Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 moze powróże? : Propozycje, pytania, sugestie. - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: moze powróże?
PostZamieszczono: 23 mar 2010 19:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

witam jestem tu bardzo krótko.Przyznam się , że poprosiłam o pomoc bo miałam ogromny problem w pracy i wyskoczyłam jak guma z gaci nie zapoznając się wcześniej z regulaminem. Przyprowadzono mnie do porządku ...ale macie racje że to ma większy sens jakaś dyscyplina musi być :P.

PostZamieszczono: 23 mar 2010 20:09 
Rozmowny Użytkownik

ale Beatrycze - spójrz na swój status! ;) więc do dzieła! :D

PostZamieszczono: 23 mar 2010 23:10 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

... aczkolwiek są osoby które proszą o interpretacje rozkładów po kilku napisanych postach i ją dostają ... why?

PostZamieszczono: 07 wrz 2010 10:18 
Mózg Forum

miczkusia pisze:
hmmm racja to było by dużo roboty ale myślę że jest to dla nas doskonała forma ćwiczeń takich naprawdę z życia wziętych ... a nie wymyślanie sobie na siłę ćwiczeń. Ja osobiście chętnie bym się na kimś pouczyła ale nie mam tylu osób chętnych do wróżb w życiu codziennym.
Miczkusia...jestem za...mysle,ze to by bylo niezle dla praktykowania i poznawania lepiej kart , no i ...ukladow... macie takie fajne pomysly

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 17:21 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak chcemy się nauczyć, trzeba ćwiczyć na ludziach i wyciągać wnioski z tego co nam odpisują.

Szczęściem od razu trafiłam na to forum, więc nie mam ogromnego doświadczenia na inych, ale je też czasami odwiedzałam dla sportu ;) i widziałam tam różne milsze i mniej miłe zachowania "darmowych klintów" :(
Masz jednak rację, ćwiczenia na żywym organiźmie są najlepszą szkołą. Tak jak z każdym językiem tak i języka Tarota, uczy się najlepiej używając go, ale ja osobiście nie wiem czy tacy klienci będą wracać aby się z nami dzielić tym czy to się sprawdziło czy nie... A bez informacji zwrotnej czy to ma sens? No nie wiem...
Wybaczcie, ja mam taki charakter, opór przed zmianami :oops:

Ja ćwiczę na koleżankach, mam pełne ręce roboty, ale one do mnie wracają- bo to jest mój warunek ;)

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 18:14 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Eremito, mysle, ze przypadkowi ludzie ktorzy wpadna tutaj po (kolejna) darmowa wrozbe nie beda dobrym "materialem" do cwiczen, poniewaz raczej nie wroca aby nam powiedziec jaki byl efekt koncowy.. Inna sprawa, ze wowczas pewnie czesc osob ktore odpowiadalabyna takie prosby o wrozbe w koncu moglaby poczuc sie jak takie darmowe "pogotowie", chyba nikt nie ma na to czasu.. moze i ochoty rowniez.. No i druga sprawa, ze sami forumowicze regularnie prosza o pomoc w interpretacji rozkladow, a czasami o to aby ktos inny rozlozyl katry - ale to nie za czesto- sznujemy swoj czas.. Jak rozejrzysz sie po forum, to mnostwo watkow jest wciaz 'otwartych' na pomocna interpretacje albo na - tak jak zasuwerowales- wrecz postawienie swoich kart i oodpowiedz.. Sama zapraszam do moich rozpaczliwych zapytan o to czy tamto ;-)
Ale to tylko moja opinia i byc moze myle sie..

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 18:25 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Eremit,
Nie całkiem nowy tu jesteś przecież bo już możesz poprosić o interpretację. :lol: :lol: Skoro sobie nie wróżysz to jak zajdzie potrzeba to zapytaj tylko "pomożecie?" i pomożemy. :lol: :lol: :lol:
Jestem tutaj na forum wcale nie tak długo ale bardzo podoba mi się i formuła i atmosfera którą wszyscy razem stwarzamy. Pracujemy ciągle nad znalezieniem najlepszej drogi aby czegoś się nauczyć. Robimy to rozmaicie, bo albo prosząć o pomoc w zrozumieniu swoich kart albo zadająć pytanie aby kazdy wyciągnął swoje na dane pytanie. Ja już rozumiem czemu mam robić jakiś rozkład i go interpretować - bo to pomaga i mnie i innym. Większość z nas, przynajmniej tych aktywnych pragnie lepiej rozumieć karty i powiększyć swój współczynnik wykrywalności przyszłości. Pomagamy sobie w tym wzajemnie.

Podzielam twoje obawy, że nie ma sensu patrzeć na karty innych bo tylko mój Tarot wchodzi w grę. My tutaj jednak uczymy się i ja zaglądam innym przez ramię co wyciągnęli i jak umię najgrzeczniej proszę aby wyjaśnili dlaczego tak a nie inaczej widzą swoje karty. Od razu porównuję jak ja bym je sam zinterpretował gdyby do mnie przyszły takie.

Ćwiczę na ludziach, wyciągam wnioski bo najczęściej dostaję sprzężenie zwrotne czyli odpisują jak jest naprawdę. Odporości się tu jednak nie nauczymy bo nikomu nie pozwalamy wyskakiwać z mordą. Ja nie uważam, że to problem aby czuć się odpowiedzialny za swoje wróżby - odpowiedzialny za czyjeś życie nie jestem bo każdy sam dokonuje wyborów. Jeśli jednak los skierował go aby mnie wysłuchał to czuję się odpowiedzialny za wszystko co powiem. :lol:

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 19:34 
Pogromca Wszelkich Tematów

Moje trzy grosze: darmowe wróżenie każdemu kto o to poprosi często przyciąga ludzi niestabilnych psychicznie, którzy bez pomocy kart nie podejmą decyzji. Często takie osoby pytają, a potem nie odpowiadają, czyli nie wiadomo, czy wróżba się sprawdziła. Wymóg 10 postów moim zdaniem takich ludzi odstrasza. Poza tym pamiętajmy też o osobach, które w ten sposób zarabiają na życie.

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 20:07 
Stały Bywalec

Przeczytalam cala dyskusje, wczesniej jakos mnie ominela. Darmowe wrozenie do niczego dobrego nie prowadzi. Gosia ma racje, uzaleznionych jest cala masa. Mozna wrozyc za dziekuje rodzinie i znajomym ale z wlasnego doswiadczenia wiem , ze jak daromwe to nie wazne, jak zaplace to znaczy ze dobre. Niestety tak dziala. Poza tym wazne aby energia plynela w obie strony. Ja osobiscie jak stawiam komukolwiek karty to znajomi i rodzina za 5 zł. a innym to roznie - jezeli wogole. Poczytalam troche Twoje forum Eremit, nie chcialabym aby takie dyskusje byly na tym forum. Z przyjemnoscia zagladam zeby poczytac, zobaczyc co slychac u znajomych, psmiac sie z "przepychanek" slownych milych, smiesznych i w bardzo dobrym stylu. To jest to forum, gdzie nikt nikogo nie ocenia, obraza ani osmiesza. Jest sie wsrod przyjaciol, ktorzy moga cos zasugerowac, naprowdzic wesprzec w razie potrzeby. Przyklady jakie pokazuja sie na forum sa nauka, kazdy temat to cos nowego. Tutaj mozna sprawdzic swoje umiejetnosci, dowiedziec sie czegos nowego. Dobrze, ze sa osoby, ktore trzymaja piecze nad caloscia a i sami uczestnicy przestrzegaja zasad. Tez nie lubie regulaminow ale czasami trzeba.

PostZamieszczono: 15 wrz 2010 21:26 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dodam, że napewno nasze forum nie jest dla każdego. To w porządku, bo przecież nie każdemu musi odpowiadać nasze specyficzne poczucie humoru. Są tacy co zostają i są tacy co po uzyskaniu pomocy już nie wracają. My się nie obrażamy bo każdy ma wolną wolę. Ci którzy poznali wartość osobistego uczestniczenia w dyskusji dalej są aktywni. Wszyscy robimy to bo chcemy.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 15 lis 2010 14:40 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Mój pierwszy post i to od razu w takim dziale ;)

Temat ciekawy i wart poruszenia, ale ten kij ma dwa skrajne końce. Faktycznie to co rzuca się w oczy na forum to kulturalna i ciekawa dyskusja, naprawdę aż miło czytać. Jednakże...

Dyskusje na temat rozkładów mają wartość edukacyjną, choć powiedziałabym że niekoniecznie "pod swoje karty". To co wyciągamy z nich moim zdaniem to przede wszystkim zdolność syntezy. Nie chodzi o to czy nasza interpretacja będzie ostatecznie dobra czy zła, bo w końcu to czyjeś karty. To co w Tarocie jest moim zdaniem najtrudniejsze, przynajmniej na początku drogi, to łączenie znaczenia kart. By umieć patrzeć na rozkład a nie pojedyncze karty.

Nic nie zastąpi jednak żywego materiału. Myślę, że każdy ma taki moment, gdy czuje niedosyt tym systemem nauki. Jedni prędzej, drudzy później. A praca z ludźmi bywa zaskakująca i dopiero wtedy możemy naprawdę poznać swoje karty. I wtedy tak naprawdę wg mnie rozpoczyna się nauka właściwa.

Sama jestem teraz na taki etapie i brakuje mi takiego miejsca (ogólnie, nie chodzi o to forum) ale rozumiem w 100% wspomniane wcześniej obawy. Tu jest pies pogrzebany, bo nie każdy jest gotów by brać za to pieniądze a to chyba najskuteczniejszy i najprostszy sposób by "przefiltrować" ludzi...

Może klucz jest w rozwiązaniu technicznym? Tylko pomysłu póki co nie mam :roll:

PostZamieszczono: 15 lis 2010 15:53 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj! :)

Masz rację, nic nie zastąpi żywego materiału. Dlatego jak widać oprócz rozkładów-ćwiczeń są tu również sprawy z życia wzięte.
Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast interpretować czyjeś karty, po prostu wyciągać swoje i robić własny rozkład.

Do darmowych wróżb jestem na nie, ponieważ wiem że na takim czymś wcale nie będziecie się uczyć, a 99% marnować czas i energię.
W praktyce udostępnienie takiej możliwości na forum, prowadzi do tego, że z całego internetu ściągają amatorzy darmochy. Albo tacy, co kupią gdzieś 15 wróżb za dychę, mają mętlik w głowie i jeszcze muszą pytać o to samo na forum... :roll:

Na 100 zapytań 95 to będą kompletne pierdoły, sprawy nieprzemyślane i wręcz nie kwalifikujące się do pracy z kartami.
Jak grzyby po deszczu będą mnożyły się tematy o treści: "czy będziemy razem/czy on mnie kocha", gdzie i bez kart wiadomo że figa z tego będzie. Pojawi się tona wątków "czy pan X zdradzi panią Y", "kiedy będziemy razem", "dlaczego on mnie nie kocha"...
Ech...
Generalnie osoby które szukają darmowych wróżb na forach, w ogromnej większości wcale nie są biedne, tylko ich problem jest tak "palący", że nie ma żadnego sensu kupować normalnej sesji.
Z całą pewnością człowiek który naprawdę potrzebuje pomocy tarocisty, nie szuka forum dyskusyjnego, tylko od razu kontaktuje się z wróżką.
I to też jest bardzo ważne. Naprawdę, zupełnie inaczej pracuje się z osobą, która serio potrzebuje tarota, niż z taką co pyta tylko dlatego że ma możliwość.

Bądź co bądź, o wiele lepszym treningiem jest praca we własnym gronie, niż ściąganie tu przypadkowych internetowych wędrowców...

PostZamieszczono: 15 lis 2010 16:10 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Zgadzam się z tym jak najbardziej, choć nie byłabym taka stanowcza ;)

Nie jestem za utworzeniem działu "powróżę" i już. Zdarzyło mi się wyjść do ludzi z taką propozycją i doskonale rozumiem o czym piszesz. Może miałam szczęście ale u mnie tych "poważnych" było mimo wszystko trochę więcej niż 1/20. No i mimo, że moja oferta była wyraźnie darmowa dostałam wiele propozycji zapłaty (finansowej, rzeczowej). To nie jest więc do końca tak, że każdy kto potrzebuje szuka od razu profesjonalnej wróżki.

Po prostu wierzę, że jest jakieś sensowne rozwiązanie, tylko trzeba je znaleźć. I nie musi być ono koniecznie częścią tego forum czy strony ale temat sam w sobie jest wart przemyślenia, szukania rozwiązań, które w jakimś stopniu uchronią przed negatywnymi konsekwencjami darmowego wróżenia.
Sądzę, że nie ja jedna jestem na pewnym rozdrożu. Z jednej strony bym chciała "królików doświadczalnych" a z drugiej nie wiem do końca jak ich szukać by nie stać się ofiarą. Zasmakowałam też tego o czym pisałaś (wróżyłam za pieniądze, choć nie trafiały one do mnie) i dla mnie stres nie był zbyt wysoką ceną za mobilizację. Dlatego w moim wypadku odpada utworzenie takiego rodzaju parasola ochronnego, może za jakiś czas jak będę się czuła z kartami pewniej. W końcu stres skraca życie ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2