Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wróżenie z fusów kawy/liści herbaty : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wróżenie z fusów kawy/liści herbaty
PostZamieszczono: 15 maja 2011 23:10 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ciekawa sprawa, co nie :?: Ktoś z Was to robił już/przynajmniej próbował :?: Czy może ktoś to robi :?:

Znam taką starszą panią, Chorwatkę. Kiedyś rozmawiałem z nią o wróżeniu i dowiedziałem się wtedy, że ona sama jakiś czas temu wróżyła z fusów kawy. Już więcej tego nie robi. Mówi, że wszystko to co wywróżyła ludziom sprawdzało się. Momentami parzyło mnie w język, żeby powiedzieć, to dawaj Maryja - spróbujemy któregoś dnia, powróżysz mi.
Ale tam... myślę, już nie będę wygłupiał się. W końcu mam swoje karty, a i tak zresztą znam już swe pewne sprawy na przyszłość. Właściwie, to tylko mnie ciekawiło jak to wygląda, jak ona wtedy "patrzy" na te fusy itp.

Mówi mi, że to musi być koniecznie turecka kawa i po wypiciu jej fusy mają być wyrzucone (koniecznie) na tą podstawę od filiżanki a nie na co innego. No i takie tam jeszcze duperele. Ja na to: e tam Maryja... I po wypiciu ze szklanki wyrzuciłabyś fusy na talerz i byłoby dobrze. Jeśli wiesz jak wróżyć to już takie rzeczy nie są ważne. Ona na to: o nie nie, to musi być turecka kawa :lol: (bodajże jeszcze jakoś tam specjalnie parzona) i musi to być filiżanka z podstawką i jeszcze mówiła mi z parę jakichś szczególów co do tego :lol:
Pytałem się jej, dlaczego przestała wróżyć. To były pewne dwa powody, raz, że przez to popsuła sobie wzrok, bo to jakoś wtedy trzeba specyficznie patrzeć się na te fusy, przynajmniej mi tak mówiła. Chociaż tak źle z jej oczyma to nie jest jak na jej ten wiek. Używa okularów tylko do czytania. A drugi powód... tego już nie pamiętam.

Znałem też pewnego faceta, który lata temu był z wizytą u takiej wróżbitki. Czytała mu ona wtedy z liści herbaty. Mówił mi, że przepowiedziała ona mu imię jego przyszłej żony, ilość dzieci... to tyle co pamiętam. Mówił, że to wszystko okazało się prawdą. W momencie którym mi to opowiadał wyglądał na dalej zaskoczonego trafnością wróżby. Z tego co mi powiedział, to wróżba ta miała miejsce jeszcze z jakieś dziesięć lat przed poznaniem swej przyszłej żony.
Pamiętam, mówi: więc widzisz, powiedziała mi imię przyszłej żony, że będę miał jednego syna, (jeszcze coś tam wymienił). Aha :!: I powiedziała mi też, że będę bogaty. To teraz czekam na to.

Niestety, tego to on nie doczekał się. Bo kilka lat temu zmarł :( Z tego co wiem, bogatym przed śmiercią to on nie był.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

Tytuł: Re: Wróżenie z fusów kawy/liści herbaty
PostZamieszczono: 03 lip 2011 23:04 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja czasami jak piję liściastą herbatę, to dla rozrywki próbuję odczytac kształt liści :) Tak samo z fusami kawy, jak wpadam na pogaduchy u mojej jednej ezo znajomej ;) Ale to tak tylko dla zabawy.

PostZamieszczono: 05 lip 2011 16:43 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

JA czegoś nie rozumiem, dlaczego zamiast naszych postów, tu jak widzę wcieło posty Kostii, widać posty sponsora?? Ja rozumiem, ze sponsor musi być, ale wolę poczytać jednak Kostię...

PostZamieszczono: 05 lip 2011 17:43 
Tarotka pisze:
JA czegoś nie rozumiem, dlaczego zamiast naszych postów, tu jak widzę wcieło posty Kostii, widać posty sponsora?? Ja rozumiem, ze sponsor musi być, ale wolę poczytać jednak Kostię...

W pelni popieram Tarotke, dlaczego jak klikam w czyjs post, nie otwiera sie on , tylko post sponsora?

PostZamieszczono: 05 lip 2011 19:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Spokojnie, niestety mamy tu uciążliwy błąd techniczny. Zgłosiłam do admina technicznego, powinien jutro naprawić. :)

PostZamieszczono: 05 lip 2011 21:26 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Ok, Kingo, spokój grabarza! Błąd to błąd, można naprawić, cierpliwości Tarotka!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]