Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 moze powróże? : Propozycje, pytania, sugestie.

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: moze powróże?
PostZamieszczono: 18 mar 2010 18:15 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

tak sobie mysle, przeglądam rózne fora.. . . .
I wiele osób prosi o karty... no i oczywiscie jak kamien w wode nikt im nie pomaga, a czasem problemy duze. Wiec moze my tu jakis pokoik zbudujemy dla tych ktorzy prosza o wrózbe... jest nas kilka, podzielimy sie. Moze uda sie komus pomóc. Co myslicie.?
jakas fajna nazwa dla pokoiku. oferta ze tu tyle nas dobrych i do dzieła...
:?: :?: :?:

gg 44818108
http://tarot24h.blogspot.com/

Tytuł: Re: moze powróże?
PostZamieszczono: 18 mar 2010 18:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem czy to dobry pomysł. Na forum zrobi się straszny bałagan, bo zaczną zbierać się osoby nie rzeczywiście potrzebujące wróżby, tylko chcące dostać ją za darmochę. Dodatkowo ktoś musiałby siedzieć i selekcjonować które z próśb są sensowne, a które są zawracaniem gitary...

PostZamieszczono: 18 mar 2010 20:19 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Królowo Mieczy, obawiam się, że Kinga ma znowu racje :| Ty byś chciała to zrobić z dobrego serca a ludzie by to chcieli wykorzystać, bo jak wiemy, za wizytę u dobrej Tarocistki trzeba zapłacić... A to forum jest chyba dlatego wyjątkowe, ponieważ tu trafiają osoby, które są zainteresowane wyłącznie uczestnictwem w nauce a nie wtkorzystaniu sytuacji, że coś można za friko dostać :D

PostZamieszczono: 18 mar 2010 20:55 
Stały Bywalec

Dodam jeszcze małą uwagę!
Wiele z osób nawet nie do końca zaznajomi się z regulaminem i od razu od pierwszego posta już prosi o interpretację.
Ja to chociaż grzecznie czekałam do 10 posta, aby uzyskać status "hura mogę prosić o interpretację".
Dlatego, też w ogóle nie odpowiadam na te posty poniżej dziesiątki.
Moze to mała złośliwość z mojej strony, ale to nie ja ustalałam zasady tego forum, dlatego nie będę miała żadnych wyrzutów.
Chodzi głównie o to, aby osoba zapisująa się do forum troszeczkę z nami pobyła, poczytała to co już zostało przez nas poruszone, a dopiero potem prosiła o pomoc.
Pozdrawiam :D

PostZamieszczono: 18 mar 2010 21:00 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Nie Nina to nie jest złośliwość, no przynajmniej ja tak wolę myśleć :) Czasami poniżej 10 postów widać, że ktoś się napocił przy swojej interpretacji, aby nie puścić postu na sucho - wtedy jakoś mi serce mięknie, ale tylko wtedy ;)

PostZamieszczono: 18 mar 2010 21:04 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

hmmm racja to było by dużo roboty ale myślę że jest to dla nas doskonała forma ćwiczeń takich naprawdę z życia wziętych ... a nie wymyślanie sobie na siłę ćwiczeń. Ja osobiście chętnie bym się na kimś pouczyła ale nie mam tylu osób chętnych do wróżb w życiu codziennym.

PostZamieszczono: 18 mar 2010 21:12 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Zgodza- byłby ćwiczenia..., ja jednak zosteję przy tym, że byłby bałgan i duzo nieproszonych gości... Mi się nasz regulamin podoba :D To on to trzyma wszytsko w granicach - oczywiście "rękoma" Kingi :)

PostZamieszczono: 18 mar 2010 21:19 
Stały Bywalec

Myślę, że mamy sporo swoich fajnych rozkładów, tylko nie zawsze je zamieszczamy na forum.
Zgadzam się z Kingą, okaże się, że za darmochę zaczniemy wróżyć dla ogółu.
Zrobi się ogólny bałan i nie nadążymy za potrzebami naszych "bliźnich w potrzebie".
A to chyba nie tędy droga i nie na tym forum.
Ja sobie bardzo cenię uwagi każdego z uczestników i jak tylko czas i dostęp do inernetu :mrgreen: mi na to pozwala studiuję to co tutaj zostało zapisane. Cieszę się, że jest to w jakiś sposób weryfikowane i znajduje się pod czujnym okiem admina KINGI.

PostZamieszczono: 18 mar 2010 22:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Jestem tu bardzo nowa i jeśli mogę zabrać głos, to uważam, patrząc z pozycji kogoś świeżego, to forum owe jest atrakcyjne bo nie jest ot tak po prostu aby wpaść, napisać "słuchajcie postawcie mi karty...".
Ja tu przyszłam by się czegoś nauczyć, a przy okazji podzielić się swoimi spostrzeżeniami, jeśli przyjdzie czas iż będę potrzebowała pomocy w postaci wróżby, zapewne napiszę (ale raczej z mojej strony to nie grozi, bo mnie nikt nie potrafi postawić kart, bo albo świeczki gasną albo słyszę teksty, że karty nie chcą mówić :) ), dlatego popieram w pełni warunek 10 postów.
Zrobi się taki bazarek i już nie będzie tak miło i cicho ;)

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 19 mar 2010 08:37 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

ok dziewczyny - taka tylko propozycja to była. Łatwo po prostu sie w ten sposob uczyc bo te osoby na ogól wracaja i wiadomo co u nich.
Kingo od 6 lat stawiam karty tu u siebie w domu - za darmoche wiec w tym akurat nie widze nic złego . Ale ty tu jestes szefem

dziekuje za wasze wypowiedzi.

gg 44818108

PostZamieszczono: 19 mar 2010 08:52 
Stały Bywalec

Magda, nie odbieraj tego jako atak na Ciebie.
Propozycja była, i fajnie, bo jesteśmy istoty myślące i twórcze. Zawsze mamy głowę pełną pomysłów. I bardzo dobrze.
Prośba moja jest taka - piszesz, że wróżysz - wrzucaj niektóre fajniejsze na forum. Pointerpretujemy je razem - oczywiście klient zachowa anonimowość. Ja nie zawsze mogę się włączyć, bo czasami mam problem z internetem.
:) :) :)

PostZamieszczono: 19 mar 2010 11:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Królowo Mieczy, po prostu byłam na różnych forach, większych i mniejszych, wiem jak to później wygląda. Dobre chęci są wykorzystywane przez pazerniaków, którzy nie proszą o pomoc, a jej żądają. Cała kupa tych "biedactw" to osoby które na co dzień nałogowo kupują wróżby po 5-10 złotych, a do Ciebie przyjdą żeby sprawdzić czy wywróżysz to samo co 50 innych darmowych lub półdarmowych wróżek. Albo tak zwyczajnie, bo można. Mają mętlik w głowach i cokolwiek powiesz nie skłonisz ich do refleksji. Reszta ma tak "wielki" problem, że nie skorzysta z płatnej wróżby, bo zwyczajnie szkoda im na to złamanego grosza.
Zazwyczaj napracujesz się, włożysz serce, a osoba potraktuje Cię jak wycieraczkę - po prostu pójdzie dalej. Brutalne ale prawdziwe.
W rzeczy samej tu jeden na dwudziestu naprawdę potrzebuje bezpłatnej wróżby i w mądry sposób z niej skorzysta.

Hmmm... Jeśli ktoś z Was ma ochotę popracować wróżąc za darmo (i zobaczyć jak to fajnie), może zamieszczać taką informację w swoim profilu lub stopce. Ktoś na pewno się zgłosi.
Można również założyć temat, w którym będziecie wpisywać swoje zgłoszenia i namiary. Ale zasada jest jedna - wróżba serio ma być darmowa. Nie że żałuję komuś zarobku, ino nie chcę żeby forum przekształciło się w pchli targ.

PostZamieszczono: 19 mar 2010 11:42 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

dziewczyny ja nie urazliwa istota jestem spokojnie :roll: . nie bede nic ogłaszała bo to raczej nie o mnie szło tylko ogólnie doswiadczenia na zywym organizmie. Nie chce nic ogłaszac.
Jest tu dobrze na takich warunkach jakie panuja.
Kingo szanowna nasza - ja wiem jacy sa ludzie choc z regóły i w mojej pracy zawodowej i w zyciu osobistym / ale to tylko mój pogląd / uwazam ze sa dobrzy tylko cos im po drodze sie takiego zdarzyło ze ich troche skrzywiło, pogubiło. Alebo mam tak wielkie szczescie obracac sie wśród światnych ludzi. / dyslektykiem chyba jestem jak patrze co ja pisze i jak / Jak umiem tak sobie radze.

Jest dobrze. ;)

gg 44818108

PostZamieszczono: 19 mar 2010 19:20 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie mówię że wszyscy fani darmowych wróżb są pokręceni. :) Z doświadczenia wiem tylko, że cena wróżby zasadniczo wpływa i na rodzaj klientów, i na odbiór Twojej pracy. Im niższa, tym większe kwiatki wyskakują, a swoim podejściem sprawiają że trudno jest uwierzyć że się nadajesz. Równanie wychodzi mniej więcej takie: nie szanują tego co robię -> to co robię jest do bani -> jestem do bani -> ech, lepiej dam sobie spokój
I niestety spora część utalentowanych tarocistów utyka w miejscu. Przestają rozwijać siebie i swój warsztat. Pozostają przy niskim poziomie, bo nie mają motywacji.

Jeśli klient płaci jednocześnie czegoś już ode mnie wymaga, a jeśli jest to spora suma, to i słusznie że wymagania rosną. Przyznam że to bardzo mobilizuje - wiem że muszę stanąć na wysokości zadania, byle co po prostu nie przejdzie.
Pamiętam jak kilka lat wstecz, gdy wróżyłam za 35 złotych (niby niewiele, ale jednak ustawiło poprzeczkę), potrafiłam spędzić nad odpowiedzią i sześć godzin. Starannie dobierałam każde słowo, siedziałam obłożona książkami, analizowałam każdy rozkład z taką dokładnością jakby od tego zależało moje życie. Na pewno popełniłam błędy, czasem coś kiepsko wyszło. Ale jednocześnie nauczyłam się tego co umiem, a wszystko dzięki mobilizacji i pewnej poprzeczce. Jakiś czas później ją podniosłam, gdy byłam gotowa podniosłam znowu.
Nie wiem, czy gdybym wtedy pracowała za piątaka, czułabym się wobec klientów równie zobowiązana? Czy tak samo bym się starała? Czy taka praca cokolwiek by mi dała?
Prawdopodobnie nie.

Ok, w każdym razie jeśli bardzo chcecie potrenować mogę założyć subforum z darmowymi wróżbami. Jak zacznie się robić bajzel zawsze można je zamknąć.

PostZamieszczono: 19 mar 2010 21:01 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Patrzac na inne fora to zrobi sie wielki bajzel i to m.in przez pytania typu co on teraz robi,jaka kiecke mam sobie kupic,jaka fryzure zrobic itp. Jesli na tym forum ma chodzic o jakosc a nie o ilosc to załozenie tego watku to zniszczy tak jak inne fora, gdzie kazdy gada co chce i ile chce byleby gadac. No modki beda miały naprawde wtedy co robic. Nie jestem za tym ale nie ja tu rzadze.

PostZamieszczono: 19 mar 2010 21:16 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Wiem Kingo o czym piszesz :) Ja się przymierzam do tego, aby kiedyś robić to zawodowo, ale wiem, że jeszcze nie i to przez następne kilka lat! A tak na prawdę, to właśnie to forum i praca wspólna z dziewczynami i chłopakiem ;) podciągnęła moje zdolności, wiedzę, wyczucie o niebo!!! To jeszcze nadal nic, ale ja widzę ogromną różnicę! :) No to tak korzystając z okazji - dziękuję, że jesteście! Kinga i dzięki za to miejsce!!! :D

PostZamieszczono: 19 mar 2010 22:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Ta, taka sama kołomyja robi się gdy każdy może po prostu wejść i zapytać o interpretację. Pamiętam z forum Lunaris: codziennie masa pytań, kart wyciągniętych byle jak. U nas jest zasada dziesięciu postów i własnej interpretacji, co jak widać działa, odstrasza leniuchy. Do tej pory nie egzekwowaliśmy tej zasady aż tak rygorystycznie, bo nie zawsze miałam czas wszystko czytać - teraz są moderatorzy, więc powinno być lepiej. ;)

I na razie jak widzę przeważają głosy przeciwko darmowym wróżbom. Poczekamy, zobaczymy co powiedzą inni.

