Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Nowości : Propozycje, pytania, sugestie.

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowości
PostZamieszczono: 27 paź 2010 17:02 
Administrator
Awatar użytkownika

Słuchajcie, w związku z tym, że robi się bałagan, trzeba wprowadzić troszkę nowych zasad.

Jak już zauważyliście, utworzyłam dział Kosz. Będą tam trafiały:
- wypowiedzi nie na temat, luźne pogaduchy (czyli offtopics),
- pytania o interpretację zadane przez osoby nie mające odpowiedniej liczby postów lub zadane byle jak
- różne bzdety. :)

Wszystkie posty które trafią do kosza, po 7 dniach będą usuwane na amen.

Generalnie prosiłabym o nie klepanie krótkich postów w stylu "ok", albo z ciągiem emotek, bo będziemy je z miejsca kasować.
Nie podobają mi się też posty jednozdaniowe - proszę o dokładniejsze rozwijanie myśli. Jeśli piszesz "a ja sądzę że to nie tak", to uzasadnij konkretnie dlaczego. Uprzedzam, że uzasadnieniem nie jest "bo tak", ani "bo tam była ta karta". ;)

Proszę też o większą uwagę podczas pisania postów. Szczególnie tyczy się to robienia cytatów - jeśli ktoś nie umie, niech się "naumie" :arrow: http://tarotnet.pl/forum2/faq.php?mode=bbcode#f2r0, albo zrezygnuje z cytowania w ogóle. Lepiej nie kombinować i zostawiać czysty tekst, niż popsute tagi i bajzel. ;)
Zachęcam również do korzystania z możliwości edycji posta. Przecież jeśli coś wyszło nie tak, zawsze można poprawić.

Następna sprawa: proszę nie bawić się przesadnie narzędziami formatowania tekstu. Czasem coś można powiększyć, pochylić, lub pogrubić, ale z umiarem. Nadmiar "upiększeń" i jest denerwujący i źle się takie posty czyta.

Tytuł: Re: Nowości
PostZamieszczono: 27 paź 2010 17:41 
to wszystko troche groznie brzmi... :shock:

PostZamieszczono: 27 paź 2010 17:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Oj tam, tak jest na każdym szanującym się forum. :)

U nas do tej pory nie było konieczności wprowadzania restrykcji, ponieważ było niewielu aktywnych uczestników.
Forum się rozkręciło i zaczyna być zbyt duży chaos. Ludzie coraz częściej piszą byle jak, byle co i byle gdzie. 8-) Można nic z tym nie robić, ale za pół roku zamiast przyjemnego miejsca będziemy mieli jeden wielki bajzel.

PostZamieszczono: 27 paź 2010 17:53 
Kinga pisze:
Oj tam, tak jest na każdym szanującym się forum. :)

U nas do tej pory nie było konieczności wprowadzania restrykcji, ponieważ było niewielu aktywnych uczestników.
Forum się rozkręciło i zaczyna być zbyt duży chaos. Ludzie coraz częściej piszą byle jak, byle co i byle gdzie. 8-) Można nic z tym nie robić, ale za pół roku zamiast przyjemnego miejsca będziemy mieli jeden wielki bajzel.

a mnie paradoksalnie to przyciagnelo do tego forum, ze jest wolnosc i swoboda, (a mimo tego raczej nikt nie przekraczal zdrowych granic). Wczesniej chadzalam po niemieckim forum tarota, ale tam byl ''Ordnung'' hamujacy tworcza inwencje.
Choc posprzatac nawet na forum czasem trzeba!
Mimo wszystko mam nadzieje ze wszystko sie tutaj dobrze ulozy.

PostZamieszczono: 27 paź 2010 18:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Jedynym miejscem do luźnych pogaduch o niczym, jest nasza Kawiarenka, względnie cały Hyde Park. W każdym innym wątku proszę pisać tylko o tym, co dotyczy danego tematu. Jeśli już ktoś zechce napisać coś ultrakrótkiego, typu "ale fajnie, dzięki", niech skorzysta z prywatnych wiadomości. :)
Wiem że może to brzmi groźnie, ale wcale nie jest złe - kwestia przyzwyczajenia się.

Rani, nie przejmuj się. Zasady zasadami, ale też wszystko zależy od moderatorów i ode mnie. Na niektórych forach faktycznie osoby pilnujące porządku podchodzą do tego zbyt rygorystycznie, ciągle coś kasują i wlepiają bany za nic. :lol: Nie zamierzam tego robić. Chodzi mi wyłącznie o minimum porządku i przyzwoitości. Znacznie przyjemniej jest poruszać się po forum, gdzie wszystko jest na swoim miejscu i mamy do dyspozycji dużo merytorycznych wypowiedzi, a nie pierdoły przez które trzeba się przekopywać w pocie czoła. Na takim porządku wszyscy skorzystamy!

PostZamieszczono: 27 paź 2010 18:24 
Kinga pisze:
Znacznie przyjemniej jest poruszać się po forum, gdzie wszystko jest na swoim miejscu i mamy do dyspozycji dużo merytorycznych wypowiedzi, a nie pierdoły przez które trzeba się przekopywać w pocie czoła. Na takim porządku wszyscy skorzystamy!

I oby tak bylo!

Mam tylko taka maciupenka prosbe, abys jak najczesciej umieszczala swoja interpretacje rozkladow ktore my tutaj dajemy, ja czytam Twoje interpretacje z wielka uwaga i mysle, ze nie tylko ja.

PostZamieszczono: 27 paź 2010 18:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Dobrze, postaram się częściej zaglądać do działu interpretacji i dorzucać swoje trzy grosze.

Jeśli chodzi o stare tematy, nie będziemy się już przez nie przekopywać i szukać postów do usunięcia. Nie ma sensu, za dużo roboty. No, chyba że któryś z moderatorów ma ochotę się pobawić.... :) Nowe zasady dotyczą przede wszystkim bieżących dyskusji.

PostZamieszczono: 27 paź 2010 18:43 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dobra inicjatywa. Już trudno było miejscami wyczytać coś na temat kart. Potrzeba nam trochę więcej dyscypliny własnej i uważania na to co piszemy i jak piszemy. Łatwo jest dać ponieść się fantazji w ferworze dyskusji.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 27 paź 2010 18:51 
Administrator
Awatar użytkownika

Ważne też, żebyśmy sami świecili przykładem.
Kurczę, jeśli na porządku dziennym piszemy jak Bóg da i byle gdzie, to co się dziwić nowym że bałaganią?
Merytoryczna jakość forum też zależy wyłącznie od nas!

PostZamieszczono: 27 paź 2010 22:06 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Witam szefową!
Generalnie pomysł dobry i chyba naprawdę najwyższa pora, żeby nami nieco wstrząsnąć,
bo Ci się Kingo Wiedźmy rozbestwiły okrutnie :lol:
Nadmiar minek, też może być niezdrowy a same minki, to rzeczywiście bez sensu...
Martwi mnie natomiast zakaz powiększania (wiem, że nie bezwzględny), pogrubiania czy pochylania literek, szczerze mnie to dziwi, bo jako wzrokowiec uważam, że tekst jednolity jest mniej czytelny (nie mam tu na myśli jakiś szalonych kilometrowych wpisów, wiem że i takie były :? :oops: )
Poza tym, jest to też kwestia charakteru osoby piszącej,
ja osobiście takie wstawki lubię i często stosuję pisząc posty,
a przede wszystkim, pisząc list - piórem.
Pisanie postów jest dla mnie czymś, pomiędzy listem a telegramem,
proszę więc uprzejmie o taryfę ulgową dla POGRUBIEŃ i kursywy
Błagam ;)

PostZamieszczono: 27 paź 2010 22:15 
Administrator
Awatar użytkownika

Można używać narzędzi formatowania tekstu, ale z umiarem i tam gdzie to niezbędne. Jeśli co drugi post to jakaś za przeproszeniem, cholerna pstrokacizna, bo każdy sobie pogrubia, koloruje czy co tam jeszcze lubi, wszystko w końcu zaczyna wyglądać koszmarnie i wcale nie jest czytelne. :?

Wystarczy wejść w wątek "Jaki będzie listopad", by zrozumieć o czym mówię: jaki-b-dzie-listopad-t1164.html
Im dalej, tym gorzej. :lol: Masakra!

PostZamieszczono: 27 paź 2010 22:31 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

przyznaje sie i tlumacze, wyboldowalam karty, bo wowczas widac jakiej dotyczy kolejna interpretacja, co w moim odczuciu pomaga, no i tam gdzie dodawalam swoja interpretacje do juz istniejacej innej, lub laczylam interpretacje Osho z Tarotem, rozroznialam to kolorem czcionki.. :?

PostZamieszczono: 27 paź 2010 22:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Ok, rozumiem że zrobiłaś to w dobrej wierze. Problem w tym, że prawie każdy zaczął pogrubiać i mamy misz-masz.
Wyróżnić karty tak aby post był czytelny można na wiele sposobów, nie trzeba zaraz pogrubiać czy kolorować. Wystarczy robić odstępy, akapity, dać myślnik. :)

PostZamieszczono: 28 paź 2010 00:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Kolejny pomysł który wdrażam: czyszczenie Kawiarenki.
Dlaczego?

Ponieważ Kawiarenka dla wielu służy jako... nabijarka postów. :roll: Przykro to widzieć.
Poza tym starych wiadomości Kawiarenkowych nikt później nie czyta i nie są one super ważne, a zajmują miejsce na serwerze.

Ustawiłam automatyczne czyszczenie wiadomości - odtąd cały Hyde Park będzie sprzątany raz na dwa miesiące.

PostZamieszczono: 28 paź 2010 10:44 
ramona pisze:
Kinga czy możesz mi wytłumaczyć o co Ci chodzi z tą nabijarką postów , bo tego nie rozumię? Przecież jak mam te 10 postów to mi nie zależy czy mam ich pózniej 50 czy 100
przecież to nie wyścig kto ile ma postów , no chyba że dajesz za to jakąś nagrodę a Ja nie zauważyłam :)

Wlasnie tez chcialabym to wiedziec.

2 sprawa, Odpowiadanie na pw tez jest zablokowane, nie moge komus odpowiedziec na pw. Czy mozna zdjac ta blokade przynajmniej na pw??

PostZamieszczono: 28 paź 2010 11:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Rani, chodzi o to, że niektórzy niespecjalnie mają coś do powiedzenia w poważnych tematach i wcale nie pracują, tylko 3/4 czasu spędzają na kawiarenkowych pogaduchach i pisaniu bzdetów...
Zastanawiałam się jakim kurna cudem są tu niespełna dwa miesiące, a miewają na liczniku blisko 1000 postów. Ano takim. :roll:

Cytuj:
2 sprawa, Odpowiadanie na pw tez jest zablokowane, nie moge komus odpowiedziec na pw. Czy mozna zdjac ta blokade przynajmniej na pw??

Ok, zaraz to sprawdzę. Być może niechcący przestawiłam coś w uprawnieniach użytkowników.

Edit. Sprawdziłam, teoretycznie Prywatne Wiadomości powinny normalnie działać u wszystkich. Wejdź proszę do swojej skrzynki i spróbuj coś wysłać. Jeśli nie działa daj znać (napisz jaki komunikat widzisz).

PostZamieszczono: 28 paź 2010 12:06 
ok wyslalam jedna pw do Ciebie Kinga , ale chodzilo mi o to, ze np:
wczesniej napisalam pw do miriam ona mi odpowiedziala, chcialam ponownie do niej napisac i sie NIE DALO wyslac, bo jest komunikat ze za krotki odstep czasu...Please, bitte zdejmij ta blokade na pw, bo :( inaczej bede plakac.

PostZamieszczono: 28 paź 2010 12:11 
Probowalam odpowiedziec na wiadomosc testowa i sie nie dalo, byl komunikat: nie mozesz wyslac jednogo postu za drugim.I co teraz?

PostZamieszczono: 28 paź 2010 12:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, interwał automatycznie działa także na PW i uniemożliwia wysyłanie wiadomości przed upływem określonego czasu (ustawiłam na 120 sekund, czyli raptem dwie minuty!). 2 minutki to czas który zajmuje napisanie normalnej wiadomości składającej się z dwóch-trzech zdań. Chyba nie tragedia. ;)

Niestety nie mogę tego wyłączyć na amen, bo na forum też przestanie działać. Mamy modę klepania postów jeden pod drugim, użytkownicy muszą przyzwyczaić się do używania opcji "zmień" i dopisywania jeśli coś chcą jeszcze dopowiedzieć.

PostZamieszczono: 29 paź 2010 13:13 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Kingo, w koszu jest watek "wspomnienia" a w nim troszke o karcie Ksiezyc, moze mozna by to co dotyczy tej karty wyciagnac i wkleic do watku o Ksiezycu?

PostZamieszczono: 31 paź 2010 19:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Ok, już się za to zabieram.

Jeszcze dwie rzeczy.

1. Proszę wszystkich o nie używanie kolorów w zwykłych postach. Kolorki i inne atrakcje służą wyłącznie do podkreślenia od czasu do czasu jakichś szczególnych fragmentów wypowiedzi. Jeśli każdy użytkownik zacznie pisać dowolnie wybraną barwą, forum przestanie być czytelne. :(

2. Proszę w ogóle nie używać koloru czerwonego, ponieważ ten zwyczajowo na każdym forum jest zarezerwowany dla admina i adnotacji porządkowych. Każdy kto ma w stopce czerwone napisy, niech je natychmiast poprawi, albo zrobię to ja. :D

EDIT. Sprawdziłam wątek "Wspomnienia". Znajduje się w koszu, ponieważ jest to nieregulaminowe zapytanie o wróżbę. W odpowiedziach zasadniczo nie ma jakichś super unikalnych i wartościowych informacji. Nie widzę powodu by go dołączać do wątku o karcie Księżyc.

PostZamieszczono: 13 kwie 2011 08:49 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Witam serdecznie :-) Kingo mam mały problem ,jestem od niedawna na tym forum i do tego to jest moja pierwsza przygoda z jakimkolwiek forum, tak więc dopiero się powolutku uczę i proszę o wyrozumiałość:-) potrzebuję Twojej pomocy a mianowicie dostałam wiadomość prywatną i nie mogę na nią odpisać i jej wysłać co mam zrobić czy możesz mi pomóc.Z góry bardzo dziękuję.

PostZamieszczono: 13 kwie 2011 15:16 
Ode mnie dostalas :D . Zapomnialam, ze nowicjusze maja chyba na poczytku zablokowana skrzynke , musza najpierw uzbierac odpowiednia ilosc postow, zdaje sie ...10 :? (?) zanim beda mogli pisac PW. Mariolka czy dobrze wyjasnilam ? Wez i pomoz. Dzieki.

PostZamieszczono: 13 kwie 2011 15:42 
Moderator
Awatar użytkownika

Zalecam przeczytanie tego tematu, tam są informacje
prywatne-wiadomo-ci-grupa-tarotnetowicze-t1247.html

Sol po spełnieniu warunków będzie mogła wysyłać prywatne wiadomości

PostZamieszczono: 13 kwie 2011 19:06 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Rozumiem i bardzo dziękuje za pomoc i informacje ,postaram się wszystko doczytać dokładnie:-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]