Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Mapa Skarbów / Mapa Szczęścia : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mapa Skarbów / Mapa Szczęścia
PostZamieszczono: 02 kwie 2011 21:11 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Słyszeliście o czymś takim? Taką mapę wykonuję się raz do roku w pierwszą nów po przesileniu wiosennym.
W tym roku wypada to 3 Kwietnia. Robiłam ją dwa lata temu i 90% moich marzeń i tego co oczekiwałam się spełniło. Rok temu przeoczyłam. Zachęcam ;)

Chciałam zapodać link do strony w której jest wszystko czarno na białym opisane, ale szczerze mówiąc to nie wiem czy mogę :D

Tytuł: Re: Mapa Skarbów / Mapa Szczęścia
PostZamieszczono: 02 kwie 2011 22:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Możesz podać ten link. Sama chętnie skorzystam z okazji i zrobię. :P

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 09:00 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

kurcze teraz nie mogę znaleźć tego co miałam. Ale w google jak wpiszesz "mapa marzeń" lub "mapa skarbów" znajdziesz bardzo dużo informacji na ten temat ;)
Dzisiaj nów zaczyna się o 16:33 :D

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 10:48 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Może się skuszę?
A kiedy dokładnie należy ją robić? w jakichś określonych godzinach? ;)

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 13:15 
Moderator
Awatar użytkownika

W ogóle to dostałam kilka dni temu maila z Czary Mary właśnie na ten temat, tutaj jest tekst, który był w mailu

http://www.czarymary.pl/a_343_mapa_marz ... m_content=

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 13:37 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

A czy taką mapkę można wykonać na komputerze?
Chyba nie mam fizycznie materiałów potrzebnych :lol:

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 13:50 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Najlepiej wyklejać wycinkami z gazet, można coś narysować czy dopisać itd, sądzę za komputer to nie najlepszy pomysł. Nów zaczyna się po 16, do kiedy będzie trawa to nie wiem dokladnie. Najpewniej jak zrobisz to jeszcze dzisiaj ;] np wieczorkiem ;]

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 14:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Kurde balans, szkoda że wcześniej nie było tego tematu. 8-) Dziś już troszkę późno żeby się tym zająć... marzenia też warto dokładnie przemyśleć co by niechcący nie strzelić gola do własnej bramki.
No nic, za rok spróbuję.

PostZamieszczono: 03 kwie 2011 14:22 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

little_black pisze:
Nów zaczyna się po 16, do kiedy będzie trawa to nie wiem dokladnie. Najpewniej jak zrobisz to jeszcze dzisiaj ;] np wieczorkiem ;]
Kiedyś czytałam, że księżycowe marzenia powinno się układać w ciągu pierwszych 8 godzin trwania nowiu. :D

PostZamieszczono: 04 sie 2011 06:20 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Ja zrobiłam 2 lata temu mapę skarbów, i niestety nic się nie sprawdziło. Może coś źle zrobiłam. Sama już nie wiem.

PostZamieszczono: 04 sie 2011 12:28 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

A czy zaglądałaś do niej czasami? Trzeba codziennie patrzyć na nią i myśleć o tym czego się pragnie. Mi dwa lata temu się 90% spełniło, rok temu zapomniałam robić, no a w tym powoli się spełnia co nie co :)

PostZamieszczono: 07 sie 2011 10:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie przejmuj się Happy6, tylko rób nową. :)
Ja na następny rok na pewno taką wykonam. Może nawet już nie będę czekała do 3 kwietnia tylko wezmę się do roboty w najbliższym czasie. Oj przyda się!

PostZamieszczono: 07 sie 2011 13:31 
Awatar użytkownika

O mapce przeczytałam w Gwiazdy mówią. Dwa razy robiłam sobie taką mapkę. Pierwszy raz w ogóle do niej nie zaglądałam i nic się nie spełniło. Z drugą już trochę pracowałam i trochę marzeń się spełniło. W tym roku przegapiłam już termin. Taka mapka ma jednak pewną wadę, trzeba dobrze przemyśleć co się chce na niej umieścić, gdyż obrazki są przyklejone i trudno jest je usunąć. Myślę teraz o tablicy korkowej umieszczonej np. przy biurku, będzie można łatwo usuwać poszczególne elementy i byłaby zawsze widoczna. Na razie mam pudełko, do którego wrzucam obrazki symbolizujące to co chcę mieć.

