Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Bardzo ciekawy film o przepowiedniach Majów i 2012 roku : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bardzo ciekawy film o przepowiedniach Majów i 2012 roku
PostZamieszczono: 06 lis 2010 18:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Tu część pierwsza (w sumie jest 14):

Reszty nie wklejam, wystarczy kliknąć w to okienko i przeniesie nas na YT.

Film (właściwie wykład) jest bardzo ciekawy i powinni go obejrzeć zwłaszcza ci, którzy boją się roku 2012. Sama wcale w temat nie wnikałam, a ten materiał obejrzałam z bardzo dużym zainteresowaniem. Polecam! :)

Tytuł: Re: Bardzo ciekawy film o przepowiedniach Majów i 2012 roku
PostZamieszczono: 14 sty 2011 18:02 
Moderator
Awatar użytkownika

narazie nie oglądałam tego filmu, wspominałaś, że jest go kilka cześci, zrobie to w wolnym czasie. Jak narazie to chciałabym tylko powiedzieć, że temat 2012 roku jest niezwykle fascynujący i interesuje mnie ogromnie od dłuższego czasu. Nie wiem czy się bać daty 21 grudnia (wtedy ma dojść do katastrofy) czy też nie.. Mianowicie, jak do tej pory słyszałam mnóstwo różnych teorii na ten temat i zupełnie nie wiem w co wierzyć. Z ezoterycznego punktu widzenia jest to czas w którym nadejdzie era Wodnia, ludzie staną się sobie milsi i przyjemniejsi. Kobiety i mężczyźni przestaną ze sobą rywalizować i zakończy się tzw. "ciężki los kobiet" (co by mnie bardzo cieszyło heh) Ludzie wkroczą na wyższy poziom duchowy (oczywiście z czasem jak rozumiem), zaczną więcej interesować się ezoteryką (co ponoć już właśnie ma swoje początki). No tak wszystko fajnie i miło ale są też inne opcje...
Katastrofa spowodowana zmianą ruchów Ziemi, które to znowu będą spowodowane (wiem, tautologia heh) działalnością słoneczną. Oczywiście wszystko będzie chwilowe ale doprowadzi do ostatecznego końca naszej cywilizacji, Ziemia na chwilę zatrzyma się po to aby za chwile ruszyć w odwrotną stronę. Zgodnie z prawami fizyki oceany wystąpią z brzegów a przed falami wysokimi na kilka kilometrów oczywiście nie będzie ucieczki. Wystąpią ogromne trzęsienia Ziemi oraz zachwianie pola magnetycznego. Efekt: Zmiana biegunów Ziemi, Stany Zjednoczone jak i min. Polska na kilka kolejnych tysięcy lat zamknięta pod lodem.
No tak, tylko, że jest też inna możliwość. Zmiany klimatyczne czyli globalne ocieplenie doprowadza do szybszego topnienia lodowców a nagłe zmiany solarne dokończą dzieła i wszystko zaleje woda.
Może być również tak, że zmiany klimatu (czyli w dalszym ciągu globalne ocieplenie) będą się bardzo nasilać i zmieni się klimat na różnych częściach globu, np. u nas będą rosły mandarynki itp.

Z całą pewnością są też inne teorie, w co wierzyć? Co jest najbardziej prawdopodobne???

Bardzo niepoki mnie tylko jedna kwestia, mianowicie, historia chłopca z Nepalu. Chlopiec nazywa się Rama Bamjan i przez 9 miesięcy medytował sobie pod drzewem (w bez ruchu, nie pijąc oraz nic nie jedząc) Sprawa głośna, chłopiec zostaje uznany za inkarnację Buddy i co się dzieje dalej? Po tych wielu miesiącach chłopiec wstaje i zapytany o to czy jest nowym Buddą, odpowiada, że nie. A co najciekawsze, mówi, że nie jest nikim szczególnym a jego medytacja jeszcze się nie skończyła, przestanie on medytować w 2012 roku.
Moim zdaniem to jest właśnie godne dyskusji. Czy to ma być dowód na to, że dojdzie do katastrofy? Czy na to, że przejdziemy na wyższy duchowy poziom i dlatego skończy się medytacja???

PostZamieszczono: 15 sty 2011 17:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, film (a właściwie bardziej wykład) trwa ponad godzinę, trzeba wygospodarować ten czas.
Ale warto! Mowa właśnie o sprawach które Cię niepokoją.
W skrócie:
Owszem, szykuje się przebiegunowanie, tylko że wg. przepowiedni to wcale nie wydarzy się 21 grudnia, tylko... teraz to może w każdej chwili. :) Majowie nie określają dokładnej daty, tam jest przepowiednia mówiąca o otworzeniu się okna czasu czy czegoś takiego. Zwiastunem otworzenia się tego okna miała być niebieska gwiazda - jesienią (chyba 2007) roku przyleciała kometa, zupełnie zwyczajna, ale eksplodowała na niebiesko. Majowie uznali że to właśnie o niej mówiła przepowiednia...
Wg. nich to okno czasu już jest otwarte, a zmiana biegunów będzie gdzieś pomiędzy 2007 a 2015.

Podczas procesu zmiany biegunów należy spodziewać się 3 dni ciemności - zalecane nie panikować tylko spokojnie przeczekać. Ludzie mogą ginąć w wyniku paniki, oczywiście mogą również wystąpić gwałtowne anomalie pogodowe.

Osobiście unikam wszelkich katastroficznych wizji, nie wierzę że będzie jakaś wielka masakra. ;)

PostZamieszczono: 15 sty 2011 20:44 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Ja nie wiem czemu, ale się nie boję i nie wierzę w ten 2012. :lol:
Wydaje mi się, że to jest naciągane w pewien sposób przez media jak te wszystkie grypy i globalne ocieplenie.
Klimat w ciągu tego czasu zmienia się cały czas i to o kilka stopni, nie było tego, że nagle coś płonie albo zamarza nie wiadomo jak bardzo i jak szybko.Takie katastrofy na skalę globalną miały miejsce przed powstaniem ludzi myślących.

Mimo wszystko wolę być za opcją, że ludzie będą o stopień wyżej i wszyscy będą sobie bliżsi i milsi i nie będzie już aż tyle zła na świecie.

... jakoś wydaje mi się, że bym wyczuwała podświadomie takie coś... a ja jestem spokojna jak baranek. :lol:

PostZamieszczono: 17 sty 2011 19:32 
Moderator
Awatar użytkownika

Jestem na etapie 10 części filmu hehe:) Ale spoko

Najciekawsze jest właśnie to, iż ja zaobserwowałam u siebie że także się nie boję, co generalnie musi oznaczać podświadomy brak wiary w sprawe.
Wersji jest na tyle dużo, że każda wydaje się być wątpliwa. Tak na prawde to ten Pan w filmie to też w sumie nie wiadomo kim on jest i skąd to wszystko wziął. Być może faktycznie jest takim biegłym za jakiego się uważa ale równie dobrze może być on zwykłym żądnym sławy i żywiącym się sensacją, ciężko powiedzieć. Jak swego czasu słuchałam audycji Pana Roberta Bernatowicza (którego to niezwykle cenię) na omawiany temat, wypowiadał się tam pewien facet, podobnie jak tutaj ten, pasjonat roku 2012, który spędził poł życia na obliczeniach. Tylko, że oni wszyscy mają jedną wspólną cechę, są pasjonatami ale nie prawdziwymi naukowcami. Wszystko więc jest wątpliwe.
Jedyne co mnie tak naprawde frapuje to słowa wypowiedziane przez Rama Bamjan`a.

PostZamieszczono: 30 sty 2011 23:53 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Kobietki drogie, obejrzałam tylko trzy części, wydaje mi się jednak ciekawe i warte obejrzenia kolejnych.
trochę się kalendarzem majów interesuję, więc pragnę tylko krótko, acz stanowczo uspokoić.. żadngo końca świata nie będzie. Nie czekałabym też na wielkie katastrofy i zagładę... Kosmologia Majów zakłada, że rok 2012zamknie pewien cykl ewolucyjny i historyczny, i wszystko zacznie się od nowa. Cykl ten to 26 000 lat (czas, w którym oś Ziemi zakreśla pełny stożek procesyjny) Przez pierwsze 13 000 lat Ziemia przybliża się do Słońca najbardziej jak to tylko możliwe, a przez kolejne 13 000 oddala się, wracając do punktu wyjścia, czyli maksymalnego oddalenia od Słońca.
Majowie zakładają, że ludzie prezszli już trzy takie cykle, obecnie znajdując się w czwartym. No a ten czwarty cykl domknie się właśnie 21 grudnia 2012 roku. Żyjemy więc w czasie końca świata - czyli opisywanego cyklu i po 2012 wkroczymy w Piąty Wymiar. W czasie tym mają się dokonać znaczące przemiany w naszym wewnętrznym Bycie i na całej planecie. Na sposób naszego odbioru świata trafiają właśnie silne Energie Galaktyczne, mające wspierać wszelkie przemiany. Apokalipsa i totalna zagłada to dobry pomysł na scenariusz filmu, ale jedynie na to... Domyka się pewien cykl, który wypełnił już swoje zadania w czasie linearnym i ustępuje miejsca na kolejne wyzwania, przemiany. Żadnej masakry..!
Wejście w piąty wymiar (przekroczenie progu 2012) oferuje skok kwantowy w przebudzeniu - życie na wyższym poziomie świadomości dla wszystkich tych, którzy pracują nad sobą, żyją w zgodzie ze swoim wnętrzem i naszą planetą.

To w wielkim skrócie. Chętnie podzielę się woją wiedzą w razie pytań:) a Zaineresowanych odsyłam do lektury H.Kotwickiej (Przewodnik i Klucz do Kalendarza Majów) albo na stronę wydawnctwa PULSAR.

PostZamieszczono: 31 sty 2011 11:01 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Też mam podobne zdanie.

PostZamieszczono: 31 sty 2011 18:47 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Kobietki drogie, obejrzałam tylko trzy części, wydaje mi się jednak ciekawe i warte obejrzenia kolejnych.
trochę się kalendarzem majów interesuję, więc pragnę tylko krótko, acz stanowczo uspokoić.. żadngo końca świata nie będzie. Nie czekałabym też na wielkie katastrofy i zagładę...

To jak w takim razie wytłumaczyś to o czym mówią Ci ludzie, którzy zajmują się tym zjawiskiem?? Słuchałam audycji Roberta Bernatowicza w której wypowiadał się na ten temat, twierdząc stanowczo, że katastrofa jest nieunikniona, poświęcił na to wiele lat swoej, pracy. To są gargantuiczne ilości obliczeń matematycznych itp. Dlaczego tak się dzieje?

Cytuj:
Kosmologia Majów zakłada, że rok 2012zamknie pewien cykl ewolucyjny i historyczny, i wszystko zacznie się od nowa. Cykl ten to 26 000 lat (czas, w którym oś Ziemi zakreśla pełny stożek procesyjny) Przez pierwsze 13 000 lat Ziemia przybliża się do Słońca najbardziej jak to tylko możliwe, a przez kolejne 13 000 oddala się, wracając do punktu wyjścia, czyli maksymalnego oddalenia od Słońca.
Majowie zakładają, że ludzie prezszli już trzy takie cykle, obecnie znajdując się w czwartym. No a ten czwarty cykl domknie się właśnie 21 grudnia 2012 roku.

Mogłabys bardziej przybliżyć ten temat. Interesuje mnie jak to sie określa, to, że Ziemia przeszła już kilka takich cykli?? Skąd ta wiedza się bierze, wiedza o tym coś podobnego było kilkadziesiąt tysięcu lat temu z Ziemią??

Cytuj:
oferuje skok kwantowy w przebudzeniu

Mogłabyś to rozwinąć?

A co myślisz o wypowiedzi Rama Bamjan`a?? (opisałam to gdzies wyżej)

Vivienros pisze:
Też mam podobne zdanie.

Szczerze mówiąc tu nawet nie chodzi o zdanie tylko o pewne fakty i ich interpretacje, też nie naszą tylko naukowców. Cieżką tu mówic o jakimś "zdaniu" bo generalnie to temat nadaje się do ciągłej analizy aż do rozwiązania ostatecznego.

PostZamieszczono: 01 lut 2011 17:08 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Szczerze mówiąc tu nawet nie chodzi o zdanie tylko o pewne fakty i ich interpretacje, też nie naszą tylko naukowców. Cieżką tu mówic o jakimś "zdaniu" bo generalnie to temat nadaje się do ciągłej analizy aż do rozwiązania ostatecznego.

Moja wypowiedź dotyczyła potwierdzonego zdania w zakresie bardziej zgodności informacyjnej- co się nie stanie- w ślad za autorką co sugeruje. Trudno by cały świat składał się ( nie tylko w tym temacie ) z samych badaczy i naukowców, znawców tematu, którzy nie są zgodni zresztą co do samych odczytów zapisanych treści tam. To są rekonstrukcjoniści w końcu czegoś z przed lat ( jak i w innych dziedzinach też ), co nie jest dostatecznie poznane czy udokumentowane a jest rekonstrukcją.
A co dopiero tych wszystkich wieszczów straszących ludzi, nie bardzo wiadomo z jakich powodów. Bo o ile Majowie wierzyli w Boga Słońce i krew lała się wartko w ścinaniu głów na ofiary w ich wszech mocnej wierze- to są fakty i sporej wiedzy astronomicznej, to o tyle może zadziwiać wiara obecnych w ich końcowy kalendarz i Armagedon a nie to w co wierzyli Majowie i z tym się raczej już nie obnoszą. Raptem zostało im to przerwane i nikt do dzisiaj nie potrafi tego wyjaśnić , mimo zaawansowanej techniki i wiedzy. Nie raz już to było przerabiane.
Wystarczy przywołać we wspomnieniu, niedawne czasy- sławny rok 2000 gdzie miały paść wszystkie komputery na świecie i linie telefoniczne w związku ze zmianą roku. Okazało się ,że obudziliśmy się pierwszego stycznia i nic się stało! Mało tego działało wszystko.
Nie mówiąc już o niespełnionych wróżbach Nostradamusa czy Jehowych, gdzie świat już powinien ulec kilkakrotnie dawno zagładzie. Lub znanym Hiszpanie , sławnym projektancie mody z Paryża , który tak poddał się przepowiedniom ( Nostradamusa) ,że w swoim kraju wybudował sobie schron atomowy, przed zagładą. Nie tylko ośmieszył się w środowisku, co stracił swą renomę raz na zawsze i teraz w Hiszpanii sprzedaje oliwę z oliwek !.
Owszem dobrze ,że się tym zajmują i analizują ale bez przesady. Uczeni tego świata nie potrafią rozwiązać podstawowych problemów globalizacji ziemi ?, tego co się dzieje obecnie za sprawą możnych tego świata z co dopiero tego( jak choćby tego mądrali, który już buduje za słoną opłatą bazy dla bogaczy w RPA, którzy chcą się schronić przed tą zagładą !!).
Mózg sam stanie, co ludzie wymyślają.

PostZamieszczono: 01 lut 2011 20:49 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Lub znanym Hiszpanie , sławnym projektancie mody z Paryża , który tak poddał się przepowiedniom ( Nostradamusa) ,że w swoim kraju wybudował sobie schron atomowy, przed zagładą.

Jak Tom Cruise hehehe :D
Co tam schron dla zagłady ;)

Cytuj:
Moja wypowiedź dotyczyła potwierdzonego zdania w zakresie bardziej zgodności informacyjnej- co się nie stanie- w ślad za autorką co sugeruje.

No tak, pisze, że to się na pewno nie stanie, zaś u Bernatowicza była mowa, że zagłada jest nieunikniona i że stanie się na pewno. Oczywiście nie można powierzać na 100% w takie wypowiedzi, tak jedne jak i drugie ;) Bo jak każdy mówi co innego to są dwie opcje: albo jedna osoba mówi prawdę albo obie kłamią (mylą się).

Co do Nostradamusa to szczerze mówiąc jego przepowiednie raczej się spełniały, nie podam teraz przykładów gdyż nie jestem u siebie w domu a tam mam książkę o jego przepowiedniach. Pamiętam jednak wzmiankę o tym jak Nostradamus przepowiedział powstanie samochodów, opisywał je jako żelazne konie

Cytuj:
To są rekonstrukcjoniści w końcu czegoś z przed lat ( jak i w innych dziedzinach też ), co nie jest dostatecznie poznane czy udokumentowane a jest rekonstrukcją.

i to mnie bardzo interesuje, te rekonstrukcje, skąd naukowcy czy inni zajmujacy sie tym tematem biorą ten fakt, że Ziemia przeszła coś takiego już kilka razy. Jak można mówić, że pewnym jest coś czego nasza cywilizacja nigdy nie doświadczyła. Nie jestem matematykiem ani fizykiem dlatego trudno mi jest pojąć to ale mowa jest cały czas o tym o nikt nie mówi jak oni do tego doszli. To troche abstrakcyjne.

Ale odchodząc narazie od naukowców i pasjonatów, warto skupić się na osobach postronnych czy zwierzętach. Tak jak ten chłopiec, który powiedział, że jego medytacja zakończy się w 2011 roku, no kurcze, on jest naprawde wyjątkową osobą, podczas 9 miesięcznej medytacji nie jadł nic i nie pił, musi byc coś w tym co mówi taka osoba. No i zwięrzęta, one chyba najbardziej odczuwają takie rzeczy, ponoć już nawet zaczęły się jakieś lekkie zmiany co doprowadziło do pomieszania się w głowach ptakow czy wielorybom. Jest to powód dla którego wieloryby tracą zmysł kierunku i wypadają na plaże.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]