Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Pare pytań o.. : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pare pytań o..
PostZamieszczono: 10 sie 2011 20:33 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Witam , na początku chciałbym zaznaczyć że nie wiedziałem w którym dziale założyć taki temat więc wybrałem ten :P - w razie czego proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się w jaki sposób można wykorzystać karty tarota - wiem ze można nimi przewidywać przyszłość , określać źródło problemu , analizować daną sytuację , "prosić o rady" itp , ale czy jest możliwość skontaktowania się ze zmarłym za pośrednictwem kart ? jeżeli tak to czy byłoby to bezpieczne ? jeżeli nie to jakich konsekwencji mógłbym się spodziewać ?wiem że do "takich" seansów używa się tablic spirytystycznych - czy jak to się tam zwie - jednak ... wykorzystywanie takiego przyrządu napawa mnie lękiem a z kartami jestem "zaprzyjaźniony " więc czułbym się bardziej komfortowo - to tak na marginesie Pozdrawiam

Tytuł: Re: Pare pytań o..
PostZamieszczono: 11 sie 2011 14:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Pewnie że można robić i takie seanse, tyle że to nadal jest niebezpieczne. Nie ma różnicy, czy użyjesz tabliczki Ouija, kart Tarota, metody Silvy czy czegokolwiek innego - kontaktując się ze zmarłymi wchodzisz na śliski grunt, gdzie nigdy nie ma pewności co przyjdzie z Tobą porozmawiać ani jakie będą konsekwencje.
Przede wszystkim zmarli którzy nadal są w pobliżu naszego wymiaru w miejscu zwanym astralem (a tylko z takimi możesz się łatwo skontaktować), to nie wyrocznie znające odpowiedź na każde pytanie i chętne do pomocy, tylko często zagubione i nieszczęśliwe dusze, które z jakiegoś powodu utknęły w tej sferze.

Pomijając zmarłych, w astralu są również inne byty, w większości niskie.
W zasadzie próbę dowiedzenia się czegoś od duchów, można porównać do wejścia na czat w internecie. Możesz zaklikać do przypadkowej osoby, a może ktoś pierwszy się do Ciebie odezwie. Możesz zapytać tę osobę o co zechcesz, porozmawiać o czym zechcesz, ale odpowiedzi jakich udzieli nie muszą być zgodne z prawdą, a cała pogawędka nie koniecznie będzie fajna.
Różnica pomiędzy czatem internetowym, a kontaktem z astralem jest taka, że na czacie jesteś anonimowy, możesz się wylogować i ludzie z którymi pisałeś nie znajdą Cię. "Logując się" do astralu zawsze zostawiasz rozmówcom (i postronnym obserwatorom) IP, maila, dane osobowe, telefon i adres. Jeśli zechcą, bez problemu Cię odnajdą.

PostZamieszczono: 12 sie 2011 14:25 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Po przeczytaniu wczorajszej nocy tego tematu, znalazłam na yt zapisy "seansów spirytystycznych", na których kieliszek rzeczywiście się porusza (z tym, że równie dobrze na potrzeby filmu, mógł być przyczepiony do niteczki - nie wiem czy mogę podawać linki?).

Przypominam sobie również opowieść mojej Mamy o takim seansie, w którym częściowo brała udział.
Kiedyś, kiedyś, podczas wyjazdu studenckiego w jakiejś głuszy, razem z paroma osobami zrobili taką tabliczkę Ouija (nazwa wygląda egzotycznie, ale prawdopodobnie pochodzi od franc. oui i niem. ja - czyli tak.). Dla mnie jest to o tyle ciekawe, że moja Mama w duchy raczej nie wierzy, ale w momencie, gdy krążek rzeczywiście zaczął się poruszać i "odpowiadać" dość logicznie na pytania, odłączyła się od grupy, przestraszyła się. Nie wiem, czy to może mieć związek, może zaleci teraz jakimś tanim horrorem, ale dwie osoby z tego kręgu zmarły w stosunkowo młodym wieku.
Dla mnie ta historia jest naprawdę przerażająca, głównie z powodu tego, że potwierdza to moja Mama, która zapewne usłyszawszy od kogoś opowieść o ruchomym krążku, tłumaczyłaby sobie to przywidzeniami :D

Swoją drogą niedawno rozmawiałyśmy o jej sceptycyzmie, mówiła, że niby wierzy w jakieś inne wymiary, ale to "zajście" z poruszającym się krążkiem tłumaczy jako skupienie energii kilku osób, które bardzo chciały, żeby krążek się poruszył... myślicie, że to jest możliwe?

Pytanie do Kingi: oczywiście nie mam zamiaru tego robić (jestem strasznym cykorem), ale jak można skontaktować się z duchami za pomocą kart?? Nie chciałabym spowodować czegoś nieumyślnie :D I jakie mogą być tego konsekwencje? Chodzi o jakieś poltergeisty czy demony groźne dla zdrowia, życia? Brrr!

PostZamieszczono: 12 sie 2011 14:45 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja z kolei słyszalem porównanie seansu do otwarcia drzwi domu wychodzącego na ruchliwą ulicę i zawołanie "Proszę wchodzić". Znajoma koleżanki brała kiedyś udział w seansie "dla zabawy" i miało to dla niej przykre konsekwencje. Słyszałem również o wykorzystaniu wahadełka w kontaktach z duchami.

Temat jest dla mnie ciekawy w sensie teoretycznej dyskusji, ale lepiej się w to nie bawić, chyba, że ktoś chce mieć w domu "Paranormal Activity" :D

PostZamieszczono: 12 sie 2011 15:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem czy historia o znajomych robiących seans dla zabawy, a później umierających w dziwnych okolicznościach, to nie będzie typowa urban legend (http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejska_legenda). :)
Ja za młodu słyszałam takie opowieści od brata ciotecznego, który brał udział, albo zna kogoś kto to robił.
Wywoływano duchy, oczywiście w ruch poszły postacie jak Hitler. Nie mieli prawdziwej tabliczki Ouqija, używali filiżanki i klucza, oraz oczywiście kartki z literkami.
Duch Hitlera przyszedł, nic nie powiedział, ale nastraszył hałasując i na dodatek nie chciał odejść. Jedna z dziewczyn krzyknęła "Spier..." i duch uderzył ją w twarz z tzw. liścia - podobno przez kilka dni miała odbitą czerwoną łapę.
Później, a właściwie już kilku latach (choć nadal w młodym wieku), dwie z osób biorących udział w seansie popełniło samobójstwo, ktoś leczył depresję, inny zginął w wypadku.
Nie pamiętam dokładnie jak to leciało. :)

Nie że nie jest to możliwe, bo istoty z astralu co prawda bez opętania nie mogą wyrządzić krzywdy w fizyczny sposób, ale mogą straszyć i doprowadzić swoją obecnością do obłędu, że człowiek popełni samobójstwo. Albo przeszkadzać w trakcie jazdy samochodem... Czytałam historię dziewczyny, która widywała różne demony/zjawy. Opętana nie była, ale one przychodziły i regularnie zastraszały, wyzywały i przerażały. Kiedyś groziły że ją zabiją, a np. spacerze w górach czuła jakby ktoś ją popychał w kierunku urwiska i ledwie dała radę się obronić, uciekła. W praktyce popychać i grozić one mogą, ale naprawdę zepchnąć już im nie wolno. Niemniej gdyby te istoty zaczęły coś wyczyniać w trakcie jazdy samochodem, mogłoby przy tym dojść do wypadku, nagłego manewru i wypadnięcia z drogi.

W każdym razie z tymi seansami może to być urban legend, bo coś podejrzanie dużo osób o tym słyszało, zna kogoś kto robił i że niektórzy umierali... :D

Maralee pisze:
Swoją drogą niedawno rozmawiałyśmy o jej sceptycyzmie, mówiła, że niby wierzy w jakieś inne wymiary, ale to "zajście" z poruszającym się krążkiem tłumaczy jako skupienie energii kilku osób, które bardzo chciały, żeby krążek się poruszył... myślicie, że to jest możliwe?

Nieee, to bardzo mało prawdopodobne. Gdyby można tak było poruszać krążek, można by również zebrać się grupą i np. powyginać łyżeczki. :)

Odnośnie tego w jaki sposób kontaktować się z duchami przy użyciu Tarota, pewnie w zupełności wystarczy kierować swoje pytanie do ducha (-ów) i wtedy wyciągać kartę lub robić rozkład...

Kostia pisze:
Ja z kolei słyszalem porównanie seansu do otwarcia drzwi domu wychodzącego na ruchliwą ulicę i zawołanie "Proszę wchodzić".

Też słuszne porównanie. Zdecydowanie wywoływanie duchów (jeśli ktoś się na tym nie zna i nie potrafi obronić przed niechcianymi gośćmi), czy chociaż udział w seansie, jest cholernie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

PostZamieszczono: 12 sie 2011 17:33 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Duch Hitlera przyszedł, nic nie powiedział, ale nastraszył hałasując i na dodatek nie chciał odejść. Jedna z dziewczyn krzyknęła "Spier..." i duch uderzył ją w twarz z tzw. liścia - podobno przez kilka dni miała odbitą czerwoną łapę.
HAHAHA :lol: :lol: :lol: Nie mogłam się powstrzymać :D Swoją drogą Mama również wspominała o Hitlerze, widzę, że jest popularny wśród młodzieży 8-) Od kolegi słyszałam jeszcze opowieść o wywołaniu ducha Mickiewicza przez dwie bibliotekarki :lol: Naturalnie, jak w każdej urban legend, niedługo potem zmarły 8-)

Cytuj:
Gdyby można tak było poruszać krążek, można by również zebrać się grupą i np. powyginać łyżeczki. :)
Fakt, mnie też to wytłumaczenie wydało się mocno... naciągane. Ale z drugiej strony, abstrahując od tego seansu, jeżeli są tzw. wampiry energetyczne, to silne jednostki nie mogą wytwarzać jakiejś megasilnej energii? W połączeniu z innymi ludźmi i siłą woli?

Cytuj:
Odnośnie tego w jaki sposób kontaktować się z duchami przy użyciu Tarota, pewnie w zupełności wystarczy kierować swoje pytanie do ducha (-ów) i wtedy wyciągać kartę lub robić rozkład...
Przepraszam za głupie pytanie, ale chodzi mam nadzieję o zadawanie pytań na głos? :? Swoją drogą to dziwne i niezrozumiałe dla mnie, że wystarczy tylko otworzyć przysłowiową "gębę" aby od razu mieć gości w swoim domu. Przecież ludzie mówią i robią różne rzeczy. Sama pamiętam, jak w podstawówce z koleżanką łapałyśmy się za ręce i tańczyłyśmy gdzieś pod blokiem wypowiadając "przybądź duchu mojego pradziadka..." (chociaż wspólnego nie miałyśmy ani jednego) :?

PostZamieszczono: 12 sie 2011 20:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Są tacy co wyginają łyżeczki lub potrafią myślami przesuwać przedmioty, ale to bardzo rzadkie talenty. :) W "Nieznanym Świecie" od czasu do czasu są artykuły o nich, oraz różnych eksperymentach.

Maralee pisze:
Od kolegi słyszałam jeszcze opowieść o wywołaniu ducha Mickiewicza przez dwie bibliotekarki :lol: Naturalnie, jak w każdej urban legend, niedługo potem zmarły

O, no pewnie - w opowieści brata ciotecznego wywołali Mickiewicza, potem Marię Konopnicką, a trzeci był już Hitler i nieprzyjemności. 8-) Najwyraźniej to mieszanina kilku miejskich legend.

Maralee pisze:
Przepraszam za głupie pytanie, ale chodzi mam nadzieję o zadawanie pytań na głos? :? Swoją drogą to dziwne i niezrozumiałe dla mnie, że wystarczy tylko otworzyć przysłowiową "gębę" aby od razu mieć gości w swoim domu. Przecież ludzie mówią i robią różne rzeczy. Sama pamiętam, jak w podstawówce z koleżanką łapałyśmy się za ręce i tańczyłyśmy gdzieś pod blokiem wypowiadając "przybądź duchu mojego pradziadka..." (chociaż wspólnego nie miałyśmy ani jednego) :?

Na głos czy w myślach raczej bez różnicy - najważniejsza jest wola ukierunkowana na kontakt. Chociaż przyzywanie na głos może być skuteczniejsze, wszelkie magiczne inwokacje też z reguły są wypowiadane na głos, nie w myślach.
Z "otwieraniem gęby" chyba jest na rzeczy, zobacz że kiedyś ludzie jak tylko wypowiedzieli słowo Szatan, Belzebub, Bies czy inne imię diabła od razu spluwali, albo (w przypadku religijnych) z miejsca czynili znak krzyża, nawet ci którzy po prostu je usłyszeli. Może to nie tylko ludowy przesąd dyktowany prostym strachem?

Pewnie sam fakt że ktoś raz (tak jak Ty z koleżanką) próbuje przywołać duszka, nie koniecznie od ręki spowoduje przybycie czegokolwiek, ale jeśli człowiek by się uparł, myślę że prędzej czy później by podziałało.
Astralom też nie zawsze chce im się fatygować do każdego dziecka które śpiewa pod blokiem, czy osobnika który bawi się Ouiją. No i nie każdy człowiek jest podatny na kontakt z tamtą stroną. Od biedy też może być tak, że coś przyjdzie, ale nie zamanifestuje w żaden sposób swojej obecności.

A propos, koty podobno doskonale widzą wszelkie "zjawy". Mój Szymuś kilka miesięcy temu chyba coś zobaczył w domu. Momentalnie zjeżył sierść (ogon zrobił się 4 razy większy niż normalnie!) i wyraźnie przestraszony gapił się w róg pokoju. Po chwili zaczął się tam ostrożnie podkradać, jakby naprawdę COŚ zobaczył i chciał sprawdzić co to. Akcja trwała dobre 5 minut.
Później jeszcze parę razy się powtórzyło, za każdym razem wpatrywał się w dokładnie to samo miejsce (w którym fizycznie zupełnie nic interesującego nie ma). :roll:

PostZamieszczono: 13 sie 2011 13:15 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Kilka lat temu (bodajże 4 - ale głowy nie dam ) w moim domu miały miejsca ciekawe rzeczy , podam pare przykładów - jestem sam w domu - oglądam telewizję - wychodzę na chwilę z pokoju do łazienki wracam a telewizor jest na innym programie a pufa jest w innym miejscu niż była . Ciekawe jest jeszcze jedna sytuacja a mianowicie - jestem w pokoju nagle coś huknęło w łazience - poszedłem zobaczyć co to - okazało się że to była szklana popielniczka leżała na środku łazienki roztrzaskana - nie miałem żadnej gadziny w domu ( zwierząt ) więc to raczej dziwny przypadek . Moje siostry i mama ( Tate jakoś to ominęło) także doświadczyły takich sytuacji -aż do momentu kiedy moja siostra opowiedziała wszystko księdzu - a on powiedział ze pomodli się za "dusze tej osoby " i dosłownie od tamtej pory nic się już takiego nie działo. Jednak ostatnio mam wrażenie że cuś jeszcze jest w tym domu i chciałbym w jakiś sposób nawiązać kontakt z tą osobą :P no ale troche mnie nastraszyłaś tymi "innymi astralami " więc chyba sobie odpuszczę ^^

PostZamieszczono: 13 sie 2011 13:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Skoro w domu manifestują się takie dziwne przypadki, możliwe że ktoś z mieszkańców może nie od razu jest medium, ale ma predyspozycje do ściągania duszków. :)

O, dobre pytanie - w jakim wieku jesteś Ty i siostry? Spotkałam się z informacją, że osoby będące w wieku dojrzewania (12-16 lat) są jakoś energetycznie pobudzone/zmienione. Mogą spontanicznie powodować zjawiska z kategorii telekineza, jak również przyciągać duszki i byty.

Filip pisze:
Jednak ostatnio mam wrażenie że cuś jeszcze jest w tym domu i chciałbym w jakiś sposób nawiązać kontakt z tą osobą :P no ale troche mnie nastraszyłaś tymi "innymi astralami " więc chyba sobie odpuszczę ^^

Nie, lepiej z tym kimś (czymś?) nie gadaj, bo jeszcze, jak mawia babcia, zanadzi się i będzie kłopot. :) To cuś co widział kot w końcu odesłałam zapalając świecę, z intencją oczyszczenia domu, oraz by ów gość znalazł spokój/światło. Najwyraźniej podziałało, Szymek już od dawna nie świruje. ;)

PostZamieszczono: 13 sie 2011 14:29 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
w jakim wieku jesteś Ty i siostry?

Siostry są starsze ode mnie - Ja mam 19 lat a siostry już 23 i 25 - aktualnie mieszkam już sam z rodzicami . Niekiedy zdarza się że przed pójściem spać mam taki wewnętrzny niepokój - jakby coś stało za mną i miało złe intencje ( nie wiem jak to opisać ale wiem ze to nie jest jedna osoba tylko tak jakbym wyczuwał że jest ich kilka - z tym ze jedna znacznie wyróżnia się "swoją energią" - zazwyczaj w takiej sytuacji się modlę - jak trwoga to do Boga hehe ) A tak na marginesie to ok 2 miesiące temu kiedy własnie miałem takie dziwne uczucie postanowiłem to zignorować - kiedy już usnąłem miałem okropny sen- więc chociaż te sytuacje nie są tak częste wole wtedy się pomodlić :) - szukałem na necie jakiś rytuałów do oczyszczenia domu ale bezskutecznie - w mojej okolicy nie ma sklepów z ziołami

PostZamieszczono: 13 sie 2011 15:23 
Administrator
Awatar użytkownika

Oczyścić dom można bez wymyślnych rytuałów.
Wystarczy biała świeca, zapalasz ją z intencją oczyszczenia, prosisz by światło rozproszyło wszystko co złe. Jeśli Ci to pomaga, oczywiście możesz się pomodlić.
Sposobem ochrony jest też posypanie solą krawędzi pokoju.
Z ziołami możesz spróbować jeśli nadal nie będziesz czuł się komfortowo - przecież spokojnie można je kupić przez internet, np taki fajny zestaw, wydatek nie duży i wystarczy na kilka razy: http://allegro.pl/ziola-do-oczyszczania-aury-muszla-gratis-i1758458980.html

PostZamieszczono: 13 sie 2011 20:40 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
O, dobre pytanie - w jakim wieku jesteś Ty i siostry? Spotkałam się z informacją, że osoby będące w wieku dojrzewania (12-16 lat) są jakoś energetycznie pobudzone/zmienione. Mogą spontanicznie powodować zjawiska z kategorii telekineza, jak również przyciągać duszki i byty.

Rzeczy o których piszesz to faktycznie prawda, osoby w wieku dojrzewania mogą wydzielać pewne energie psychokinetyczne, które w otoczeniu fizyczne będą przypominały poltergeist. Mogą być to młode dziewczynki zaczynające mieć okres, młodzi chłopcy zaczynający odkrywać swoją seksualność itp. Zjawiska nadnaturalne w tych przypadkach mają związek z dziecięcą seksulanością

PostZamieszczono: 15 sie 2011 21:46 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

U mnie w domu też było ciekawie. Co prawda przedmioty się nie przemieszczały w niewytłumaczalny sposób, ale było np. słychać kroki. Słychać było, że ktoś chodzi akurat w tej części domu, gdzie nikogo nie było. Wyraźnie miałam też (i nie tylko ja) odczucie czyjejś obecności i nie była to obecność przyjazna. Trwało to dłuższy czas (tzn. nie że cały czas były takie efekty, ale pojawiały się co jakiś czas, zupełnie jakby zadomowił się na stałe niewidzialny sublokator, który od czasu do czasu dawał o sobie znać). Trwało do to momentu, aż coś mnie natchnęło, żeby oczyścić dom wodą święconą. Po prostu poczułam, że tak powinnam zrobić. Przeszłam się po całym domu z kropidłem i wodą święconą, i oczyściłam każde pomieszczenie z osobna. Od tamtej pory jest spokój.

PostZamieszczono: 23 paź 2011 18:38 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

U mnie Tarot w komunikacji z Astralem sprawdza się idealnie. Komunikacja między mną a moim Przewodnikiem odbywa się bez udziału osób trzecich i tzw. przecieków. Nikt nie straszy mnie po nocach, nie buszuje po szafkach czy chodzi po domu :) Oczywiście wymaga to pewnej więzi, a nawet zgody danego bytu - no chyba, że chcecie robić to na chybił trafił. Wtedy ktoś może podszyć się pod oczekiwaną osobę, co może spowodować nieciekawe sytuacje. Puszka pandory. Dlatego z tym trzeba uważać, najbezpieczniejszą opcją jest poczekanie na odpowiedz Przewodnika (o ile go mamy), a dopiero później próba kontaktu przez Tarota.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]