Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 I-ching. Księga przemian : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: I-ching. Księga przemian
PostZamieszczono: 22 lut 2012 02:21 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Próbował ktoś? :)
Jakieś 6 lat temu namiętnie praktykowałam, trwało to stosunkowo krótko, może ze 2 miesiące, bo zapas pytań do zadania w końcu się wyczerpał. Ale pamiętam, że WSZYSTKIE wróżby, które stawiałam, sprawdziły się. Co do jednej.

Zastanawiam się, czy nie spróbować znowu. Z kolei hamuje mnie to, że I-ching to właściwie wyrocznia, a ja na tym etapie życia wolę pytać o to co mogę zrobić, a nie o to, co ze mną będzie. Zwłaszcza obecnie, kiedy jestem w dołku, nie wiem czy warto fundować sobie coś takiego. Chociaż ta sprawdzalność... Och, niesamowita jest ta Księga, mówię Wam, choć nie pamiętam już dokładnie kiedy czyta się komentarz, a kiedy linie itp. to wspomnienia mam bardzo dobre. Może dlatego, że wywróżyła mi najpiękniejszy, jak na razie, okres w życiu?

Ciekawa jestem jakie macie doświadczenia z I-ching.

Tytuł: Re: I-ching. Księga przemian
PostZamieszczono: 23 lut 2012 16:46 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Próbuję i poznaję bardzo powoli I-ching jak na razie wyciągam kartę dnia i sprawdza się niesamowicie.
Zrobiłam dwa rozkłady i sprawdziły się idealnie.
Księga przemian jest dość trudna ,nie zawsze rozumiem przesłanie, po fakcie okazuje się że było trafne.

PostZamieszczono: 23 lut 2012 18:38 
Awatar użytkownika

Korzystałam z jednej jedynej książki odnośnie I-ching, nosi tytuł "I-ching. Księga przemian dla żółtodziobów", właśnie z serii Dla Żółtodziobów :D Baaardzo przystępnie napisana i może to trochę pójście na łatwiznę, ale jeżeli ktoś oczekuje konkretnej odpowiedzi, to jest idealna. Wyjaśnia te wszystkie mglisto brzmiące chińskie hasła, "przekłada" je jakby na język współczesny :oczko: Kiedyś było mnóstwo książek z tej serii w sieci tanich książek, nie wiem jak teraz.

Iwono, mam tylko takie pytanie: czy I-ching możemy pytać o to "co zrobić, aby...", czy lepiej pytać "jak będzie" ? Nie wiem do końca jaka jest teoria I-ching, jak to stosować.

Kurczę, pamiętam, że te 6 lat temu zapisywałam wszystkie rozkłady (w sumie ze 30 ich zrobiłam) i notowałam do tego swoje obserwacje. Po miesiącach spojrzałam na to, rzeczywiście sprawdziło się absolutnie wszystko :D Nawet ostatnio tego szukałam, ale mam wrażenie, że gdzieś wywaliłam, ech... Fajnie by było spojrzeć na to znowu, tym razem z trochę odleglejszej perspektywy. Jeszcze będę szukać :D

PostZamieszczono: 23 lut 2012 19:17 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Maralee ja korzystam z książki Ewy Seydlitz ona właśnie podaje współczesne , życiowe codzienne doświadczenia które są opisane no i Księgi Przemian R.Wilhelma.
Zadaję pytania tak jak w tarocie, co zrobić, jak będzie, co mnie czeka i co mi przyniesie dzień.
Jestem w tym temacie żółtodziobem i dopiero w nim raczkuję, myślę że Ty masz więcej doświadczenia w tym temacie niż ja :)

PostZamieszczono: 23 lut 2012 21:55 
Awatar użytkownika

Słuchajcie, mam te kartki! Czuję się jakbym znalazła co najmniej Świętego Graala :DD

Iwona pisze:
Jestem w tym temacie żółtodziobem i dopiero w nim raczkuję, myślę że Ty masz więcej doświadczenia w tym temacie niż ja :)
Iwonko, to było tak dawno temu, że nie pamiętam nawet czy te linie pisze się od góry czy od dołu albo kiedy czyta się komentarze, a kiedy orzeczenie :hehehe: Pamiętam jedynie, że sprawdzalność była niesamowita :dobrze:

Niestety obecnie nie mogę wypożyczyć żadnej książki na ten temat, może znasz jakieś fajne e-booki?

Mam jeszcze pytanie, odnośnie tego kodu: orzeł, reszka, bla bla - czy to nie jest tak, że każdy "wróżbita" ma swój system, czy jest jeden system uniwersalny?

PostZamieszczono: 23 lut 2012 22:42 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

linie pisze się od dołu do góry :) system z tego co przeczytałam jest jeden.
Orzeł (O) ma wartość 3.
Reszka (R) ma wartość 2.

Nie rzucam monet , ja losuję karty -tak mi jest łatwiej.Czytam i komentarze i osąd ale tak jak wcześniej napisałam nie wszystko rozumiem:)

PostZamieszczono: 23 lut 2012 23:34 
Awatar użytkownika

Wykonałam wróżbę...

Czy sądzicie, że tutaj dzieje się tak jak w Tarocie, że silnie ukierunkowana podświadomość może wpłynąć na wynik wróżby? Proszę o odpowiedź...

PostZamieszczono: 24 lut 2012 09:52 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Tak Maralee, sądzę że nie zależnie od kart czy to Tarot, Cygany, kipperki nasze myśli mają na to duży wpływ, jeśli myślisz negatywnie to i taki wynik może być.
Ale w każdym negatywie jest pozytyw trzeba go poszukać :usmiechniety:
Iching ma kilka informacji w sobie i pozytywne i negatywne, wycisz emocje i przeanalizuj je nie jak dla siebie , tylko jak byś komuś wróżyła.
czasami zobaczymy rzeczy których nie dostrzegamy.

PostZamieszczono: 05 mar 2012 18:00 
Stały Bywalec

ja tez nie rozumiem tej wyroczni a możecie wrzucić jakieś przykładowe pytanie i odpowiedz ? i jak to wam sie zrealizowało ?

Cytuj:
Korzystałam z jednej jedynej książki odnośnie I-ching, nosi tytuł "I-ching. Księga przemian dla żółtodziobów", właśnie z serii Dla Żółtodziobów :D Baaardzo przystępnie napisana i może to trochę pójście na łatwiznę, ale jeżeli ktoś oczekuje konkretnej odpowiedzi, to jest idealna. Wyjaśnia te wszystkie mglisto brzmiące chińskie hasła, "przekłada" je jakby na język współczesny :oczko: Kiedyś było mnóstwo książek z tej serii w sieci tanich książek, nie wiem jak teraz.

tak właśnie jakis czas temu przegladałam ja w takiej taniej księgarni ale wydawało mi sie to zbyt dziwaczne by sie mogło sprawdzać a pewnie by było warto to mieć :DD

Cytuj:
Próbuję i poznaję bardzo powoli I-ching jak na razie wyciągam kartę dnia i sprawdza się niesamowicie.

czyli karty tez mozna sobie dokupić ? fajnie dla mnie to by było nawet wygodniejsze

PostZamieszczono: 05 mar 2012 18:24 
Stały Bywalec

nie mozna juz edytowac poprzedniego postu :ups:

tu jest bardzo ładna talia kart I Cing Dead Moon
http://www.iching.pl/ksiazki-wydania-iching.html

troche mroczna ale ładna

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]