PostZamieszczono: 07 sie 2011 14:07 
Administrator
Awatar użytkownika

Na pewno mapka nie zadziała, jeśli się coś tam umieści i wrzuci ją do szuflady. Bardzo ważną częścią procesu jest wracanie do niej, przeglądanie, a nawet aktualizowanie celów.
Myślę że to nawet ważniejsze od czekania na nów by ją przygotować! :D

Akwamaryna pisze:
Taka mapka ma jednak pewną wadę, trzeba dobrze przemyśleć co się chce na niej umieścić, gdyż obrazki są przyklejone i trudno jest je usunąć.

To prawda, choć może też jest w tym sens? Marzenia które da się usunąć jednym ruchem, nie mają aż takiego znaczenia, podświadomie dopuszczamy że nie muszą być zrealizowane i to może osłabiać "moc" przyciągania. Tak jak postanowienia bądź cele zapisane ołówkiem - można je zetrzeć, wycofać się z nich.

PostZamieszczono: 07 sie 2011 14:51 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

no juz dawno mam takie cos i jak nic tak nic :lol: :lol: :lol: nie wierze w to

PostZamieszczono: 08 sie 2011 13:21 
Awatar użytkownika

FairyWitch pisze:
A czy taką mapkę można wykonać na komputerze?
Wydaje mi się, że nie. Nie byłoby takiej frajdy, gdyby powstała na komputerze, no i trudniej by było z nią pracować.
To fajna zabawa jak trzeba szukać tych obrazków, wycinać, rozmieszczać, przyklejać. Potem trzeba jeszcze wyciągnąć z szuflady nieużywane od długiego czasu kredki czy flamastry (albo pożyczyć od dziecka), porobić fajne napisy. Samo tworzenie mapki daje dużo radości, a dzięki temu nabiera ona większej mocy :)

To nawet nie musi być mapka, najważniejsze, żeby mieć obrazki tego co się pragnie. Obrazek działa silniej niż cele spisane. Ja obrazki chowam do pudełka (szkatułki), taki sposób wyczytałam w dwóch książkach i jest to dla mnie wygodne.
Do takiej mapki trzeba często zaglądać, oglądać obrazki, wyobrażać sobie, że już się ma coś, no i trzeba to poczuć. Ale mapka nie zawsze pomoże. Jeśli ktoś uważa, że robienie takiej mapki jest bezsensowne, to może ona nie zadziałać. Trzeba też uważać na wewnętrzne przekonania typu: nie należy mi się, nic mi się nie udaje, nie zasługuję, wszystko przychodzi trudno, los się uwziął, proszę o zbyt wiele. Przy takich przekonaniach (one często są nieuświadomione) mapka może nie zadziałać. Ale to nie znaczy, że nie można jej zrobić, można, taka mapka i jednoczesna praca nad takimi przekonaniami przyniesie pozytywne efekty :) Ważne są też emocje podczas robienia takiej mapki, powinny być pozytywne. Ale to już później opiszę, bo muszę zajrzeć do źródła i znaleźć chwilkę na napisanie.

Kinga pisze:
To prawda, choć może też jest w tym sens? Marzenia które da się usunąć jednym ruchem, nie mają aż takiego znaczenia, podświadomie dopuszczamy że nie muszą być zrealizowane i to może osłabiać "moc" przyciągania.
Nieprecyzyjnie się wyraziłam, nie tyle chodzi chodzi mi o usuwanie marzeń i zamienianie ich na inne, co o dobór odpowiednich ilustracji :) O to, by móc je swobodnie rozmieszczać, jeśli dojdą nowe, albo zamienić, jeśli się znajdzie obrazek lepiej obrazujący to, czego się chce. Ale rozumiem o co Ci chodzi, przytwierdzenie czegoś na stałe na pewno nie jest bez znaczenia.
Zgadzam się, że lepiej zrobić mapkę w dowolnym czasie niż czekać rok.

PostZamieszczono: 09 sie 2011 11:16 

zrobiłam taką mapę 4 lata temu, dziś moge powiedzieć ze sporo z niej się spełniło ale tylko dlatego że określając cele ja sama siebie zaprogramowałam na pracę w kierunku ich realizacji

Mapa moja realizowała się w dwa lata, dlatego trzymałam ją do czasu aż całkowicie się zrealizuje. Czytałam kiedyś ze taką "przepracowaną" mapę marzeń należy spalić (nie wyrzucać). Tą sprzed 4 lat jeszcze mam.

PostZamieszczono: 20 gru 2011 17:30 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Słyszeliście o czymś takim? Taką mapę wykonuję się raz do roku w pierwszą nów po przesileniu wiosennym.
W tym roku wypada to 3 Kwietnia.

... a ja zrobilam w dniu moich urodzin w listopadzie... a dzis otrzymalam wiadomosc z pracy o awansie na wyzsze stanowisko a co za tym idzie obowiazkowy kurs wloskiego - no i prosze dwie rzeczy juz sie sprawdzily, a moze to zbieg okolicznosci(?)... bo tu raczej mowa o przesileniu jesiennym niz wiosennym...
Kurs wloskiego mialam w planie , a tu prosze na koszt firmy,... to z pewnoscia dzialanie Aniola Fortunaty :super: tez jest na mojej mapce marzen.
Aha i jeszcze jedno - mapke zrobilam w komputerze i wydrukowalam.
Zagladam do niej codziennie :dobrze:

PostZamieszczono: 05 mar 2012 17:08 
Stały Bywalec

3 najblizsze nowie w 2012 roku przypadają:

22 marzec 15:39
21 kwiecień 09:20
21 maj 01:48

tak więc proszę brać się do roboty :tjaaa:

PostZamieszczono: 05 mar 2012 19:18 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Tutaj chyba chodzi nam tylko o pierwszą nów po przesileniu wiosennym, czyli 22 marca :) już powoli myślę nad nią, co tam na niej umieszczę.

PostZamieszczono: 06 mar 2012 11:09 
Stały Bywalec

tak dokładnie najważniejszy jest ten 22-ego marca ale gdyby w razie ktos nie zdążył... :DD

PostZamieszczono: 22 mar 2012 19:44 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zrobiłem swoją Mapę Skarbów, ale nazwałem ją Mapą Marzeń. Wziąłem kartkę A2, podzieliłem ją na cztery "sektory", przyporządkowałem je żywiołom i każde marzenie wkleiłem do strefy, która najbardziej mu odpowiadała.
Dzień jeszcze trwa - wszystkim niezdecydowanym zdecydowanie polecam! Trochę się zmęczyłem, ręce mi się kleiły, ale miałem mnóstwo śmiechu i satysfakcji przy przyklejaniu obrazków ilustrujących moje marzenia. :D

Czy ktoś jeszcze zrobił dziś swoją mapę? :)

PostZamieszczono: 29 mar 2012 10:26 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ustawiłam sobie nawet przypomnienie w telefonie, żeby nie zapomnieć, ale cóż.... brakło mi czasu... i zła jestem że mnie to ominęło bo to działa, wiem bo już ją kilka razy robiłam :( hm... może poczekam na następną nów? W sumie jak zajrzałam na stronę dot. mapy marzeń, było napisane że w kolejne nowie też można. :D:D:D

PostZamieszczono: 07 paź 2012 18:13 
Awatar użytkownika

Moja mapa marzeń wyświetla się jako wygaszacz ekranu na moim komputerze :)
ale generalnie zawarłam w niej to, co chcę zrealizować w ciągu najbliższych lat... a co za tym idzie - wiele z nich jest już w trakcie realizacji :)))
Nie kierowałam się fazami księżyca, słońca, ani odlotem dzikich gęsi do ciepłych krajów... - po prostu zrobiłam ją pod natchnieniem, zwyczajnie, bo czułam taką potrzebę i zupełnie nie tak dawno temu :)

PostZamieszczono: 24 mar 2014 23:36 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kochani! Dla zainteresowanych przypominam: przesilenie wiosenne było, a następna nów księżyca przypada 30 marca godz. 20:46. Tak więc można już powoli się przygotowywać do tworzenia mapy skarbów. Powinno się ją wykonać w ciągu 24 godzin od nowiu :) .....(nowiu?? nie wiem jak to się odmienia :D)
Pozdrawiam gorąco :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna