Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Znkomita książka Pogońsksiej : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Znkomita książka Pogońsksiej
PostZamieszczono: 16 lut 2010 13:34 
Nowicjusz

Świetna książka Pogońskiej

Ukazała się świetna książka o wróżeniu z kart klasycznych pani Eulalii Pogońskiej pt. "Karty odczarowane".
Kupiłam ja i uczę się z niej i gorąco polecam wszystkim amatorkom wróżbiarstwa karcianego.
Nigdy nie spotkałam się z autorką ani o niej nie słyszałam, jej książkę nabyłam po dokładnym przejrzeniu w księgarni.
Mam prawie wszystko , co o kartach ukazało się od lat 90-tych, kiedy to wydano sporo reprintów przedwojennych pozycji, potem autorzy zaczęli pisać własne dzieła, ale b.dużo to zwyczajne bryki z wcześniejszych. Bardzo sobie cenię niedostępne dziś książeczki Zuzanny Śliwy i dostępne teraz Heleny Żuk.
Jednak nawet na ich tle książka pani Pogońskiej jaśnieje pełnym blaskiem.Jest w niej to, czego nigdzie wcześniej nie znalazłam, a mianowicie chwyty warsztatowe, przez co rozumiem nie znaczenie pojedynczej karty czy nawet kombinacji i idiomów, bo tych sporo u Heleny Żuk, ale sposobu czytania rozkładu i kart w zależności od jej położenia w rozkładzie.
Jako przykład powiem,że dokładnie opisane są znaczenia kolejnych rzędów i kolumn rozkładu, rogów, "kąta samobójców" , znaczenia połączenia dwu kart w zależności od położenia karty dopełniającej w stosunku do karty głównej. Dla rozjaśnienia podam, że karta główna to np. 10 Kier, bo pytamy o miłość, a As Pik leży obok niej, czyli ją dopełnia.I ów As może leżeć z prawej czy lewej strony 10 Kier, nad nią, pod nią czy po rogach. I w zależności gdzie leży, kombinacja ma różne znaczenia.
Nie trzeba tego wkuwać na blachę, bo autorka podaje klucz, jak czytać kombinację w zależności od graficznego układu. I sporo takich technicznych, unikalnych wskazówek.
Jestem starym wyjadaczem karcianym a mimo to teraz pilnie się uczę.
Znajomość podanych przez panią Pogońską reguł usunie sporo wątpliwości przy czytaniu rozkładu.
Książka jest częścią I, i opisuje 24 karty klasyczne.Nie jest to żadne ograniczenie, bo podane przez nią reguły stosuje się równie dobrze do kart cygańskich, lenormandów, kipperów,sybilli i innych.Ja spróbowałam zastosować je do talii czeskiej i małej talii lenormandów i bardzo mi lektura tej pracy pomogła.Można wiele zastosować też do tarota.
Książka jest do nabycia w sklepach internetowych jak u samej autorki.
Ktoś może zapytać, dlaczego tak gorąco polecam książkę.
Otóż wróżąc wielu osobom, miałam nieraz sporo wątpliwości, czy dobrze interpretuje rozkład. Znając tą książkę, wiele wątpliwości by zniknęło a ja spałabym spokojniej.

Tytuł: Re: Znkomita książka Pogońsksiej
PostZamieszczono: 14 kwie 2010 22:31 
Stały Bywalec

Dziekuje za informacje o tej ksiazce, kupilam i bardzo jestem zadowolona. Bardzo dobrze i wzreaznie podane rozklady i uklady. Polecam rowniez, bardzo dobra. Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ]