Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Disney's Tarot ?! : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Disney's Tarot ?!
PostZamieszczono: 03 cze 2010 22:13 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Wertując internet natknęłam się na parę talii, które delikatnie mówiąc wprawiły mnie w zdumienie- jak np. tytułowy Disney's Tarot, czy karty z czymś przypominających kucyki ponny, albo oparte na podstawie jakiegoś filmu (nie podam dokładnych nazw, bo nie pamiętam ich).
Dziwi mnie nie tyle dlaczego takie talie powstały (ech, rynek:)), a czy ktoś w ogóle z nich korzysta?:P
A może traktujecie takie "ewenementy" jako obrazę sztuki magicznej (bądźmy szczerzy, niektórzy, zwykle ograniczeni ludzie, śmieją się z magii)?

Tytuł: Re: Disney's Tarot ?!
PostZamieszczono: 09 cze 2010 13:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Takie karty są dla kolekcjonerów, niektórzy miłośnicy Tarota zbierają talie. :) Wróżyć to się z nich na pewno nie da, nie wiele mają wspólnego z prawdziwym Tarotem.

PostZamieszczono: 09 cze 2010 14:21 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Czy ja wiem? Taki npHello Kitty Tarot jest interesujacy, oparty na RW, niektore sceny w nim sa bardzo zabawne a jednoczesnie nie odbiegaja od klasycznej interpretacji. Wiadomo, to nie Rider-Waite, ale dla mnie taka talia to zupelnie nowe, swieze spojrzenie na te stare juz karty, i to moze pomoc w interpretacji.
Nie mozna generalizowac.

PostZamieszczono: 08 sie 2010 20:56 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Świetny temat!
Moim faworytem jest od dawna Gummy Bear Tarot na modłę Ridera- Waite'a (to trzeba zobaczyć! oto link: http://www.aeclectic.net/tarot/cards/gummibear/. Niezły jest także Tarot UFO:http://www.aeclectic.net/tarot/cards/ufo/
Rzeczywiście mogą być niezłą gratką dla kolekcjonerów, ale mnie osobiście bardziej śmieszą, niż wywołują jakiekolwiek refleksje.

PostZamieszczono: 21 gru 2010 15:24 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Znaleźć talię, która wzbudzi we mnie pozytywne uczucia jest naprawdę trudno. Moja pierwsza, zakupiona już dawno z samouczkiem (naprawdę, nikomu nie polecam, nazywa się "Tarot", autorem jest Jonathan Dee, taki fioletowy karton, może to i tanie, no i karty są w miarę tradycyjne, ale książeczka jest boleśnie ograniczona, w sensie interpretacji, ale też nic nie mówi o historii czy filozofii, jedyna ciekawa część to opis, co oznaczają grupy tych samych numerów MA, tego nigdzie indziej nie kojarzę, ale nie o tym miałam pisać) talia budziła we mnie straszną niechęć, nawet jeśli pracowało się z nią nieźle. Teraz kupiłam Tarot of Sweet Twilight i jestem nim absolutnie zachwycona.
Karty, które pokazujecie... Nie wiem, co to pierwsze ma wspólnego z prawdziwym Disney'em. Gdyby były to prawdziwe postacie z ich bajek, to pewnie bym się zachwyciła, ale to jest jakaś kpina. Hello Kitty i Gummy Bear są straszne. Ale ten UFO... Nie jest w moim guście, ale jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś, kto mógłby korzystać z niej z przyjemnością.
Ale mnie nie słuchajcie, ja wczoraj otrzymałam przesyłkę z moją nową talią i już się łakomię na kolejną. Strasznie lubię kupować talie, szkoda tylko, że mam tak mało funduszy na tę zabawę. Szczególnie, że kolejny na liście jest Legacy of the Divine Tarot... Jasna cholera, za rok kupa kasy pójdzie na utrzymanie na studiach, a ja muszę mieć te karty! Ale znów odbiegam od tematu.
Ja tam żadnej tali nie skreślam, to jest tak osobista sprawa, że ciężko dyskutować, może komuś z tych dla nas dziwnych będzie się wróżyć świetnie.

PostZamieszczono: 25 gru 2010 13:46 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

roobaczek6 pisze:
Wertując internet natknęłam się na parę talii, które delikatnie mówiąc wprawiły mnie w zdumienie- jak np. tytułowy Disney's Tarot, czy karty z czymś przypominających kucyki ponny, albo oparte na podstawie jakiegoś filmu (nie podam dokładnych nazw, bo nie pamiętam ich).
Dziwi mnie nie tyle dlaczego takie talie powstały (ech, rynek:)), a czy ktoś w ogóle z nich korzysta?:P
A może traktujecie takie "ewenementy" jako obrazę sztuki magicznej (bądźmy szczerzy, niektórzy, zwykle ograniczeni ludzie, śmieją się z magii)?

Moim zdaniem- co kto lubi.
Tu chyba chodzi właśnie o kolekcjonerów, ale też o inne osoby. ;)
Do niektórych "mówi" np. RW a do innych Stick albo Lego.
Osobiście potrzebuję kolorów, symboli, ładnych postaci, które mówią o czymś swoją postawą, ubraniem, miną i atrybutami.
Nie dałabym rady dlatego wróżyć z hello kitty albo lego, mangi czy innych "dziwności", ale są pewnie ludzie, do których właśnie takie obrazy przemawiają.

A wytłumaczenie z rynkiem też jest chyba prawdziwe po części. :P

PostZamieszczono: 25 gru 2010 15:22 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

nie podoba się takie coś

PostZamieszczono: 25 gru 2010 17:45 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

beatrycze pisze:
nie podoba się takie coś

Mi HK i inne "dziwności" także. Nie widzę tam potrzebnych symboli, kolorów i tego co potrzebuję, aby dokładnie zinterpretować karty.
Tak samo jak nie przemawia do mnie zamiana monet, kielichów etc. na inne rzeczy np. na motylki, różyczki czy co tam jeszcze. :P

PostZamieszczono: 25 gru 2010 19:36 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Do mnie też kompletnie nie przemawiają te talie po obejrzeniu ich, mimo ,ze lubię różne ciekawostki i przy założeniu sporej tolerancji, to jednak nie,nie.
O ile kolekcjonerów mogę zrozumieć, to przez moment zastanowiłam się jak to marketingowo może się opłacać producentowi a zwłaszcza autorowi , zdając sobie sprawę ,że takie " wymysły" nie mają masowego odbiorcy ?

PostZamieszczono: 25 gru 2010 21:32 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

FairyWitch pisze:
Nie dałabym rady dlatego wróżyć z hello kitty albo lego(...)
Lego?!?!?! Musiałam to znaleźć, wrzucam link: http://www.reasonablyclever.com/tarot/major.html
To straaaaszne!!! Parsknęłam śmiechem ;)

PostZamieszczono: 25 gru 2010 21:46 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
FairyWitch pisze:
Nie dałabym rady dlatego wróżyć z hello kitty albo lego(...)
Lego?!?!?! Musiałam to znaleźć, wrzucam link: http://www.reasonablyclever.com/tarot/major.html
To straaaaszne!!! Parsknęłam śmiechem ;)

Prawda? :? sama nie wiem co o tym myśleć.

PostZamieszczono: 25 gru 2010 22:19 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Vivienros pisze:
Do mnie też kompletnie nie przemawiają te talie po obejrzeniu ich, mimo ,ze lubię różne ciekawostki i przy założeniu sporej tolerancji, to jednak nie,nie.
O ile kolekcjonerów mogę zrozumieć, to przez moment zastanowiłam się jak to marketingowo może się opłacać producentowi a zwłaszcza autorowi , zdając sobie sprawę ,że takie " wymysły" nie mają masowego odbiorcy ?

faktycznie może dla kolekcjonerów ... heh już sobie wyobrażam minę klienta ... no nie mogę...

PostZamieszczono: 26 gru 2010 01:04 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

A ja Beatrycze z tych lego :shock: ......normalnie padłam z wrażenia ich infantylności. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]