Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Tarot dla siebie : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tarot dla siebie
PostZamieszczono: 13 lip 2010 01:00 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Wśród wszystkich poleconych w tym dziale książek nie zauważyłem takich na temat pracy nad sobą. Czy ktoś z was zna takie podręczniki? Większość wydanych książek traktuje wiadomości pod kątem wróżenia (najczęściej komuś) a nie osobistych zmian. Chodzi mi o książki po polsku bo tak jakoś najlepiej mi się ze sobą rozmawia :D

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

Tytuł: Re: Tarot dla siebie
PostZamieszczono: 13 lip 2010 10:07 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Książki Basi Antonowicz-Wlazińskiej są też do pracy nad sobą... Moim zdaniem przede wszystkim, ja niewiele z nich korzystam jeśli chodzi o znaczenia wróżebne. Miałeś je w rękach? Tarot intuicyjny ma także tematy do medytacji i afirmacje na każdą kartę.

PostZamieszczono: 13 lip 2010 10:41 
Pogromca Wszelkich Tematów

Zibko pisze:
Większość wydanych książek traktuje wiadomości pod kątem wróżenia (najczęściej komuś) a nie osobistych zmian

No to może ta pozycja Cię zainteresuje http://www.sbc.katowice.pl/dlibra/docmetadata?id=12450

PostZamieszczono: 13 lip 2010 14:35 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dzięki za porady. Obie pozycje świetne. W przypadku Basi Antonowicz-Wlazińskiej świadczy o tym także fakt, że nakład się chyba wyczerpał bo chwilowo niedostępna. Poczytałem tylko recenzje. Pozycję polecaną przez Gosię mogłem przejrzeć przez internet. Ciekawe starocie i źródło takiej pierwotnej wiedzy o kartach i ich kabalistycznych powiązaniach.
Przez tarot "dla siebie" mam na myśli poznanie siebie za pomocą kart. Medytacje to jedno ale są na to i inne techniki, sposoby ale marginalnie potraktowane w książkach głownego tarotowego nurtu. Nie słyszałem jednak o pozycji po polsku gdzie byłoby to zebrane w jednej okładce.

PostZamieszczono: 13 lip 2010 15:25 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Zibko pisze:
Dzięki za porady. Obie pozycje świetne. W przypadku Basi Antonowicz-Wlazińskiej świadczy o tym także fakt, że nakład się chyba wyczerpał bo chwilowo niedostępna.
Obie części są w Wyd. Studio Astropsychologii - www.studioastro.pl :)

PostZamieszczono: 13 lip 2010 15:35 

Zibko pisze:
W przypadku Basi Antonowicz-Wlazińskiej świadczy o tym także fakt, że nakład się chyba wyczerpał bo chwilowo niedostępna. Poczytałem tylko recenzje.

Możesz kupić na Allegro, są dostępne chyba wszystkie pozycje.
Zibko pisze:
Ciekawe starocie i źródło takiej pierwotnej wiedzy o kartach i ich kabalistycznych powiązaniach.
Ta ksiązka jest bardzo poszukiwana na Zachodzie przez osoby zainteresowane Tarotem niekoniecznie pod kątem wróżebnym, wielu wspólczesnych autorów, opiera swoje prace właśnie na tej książce, powstała również talia wzorowana na opisie Mebesa http://trionfi.com/l/d0yyyy.php%3fdecknr=2318 Jest jeszcze drugi tom, w tej samej bibliotece.
Również warte zainteresowania są: "Tarot. Księga mądrości" Janusza Wieloboba, tego samego autora "Tarot i cztery żywioły", "Tarot a psychologia" Alicji Chrzanowskiej, "Tarot terapeutyczny" Mirońskich, "Zrozumieć Tarota i swoje życie" Katarzyny Ostrowskiej.

PostZamieszczono: 13 lip 2010 16:18 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Dzięki. Teraz mam z czego wybierać. Moja jedyna polska talia wraz z książką jak dotąd to Tarot Świetlistej Drogi. Czytałem dotąd po angielsku ale ze sobą czasem chce się po polsku.

PostZamieszczono: 13 lip 2010 18:59 
Stały Bywalec

Gosiu, dzieki za wspanialy tytul. Pobralam cz. pierwsza mam trudnosci z druga ale musze poszukac. Bardzo fajny jezyk. Jest wspaniala.

PostZamieszczono: 13 lip 2010 19:24 

wiemal pisze:
Pobralam cz. pierwsza mam trudnosci z druga ale musze poszukac.

Tutaj jest druga część http://www.sbc.katowice.pl/dlibra/docme ... 3196E15C-6

PostZamieszczono: 13 lip 2010 19:48 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gośka pisze:
ciach ... Jest jeszcze drugi tom, w tej samej bibliotece.
...

masz na myśli "Tajemna wiedza duchowa. Encyklopedyczny wykład nauk tajemnej wiedzy duchowej opracowany na podstawie egipskiej symboliki"? Ja nie mogę jakoś znaleźć drugiego tomu. Może ma inny tytuł.
Już widzę a znalazłem po autorach i jest to "Wiedza tajemna...." To chyba to?

PostZamieszczono: 13 lip 2010 20:00 

Zibko pisze:
To chyba to?

Tak :geek:

PostZamieszczono: 20 lip 2010 19:01 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ciekawy jestem ile z was rozkłada karty i patrzy w nie tak tylko dla siebie. Wiele źródeł odradza stawianie tarota dla siebie. Myślę, że racjonalnym wytłumaczeniem jest tu łatwość popadnięcia w zależność od kart. Początkujący zawsze na starcie przeżywają zafascynowanie i istnieje realne niebezpieczeństwo uzależnienia się od kart.

PostZamieszczono: 20 lip 2010 20:19 

Moim zdaniem zanim zaczniemy wróżyć komuś powinniśmy sprawdzić nasze interpretacje na sobie :), tylko trzeba mieć pewien dystans, aby zinterpretować karty właściwie. Jest dużo możliwości pracy z kartami i samym sobą: rozkłady na dzień, analiza charakteru, rozkłady na relacje z ludźmi, etc. Ja osobiście sobie sama wróżę, jeśli mam taką potrzebę :D.

PostZamieszczono: 21 lip 2010 14:39 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Zibko pisze:
Ciekawy jestem ile z was rozkłada karty i patrzy w nie tak tylko dla siebie. Wiele źródeł odradza stawianie tarota dla siebie. Myślę, że racjonalnym wytłumaczeniem jest tu łatwość popadnięcia w zależność od kart. Początkujący zawsze na starcie przeżywają zafascynowanie i istnieje realne niebezpieczeństwo uzależnienia się od kart.

A ja sobie zawsze sama karty stawiałąm i stawiam bo przynajmiej mam pewnosc,ze nie pokłamia mnie.Nie dla kazdego karty stawiane na odległosc mówia prawde i juz wile razy sie o tym przekonałam.A jesli chodzi o uzaleznienie :o nawet nie pojmuje o co chodzi.

PostZamieszczono: 22 gru 2010 15:21 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dopiero zobaczyłam ten wątek , może dlatego że ciagle nie mam czasu :P jesli chodzi o książkę to napisałam krótką recenzję książki Katarzyny Ostrowskiej Zrozumieć Tarota i siebie , świetna ! i jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki, bo jest tym czego dokładnie szukałam w kartach :D , dotyczy tylko WA.
Karty kupiłam w zasadzie głównie dla siebie żeby naświetlić sytuacje co się wokół mnie dzieje...i co prawda postawiłam dwóm osobom karty ale moja interpretacja tak kuleje, że już tego nie robię. Głównie obserwuje siebie. Zapisuję sobie układy , po czasie mogę spojrzeć na nie jeszcze raz , póki co :) moja interpretacja ... ciągle kuleje :D heheh właśnie się zastanawiam nad opisaniem jakiegoś starego układu który zinterpretowałam sobie dokładnie odwrotnie heheh.
... uzależnienie od kart? nie zauważyłam... miałam pomysł żeby dla ćwiczeń stawiać sobie kartę dnia ale jestem Królową Chaosu i wszędzie się spieszę i ciągle się spóźniam, długo śpię i jestem tak niesystematyczna że ciągle mam problem :DDDD więc nie mam czasu na uzależnienie heheh

PostZamieszczono: 22 gru 2010 15:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Dla siebie wróżyć jest najtrudniej, zawsze można coś ponaciągać, albo przeoczyć. :) Absolutnie każdy ma z tym problem.

Uzależnienie. Hmmm... Są osoby które każdego dnia, na każdą nawet błahą sprawę muszą sobie stawiać karty i nie potrafią wrzucić na luz. Na szczęście wcale nie jest ich wiele.
Natomiast zwykłą fascynację trzeba przetrwać. :) Każdy gdzieś na początku przesadza, ale to z biegiem czasu samo mija.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]