniowania działające korzystnie.

Oryginalna skala Bovisa zakłada wartości graniczne od 0 do 10000 jednostek. Wartość 10000 (w tej skali) to maksymalne natężenie promieniowania odbierane przez ciało fizyczne.

Badając np. zdatność wody, wahadełko ustawiasz nad szklaneczką i po prostu liczysz pełne obroty pytając w myślach jaka jest wartość energetyczna tej wody. Zazwyczaj przyjmujemy że jeden pełny obrót to 100 jednostek. Jeśli wyjdzie mniej niż 6500, znaczy że woda nie jest zdrowa (im mniej tym gorzej).
Z tym że zanim badania będą nam wychodziły, oczywiście trzeba trochę praktyki. Koniecznie zdejmujcie energetyczne gadżety (pierścienie Atlantów i inne takie), bo mogą przekłamywać, zwłaszcza jeśli badasz swój własny poziom energii.

PostZamieszczono: 07 wrz 2011 20:26 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja stosuję inną metodę, dokładniejszą. Wprawiam wahadelko w oscylację i pozwalam, żeby się trochę pomajtało nad badanym obiektem. Następnie zadaję pytanie: "Jaka jest wartość energetyczna badanego obiektu w skaly Bovis'a w tysiącach... w setkach... w dziesiątkach... i w jedynkach". Metoda ta pozwala osiągnąć dokładniejszy wynik.

Wystarczy liczyć obroty wahadła. Ważne jest to, by liczyć tylko pełne obroty ( te zachodzące po planie koła ). Jeśli wahadełko zaczyna wykonywać ruchy eliptyczne NATYCHMIAST przestajemy liczyć obroty. Idąc za logiką, zaczynamy liczyć również od pierwszego pełnego obrotu po planie koła. Szybko można w tym nabrać wprawy, np. badając swoją wartość energetyczną co jakiś czas, lub kwiatków w domu :D

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 14:33 
Administrator
Awatar użytkownika

O, właśnie się zorientowałam że niedawno wydawnictwo Illuminatio wydało książkę o wahadełku ("Magia wahadełka dla początkujących" – Richard Webster).

http://www.czarymary.pl/p_846559_magia_wahadelka_poczatkujacych_richard_webster

Wahadlarze, przyznawać się, czy ktoś z Was już ją czytał? :)

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 15:25 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja niestety jeszcze nie :( Przyjąłem zasadę "nie kupuj nowego zanim nie opanujesz starego" :D Ale przyznam pozycja bardzo kusząca.

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 15:33 
Administrator
Awatar użytkownika

W sumie słuszne podejście Kostia. :)

Acz po recenzjach widzę że ta książka jednak coś wnosi (czytelnicy ABC Wahadła są zadowoleni).

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 16:38 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja jestem zadowolonym posiadaczem ABC Wahadła. Książka jest bardzo fajna, daje solidne podstawy, chociaż ja dalej nie wierzę w żyły wodne. No bo jak można mówić, że woda jest jak jej nie ma :D Dla mnie to są "żyły negatywnych energii" ;) Już raz latałem po mieszkaniu znajomej i znalazłem taką pozytywną żyłę biegnącą przez całe mieszkanie i lodówkę :D A co ciekawe żyła pokrywała się z najlpszym punktem energetycznym w jej sypialni :D

Także jak już obtrzaskam całe ABC Wahadła i wszystko będę potrafił wykonać ( z ćwiczeń w książce ), to napewno się skuszę na kolejną pozycję, bo jak już wczesniej mówiłem, wahadełko daje mi mnóstwo frajdy :D Chyba to nawet widać po ilości emotikon jakie wstawiłem do tego postu ;)

Wylko mi się jeszcze marzy wahadło Isis. Ale tu pojawia się odwieczny dylemat ludzkości- czyli "czy rozmiar ma znaczenie" :lol:

Mam nadzieję, że w Magii wahadła jest więcej ezoterycznych wątków związanych z używaniem wahadła niż tylko żyły wodne, siatki szwajcarskie i badanie przydaności wody ;)

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 19:39 
Moderator
Awatar użytkownika

Oczywiście kupiłam ABC Wahadła z wahadełkiem. Zaczęłam wykonywać proste ćwiczenia opisane w książce, moja wrażliwość radiestezyjna wynosi coś koło 30 punktów. Zadałam też kilkanaście pytań na, które znałam odpowiedzi aby sprawdzić czy wahadło nie kłamie i muszę Wam powiedzieć, że jestem w lekkim szoku bo ani razu się nie pomyliło, za każdym razem odpowiedz była zgodna z rzeczywistością (jeśli tak to ruch zgodny z zegarem jeśli nie to odwrotny, wiadomo). Co ciekawe, raz zadałam pytanie związane z daleka przyszłością i wahadełko w ogóle nie chciało wejść w ruch okrężny, co według mnie także jest sprawą dość logiczną i potwierdzającą, że to wszystko ma ręce i nogi. Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się aż takich efektów, generalnie to się nie spodziewałam niczego nadzwyczajnego a tu taki szok ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna