Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Pomysły i propozycje :) : Propozycje, pytania, sugestie.

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomysły i propozycje :)
PostZamieszczono: 11 sty 2012 22:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Mamy początek roku, więc może wspólnymi siłami, uda się zapoczątkować coś nowego na forum? :usmiechniety:

Być może macie jakieś ciekawe pomysły, na przykład odnośnie nowych działów, które moglibyśmy uruchomić? Albo nawet i inne sugestie.
Piszcie śmiało! :super:

Tytuł: Re: Pomysły i propozycje :)
PostZamieszczono: 14 sty 2012 15:02 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Forum jest bardzo przejrzyste i w przeciwienstwie do innych for ( na ktorych goscilam) to forum moze poszczycic sie wysokim poziomem prowadzenia strony. Gratulacje!
Najwazniejsze jest to, ze nie ma „powszechnej produkcji na akord” tj.takiego smietniska o wszystkim i o niczym plus co drugi wyraz emotka.Brrrr..

Korzystajac z okazji osobistej wypowiedzi przepraszam za pisanie bez polskich znakow, ale cos sie pokrecilo i zamiast polskich liter rosyjskie sie wstawiaja pomimo ustawienie jezyka polskiego w opcjach wyboru. Moze w przyszlosci uda mi sie rozwiazac ten maly problemik.

Odnoszac sie do tematu rozszerzenia forum –mam propozycje, aby zalozyc watek o poezji.
Istneje juz na forum watek hyde-park-f72/krotkie-opowiadania-dla-ducha-i-mysli-nieuczesane-t1145.html ;na ktorym sa umieszczone interesujace opowiadania , zlote mysli, ale i rowniez przeplataja sie wiersze.Proponowalaby jednak oddzielic poezje, a powyzszy watek kontynuowac zgodnie z jego tytulem.
Moglibysmy utworzyc taki maly salon poezji pt: Vivat Kaliope, Euterpe, Erato! – salon poezji lub ku pokrzepieniu serc. Chcialabym, aby watek o poezji byl miejscem, w ktorym to
(...)słowo odzyskuje godność, staje się naszym przyjacielem, pomaga zrozumieć świat, drugiego człowieka i oswaja cierpienie(...) fragment wypowiedzi pani Anny Dymnej, aktorki i inicjatorki Krakowskiego Salonu Poezji.

Zarys watku wygladalby mnie wiecej tak, ale nie wiem jak to technicznie moze byc zrealizowane.

1.Vivat Kaliope, Euterpe, Erato! – salon poezji lub ku pokrzepieniu serc. -watek otwierajacy i wyjasniajacy zasady umieszczania wierszy(autor wiersza i tytul tomiku jezeli dany wiersz pochodzi z takowgo, a nie jest on wpelni dostepny w internecie).Oczywiscie ikony trzech muz musza byc umieszczone : Kaliope - muza poezji epickiej i wymowy/ Euterpe - muza poezji lirycznej/ Erato- muza poezji miłosnej i muzyki - obok siebie. Pod muzami znajdowalby sie ww.cytat pani Dymnej , a pieczatka bylby wyszukany w necie wiersz pt „Dlaczego czytamy wiersze”
w ktorym to autorka tekstu- p.Jagoda(niestety nie doszukalam sie nazwiska autorki)ktora odpowiada wlasnie na to pytanie

dlaczego czytamy wiersze

niosą przesłanie zawoalowane ale jednak
czerpiemy z nich jak z tarota
zabierając dla siebie rozumiemy
przypominając odwieczne prawdy

odczytujemy strofy wrażliwością
naginając litery do wyobrażeń
zbudowany świat imaginacji pozwala wyciszyć

ja

odnalazłam w wierszach emocje
niewidoczne lęki ukryte pod stopami
miliony rozsypanych złudzeń rezygnację
ale też radość nadzieję na spełnienie
obrazy namalowane tęsknotą nieświadomą

słowa - to przeznaczenie

Jezeli ktos by chcial i mialby ochote to moglby napisac kilka slow czym jest dla niego poezja,czy czyta poezje, a moze jej nie znosi. Uwazam, ze wiersze powinny byc umieszczane tematycznie jako podpunkty glownego watku np.
a. motyw wiezy w poezji
b. Czary, wrozby, horoskopy czy tez bezposrednie odniesienie do kart Tarota itp
temat angeologii moze lepiej osobno umiescic jako pkt c ...?
d. motyw czterech zywiolow ,milosci itp itd
Taka przejrzysta forma pozwoli uniknac tematycznego „grochu z kapusta” i zapelniania wierszami stron tylko dla samego zapelniania;ale moze ktos ma inne zdanie na ten tematto bardzo prosze o wypowiedz.

Bardzo duzo jest osob zarejestrowanych na forum( jedni sa bardziej aktywni , inni sa mniej odwazni) i byc moze ten pomysl zacheci min.te osoby do „ujawnienia sie” chociazby poprzez wstawienie ulubionego wiersza lub wiersza, ktory tematycznie nawiazuje do wypunktowanych propozycji.Jesli ktos chce moze rowniez napisac kilka zdan dlaczego umieszcza dany wiersz w saloniku poezji.Kilka konstruktywnych slow na pewno nie bedzie wizualnie draznic czytajacego,ani psuc klimatu, wiec bardzo zachecam do udzialu.
Jestem zdania, ze aby zrozumiec samego siebie czy tez Tarota, nalezy siegac po roznego rodzaju literature , a w szczegolnosci po poezje. Poza tym poezja jest glosem duszy i na pewno wplywa korzystnie na nasze samopoczucie. Kubek goracej kawy i poezja...jak milo..
No, ale najwazniejsza sprawa , czy taki temat -wedlug was ma sens bycia tu na forum. Co sadzicie?

PostZamieszczono: 14 sty 2012 16:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Dziękuję, pewnie, że to dobry pomysł na urozmaicenie. :tjaaa:
Raczej zrobię w tym celu dział tematyczny, bo w jednym wątku w końcu wszystko ginie w tłumie (tak jak w tym kiedyś założonym). Jeśli będzie możliwość zakładania osobnych tematów, to i dyskutować się da, i łatwiej będzie znaleźć treść. :oczko:

Nafsika pisze:
Forum jest bardzo przejrzyste i w przeciwienstwie do innych for ( na ktorych goscilam) to forum moze poszczycic sie wysokim poziomem prowadzenia strony. Gratulacje! Najwazniejsze jest to, ze nie ma „powszechnej produkcji na akord” tj.takiego smietniska o wszystkim i o niczym plus co drugi wyraz emotka.Brrrr..

Dziękuję w imieniu swoim i moderacji. :DD
Staramy się, żeby TN wyróżniał się przejrzystością. Oj, swego czasu trochę było trzeba powalczyć o porządek, nie każdemu podobały się reformy.

Cytuj:
Korzystajac z okazji osobistej wypowiedzi przepraszam za pisanie bez polskich znakow, ale cos sie pokrecilo i zamiast polskich liter rosyjskie sie wstawiaja pomimo ustawienie jezyka polskiego w opcjach wyboru. Moze w przyszlosci uda mi sie rozwiazac ten maly problemik.

W opcjach forum nie ma możliwości ustawienia języka rosyjskiego, jest tylko polski i angielski. :eee?: Problem musi być w ustawieniach językowych komputera. Spróbuj w ten sposób (o ile masz Windows):
wybierz menu start -> panel sterowania -> opcje regionalne i językowe -> w karcie opcje regionalne ustaw wszystko na polski -> w karcie języki w usługi tekstowe i językowe wyświetl szczegóły -> tu będą opcje dotyczące klawiatury, ustaw jako domyślną polski.

Jeśli pisanie przestawia Ci się na cyrylicę, to oznacza, że masz uaktywnioną domyślnie kombinację klawiszy, którą łatwo niechcący wprowadzić podczas pisania czegoś. Najczęściej sprawcą jest lewy alt + shift.
Żeby zdrajcę wyłączyć i trwale zapobiec przypadkowym przełączeniom, w opcjach dotyczących klawiatury, wybierz:
-> ustawienia klawiszy -> będzie okienko z podglądem różnych skrótów, wybierz przełącz pomiędzy językami (zazwyczaj jest pierwsze na liście) i kliknij zmień sekwencje klawiszy.
Wyskoczy jeszcze jedno małe okienko dialogowe, pewne opcje będą zaznaczone - wyłącz je wszystkie, tak żeby nic nie było wybrane i zostawiając puste pola wyboru zatwierdź klikając OK.
Powinno wystarczyć i rozwiązać kłopot. :dobrze:

PostZamieszczono: 14 sty 2012 19:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Wstępnie utworzyłam dział będący kącikiem poezji, oraz kawałek forum do zamieszczania innych inspirujących tekstów.

Cytuj:
Uwazam, ze wiersze powinny byc umieszczane tematycznie jako podpunkty glownego watku np.
a. motyw wiezy w poezji
b. Czary, wrozby, horoskopy czy tez bezposrednie odniesienie do kart Tarota itp
temat angeologii moze lepiej osobno umiescic jako pkt c ...?
d. motyw czterech zywiolow ,milosci itp itd

Uprościłam sytuację, tworząc jeden dział pod szyldem Poezja. Jeśli pojawią się tematy/dyskusje dotyczące np. motywu wiezy w poezji, wtedy można będzie taką dyskusję potraktować jako ciekawy wątek i nawet przykleić, żeby był łatwo znajdowany. :)
Generalnie tworzenie od razu osobnego forum dla takich historii może się okazać nieco na wyrost. Zobaczymy jak się sprawy potoczą - z czasem może zajdzie potrzeba wyodrębnienia tematów?

Cytuj:
Taka przejrzysta forma pozwoli uniknac tematycznego „grochu z kapusta” i zapelniania wierszami stron tylko dla samego zapelniania;ale moze ktos ma inne zdanie na ten tematto bardzo prosze o wypowiedz.

W zasadach od razu jasno napisałam, że działy te nie są po to, by wklejać tam co się nawinie. Reszta już zależy od nas - musimy dać dobry przykład. :tjaaa:

PostZamieszczono: 14 sty 2012 19:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Przy okazji dokonałam pewnego "przemeblowania".

Dział "Nasze sprawy" jakoś tak nie do końca się przyjął, więc został zlikwidowany, ale nadal można porozmawiać poważnie o różnych życiowych tematach. Wątek domyślnie jest nietarotowy, może pełnić rolę psychoporad.

Wygląda to teraz tak:

na-luzie-f71/

-> Powitalnia
-> Vivat Kaliope, Euterpe, Erato! czyli nasz salon poezji
-> Całkiem serio - tu właśnie została przemieszczona pozostałość po "Nasze Sprawy", tj. wątek Kotka Zagłady.
-> Hyde Park

PostZamieszczono: 14 sty 2012 21:31 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Problem musi być w ustawieniach językowych komputera. Spróbuj w ten sposób (o ile masz Windows):
wybierz menu start -> panel sterowania -> opcje regionalne i językowe -> w karcie opcje regionalne ustaw wszystko na polski -> w karcie języki w usługi tekstowe i językowe wyświetl szczegóły -> tu będą opcje dotyczące klawiatury, ustaw jako domyślną polski.

Zastosowalam sie do rady i nic.Bez problemu dziala angielski, grecki,rosyjski(!) a przy polskim klawisze nie dzialaja %:-E Mam windows xp najnowszy office..

Cytuj:
Jeśli pisanie przestawia Ci się na cyrylicę, to oznacza, że masz uaktywnioną domyślnie kombinację klawiszy, którą łatwo niechcący wprowadzić podczas pisania czegoś. Najczęściej sprawcą jest lewy alt + shift.
Żeby zdrajcę wyłączyć i trwale zapobiec przypadkowym przełączeniom, w opcjach dotyczących .klawiatury, wybierz:
-> ustawienia klawiszy -> będzie okienko z podglądem różnych skrótów, wybierz przełącz pomiędzy językami (zazwyczaj jest pierwsze na liście) i kliknij zmień sekwencje klawiszy.
Wyskoczy jeszcze jedno małe okienko dialogowe, pewne opcje będą zaznaczone - wyłącz je wszystkie, tak żeby nic nie było wybrane i zostawiając puste pola wyboru zatwierdź klikając OK.

No wlasnie tu jest problem, pomimo wyczyszczenia pola i zatwierdzenia "ok"pola automatycznie sie zaznaczaja :nie wiem:
Za kilka dni wraca maz to sprawdzi co gdzie i jak.

PostZamieszczono: 15 sty 2012 13:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawe czemu system nie pozwala na wyłączenie tych wrednych skrótów? :nie wiem: W XP można to wyłączyć i nie powinien protestować... Domyślnie przełącz układy klawiatury i przełącz pomiędzy językami jest zaznaczone, ale klikasz tylko żeby odznaczyć i zostawiasz puste pola wyboru.
Ale w ogóle możesz przełączyć się ręcznie na polską klawiaturę, jest gdzieś na liście polski 214, lub po prostu polski?
W każdym razie, jeśli jest polski, podejrzyj może jakim skrótem się uaktywnia. Jeśli nikt tego nie zmieniał, domyślnie pewnie ctrl + shift + 0, albo lewy Alt + shift + 0.
No ale na pewno będzie napisane które klawisze za to odpowiadają (oczywiście żeby zadziałało, trzeba je wcisnąć jednocześnie).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]