Co do ćwiczenia rozkładów, w szkółce ciągle pojawia się coś nowego do interpretowania, a to prawie to samo co wróżenie. :) No, poza tym że karty są już wyciągnięte.
Myślę że nic nie stoi na przeszkodzie żeby stali użytkownicy forum mogli sobie nawzajem wróżyć, więc jeśli ktoś będzie w potrzebie, śmiało. Chodzi tylko o to, żeby nie nazbierało się tu przypadkowych ludzi "z ulicy".

Tarotko, nie przejmuj się. Jeśli masz wróżyć zawodowo kiedyś nadejdzie dzień gdy zaczniesz. :) Pamiętaj tylko, że tego momentu nie da się zaplanować, a właściwie nie warto, bo może nigdy nie wystarczyć odwagi, by powiedzieć "a, to już!". Ja tam swojego czasu nie planowałam, życie go przyniosło. Po prostu tak się porobiło, że nie mogłam znaleźć pracy, totalna blokada. Po paru miesiącach jakoś trafiłam na temat wróżenia i postanowiłam spróbować. Tarota już jako tako znałam, miałam parę małych sukcesów. Może chociaż na czesne naskrobię? Pierwsze miesiące to były siódme poty, krew i łzy. Na czesne i tak nie miałam. :lol: Coś tam i się zarabiało, ale niewiele, konkurencja ostra, ogólnie bardzo pod górę. Bywały momenty że miałam ochotę to wszystko rzucić w kąt, ale mimo wszystko zostałam, robiłam swoje. Chyba dopiero po dwóch latach zaczęłam czuć pewny grunt pod nogami, to znaczy było coraz lepiej i lepiej. ;)

PostZamieszczono: 20 mar 2010 09:36 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Dziewczyny, ja będę miała niedługo sporo rozkładów - które oczywiście wrzucę ze swoja interpretacja, albo bez jak chcecie :) Obiecałam już kilku koleżankom, że postawie im karty i tak mi się jakoś odwlekało a za razem nazbierało, bo jakoś nie miałam odpowiednich warunków do rozkładania talii - a tutaj interpretuję już wyciągnięte karty i bardzo mi się to spodobało :oops:

Co do mojego zarabiania na życie jako tarocistka to widzę po rozkładach jakie tu robimy, że jeszcze daleka droga przede mną :) Czasem mi się uda trafić w 90' ;) a czasami takie pudło strzelę, że aż chce się taki post wykasować, ale postanowiłam, że już tego nie zrobię :lol: Dzieki Kingo za podpowiedzi!!!

Ramona, ja też jestem przeciwko regulaminom, ale ten to prawie nie reguamin i ma ręce i nogi ;) Ale to moje bardzo osobiste odczucie na ten temat :)

PostZamieszczono: 20 mar 2010 12:36 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Wrzucę i ja swoje trzy grosiki. Cenię bardzo to forum za porządek i szacunek dla innych osób (no i oczywiście walory edukacyjne :D ). To jest pierwsze forum w moim życiu, na którym się udzielam. Do tej pory odstraszały mnie pyskówki, obrażanie innych uczestników, brak tolerancji dla odmienności poglądów. Chciałabym, żeby poziom naszego forum został utrzymany dlatego zgadzam się z opinią tych osób, które są przeciwko otworzeniu "salonu wróżb". Może rzeczywiście moglibyśmy wrzucać tematy do wróżenia, z którymi zwrócą się do nas znajomi? Można opisać problem i niech każdy wyciągnie swoje karty... Potem oczywiście mielibyśmy nadzieję na informacje zwrotne na temat wróżby :o :lol:

PostZamieszczono: 20 mar 2010 14:21 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Dla nas uczących się najważniejsza jest informacja zwrotna. Osoby przypadkowe najczęściej wpadną, zadadzą pytanie i znikną, rzadko kto da odpowiedź zwrotną komentującą co się zgadza. Najbardziej podoba mi się pomysł dziewczyn aby analizować swoje jakieś rozkłady. To forum przecież nie jest zamknięte i uczestników udzielających się na pewno będzie przybywać. 8-)

PostZamieszczono: 20 mar 2010 22:32 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witam, :)
ja również jestem początkująca :) i również uważam, że to Forum jest "inne niż wszystkie" z racji tego, że uczy tylu wspaniałych rzeczy :) Nie tylko znaczenia kart, ich symboli, interpretacji rozkładów,ale uczy szacunku do innych, do ich czasu i pracy.
W 100 % zgadzam się z Kingą - ludzie bez skrupułów wykorzystywaliby opcję darmowej wróżby, za chwilę zamiast Forum mielibyśmy "pchli targ". Dlatego także jestem na "NIE" w tym temacie.

