Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 (Prze)różne techniki wróżenia : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (Prze)różne techniki wróżenia
PostZamieszczono: 14 lip 2011 18:52 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Jak juz wspominalam wynik meczu ma dwie opcje : wygrana lub przegrana, a rozklad ktory zastosowalas ma w zasadzie 4 mozliwosci odpowiedzi, dlatego nie bardzo pasuje on do zadanego prez ciebie pytania o wynik meczu. Dla uzyskania konkretnej odpowiedzi na wygra / przegra, juz lepiej bylo rzucac moneta.

Rzucanie moneta nie jest wrozba tylko zdaniem sie na przypadek losowy

Tytuł: Re: TAK/NIE
PostZamieszczono: 14 lip 2011 19:04 
ivana pisze:
Rani pisze:
Jak juz wspominalam wynik meczu ma dwie opcje : wygrana lub przegrana, a rozklad ktory zastosowalas ma w zasadzie 4 mozliwosci odpowiedzi, dlatego nie bardzo pasuje on do zadanego prez ciebie pytania o wynik meczu. Dla uzyskania konkretnej odpowiedzi na wygra / przegra, juz lepiej bylo rzucac moneta.

A co powiesz o I-Ching ? Wyrocznia wyrzucana ręcznie za pomocą 3 monet.

PostZamieszczono: 14 lip 2011 19:33 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rani pisze:
ivana pisze:
Rani pisze:

A co powiesz o I-Ching ? Wyrocznia wyrzucana ręcznie za pomocą 3 monet.

Rani uwazam ze do wrozb uzywane sa magiczne przedmioty tak jak np karty Tarota , natomiast monety nie sa magiczne, nie oczyszczamy ich, sluza powszechnie ludziom. Gdybys miala specjalnie do tego celu przygotowane monety, ktore uzywalabys tylko do wrozenia takie wrozenie mialoby wtedy sens.

PostZamieszczono: 14 lip 2011 20:39 
Coz,mam inne zdanie na ten temat...

Wrozyc mozna ze wszystkiego, nawet z lotu ptaka ( nieoczyszczonego i niemagicznego).
Dla mnie liczy sie to czy wrozba sie sprawdza, a nie to czy przedmiot jaki uzywam jest ,,magiczny''. Z reszta kto mialby weryfikowac czy dany przedmiot jest magiczny????
Moze Urzad do spraw Magicznych :lol: ;)

No jaka jest definicja ,,magicznego przedmiotu''?? Dla czlowieka z przed 500 lat magiczny bylby telewizor czy komorka...

PostZamieszczono: 14 lip 2011 21:05 
c.d...
jak wrozyc z lotu ptaka
Znaki można odczytać podczas ustalonego czasu obserwacji – ważna jest intencja.
Znaki pomyślne
•zauważenie wróbla, gołębia, jaskółki, bociana,
•mewa siadająca na brzegu łodzi,
•tzw. fał krukowy,
•kruk dziobiący ziemię
•ptak lecący w stronę obserwatora,
•ptak zauważony po prawej stronie (jeśli to ptak „niepomyślny”, np. wrona czy kruk, szczęście zostanie zredukowane),
•ptak przelatujący z lewej strony na prawą, zwłaszcza w poprzek ścieżki obserwatora,
•duża wysokość lotu ptaka.

Znaki niepomyślne
•ptak szybujący bez poruszania skrzydłami,
•ptak zmieniający nagle kierunek lotu,
•ptak nadlatujący z naprzeciwka i kierujący się w lewo,
•ptak nadlatujący z prawej i kierujący się w lewo,
•mewa muskająca człowieka skrzydłami (może oznaczać śmierć),
•ptak zauważony po lewej stronie, zwłaszcza czarny (kruk, wrona, kawka; natomiast ptaki „pomyślne” osłabiają pecha).

A oto z czego wrozono w starozytnej Grecjii
alektryomanteja

Wróżenie z zachowania się kur przy jedzeniu. :lol:

 ichtyomanteia

Wróżby z zachowania się ryb w wodzie, ten rodzaj wróżb rozszerzano także na inny rodzaj zwierząt- jaszczurki, myszy, pająki, węże.

 hieroskopia

Wróżenie z wnętrzności zwierząt; wróżbita odczytywał na nich szczególne znaki dane przez boga, szczególnie ważna była wątroba.

PostZamieszczono: 14 lip 2011 21:23 
c.d..
hydromanteja

Wróżenie z wody. Wróżby te odbywały się przy źródłach- obserwowano ruch kawałków drewna lub włosów, które wrzucano do wody, lub w domach do miski z wodą, niekiedy wymieszaną z mlekiem, pomyślność wróżby zależała od utrzymania się na wodzie przedmiotu.

 meteoromanteja

Wróżenie ze znaków atmosferycznych.

P.S Prosze o zalozenie nowego watku i przeniesienie tam moich postow i przepraszam za offtop, ale chcialam tylko ukazac olbrzymie mozliwosci , z czego mozna wrozyc.
Ja osobiscie wroze ze roznych rzeczy i nie musza to byc rzeczy tradycyjnie okreslane jako magiczne.Bo wszystko jest kwestia umowna i wazna jest intencja.

PostZamieszczono: 15 lip 2011 07:30 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rani jesli sie umowisz sama ze soba ze wrozysz ze znakow przyrody, tak jak to robiono za dawnych czasow to oczywiscie mozesz to robic i jak najbardziej jestem za. To jest tak samo jak umawiasz sie z talia Tarota np. czy wrozysz z kartami odwroconymi czy nie, czy uzywasz straznika czy nie. Wrozenie jest kwestia umowy z samym soba i tym co my uwazamy za magiczne a co nie. Gdybym wybrala sobie jakas monete , miala z nia okreslony rytual, czyli np zawsze przed rzucaniem ja odmawialabym zaklecie czy modlitwe do Aniola, ukladala ja w szkatulce, rzucala na okreslony kolorystycznie obrus itd. to uznalabym ten rzut jaka jedna z wrozb.
P.S. Ja rowniez zwracam uwage na znaki w przyrodzie, szczegolnie na piorka, roze i monety ktore znajduje a ktore sa symbolami anielskimi. Ostatnio przed wejsciem na moja klatke znalazlam sliczna roze ;-)Lezala sobie i czekala na mnie;-)

PostZamieszczono: 15 lip 2011 11:15 
ivana pisze:
P.S. Ja rowniez zwracam uwage na znaki w przyrodzie, szczegolnie na piorka, roze i monety ktore znajduje a ktore sa symbolami anielskimi. Ostatnio przed wejsciem na moja klatke znalazlam sliczna roze ;-)Lezala sobie i czekala na mnie;-)

Fajnie z ta roza , ja tez czesto prosze anioly o znaki i zwracam na nie duza uwage. :)

ps. prosze o przeniesianie naszej dyskusji do innego tematu ew. zalozyc nowy, np. ''rodzaje wrozb'' czy cos w tym stylu, bo sie off top niechcacy zrobil, ale przynajmniej forum ozylo ;)

Tytuł: Re: (Prze)różne techniki wróżenia
PostZamieszczono: 15 lip 2011 20:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Rani masz rację, zdecydowanie można już wydzielić nowy temat, co niniejszym czynię.

ivana pisze:

Dla jednego to zdanie się na przypadek, dla kogoś - wróżba. :) Wszystko zależy od stosunku do danego działania i sposobu postrzegania efektów (interpretacji), nie zaś od samego działania.
Z punktu widzenia osoby postronnej, rozkładanie kart to głupstwo, zabawa, przypadek... Są jednak ludzie, którzy nawet w sposobie w jaki wiatr porusza liśćmi drzewa, są w stanie odczytać sugestię odnośnie jakiegoś zdarzenia.

PostZamieszczono: 15 lip 2011 21:50 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Myślę, że przedmiot nie jest magiczny lub niemagiczny pierwotnie. Wiara w to, że przedmiot jest magiczny, czyni go magicznym. Wierzę, że karty Tarota to magiczne narzędzie, dlatego działa on w moich rękach. Ktoś, kto w niego nie wierzy raczej nie uzyska zadowalających wyników używając go.

Wiara czyni dany przedmiot czy zjawisko magicznym.

PostZamieszczono: 16 lip 2011 00:12 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Ja korzystałam z metody I Ching, kiedy byłam jeszcze mała dziewczynką, muszę przyznać, ze byłam pod wrażeniem sprawdzalności przepowiedni! Ale po wielu przeprowadzkach szlag trafił mają książkę i tak nasza wspólna przygoda się skończyła :\

Ale trzeba było widzieć moją mamę, kiedy widziała mnie rzucającą monetami po kątach :lol:

PostZamieszczono: 27 lip 2011 13:10 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

A możesz troszkę więcej powiedzieć tzn napisać o tej metodzie i na czym polega I Ching? Byłabym Wdzięczna, bo szczerze pisząc to pierwszy raz słyszę o czymś takim :]

PostZamieszczono: 27 lip 2011 13:26 
Wpisz w google: ''i ching wyrocznia'' i znajdziesz mnostwo materialow na ten ten temat np tu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Yijing

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... ts_id=1485 (ksiazka)

PostZamieszczono: 27 lip 2011 13:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dziękuję Ci bardzo Rani... w sumie mogłam sama pomyśleć i zapytać wujka google, przecież w internecie jest wszystko ! :)

PostZamieszczono: 27 lip 2011 17:33 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

little_black pisze:
A możesz troszkę więcej powiedzieć tzn napisać o tej metodzie i na czym polega I Ching? Byłabym Wdzięczna, bo szczerze pisząc to pierwszy raz słyszę o czymś takim :]

Och przepraszam, nie zauważyłam Twojej prośby :| Ale Rani uratowała sytuację i właśnie, google! Poza tym ja to robiłam z 18 lat temu, więc nie wiele pamiętam. Wiem, ze stosowac to należało na bardzo konkretne pytania, zwięzłe i nie skomplikowane. Taka wyrocznia do codziennego użytku, na codzienne drobne sprawy rzekłabym ;) Nie twierdzę, ze nie można było użyć jej do spraw większej wagi, na pewno również na dobrze postawione pytanie odpowie z odpowiednią dozą powagi!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]