Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Limit postów zero? : Propozycje, pytania, sugestie.

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Jaki powien być limit postów dla nowych?
- Zero, limit nie jest potrzebny 13%  13%  [ 2 ]
- 10-15 było ok 69%  69%  [ 11 ]
- 25 to w sam raz 19%  19%  [ 3 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Limit postów zero?
PostZamieszczono: 21 gru 2010 17:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Mam propozycję testowego zniesienia limitu postów do zera, albo chociaż zmniejszenia obecnego. Chyba ten duży 25-cio postowy limit odstrasza nowych użytkowników aż zbyt dobrze i nie służy rozwojowi forum. :lol:

Brak limitu byłby na razie testowy - jeśli okaże się że powstaje chaos i zbyt dużo jest przypadkowych osób, zawsze można znów go wprowadzić i po sprawie.
A czy bałagan będzie, wiele zależy od nas. Jeśli post (zwłaszcza pytanie o pomoc w interpretacji) będzie napisany bezmyślnie, gdzie widać słychać i czuć że osoba pytająca wcale się nie wysila i nawet nie ma zamiaru, Wy też się dla niej nie wysilajcie.
Nie ma żadnego obowiązku odpowiadać na wszystkie posty jak leci i dawać z siebie maksimum, jeśli autor nie dał z siebie nic.
Po prostu bądźmy asertywni. :)

Co Wy na to? Damy ludziom szansę?

Tytuł: Re: Limit postów zero?
PostZamieszczono: 21 gru 2010 19:03 
uwazam ze Nowi powinni sie chociaz pokazac w dziale ,,przedstaw sie''.

PostZamieszczono: 21 gru 2010 19:06 
Administrator
Awatar użytkownika

Fajnie by było, ale nie da się jakoś zmusić ich żeby tam pisali swój pierwszy post. :)

PostZamieszczono: 21 gru 2010 21:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Będzie to prawdopodobnie dziwna odpowiedź ze strony osoby pracującej nad osiągnięciem progu, ale wydaje mi się, że usuniecie go nie jest dobrym pomysłem. Może obniżenie, choćby nawet nie do 10, a 5 (i nie mówię tego w prywatnym interesie ;) ) spowodowałoby przypływ użytkowników, bez obniżenia poziomu?

Usuniecie limitu spowoduje zapewne bezsensowne pytania, jak się tego większość spodziewa. Ale z drugiej strony, z punktu widzenia początkującej, na dodatek nieco pozbawionej czasu wolnego, stworzenie 25 sensownych, merytorycznych postów na poziomie jest trudne, szczególnie bez zastanawiania się nad swoimi układami. Prawda jest taka, że zaczynając raczej niewiele umiemy pomoc, a bardziej chcemy same taką otrzymać, nawet nie wspominając o wypowiadaniu się o teorii. Dlatego myślę, że 5-10 postów byłoby idealne - widać by było pewne zaangażowanie, a te 5 sztuk to można natrzaskać, że się tak kolokwialnie wyrażę, w miarę łatwo.

Bo ja w ogóle mam bzika na punkcie sensu, jak mam pisać bez refleksji, to się wolę nie odezwać. A żeby napisać z sensem chwilę muszę mieć. A to sporo utrudnia.

PostZamieszczono: 21 gru 2010 23:07 
Administrator
Awatar użytkownika

O, a to dobra myśl Nisho!
Całkowite zniesienie limitu rzeczywiście jest ciut ryzykowne i może przynieść różne efekty, ale 5-10 postów to chyba ani za dużo, ani za mało. Jestem za.

Cytuj:
Bo ja w ogóle mam bzika na punkcie sensu, jak mam pisać bez refleksji, to się wolę nie odezwać.

Miód na moje serce... :) Na pewno pisząc i myśląc szybko zrobisz konkretne postępy, więc koniecznie trzymaj ten poziom! :)

PostZamieszczono: 22 gru 2010 14:58 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

ja jestem za progiem... przecież wcale nie dawno rozmawialiśmy o bałaganie na forum i powstała ośla ławka... osiągnąć próg wcale nie jest trudno... jeśli ktoś bardzo chce może np zająć się interpretacją kart ... no nie wiem albo luźne pytania, nie koniecznie nad interpretacją... albo spróbować sił nad czyjąś interpretacją :P, przecież nikt nie bije za nieprawidłową, ja ciągle mam problemy z trafną interpretacją :D , heheh
Jeśli obniżysz próg może się okazać że będzie więcej pytających niż interpretujących.
...ale to już zależy od Ciebie i innych użytkowników... :)

PostZamieszczono: 22 gru 2010 15:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, jednak jak się okazuje te 25 postów to za dużo - nowi bardzo rzadko się odzywają. Obecnie zmieniłam limit na 5-10, zobaczymy co będzie.
W związku z emigracjami spowodowanymi manipulacją Eremita i tak potrzebujemy świeżej krwi. :)

PostZamieszczono: 22 gru 2010 15:25 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

potrzebny wabik :idea:

ale nie wiem jaki ... :roll:

PostZamieszczono: 22 gru 2010 15:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Mamy bardzo dużo do zaoferowania, ludzie sami przyjdą - jestem o to całkowicie spokojna. :)
Wbrew temu co głosi Eremit & CO. forum TarotNet jest i będzie. Prędzej te niby dobre psi zjedzą, bo ani ono specjalnie merytoryczne, ani fajne. Do autopromocji swojej osoby mu wystarczy, ale czy będzie miejscem do prawdziwej nauki już wątpię.

W każdym razie bardzo dziękuję wszystkim którzy nie dali się zwabić na sztuczny miód i postanowili zostać. Damy radę!

PostZamieszczono: 22 gru 2010 21:03 
Limit 5-10 to bardzo dobry pomysł...:) Nisha i Kinga mają rację... A i chciałam tylko ejszcze coś dodać... Błagam Was... Nie każcie nam tu decydować - nam forumowiczom, czyją stronę będziemy trzymać.. Ja chciałabym się rozwijac... I tu, i tu, a może jeszcze gdzies tam... Nie chciałabym ciągle zastanawiać się kto jest dobry, a kto zły, czyje forum jest bardziej merytoryczne, chciałabym się rozwijać jak myślę większa część ludzi tu zebranych i nie robić podziałów na obozy forumowe;) Działajmy z tarotem i ezoteryką.. Mnie tak naprawdę nie interesuje kto jest administratorem czy tu czuyy tam... Mnie interesują karty ;) OK?:DDDDDDD

PostZamieszczono: 22 gru 2010 21:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Limit 5-10 już jest aktywny, zobaczymy co będzie.

Nie martw się Moniqe, problem dotyczył tylko tych osób które (delikatnie mówiąc) popisały się absolutnym brakiem lojalności i charakteru. Można iść na jakie forum kto zechce i pisać gdzie dusza zapragnie, naprawdę! :) Nie ma tylko żadnego wytłumaczenia dla masowej kradzieży użytkowników, czy robienie kupy na to forum.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 21:23 
od jakiś 20 min wiem o tym konflikcie i już się nim zmęczyłam :shock:

PostZamieszczono: 22 gru 2010 21:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Przepraszam że w ogóle o tym konflikcie usłyszałaś, zmarnowałam na te szambo cały dzień i też mam dość. :roll:
Sprawa generalnie jest zamknięta, sprawcy ponieśli konsekwencje i zostali wyeliminowani. Jak już mówiłam każdy jest wolnym człowiekiem, może pisać nawet na stu forach, byle zachował elementarną uczciwość.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 21:53 
Rozmowny Użytkownik

Kliknęłam na 10-15, ale tak naprawdę z doświadczenia wiem, ze 25 też sie sprawdza :)
Całkowite zniesienie chyba równałoby sie pojawieniem sie "wyłudzaczy".

PS
7 kijów z 5 mieczy zdarza sie wszędzie :( U mnie w grupie w ub. mcu również i one, te karty, wracają cyklicznie, niestety. Przetrwasz, Kingo :) Będzie ok.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 22:01 
monique09 pisze:
...... Nie każcie nam tu decydować - nam forumowiczom, czyją stronę będziemy trzymać.. Ja chciałabym się rozwijac... I tu, i tu, a może jeszcze gdzies tam... Nie chciałabym ciągle zastanawiać się kto jest dobry, a kto zły, czyje forum jest bardziej merytoryczne, chciałabym się rozwijać jak myślę większa część ludzi tu zebranych i nie robić podziałów na obozy forumowe;) Działajmy z tarotem i ezoteryką.. Mnie tak naprawdę nie interesuje kto jest administratorem czy tu czuyy tam... Mnie interesują karty ;) OK?:DDDDDDD

Calkowicie sie z Toba zgadzam.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 22:09 
Administrator
Awatar użytkownika

QMieczy, dzięki Kochana za szczere słowo. :)

W sumie dziś ciężko oszacować czy ten największy limit (25) był powodem braku aktywności nowych, czy "zapraszanie" ich na inne forum. :roll: To kręciło się od początku listopada. Myślałam że jest troszkę spokojniej, bo na forach tak bywa że czasem ludzie odpoczywają, lub mają inne zajęcia. Masakra...

Może podziałamy trochę z niższym limitem, okaże się w praniu czy to działa.
Na wyłudzaczy i trolli chyba najlepszym lekarstwem jest asertywność. :) Nie stawiać takim kart, nie wysilać się, czyli pod żadnym pozorem nie karmić. Nawet z dużym limitem zdarza się, że wpada taki, robi swoje i nie zwraca uwagi na regulaminy.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 22:23 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Qmieczy pisze:
Kliknęłam na 10-15, ale tak naprawdę z doświadczenia wiem, ze 25 też sie sprawdza :)
Całkowite zniesienie chyba równałoby sie pojawieniem sie "wyłudzaczy".
Będzie ok.

Przyłączam się z tym samym zdaniem. Też klikam 10-15.
Wyłudzacze i przelatywacze nie podają potem ewnt. odpowiedzi i co z takiej interpretacji , kiedy ktoś się napracuje ? jak nie wiadomo czy wróżba miała jakąś trafność.
Nie omieszkam dodać ( mimo ,że rzadko zaglądam ),że jestem w szoku. :shock:

PostZamieszczono: 22 gru 2010 22:55 
Rani pisze:
monique09 pisze:
...... Nie każcie nam tu decydować - nam forumowiczom, czyją stronę będziemy trzymać.. Ja chciałabym się rozwijac... I tu, i tu, a może jeszcze gdzies tam... Nie chciałabym ciągle zastanawiać się kto jest dobry, a kto zły, czyje forum jest bardziej merytoryczne, chciałabym się rozwijać jak myślę większa część ludzi tu zebranych i nie robić podziałów na obozy forumowe;) Działajmy z tarotem i ezoteryką.. Mnie tak naprawdę nie interesuje kto jest administratorem czy tu czuyy tam... Mnie interesują karty ;) OK?:DDDDDDD

Calkowicie sie z Toba zgadzam.

Dziękuję Ci bardzo:)

PostZamieszczono: 25 gru 2010 01:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Rozi, nie chce mi się znowu o TYM mówić, mam dosyć tego ścieku... Przepraszam, kasuję post. Na wszelkie wątpliwości odpowiem Ci przez PW.

PostZamieszczono: 25 gru 2010 13:39 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

monique09 pisze:
Limit 5-10 to bardzo dobry pomysł...:) Nisha i Kinga mają rację... A i chciałam tylko ejszcze coś dodać... Błagam Was... Nie każcie nam tu decydować - nam forumowiczom, czyją stronę będziemy trzymać.. Ja chciałabym się rozwijac... I tu, i tu, a może jeszcze gdzies tam... Nie chciałabym ciągle zastanawiać się kto jest dobry, a kto zły, czyje forum jest bardziej merytoryczne, chciałabym się rozwijać jak myślę większa część ludzi tu zebranych i nie robić podziałów na obozy forumowe;) Działajmy z tarotem i ezoteryką.. Mnie tak naprawdę nie interesuje kto jest administratorem czy tu czuyy tam... Mnie interesują karty ;) OK?:DDDDDDD

Dokładnie!! JA tak samo myślę. :P
Jestem na kilku forach, żeby poznać jak najwięcej znaczeń kart od innych ludzi, jak najwięcej się nauczyć i jak najwięcej mieć zagadek/ćwiczeń/warsztatów do rozwiązania. :)
Uważam, że forum jest właśnie m.in. od tego, a nie od kłótni i jakiś dziwnych wojen.

Limit może być i na 5-10. ;)

PostZamieszczono: 25 gru 2010 14:55 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Rozi, nie chce mi się znowu o TYM mówić, mam dosyć tego ścieku... Przepraszam, kasuję post. Na wszelkie wątpliwości odpowiem Ci przez PW.

Nie ma sprawy, nie gniewam się wcale - pogadamy na PW.

PostZamieszczono: 25 gru 2010 15:57 
Administrator
Awatar użytkownika

Super, dziękuję Ci Rozi za zrozumienie. :)

Rani, przepraszam, Twój post równiez kasuję. Nie drążmy już tematu, nie ma sensu podgrzewać plotek poprzez publiczne dyskusje. Jeśli chcesz coś wyjaśnić, porozmawiamy na PW.

Teraz niestety nie mam mozliwości, obiecuję że odpiszę gdy tylko będę mogła.

Pozdrawiam i życzę Wam dobrych Świąt!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]