Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Karty Cosmic Tarot : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karty Cosmic Tarot
PostZamieszczono: 03 mar 2010 16:57 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Talia została stworzona przez artystę samouka Norberta Losche. Są to karty bardzo współczesne, a nawet nieco futurystyczne. Wiele obrazów przedstawia twarze kobiet i mężczyzn wzorowane na znanych aktorkach i aktorach, rozpoznamy m. in. Gretę Garbo, Clarka Gable i Ritę Hayworth. Kolorystyka jest bardzo pastelowa i stonowana, przez co ogólnie talia sprawia przyjemne wrażenie.

wygląd kart http://taroteca.multiply.com/photos/album/27/Cosmic

Osobiście posiadam tę talię i szczerze wszystkim ją polecam. Zaczęłam się uczyć właśnie od tej talii (pomimo iż później byłam zmuszona zdobyć Rider'a Waite'a - do nauki) i nadal z niej korzystam. Jak dla mnie są odpowiednikiem różnych pięknych tali o których się mówi np. Gilded Tarot, TAROT Lichodziejewski czy Legacy of the Divine Tarot. Talia jest jednak mało popularna co też wpływa na jej dostępność. Jest przedstawieniem troszeczkę teraźniejszego świata jednak jeszcze magicznego. Piękna kolorystyka i postacie na kartach mówią same za siebie ...

Talia ma także minusy którym dla mnie jest czasami totalnie nie pasujący obraz danej karty w odniesieniu do klasycznej tali Rider'a Waite'a tak jak np. karta
Obrazek w porównaniu do Obrazek

Niby podobne a jednak sporo się uczą.
Moim zdaniem talia ta jest dobra kiedy już umiemy podstawy całej tali Rider'a Waite'a - jej znaczeń, kolorystyki itp dopiero wtedy możemy przejść do tali Cosmic Tarot która ma podstawowe znaczenia kart jednak minimalnie zmienione.

Pomimo małego minusa ja talię osobiście sobie bardzo chwalę i polecam wszystkim !

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ]