Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Hipnoza, dr. Andrzej Kaczorowski [film] : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hipnoza, dr. Andrzej Kaczorowski [film]
PostZamieszczono: 04 kwie 2011 12:22 
Administrator
Awatar użytkownika

W innym wątku wspomniałam o filmiku z YT gdzie można obejrzeć prastary odcinek "Rozmów w tłoku" z panem Andrzejem Kaczorowskim, najlepszym polskim hipnoterapeutą. :)

cz. I

cz. II

cz. III

Tytuł: Re: Hipnoza, dr. Andrzej Kaczorowski [film]
PostZamieszczono: 04 kwie 2011 16:37 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Niesamowite! :shock: Zawsze chciałam zobaczyć pana Kaczorowskiego w akcji. Mam wszystkie jego książki. Szkoda tylko, że zaproszony ekspert i pani prowadząca byli tak mało... otwarci ;) .

PostZamieszczono: 04 kwie 2011 22:02 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Facet niesamowity, umiejętności ma niezwykłe, ale ja bym się bała do niego pójść, może to ta atmosfera w studio, ale nie wzbudził we mnie zaufania. :?

książek niestety nie czytałam, ale film zachęcił mnie. Co polecacie?

PostZamieszczono: 05 kwie 2011 12:58 
Administrator
Awatar użytkownika

Ech, aż żałuję, bo na jednych warsztatach w ramach studium były zajęcia z hipnozy prowadzone przez pana Andrzeja, ale nie mogłam na nie wyjechać. :(
Z tego co mi ludzie opowiadali on naprawdę może człowieka wprowadzić w trans w ciągu tych 2-3 minut. Co ciekawe, tu akurat był pokaz z werbalnymi sugestiami, ale spokojnie robi to nawet bez słów. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale te gesty które wykonuje wbrew słowom starego psychiatry to nie tylko kuglarskie machanie łapkami, które każdy da radę powtórzyć - ewidentnie pan Kaczorowski coś robi na czakrach, głównie 3, 4 i 6.

PostZamieszczono: 05 kwie 2011 15:43 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Amoniak pisze:
książek niestety nie czytałam, ale film zachęcił mnie. Co polecacie?
„Reinkarnacja i hipnoza w terapii” (książka + CD)
„Reinkarnacja w hipnoterapii” (książka + CD)
„Reinkarnacja w hipnozie”
i najnowsza:
„Autohipnoza świadoma i nieświadoma. Skuteczna terapia Twoich ograniczeń” (książka + CD)
Wyd. Studio Astropsychologii
Kinga pisze:
te gesty które wykonuje wbrew słowom starego psychiatry to nie tylko kuglarskie machanie łapkami, które każdy da radę powtórzyć - ewidentnie pan Kaczorowski coś robi na czakrach, głównie 3, 4 i 6.
Tak, zauważyłam. Jakiś czas temu chodziłam do bioterapeutki i ona wykonywała podobne gesty, szczególnie zwróciłam uwagę na coś w rodzaju "zawiązywania supełków" :) .

PostZamieszczono: 05 kwie 2011 20:19 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mewa dzięki :D

A możesz powiedzieć co jest na płytach?

PostZamieszczono: 05 kwie 2011 20:57 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Amoniak pisze:
A możesz powiedzieć co jest na płytach?
Jasne :) Na płytce dołączonej do "Reinkarnacji w hipnoterapii" jest ponad godzinny seans hipnotyczny o charakterze relaksacyjnym. Natomiast na płytce dodanej do książki "Reinkarnacja i hipnoza w terapii" jest seans mający na celu odbycie "podróży poprzez czas i przestrzeń w poprzednie wcielenia" (cytat z okładki). Jeśli chodzi o najnowszą książkę "Autohipnoza świadoma i nieświadoma", to - zgodnie z informacją podaną w opisie - nagranie umożliwia "samodzielne wykonanie synchronizacji półkul mózgowych". Nic więcej narazie nie mogę powiedzieć, bo książkę dopiero niedawno zamówiłam i czekam na dostawę. Tamte dwie pierwsze są rewelacyjne :D .

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 11:12 
Moderator
Awatar użytkownika

Bardzo fajny odcinek. Tak na marginesie to powiem tylko, że właśnie tego typu tematy powinny być poruszane w tym programie bo to co jest teraz to sięgnęło już najgłębszego dna.Ten cały profesor to chyba ma problem ze rzeczywistością w ogóle. Gada jakieś kompletne głupoty bez poparcia faktami. Czemu nie zaprezentował swoich umiejętności? Andrzej Kaczorowski pokazał klasę w tym programie, wykonał swoje i już, spokojnie odpowiadał na pytania, nie dał się sprowokować. Ewa dziwnie się zachowywała, krzyczy, plecie bez sensu, jak histeryczka. Sama o coś prosi a zaraz się dziwi, że ktoś to robi.. Nie wiem tylko czy jej zachowanie jest podyktowane wymaganiami medialnymi czy faktycznie wykazała się takim niezrozumieniem sytuacji i ludzi ją otaczających.
To bzdura, że każdy, bez przygotowania, byłby w stanie wykonać coś takiego, ciekawe czy ten stary psychiatry sam wierzył w to co mówił.. Zresztą na pierwszy rzut oka widać, że ten facet to paranoik.

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 19:26 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mewa pisze:
Na płytce dołączonej do "Reinkarnacji w hipnoterapii" jest ponad godzinny seans hipnotyczny o charakterze relaksacyjnym. Natomiast na płytce dodanej do książki "Reinkarnacja i hipnoza w terapii" jest seans mający na celu odbycie "podróży poprzez czas i przestrzeń w poprzednie wcielenia" (cytat z okładki). Jeśli chodzi o najnowszą książkę "Autohipnoza świadoma i nieświadoma", to - zgodnie z informacją podaną w opisie - nagranie umożliwia "samodzielne wykonanie synchronizacji półkul mózgowych". .

Mewo, czy to znaczy, że gdy oglądamy tę płytę , to ulegamy hipnozie, czy jest to tylko pokaz? :D

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 22:00 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Amoniak pisze:
Mewo, czy to znaczy, że gdy oglądamy tę płytę , to ulegamy hipnozie, czy jest to tylko pokaz?
Amoniaczku, to są płyty do słuchania (do pracy własnej, dla siebie, w domu). Nakładasz słuchawki, siadasz/kładziesz się wygodnie i słuchasz głosu pana Kaczorowskiego. Najlepiej, żeby wtedy nikt nie przeszkadzał. Nie wiem, czy to, co się dzieje, to jest tylko głęboki relaks czy hipnoza. Faktem jest, że za każdym razem po "obudzeniu" nie wszystko z nagrania pamiętam, zwłaszcza z tej płyty dotyczącej wcześniejszych wcieleń. :D

PostZamieszczono: 07 kwie 2011 01:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Jakby ktoś potrzebował mogę przez PW albo mailem podać link skąd można pobrać parę nagrań. Wszystkich nie ma, więc można potraktować to jak demo. ;)
Odsłuchałam ostatnio hipnozę na sukces i powodzenie, muszę powiedzieć że jest to najlepsza tego rodzaju medytacja jaką kiedykolwiek miałam. Pan Andrzej świetnie wprowadza w trans/głęboki relaks. :) Mniej więcej od 20 albo i 30 minuty w ogóle nie pamiętam co mówił - nie spałam, najwyraźniej odpłynęłam.

PostZamieszczono: 07 kwie 2011 16:43 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Program uwidocznił spotkanie dwóch wielkich tuzów psychiatrii i psychologii.

O ile pan profesor jest uznanym naukowcem , wykładowcą akademickim, typowym przedstawicielem nurtu medycznego i klinicznego o renomie reprezentacji naszej rodzimej psychiatrii we wszystkich sferach europejskich ( zwłaszcza w Unii, dlatego prowadząca celowo zrobiła taką „ustawkę „ dla obu środowisk właśnie ) o tyle środowisko medyczne nie może darować panu R.K darować ,że poszedł w takie „ czary mary „, jako autonomiczny niezależny zawodowo psychoterapeuta. Który notabene współpracuje z rzeczonym studio Astro, szeroko z salonami wróżek ( celowo piszę salonami a nie gabinetami, bo to też jest wypunktowane ale zgodne z prawdą ) oraz wszelkimi pokazami spektakularnymi w TV ano gdzie ? w programach rozrywkowych właśnie ( znanych zresztą ) jako showman . Tu jest ten zgrzyt.
Takie dictum znajduje zatem szerokie spektrum do spekulacji środowiska o co biega ? takiemu gościowi . Biorąc tylko prozaiczny przykład pod uwagę jako szeroki zasięg stosowania hipnozy tam gdzie nie można stosować wobec pacjenta np. narkozy z przyczyn chorobowych.
To klasyczny przykład zderzenia opinii lekarzy akademickich na znanym poletku np. z tymi propagującymi homeopatię, oj znamy to, znamy i ogromnej przewalanki na łamach wielu prestiżowych czasopism i burzy w szklance wody gdzie/lub czy jakieś osiągnięcia są przekute w sukces medyczny czy już np. szarlatanerię ?.
Ze swojej strony mogę też z czystym sumieniem polecić książkę do własnej pracy w tym temacie ( i o ile ktoś ma taką potrzebę ) w bardzo przystępny sposób napisaną i zrozumiałą dla każdego adepta tego arcyciekawego tematu pt .: „Hipnoterapia i autohipnoza” Dr. Wolfganga Bloma. Jako nieinwazyjnej ( i korzystnej ze względów finansowych co ważne dla adeptów, chętnie podkreślę) metodzie leczenia. Hipnoza w tej książce wykorzystuje naturalne, duchowe i fizyczne siły lecznicze, a w książce tej zostało kompetentnie wyjaśnione kiedy należy skorzystać z pomocy właśnie wyedukowanego terapeuty, a kiedy można popracować samemu wykorzystując metody AUTOHIPNOZY. Naprawdę warto.

Mariolka pisze:
bo to co jest teraz to sięgnęło już najgłębszego dna.

Czyżby ?
Mam rozumieć ,że jesteś znawcą tematu od strony merytorycznej, że uznajesz to za dno?
Skoro widzom i uczestnikom programu zostały zaproponowane obie formy, mogący zdecydować która strona lub forma im odpowiada .

Cytuj:
Ten cały profesor to chyba ma problem ze rzeczywistością w ogóle. Gada jakieś kompletne głupoty bez poparcia faktami.

A to już tendencyjne „ten cały „.Brzmi to nawet pejoratywnie. Twoim zdaniem która połowa jego osobowości powinna się wypowiadać ? Piszesz jako znawca ? to chylę czoła.
Program rzeczywiście pokazał jaka jest rzeczywistość tematyczna przedstawiona z autopsji w życiu przez TV i prezenterkę pokazując tylko i aż dwa trendy i kierunki które współistnieją. Skoro podważasz ( jako jedynego z wielu autorytetów w naszym kraju jego wiedzę ), określając ją głupotami i zarzucając mu brak znajomości faktów - to wielkie brawa Ajnsztajnie. Jesteś specjalistą , znawcą tego tematu, tak na marginesie ? , bo to ciekawe co osądzasz .

Cytuj:
Ewa dziwnie się zachowywała, krzyczy, plecie bez sensu, jak histeryczka.

No mistrzostwo świata teraz. To jest opinia ? ocena ? krytyka ? krytykanctwo ? ambiwalencja twoja ? czy może już agresja (o którą to mnie posądzasz ). Czyżby miało się okazać ,że co wolno wojewodzie to nie nam szambelanom? Oj, niekonsekwencja na maxa.

Cytuj:
To bzdura, że każdy, bez przygotowania, byłby w stanie wykonać coś takiego, ciekawe czy ten stary psychiatry sam wierzył w to co mówił..

Natomiast moja droga o ile ten starszy pan ma doświadczenie z powodu wieku o tyle starzy będziemy wszyscy. Ty też. Więc takie określanie, wypunktowanie nadaje się, no po prostu no comments, bo aż przykro z tego powodu,że tak oceniasz starość.

Cytuj:
Zresztą na pierwszy rzut oka widać, że ten facet to paranoik.

Zdajesz sobie sprawę z tego teraz, że to co robisz cenzurując innych wypowiedzi dosadnie teraz nie określasz zjawiska, sytuacji, programu a dokonujesz właśnie interpersonalnej oceny, krytyki w sposób który można powiedzieć wyczuwalne są ambiwalentne uczucia do osób w programie :
a mnie prostu „ urzekła twoja historia „. ;)

PostZamieszczono: 07 kwie 2011 19:29 
Moderator
Awatar użytkownika

Widzę, że bardzo dotknęła Cie moja wypowiedź w innym temacie na tym forum. Dziewczyno, uspokój się może i przestań atakować. Teksty typu "Ajnsztajnie" są obraźliwe i nie pozwolę sobie na coś takiego. Takie było moje odczucie i to napisałam, tyle na ten temat. Oglądając program telewizyjny nie muszę być znawca tematu aby określić swoją opinię na temat tego co widzę. Swoją drogą jeśli faktycznie uważasz, że to co pokazują ostatnio w tym programie jest wartościowe to Twoja sprawa :D Tobie proponuje panować troszkę nad emocjami bo zaczynasz obrażać..
Gwoli ścisłości dodam, że nie będę komentować Twoich przytyków ponieważ na kilometr wyczuwalna tutaj jest prywata a ja nie mam zamiaru się w ogóle w takie rzeczy mieszać. Tyle na ten temat.

ps: innym wytykasz emocjonalność a ten spektakl, który pokazałaś to po prostu bez komentarza

PostZamieszczono: 08 kwie 2011 00:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Kochane, luzik! Miałyście małe spięcie przy okazji tematu o płaceniu za wróżbę, złe emocje przeniosły się i tutaj. Atakujmy tematy, nie siebie nawzajem. Jeśli macie ochotę się podrapać, naturalnie nie ma problemu, ale może tak na PW?
Chociaż proponuję by jeśli jakaś wypowiedź wywołuje skrajne emocje, wcale nie siadać do klawiatury, bo ripostowanie tylko napędza jeszcze większe emocje i powstaje błędne koło. Tracicie w tym momencie energię, tak naprawdę po nic i za nic!

Obie Was bardzo cenię i nie chciałabym żeby przez głupstwa któraś z Was źle się czuła, albo nie daj Boże zrezygnowała z dalszego udziału w forum.

Odnośnie postawy pana psychiatry, mnie ona również się nie podobała. Pan Kaczorowski może i jest w pewnych kręgach kontrowersyjny, ale jako hipnotyzer jest cholernie dobry i nic tego nie zmieni.
Odniosłam wrażenie że pan psychiatra zachował się w niefajny sposób. Chciał zdeprecjonować i zakrzyczeć to co pokazywał p. Kaczorowski, twierdząc m. inn. że tak łapkami pomachać może każdy i każdy osiągnie taki właśnie skutek (co jest oczywistą nieprawdą). Sądzę że sam pan psychiatra nie jest w stanie nikogo tak zahipnotyzować, choćby trenował do końca życia, co naturalnie nie oznacza że jest słabym psychiatrą czy nie zna się na hipnotyzowaniu w ogóle. Ot, jak to często bywa, starły się dwa różne światy. Nie zapominajmy że pan ten jest reprezentantem klasycznego akademickiego ujęcia tematu. Jego techniki i to czego go nauczono przenigdy nie pogodzi się z ezoteryką, w dodatku przedstawiciele świata akademickiego zwykle wyczuwając ezoterykę dostają nerwoszału. :) Nic nowego.

Czy warto o to kruszyć kopie?

PostZamieszczono: 08 kwie 2011 11:58 
Moderator
Awatar użytkownika

Kinga pisze:

Odnośnie postawy pana psychiatry, mnie ona również się nie podobała. Pan Kaczorowski może i jest w pewnych kręgach kontrowersyjny, ale jako hipnotyzer jest cholernie dobry i nic tego nie zmieni.
Odniosłam wrażenie że pan psychiatra zachował się w niefajny sposób. Chciał zdeprecjonować i zakrzyczeć to co pokazywał p. Kaczorowski, twierdząc m. inn. że tak łapkami pomachać może każdy i każdy osiągnie taki właśnie skutek (co jest oczywistą nieprawdą). Sądzę że sam pan psychiatra nie jest w stanie nikogo tak zahipnotyzować, choćby trenował do końca życia, co naturalnie nie oznacza że jest słabym psychiatrą czy nie zna się na hipnotyzowaniu w ogóle. Ot, jak to często bywa, starły się dwa różne światy. Nie zapominajmy że pan ten jest reprezentantem klasycznego akademickiego ujęcia tematu. Jego techniki i to czego go nauczono przenigdy nie pogodzi się z ezoteryką, w dodatku przedstawiciele świata akademickiego zwykle wyczuwając ezoterykę dostają nerwoszału. :) Nic nowego.

Dokładnie tak uważam w kwestii tego psychiatry, jego zachowanie od początku było stronnicze i trochę (jakby nie mówić) chamskie. Bo co to za forma, krzyk w miejscu publicznym. Uznawał on swoje racje za jedyne prawdziwe, wszystko inne sprowadzał do poziomu oszustwa, to bardzo nie fajne podejście.
Tak jak wcześniej napisałam, profesor plótł okropne bzdury o tym, że każdy może zrobić to co Kaczorowski, to przykre, że ktoś zaproszony jako jakiś autorytet prezentuje taką ignorancję dla tematu. I uważam też, że fakt iż ktoś jest wykształcony i doświadczony wcale nie oznacza, że nie może być równocześnie chamem (i to pospolitym ;) ). I mówię to na podstawie własnych obserwacji, znam lekarza, który jest autorytetem w środowisku ale sposób w jaki rozmawia z pacjentami to jest najgłębszy rynsztok, nie będę nawet podawać przykładów bo to nie wypada takich rzeczy tutaj pisać... I na tym nie koniec, znam również kolejnego lekarza, który teraz już jest na emeryturze ale to co potrafił zaprezentować w pracy to też furman by się nie powstydził. Można dawać wiele przykładów (ja mogłabym przytoczyć jeszcze kilku lekarzy ale nie chce być monotematyczna). Rozmawiałam kiedyś z koleżanką po fachu na temat takich przypadków, uznałyśmy jednogłośnie, że wykształcenie wcale nie idzie równo wraz z kulturą a wręcz przeciwnie. Człowiek może być autorytetem w swoich środowisku i mieć duże uznanie jednak charakter może on mieć paskudny. Właśnie na tym filmiku mamy tego przykład.

I też tutaj obserwujemy takie podejście na zasadzie prób ośmieszania Kaczorowskiego, chodzi mi o te enigmatyczne gesty, które psychiatra uznał za śmieszne.
Kaczorowski wykazał się jak już wspominałam dużą klasę, nie dał się wplatać w ataki tego gościa.
Tak samo sądzę, że on nie byłby w stanie zahipnotyzować nikogo, przecież jakby był w tym dobry to dał by tego pokaz, byłoby to tylko i wyłącznie w jego interesie. Generalnie to jeśli chodzi o hipnozie czy doktryny ezoteryczne to w tych tematach jeśli mówimy o sobie, że mamy jakieś umiejętności to musimy tego dowieść inaczej nikt w to nie uwierzy, sam temat jest przecież tajemniczy.

Aha, zapomniałabym, uważam, że ten atak na Kaczorowskiego w momencie jego pomyłki słownej był na żenującym poziomie.

PostZamieszczono: 05 paź 2012 01:52 
Nowicjusz

Z racji mojej chęci poddania się hipnoterapii postanowiłem przeszukać sieć w każdym calu. Trafiłem na trzech, którzy przykuli moją uwagę. Są to Panowie Rafał Sakowski, Andrzej Batko i ostatnim właśnie Andrzej Kaczorowski. O Batko i Kaczorowskim znalazłem najwięcej informacji. Z racji tego, że jestem "klientem" który sprawdza wszystko dokładnie zanim zegoś się podda, to Kaczorowski w moich oczach stracił i śmiem twierdzić, że jest oszustem.
Jeżeli możecie mi wyjaśnić tą "dziwote" sensownym argumentem, to proszę.
Widziałem z nim filmiki na youtube. Trzy razy, w trzech róznych programach
- Rozmowy w torku(nie działa już filmik, który umieszczony był na forum ale wiem o który chodzi, "wziął pierwszego lepszego z widowni" - tak?)
- http://www.youtube.com/watch?v=paEbn6mx8s0
oraz http://www.youtube.com/watch?v=4tVkGElYBNQ (10:14)
Na tych filmikach wyraźnie widać, żę miał do czynienia z tym samym facetem i wywoływał u niego dokładnie te same "zabiegi" typu sztywne ciało i trans.
Jakie z tego wnioski??

PostZamieszczono: 05 paź 2012 17:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie chce mi się wchodzić w te filmiki. Dla mnie wystarczy, że znajomi ze studium akurat brali udział w jego warsztatach hipnozy i opowiadali mi jak tam było. Pan Kaczorowski jest hipnotyzerem, nie ma tu żadnej bajery.

Nie do końca jest tylko oczywiste, że "każdego można zahipnotyzować" - na tych warsztatach pan Kaczorowski wcale nie pracował z każdym chętnym, tylko sam wybierał ludzi spośród ochotników. Niektórzy akurat bardzo chcieli, aż piszczeli, ale pan Kaczorowski konsekwentnie ich omijał. ;) Podejrzewam, że sam widzi/czuje/wie kto da się łatwo i fajnie zahipnotyzować, a kto nie bardzo.

Pokazy "sztywne ciało" itp, są to akurat klasyczne elementy występujące w prezentacji możliwości jakie daje hipnoza. Na warsztatach rzecz jasna też było to wałkowane.

PostZamieszczono: 05 paź 2012 18:14 
Nowicjusz

Ja nie polemizuje, z tym, że on nic nie umie. Niewątpliwie ma dar, ale te filmiki(oglądać nie musisz, wystarczy, że klikniesz i się dowiesz, że niestety mialem racje) pokazują, że albo jest oszustem w wielu kwestaich(bo nie wiadomo co gdzie jeszcze zmanipulowane) i robi z siebie wielkiego Boga hipnozy, albo ja to wszystko nadinterpetowałem ale no ciężko to drugie potwierdzić.
Słuchałem jego autohipnozy na pewność siebie. Wczoraj o 3 w nocy sobie to włączyłem, byłem padniety, ale wytrwałem do końca. Jego kod 3 6 9 jak narazie często wymawiam nawet nieświadomie i przypominam sobie o fajnym momencie w zyciu, ktory mnie ma wesprzeć i działa...
We wtorek jestem umówiony na seans z Rafałem Sakowskim. Wszak jestem z Gdańska to mam blisko.
W jednym z tych filmikow(tym na ktorym podałem dokładny czas w którym jest ten sam człowiek co w rozmowach w toku i tym drugim), Kaczorowskie doskonale odpowiedział na pytanie "Kogo mozna zahipnotyzować"... w skrócie to każdego. Tylko, że do jednego można dojsc łatwo bo jest wrażliwą i emocjonalną osoba np. artysta, inny troszkę trudniej np. prawnik.

PostZamieszczono: 05 paź 2012 19:55 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem czy to ten sam człowiek, ale nawet jeśli, to jeszcze nie jest powód do rozdzierania szat.
Zawsze może być tak, że w różnych programach wykorzystywano jakieś prywatne archiwa Kaczorowskiego, gdzie ten pan był nagrywany w celach demonstracyjnych.
W "Rozmowach w tłoku" być może reżyser tak naprawdę nie zgodził się na hipnotyzowanie kogokolwiek z widowni, bo w razie gdyby człowiekowi to jakkolwiek zaszkodziło, stacja mogłaby mieć problemy prawne. Kto wie, w rzeczywistości osoby mogły być wybrane/zaproszone do udziału wcześniej, nawet podpisały zgodę i tak dalej. Drzyzga twierdziła, że pan Kaczorowski "hipnotyzuje przypadkowych widzów", ale cóż, jest to program rozrywkowy i mający wzbudzać sensację. Nie byłoby tak super, gdyby powiedzieli, że hipnotyzowane będą osoby wcześniej zaproszone do takiej roli.

PostZamieszczono: 06 paź 2012 00:22 
Nowicjusz

Kingo nie bądźmy ignorantami. Oczywiście, że to ten sam człowiek. Zgadzam się jednak, że to nie powód do „rozdzierania szat” jak to ładnie opisałaś. Interesująca postać. Kiedyś na pewno go odwiedzę.
Drzyzga to w tej wersji z 2000 roku gdzie był ten psychiatrzyna lamus także, widziałem, że wyraźnie się boi o tą drugą kobietę. Więc jestem w stanie uwierzyć, że to było naprawdę, natomiast ten pierwszy Mikołaj to definitywnie jego człowiek. Jest też wersja z 2009 roku gdzie wmówił kobiecie, że zamiast słodyczy poczuje mydło i chłopakowi dodał wiary w siebie, żeby mógł łatwiej i bez stresu rozmawiać z dziewczynami.
Na razie idę do Pana Sakowskiego z gdyni. Do Kaczorowskiego mam za daleko.
Powiesz mi na czym polegały kursy u Kaczorowskiego? Uczył hipnozy, jakim celu i jakie efekty wynieśli „uczniowie”??

PostZamieszczono: 07 paź 2012 16:59 
Administrator
Awatar użytkownika

No, telewizornia rządzi się swoimi prawami. Dla autorów programu liczy się oglądalność i fajny show, a nie "drobiazgi" takie jak uczciwość wobec widzów. Tam niczego nie można być pewnym na sto procent.

Na warsztatach Kaczorowski nie uczył nikogo hipnozy, bo weź tu naucz kogoś tych technik w ciągu bodajże 3 dni. Nie ma takiej możliwości. Pokazał co potrafi, opowiedział trochę o teorii, oraz o różnych przypadkach. Przeprowadzał też sesje - od tych pokazowych w stylu "twoje ciało jest sztywne jak deska", po wysyłanie delikwenta w przyszłość.

Czy zaistniał jakiś wymierny efekt sesji np. na pewność siebie, bo i takie tam Kaczorowski przeprowadzał, tego ja akurat nie wiem. Wiem natomiast, że jeśli ktoś ma problemy - dajmy na to, jest nieśmiały - taka jedna sesja hipnozy nie zrobi z niego od razu lwa salonowego.

Żałuję, że nie byłam na tych warsztatach, z relacji wiem, że były mega ciekawe. :(
Korzystałam z nagrań p. Andrzeja - jest tam jedno takie na sprawy finansowe, muszę powiedzieć, że chyba podziałało. Nie wiem, czy to przypadek, czy nie, fakt że w tamtym okresie mieliśmy stromo pod górkę, a po kilkukrotnym przesłuchaniu nagrania sytuacja dość łatwo się dała się ogarnąć i poprawić.

PostZamieszczono: 07 paź 2012 18:58 
Nowicjusz

Dziękuje za informacje.
Jeżeli o mnie chodzi to nieśmiałość, lęki przed miejscami publicznymi i podchodzeniem i rozmową z dziewczynami. Stąd pomysł na hipnoterapie. Wiem, że jedna sesja nie da "turbo" efektów. Niemniej i tak jest to lepsze niż latami uczęszczanie do psychologa czy psychoterapie.

PostZamieszczono: 12 kwie 2014 21:46 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

No i co Ffar? Byłeś, udało się?

Ja jakieś 12 lat temu byłam na hipnozie aby rzucić palenie... No cóż, nie udało mi się i chyba nawet nie udało się mnie zahipnotyzować :\ W każdej chwili czułam, że mogę wstać i wyjść, ale mi było głupio aby to zrobić hahahaha

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z reinkarnacją? BARDZO chętnie bym się czegoś o sobie dowiedziała, wręcz męczy mnie ten temat od lat!

PostZamieszczono: 16 kwie 2014 13:59 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Kingo! Ta autohipnoza "na sukces i tak dalej" pana Kaczorowskiego jest świetna! Po takim seansie jestem tak zrelaksowana i w dobrym humorze, że żyć się chce :) Oczywiście ni hipnotyzuje, ale odlocik jest świetny! :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]