Przy okazji mam takie drobne pytanko, ktore nasunęło mi się w trakcie czytania tego tematu i byłabym wdzieczna za podpowiedz :roll: Jak już pisałam na wstępie, jestem nowa.Każdego dnia odwiedzam Forum, ale tylko czytam to, co piszecie. Jakoś nie mam odwagi się odezwać, chyba z racji tego, że moje wiadomości odnośnie kart są takie malutkie...Znam zasadę 10 postów i tak własnie sie zastanawiam, gdzie i o czym, my początkujący moglibyśmy popisać. Osobiście nie widzę się przy próbach interpretacji rozkładów, ponieważ nie znam jeszcze znaczenia większości kart :( Co robić w takiej sytuacji? Co robić by być bardziej aktywną na Forum ? :roll: :)

Pozdrawiam :)
Dorota

"Nawet jeśli znajdujesz sie na właściwej drodze, zostaniesz przejechany, jesli będziesz na niej siedział " (Will Rogers)

PostZamieszczono: 20 mar 2010 23:29 
Stały Bywalec

Rosa pisze:
Witam, :)
Osobiście nie widzę się przy próbach interpretacji rozkładów, ponieważ nie znam jeszcze znaczenia większości kart :( Co robić w takiej sytuacji? Co robić by być bardziej aktywną na Forum ? :roll: :)

Nikt Tobie nie zabroni próby interpretacji. Kto powiedział, że od początku będą w 100% trafne. Rozłóż sobie dany rozkład - patrz na niego - poczytaj znaczenie kart z materiałów jakie posiadasz - i myśl - i staraj się poczuć, jak mają się te karty do zadanego pytania. Pisz co czujesz, nawet jeśli w odpowiedzi na Twoją interpretację pojawią się odmienne zdania i to również będzie dla Ciebie nauką. Też tak robię
Praktyka czyni mistrza.
Ja zauważyłam, że nawet te osoby, które swój kontakt z kartami określają na lata, to w dalszym ciągu mówią o sobie, że są początkujące ;) Takie są skromne :) I to jest właśnie fajne. Żadnych przechwałek na pokaz :D

PostZamieszczono: 21 mar 2010 00:22 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Dziękuję Nino :)
Postaram się zatem uaktywnić :lol: (mam tylko cichą nadzieję, że nie zacznę tworzyć całkiem nowych, XXI wiecznych ideologii :lol: :lol: )

"Nawet jeśli znajdujesz sie na właściwej drodze, zostaniesz przejechany, jesli będziesz na niej siedział " (Will Rogers)

PostZamieszczono: 21 mar 2010 10:35 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Rosa pisze:
mam tylko cichą nadzieję, że nie zacznę tworzyć całkiem nowych, XXI wiecznych ideologii

Och, na pewno Ci się zdarzy, ale nie przejmuj się, większość z nas czasami ma taki interpretacje! No ja miałam kilka i pewnie jeszcze się kilka zdarzy :) Chodzi o to aby próbować swoich sił i tyle!

PostZamieszczono: 21 mar 2010 15:28 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Skoro chcecie sobie poćwiczyć na żywym organizmie to proszę bardzo :)
Dzień dobry
Pisze w następującej sprawie
Poznałem ostatnio dziewczynę i chciałbym wiedzieć czy coś z tego będzie, jak to się potoczy i jak w ogóle się za nią zabrać.
Jeżeli to będzie pomocne to ja jestem rakiem szóstką lub trzydziestką trójką, ona jest koziorożcem piątką.
(Wszystko co napisałem jest prawdą, choć oczywiście stawiałem już sobie samemu karty :) )

To osądzi mnie bezduszna wieczna noc

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna