Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Uwaga, Attention, Внимание, Pozor! : Propozycje, pytania, sugestie.

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Czy lubisz krótkie i lakoniczne wypowiedzi innych forumowiczów?
1. Oczywiście że lubię, przecież Tarot jest tak dziecinnie prosty, że nie ma o czym mówić! 0%  0%  [ 0 ]
2. Nie lubię, moim zdaniem one nie wiele wnoszą i nie pomagają mi zrozumieć Tarota. 43%  43%  [ 10 ]
3. Nie mam zdania / nie przeszkadza mi to. 57%  57%  [ 13 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwaga, Attention, Внимание, Pozor!
PostZamieszczono: 01 lis 2010 00:55 
Administrator
Awatar użytkownika

Proszę Was kochani, abyście już nigdy nie udzielali odpowiedzi jednozdaniowych czy wręcz jednowyrazowych. Jest to forum inteligentnych ludzi i dla inteligentnych ludzi! Wypadałoby trzymać poziom, ruszyć szare komórki i wysilić się troszkę, zwłaszcza w ważnych tematach. O ile ktoś jest w stanie napisać tylko jeden wyraz, znaczy że w ogóle nie ma nic do powiedzenia i powinien milczeć do czasu, aż coś sensownego wymyśli.

Zaczęłam przeglądać wątki, z przerażeniem zaobserwowałam, że głupawe przebąkiwanie w wielu przypadkach dominuje. Do wszystkich leniuchów: nigdy nie nauczycie się pracować z kartami, jeśli nie zmusicie się czasem do minimalnego wysiłku intelektualnego! Praca z tarotem to nie tylko intuicja, ale przede wszystkim mentalny proces twórczy. Jeśli ktoś post za postem bezmyślnie klepie po jednym zdaniu, traci czas swój i nasz, poza tym zwyczajnie zaśmieca forum. Takie coś nawet nie jest wypowiedzią, tylko co najwyżej komentarzem.
Nie mówię że macie zaraz tworzyć elaboraty, ale na miłość boską, kilka zdań chyba można zbudować zawsze, prawda? Jesteśmy rozumnymi ludźmi, nie jaskiniowcami. Jeśli komuś tak bardzo nie chce się myśleć i pisać, to... nie, no co on w takim razie robi na forum dyskusyjnym?! Powinien raczej poszukać sobie jakiegoś czatu.

Wypowiedzi krótkie i lakoniczne, od dziś będą trafiały do Kosza, wprost na Oślą Ławkę. :) Stare tematy też wyczyszczę, ponieważ sam widok bzdetów odstręcza człowieka od dyskusji i obniża poziom tego miejsca.

Czemu tak mocno? Bo proszę bardzo, czy tego typu wątek stwarza warunki do dyskusji, wnosi coś, przyda się komukolwiek?
http://tarotnet.pl/forum2/5-bu-aw-t617.html - każdy dokłada jedno nieprzemyślane zdanie, zero kontekstu, rozmowy, czegoś co pozwoli zrozumieć kartę. :( Podobnych jest bez liku, moglabym wklejać tu linki do rana....
Inny przykład, jedziemy, pierwszy z brzegu ze Szkółki:http://tarotnet.pl/forum2/spotkanie-t1161.html - jeden leniuszek zadaje niedbale pytanie, reszta adekwatnie się "wysila" by odpowiedzieć. Umysły przegrzewają się, inspiracje płynął jedna za drugą, klawiatury aż furczą od wytężonej pracy... 8-)

Jeśli zauważycie bzdety, NIGDY nie odpowiadajcie autorowi, tylko klik w mały czerwony wykrzyknik i zgłaszajcie to cuś do moderacji.

Też byłam na wielu forach - sytuacja o której mówisz dzieje tylko wówczas, gdy admini i moderatorzy nadużywają władzy, wywalają co się da i ciągle walczą z użytkownikami jak z bydłem.
Ja niczego podobnego robić nie zamierzam. Nie zamierzam też pozwolić by forum schodziło poniżej poziomu śmietniska i można tu było wypisywać co kto chce, bez większych refleksji. Wcześniej właściwie problemu nie było, ponieważ nie mieliśmy zbyt wielu użytkowników. Teraz tych aktywnych jest więcej, czas i pora o większą uwagę odnośnie jakości postów. Nie ma co dramatyzować, teraz wydaje się że oto nastał straszny pogrom, ponieważ wcześniej żadne zasady nie były egzekwowane. Ludzie szybko się przyzwyczają do ich przestrzegania. Ci którym wydaje się że sytuacja forum jest piękna, bo panuje taki fajny luz, niech idą i wrócą tu za pół roku. Luz też będzie, ale jednocześnie będzie lepszy poziom dyskusji i więcej wartościowych informacji.

Serio, jeśli ktoś raz napisze pościk-komentarz, naprawdę nie będę miała nic przeciwko. Ale jeśli co druga dyskusja jest sprowadzona do banałów, po prostu płakać się chce... Takie forum nie ma sensu! Dla mnie szkoda na nie czasu i na pewno nie będę go marnowała.
Wiem że jest mnóstwo użytkowników, którym również to rozprężenie przestało odpowiadać i choć wcześniej uczestniczyli w życiu forum, teraz zamilkli, nie mają już ochoty nic pisać.

Może zabrzmi brutalnie, ale nawet jeśli z powodu porządków i normalnych zasad odejdzie 10 użytkowników nie mających wiele do powiedzenia, ale na ich miejsce wejdzie 1 myślący i chcący robić coś sensownego, będzie warto. Nie ilość się liczy, tylko jakość. Byle jakich for dyskusyjnych jest do wyboru do koloru jak internet długi i szeroki, tych merytorycznych nie ma prawie w ogóle. Tarotnet od początku miało być forum przede wszystkim dobrym i trzeba to założenie realizować. Dziś jest dobre, ale już niestety z tendencją spadkową... Można sobie nawzajem słodzić i mówić jak jest zajebiście, ale chyba jednak lepiej spojrzeć na wszystko trzeźwym okiem i naprawić sytuację póki pora.

Uspokajam po raz kolejny. Nie chodzi mi wcale o wojskowy dryl, czy zmuszanie użytkowników do nie wiadomo jakich wygibasów myślowych. To o czym mówię, jest wyłącznie minimalnym wysiłkiem o sens wypowiedzi! Proszę zajrzeć do kosza i zobaczyć co się tam znajduje... Na każdym normalnym forum takie rzeczy są kasowane i nikt się nie krzywi. :)

Tytuł: Re: Uwaga, Attention, Внимание, Pozor!
PostZamieszczono: 01 lis 2010 14:17 
Jedno najlepszych forum, ktore znam jest to forum platne bedace czescia skladowa internetowego kursu .

Kolejnym forum na dobrym poziomie jest Banzhafa (bezplatne) , gdzie jednak roi sie od kolorowych emoticonow, http://www.tarot.de/tarot-forum/viewtop ... =18&t=2114 ,ale za wpisy tzn posty sa dlugie nieraz na cala strone!

PostZamieszczono: 01 lis 2010 16:47 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Eremit napisał:
Cytuj:
Innym forum gdzie bywam jest ateista.pl tam był dawniej wieli luz, mozna bylo kląć wszędzie, każdy swoje poglądy mógł uwypuklać. Ostatnio też pożądki wielkie robią, aż moderów zrobiło się więcej od uzerów. :lol: Tak to się kończy.
Właśnie, najlepiej napisane posty, wygłaskane, merytoryczne, na pół strony nie są największą wartością forum. Taką wartością są forumowicze, bez nich nie ma żadnego forum.

Trudno się nie zgodzić z Pustelnikiem, bo szkoda byłaby wielka, gdyby "Dziecko zostało wylane z kąpielą"...
Zgadza się, że bywało tak jak na przytoczonych przykładach, ale druga strona medalu jest taka, że wszyscy starali się sobie pomagać, zarówno w poznaniu Tarota, jak i w spra wach bardziej przyziemnych.
Nie twierdzę, że wszystko było OK, ale też nie zgadzam się z tezą, że wszystko było do BANI...
To forum ma wszystkim pomóc w zgłębianiu tajemnic TAROTA, ale jedną z tych tajemnic jest poznawanie siebie, a drogą do poznania siebie często stanowi drugi człowiek.
Duża część forumowiczów tę drogę wybrała i kroczyła nią,często pisaliśmy głupstwa nie związane z tematem, zgoda, ale nikt mi nie wmówi, że "bohaterowie" przytoczonej dyskusji :
Kinga napisała:
Cytuj:
:http://tarotnet.pl/forum2/spotkanie-t1161.html - jeden leniuszek zadaje niedbale pytanie, reszta adekwatnie się "wysila" by odpowiedzieć. Umysły przegrzewają się, inspiracje płynął jedna za drugą, klawiatury aż furczą od wytężonej pracy... 8-)

to same (przepraszam za słowo) głupie gęsi.....
Bez przesady Kingo, bez przesady, jasne że nie jest to najwartościowsza dyskusja na świecie a odpowiedzi są lakoniczne i krótkie, ale nie myślisz chyba, że zrobisz z tego forum naukowe,że opisy będą Bóg wie jak mądre, książkowe...
To jest FORUM a nie E-BOOK i zawsze się trafi gorszy, lub lepszy dzień.
Kinga napisała:
Cytuj:
Może zabrzmi brutalnie, ale nawet jeśli z powodu porządków i normalnych zasad odejdzie 10 użytkowników nie mających wiele do powiedzenia, ale na ich miejsce wejdzie 1 myślący i chcący robić coś sensownego, będzie warto. Nie ilość się liczy, tylko jakość.

Tak, zabrzmiało brutalnie.
Są wśród nas różni ludzie, część z nich ma dużo do przekazania innym, część mniej,
część ma bardziej wrażliwą duszę, część mniej, dziwię się czytając Twe słowa, bo odnoszę wrażenie,
że celowo dobierasz je tak, aby innym poszło w pięty i zastanawiam się po co :shock:
Zabrałaś się za porządki, należało się za nie wziąć, bo rajcowaliśmy tu sobie jak myszy podczas nieobecności kota :lol:
porządkuj więc droga Kingo, ale nie wracaj przy tym sprzątaniu w koło do tego samego, bo podgrzewasz niepotrzebnie atmosferę,
dla niektórych osób to może być jak policzek, mogą poczuć się jak uczeń, którego wypracowanie cytuje nauczyciel i kpi z tego co napisał mówiąc całej klasie, że to zeszyt "Jasia".
Po co to zawstydzanie? Komu to ma pomóc?
Już wiemy jak ma to forum wyglądać i dlaczego, jak uważasz, że trzeba coś usunąć, to usuń, poinformuj zainteresowanych
to wystarczy.
My rozumne istoty jesteśmy, naprawdę....

PostZamieszczono: 01 lis 2010 17:15 
Nowicjusz

Poczulam sie jak "użytkownik nie mających wiele do powiedzenia" :roll: , a mialam taka nadzieje na fajne forum o Tarocie.

Mysle ze wrzucilas wszystkich do jednego worka a to nie najlepsze rozwiazanie. :(

Pozostaje tylko czekac na tych wartosciowych uzytkownikow i tego Ci zycze z calego serca.

Pozdrawiam Kingo.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 17:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie mam nic do emotek, pod warunkiem że nie zastępują normalnej rozmowy i przemyśleń. :)

Wkurza mnie jeśli ktoś przychodzi na forum dyskusyjne, a jego "wypowiedzi" oraz "przemyślenia" niemal za każdym razem składają się z jednego wyrazu, bo nawet nie chce mu się zbudować całego zdania... :roll:
Mówię basta. Albo bierzemy się poważnie do roboty, albo forum zostanie zamknięte. Wybaczcie, na pewno nie będę traciła czasu na pisanie z ludźmi, którym nie chce się dać z siebie chociaż tego minimum. Widzę że Wam wielokrotnie również się odechciewa, dlatego też nie dajecie z siebie wiele. Ot, błędne koło się zamyka. Trzeba tych jednozdaniowców zmobilizować lub wyeliminować, inaczej wszyscy będziemy tylko tracić czas na głupoty. Może fajna, może przyjemna, ale to ciągle strata czasu!
Rozumiecie już?

Nie mam nic do autorów, nie sugeruję że osoby które pisały w przytoczonych linkach są głupie (problem w tym, że właśnie nie są głupie i wiem że stać je na więcej).
Najsmutniejsze jest, że wybierając te linki wzięłam posty pierwsze z brzegu. Całe forum jest zawalone podobnymi, zaś te normalne dyskusje gdzie człowiek się chociaż odrobinkę wysilił i pomyślał co pisze stanowią wyjątek.

Ana4 pisze:
Poczulam sie jak "użytkownik nie mających wiele do powiedzenia" :roll: , a mialam taka nadzieje na fajne forum o Tarocie.

Z ciekawości sprawdziłam co do tej pory napisałaś. Z sześciu postów cztery trafiły do kosza za to, że były jednozdaniowe. Zostało tylko powitanie, oraz ten który napisałaś tutaj.
Nie mam do Ciebie o to pretensji! Jesteś ofiarą tego bajzlu i rozprężenia. Po prostu jako nowy użytkownik nie dostałaś tu dobrego przykładu - przecież większość postów tak właśnie wygląda. :roll:

I to jest plaga. Pojawia się nowa osoba, która mogłaby zrobić coś wartościowego dla siebie oraz dla forum, ale widząc wysiłek intelektualny kolegów i koleżanek, po prostu idzie w ich ślady.
Nadal uważacie że tak powinno być?

PostZamieszczono: 01 lis 2010 17:51 
Pamietam ( no chyba , ze mi sie cos pomylilo) , ze kiedys byl tutaj czat. Moze uruchomic go ponownie? Moze byloby to jakies rozwiazanie, no jak myslicie? bylby wilk syty ( pogaduszki)i owca cala (niezasmiecone forum).

PostZamieszczono: 01 lis 2010 17:58 
Administrator
Awatar użytkownika

Był mini czat na głównej stronie serwisu, ale uznaliśmy że to bez sensu.
Do pogaduch forumowych są takie specjalne shoutboxy, można coś takiego zainstalować i u nas. Chcecie?
Jeśli tak, poproszę kogo trzeba. :)

PostZamieszczono: 01 lis 2010 18:11 
Wtedy, jak byl ten czat to forum bylo jeszcze malutkie i nikt prawie nie wchodzil na ten czat. Dlatego nie mialo to wielkiego sensu.
Teraz jednak bardzo by sie cos takiego jak czat przydalo. Slowem jestem na Tak. :D
A wy ?

PostZamieszczono: 01 lis 2010 18:20 
Administrator
Awatar użytkownika

Starego nie będę włączać, bo jest... badziewny. :) Taki o którym myślę będzie lepszy i fajniejszy w obsłudze, tamten nawet się nie równa.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 19:19 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rani i Kingo, myślę,że to jest dobry pomysł i że reszcie forumowiczów też się spodoba.
Taki czacik mógłby znakomicie zastąpić kawiarenkę i parę innych wątków, bla, bla, bla.... byłoby w jednym miejscu itp... itd...
Dobrusi ten pomysł, dodrusi!
Ja go kupuję! Kinga do roboty!
Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:28 
Pogromca Wszelkich Tematów

Jeśli można to dopiszę coś od siebie.
Byłam jedną z osób, które popierały konieczność zrobienia porządków na forum. Chociażby z tego powodu, że z dużej ilości przybywających codziennie postów znikoma ilość dotyczyła kart, a w końcu jest to forum o Tarocie.
Tak jak napisałam byłam bo już nie jestem. A zmieniłam zdanie dlatego, że jak dla mnie porządki przybrały dziwną formę.
Nie rozumiem dlaczego na przykład post Megi na temat 2 Mieczy znalazł się w "Oślej ławce". W lipcu 2009 roku, nikomu nie przeszkadzało to, że operując wyrazami nie zdaniami opisała daną kartę. Teraz spotkała ją nagroda w postaci "Oślej ławki", moim zdaniem inaczej należałoby "docenić" czyjeś zaangażowanie w rozbudowę forum.
Inny przykład to odpowiedź Rozi na interpretację jej Portretu, moim zdaniem wiele wnosząca i pomocna w analizie poszczególnych kart. Widać bezwartościowa, bo znalazła się w Koszu.
W ankiecie zaznaczyłam trzecią opcję. Nie przeszkadzają mi krótkie wypowiedzi o ile są na temat. Czasami więcej wnoszą niż rozwlekłe posty, w których trzeba się doszukiwać sensu. Osobiście nie lubię dużo pisać. Może dlatego, że nie mam wiele do powiedzenia albo nie jestem skora do wysiłku intelektualnego.
Nie mam nic przeciwko temu, aby moje posty, które w jakiś sposób są sprzeczne z regulaminem forum lądowały w Koszu. Rozumiem funkcję, zasady działania i konieczność istnienia takiego wątku.
Natomiast powołanie tworu pod nazwą "Ośla ławka" to moim zdaniem przesada. Kosz w zupełności by wystarczył i nikt nie czułby się urażony czy potraktowany "z góry". Osobiście nie mam zamiaru tracić czasu pisząc na forum, na którym istnieje coś takiego. Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Dobrze, już wyjaśniam z jakiego powodu te posty trafiły do Kosza.
Tak, Megi napisała je dawno temu i wcześniej nic z tym fantem nie robiłam. Nie robiłam, ponieważ na forum był bardzo malutki ruch, więc pomyślałam: " na bezrybiu i rak ryba".
Teraz zauważyłam jednak, że gdy w temat omawiający kartę zaczyna się byle jak, nie zaistnieje już tam żadna normalna dyskusja, tylko zaczną dominować jakieś urywkowe półsłówka które niczego sensownego nie wnoszą. O ile ktoś miałby coś fajnego do powiedzenia, po prostu odechciewa mu się zaczynać. W konsekwencji zostają amatorzy banałów.
Większość postów omawiających Małe Arkana (i niektóre z Wielkimi) trzeba będzie zacząć od nowa i w najbliższej przyszłości to zrobię.

Niestety może się tak zdarzyć, że podczas sprzątania wątków niechcący zaznaczę nie ten post co trzeba i coś w miarę sensownego poleci do kosza. Z góry przepraszam. W przypadku niektórych długich wątków, postów do przeniesienia jest tak dużo, że podczas odhaczania ich dostaję oczopląsu. :) Jeśli czyjś dobry post zostanie tak potraktowany, albo będą wątpliwości, po prostu napiszcie, podajcie o który chodzi - wszystko jest do wyjaśnienia i naprawienia.
Wszystkich starych wątków jakie są na forum przeglądać nie będę, bo to w tej chwili wykracza poza ludzkie możliwości. :) Jednym słowem, może się zdarzyć i tak, że coś głupiego się uchowa. Nie mówcie "ej, mój post skasowałaś, a tamten to co?". Kliknijcie w czerwony wykrzyknik i zgłoście sprawę do moderacji.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 21:12 
W takim razie proszę wykasować wszystkie moje posty w dziale o Małych Arkanach.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 22:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Rudalilo, przegięłaś. W sumie nie będę komentować Twojej wypowiedzi, ani odbijać piłeczki, tylko niniejszym banuję Cię i żegnam. Nie chcesz aby to forum było czyste, jeszcze wypisujesz jakieś głupie uwagi pod moim adresem. Nie, syfu i chamstwa tu nie będzie, kropka!

Póki co blokuję Cię na tydzień, może ochłoniesz i pomyślisz.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 23:39 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dziewczyny podpisuje sie pod waszymi postami obydwoma rekami.Kinga bardzo rzadko zdarza mi sie oceniac ludzi,ale sposób w jaki Ty zwracasz sie do nas świadczy o tym,ze brak Ci klasy .Ty po prostu nie lubisz ludzi .Żal mi Cię.Naprawdę żal i wstyd mi za Ciebie ,bo jesteś absolwentką tej samej szkoły ezoterycznej co ja .Widzę ,że nic z niej nie wyniosłaś.
Qui gladio ferit, gladio perit

Pozdrawiam Miriam

PostZamieszczono: 01 lis 2010 23:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Megi pisze:
W takim razie proszę wykasować wszystkie moje posty w dziale o Małych Arkanach.

Megi, przepraszam Cię, to co napisała, zabrzmiało głupio. Nie chciałam Cię urazić. :cry:
Po prostu trzeba tamte posty jakoś poprawić, bo nic się pod nimi fajnego nie dzieje. Pisałaś je z pełnym poświęceniem i bardzo Ci dziękuję.
Nie mam wyjścia, muszę coś z tym forum zrobić, ponieważ jeśli będzie słabe właściciel je zamknie. Serwer kosztuje, obsługa techniczna również... Nie mogę siedzieć z założonymi rękami.

Miriam, daruj sobie te osobiste wycieczki, bo są nie na miejscu. Może lepiej powiedz co zrobić, żeby forum się rozwijało i było lepsze.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 23:52 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

miriam pisze:
Dziewczyny podpisuje sie pod waszymi postami obydwoma rekami.Kinga bardzo rzadko zdarza mi sie oceniac ludzi,ale sposób w jaki Ty zwracasz sie do nas świadczy o tym,ze brak Ci klasy .Ty po prostu nie lubisz ludzi .Żal mi Cię.Naprawdę żal i wstyd mi za Ciebie ,bo jesteś absolwentką tej samej szkoły ezoterycznej co ja .Widzę ,że nic z niej nie wyniosłaś.
Qui gladio ferit, gladio perit

Pozdrawiam Miriam

W tym momencie i ja składam mój podpis,
Niczego nie dodam, bo moi drodzy nie warto,
starałam się nie odbijać piłeczki, bo jak napisał Eremit - ludzie tworzą forum..... Więc, nie tylko dla siebie, ale dla nich i z nimi tutaj jestem.... a raczej byłam............
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia, do poczytania, do usłyszenia...........
Po prostu do................
Ściskam was mocno Rozi :(

PostZamieszczono: 02 lis 2010 00:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
starałam się nie odbijać piłeczki, bo jak napisał Eremit - ludzie tworzą forum.....

Taaaak, pan mądry nie wie jednak, że jest ktoś kto płaci za serwer i obsługę techniczną. Bez tego forum nigdy by nie zaistniało. Jeśli będzie marne, w każdej chwili może zniknąć. Pasuje taka perspektywa? Na słabe dyskusje nikt nie będzie wykładał grosza, takie forum można zrobić na darmowej platformie i wtedy rzeczywiście róbta co chceta.

Co do uwag które się posypały, zobaczmy:
1) Eremit - pan który ZAWSZE sprzeciwia się wszystkiemu i wszystkim. Naprawdę zdziwiłabym się niesamowicie, gdyby przyszedł i powiedział "O, dobry pomysł z tym podniesieniem poziomu.". On musiał zjechać wszystko od góry do dołu! Po co to robi? Przyznam że nie rozumiem, sami go zapytajcie. Może dla popisu, może ten typ tak ma.
2) Rudalilia - jedna z osób najbardziej odpowiedzialnych za bałagan, pod każdą postacią. Pal sześć nieumiejętność obsługi forum, bo tego akurat można się nauczyć i nie jest to straszny problem. Problemem jest brak świadomości odnośnie celu istnienia tego forum i nie przyjmowanie do wiadomości, iż nie jest to magiel towarzyski. Pisze dużo, ale niestety w 3/4 dla samego pisania. Nie myśli i najwyraźniej nie chce myśleć. Przyznaję bez bicia, że na razie nie widzę tu dla niej miejsca, ale mam jeszcze cień nadziei że się poprawi.
3) Miriam - zwróciłam gdzieś uwagę, coś trafiło do kosza, więc są dąsy. Dziękuję.

Pytanie retoryczne, pod czym tu się podpisywać?

PostZamieszczono: 02 lis 2010 00:46 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Kinga ,Ty jako administrator nie musiałaś, ale mogłaś zwrócić się do nas tym pytaniem "co zrobić żeby forum rozwijało sie i było lepsze" Zapewniam Cię ,że większość z nas udzieliłaby Tobie pomocy.Bo to my tworzymy" nasze" forum i nam najbardziej zależy na tym, by czerpać z tego naukę i czuć się tu komfortowo .Ty zaczęłaś naskakiwać na nas .A to było nieeleganckie.Zakończmy ,proszę tą wymianę zdań,bo to niczego do naszej dyskusji konstruktywnego nie wnosi..
Proszę tylko o zmianę tonu w Twoich wypowiedziach i o szacunek do ludzi za ich wkład i poświęcony czas włożony na forum.
Pozdrawiam

PostZamieszczono: 02 lis 2010 00:58 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie spytałam "co zrobić", ponieważ jest to oczywiste dla każdego, kto kiedykolwiek był na normalnym forum.

PODNIEŚĆ POZIOM DYSKUSJI, TAK POD WZGLĘDEM MERYTORYCZNYM, JAK I ESTETYCZNYM.
Poziomu nie podniosę sama, ani nie podniosą go pojedynczy użytkownicy jeśli zewsząd otacza ich chaos. Cóż mam zrobić, gdy najbardziej śmiecące postacie w ogóle nie słuchają gdy proszę o porządek? Pozostało mocno tupnąć. Całej sprawy by nie było, gdyby pewne osoby raczyły serio potraktować maila, którego wszyscy otrzymaliście kilka dni temu. Jeśli już do kogoś musicie skierować pretensje, to właśnie do nich.

PostZamieszczono: 02 lis 2010 15:06 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dlugo zastanawialam sie co napisac, aby to nie bylo podyktowane emocjami ale oddawalo moj punkt widzenia tej sparawy. Mam wrazenie, Kingo, ze wprowadzilas, z nienacka, rzady bardzo twardej reki. Tylko wedlug sobie znanego klucza wrzucasz do „oslej lawki” króciutkie interpretacje kart, slowa otuchy skierowane przez jednego forumowicza do innego, zapytania o rozklad.. Pomijam sama idee powolania do zycia „oslej lawki”, bo to akurat najbardziej mysle uderzylo w Ciebie, każdy maślący człowiek po tym jedyny Twoim czynie już sobie Ciebie zdefiniowal, a jak to chyba domyślasz się po frekwencji na forum. I wypowiedziach na ten temat . Ludzi, Kingo, należy traktowac z szacunkiem. Mialas tu na forum wspaniałych ludzi – szczerych, otwartych, pomocnych. Były to tez silne indywidualności, stad tez tyle rozbrykanych postow. Zmiotlas tych ludzi do kosza jednym posunieciem, bez zadej refleksji.

PostZamieszczono: 02 lis 2010 15:48 
Administrator
Awatar użytkownika

Możecie się oburzać, rozumiem. Postawcie się na chwilę w mojej skórze.

Pamiętacie? Zaczęło się łagodnie. Wysłałam do wszystkich wiadomość i poinformowałam o sprawach które trzeba wprowadzić. Większość była za, ok.
Ale parę osób miało to po prostu w d... i w dodatku traktowały mnie jak ciało obce, które zjawia się nie wiadomo skąd i czepia się bez sensu. Zdziwione jakim prawem coś w ogóle mówię. Kurde, takim prawem, że jestem adminem! Nie wiem czego tu można nie rozumieć.
Byłam cierpliwa, prosiłam, zwracałam uwagę. Zero efektu.
Jeszcze żeby chociaż zero... Było jawne lekceważenie. Każdy z Was by się w tym miejscu wkurzył, gwarantuję.

Podziękujcie między innymi pani Rudalili. Może jest sympatyczną kobietą, ale pomyliła to forum z maglem. Na ponad tysiąc postów większość to chłam, albo rozmówki w Kawiarence. :? Na prośby o bardziej poważne traktowanie forum i większą uważność, zaczęła mi pyskować jak przekupka i zachowywać jakby to było jej własne forum. :shock:
Niepojęte! Nie, takich ludzi ja tu nie potrzebuję w ogóle.

Nie jest prawdą, że wszystkim się nie podobają zmiany oraz to co robię. Tym którym się nie podoba po prostu robią ferment i głośno szumią. Można policzyć je na palcach jednej ręki.
Na PW dostałam dużo rozsądnych głosów od ludzi którym nie chce się wchodzić w bezsensowne spory i rozumieją, że to co tu się porobiło trzeba zakończyć. Chcą mieć dobre forum, gdzie można normalnie rozmawiać i przeczytać coś ciekawego.

Osobom którym tak bardzo nie podobają się normalne wymogi i uważają że wiedzą lepiej, mam radę. Niech założą własne forum i wtedy przekonają się na własnej skórze jak to jest być adminem zmuszonym marnować czas na głupoty.

Ps. Swoją drogą, ludzie z zasady nie lubią reform i zaczynają się buntować gdy ktoś je wprowadza. :) Dobre są czy nie, nie ma znaczenia, słupki poparcia lecą w dół. Wie o tym Tusk, dlatego nie będzie niczego w tym kraju reformował.

PostZamieszczono: 02 lis 2010 17:26 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kingo,
napisałam do Ciebie na pw ale mi pokazuje, że wiadomość jest w folderze do wysłania :roll:
w wysłanych nie figuruje, więc domniemywam, że nie poszła...........
Co mogę zrobić?

PostZamieszczono: 02 lis 2010 17:34 
Administrator
Awatar użytkownika

Rozi, system działa tak, że wysłane PW jest w folderze "do wysłania" aż do chwili, gdy adresat odczyta wiadomość. Jednym słowem, widzimy czy wiadomość została odebrana, czy jeszcze nie.
Twoją właśnie przeczytałam, odpowiem Ci później (niestety muszę wyjść na parę godzin). :)

PostZamieszczono: 02 lis 2010 21:30 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kingo
Nie wiem, czy można jeszcze cokolwiek zrobić, co odbudowałoby tę atmosferę przyjaźni i zażyłości, jaka panowała na forum jeszcze kilka dni temu.
Pisząc te słowa wiem, że od razu mogę zostać oceniona przez Ciebie, bo teraz oceniasz każdego, kto wypowiada się na tym forum, a kto nie ma poglądów zgodnych z Twoimi poglądami. Mam tego świadomość, bo uczestniczyłam w dyskusjach merytorycznych dosyć rzadko, więcej przyglądałam się z boku. Piszę o tym pierwsza, bo wiem, że wytknęłabyś mi to.
Ludzie, którzy tutaj spotykali się, to ludzie wrażliwi, łaknący kontaktu z drugim człowiekiem, życzliwie nastawieni do innych i do świata. Trzeba wykazać w stosunku do nich trochę tolerancji i odrobinę miłości, miłości uniwersalnej do drugiego człowieka. Chcesz naprawić forum, ale nie rób tego takimi metodami, jak dotychczas. Do każdego człowieka winniśmy podchodzić z szacunkiem, tym samym sami zasłużymy sobie na szacunek. Smutno mi, że na forum spotkałam się z tak bezwzględnym ocenianiem innych, brakiem poszanowania godności człowieka, brakiem wiary w dobre intencje innych. To co robisz działa w obydwie strony, nie dziw się, że Twoje ostre wypowiedzi w stosunku do forumowiczów wywołały równie ostrą reakcję.
Nie chcę ze swoją opinią ukrywać się na PW, gdyż już za dużo zostało powiedziane oficjalnie. Nie piszę tego, by zrobić sobie z Ciebie wroga, jestem przyjaźnie nastawiona do wszystkich i pragnę, byś Ty nie robiła sobie wrogów.
Pozdrawiam.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna