Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Książki o tarocie : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII - Page 3

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książki o tarocie
PostZamieszczono: 05 kwie 2011 09:15 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Witam. Czytałam, że książki Włazińskiej:" Tarot intuicyjny Wielkie Arkana" oraz "Tarot intuicyjny Małe Arkana" są rewelacyjne. Patrzyłam na allegro- powalają ceną. Szukałam używanych tu i tam również w antykwariatach internetowych ale różnicy cenowej nie ma. Od 15 lat chodziło "to" za mną. Próbowałam, wychodziło nieudolnie ze ściągą z książki ale przepowiadały co stać się miało. Tydzień temu natknęłam się na "Tarot Twój klucz do przyszłości" i stało się. Otworzyły mi się jakby oczy duszy. Poczułam znów wiatr w żagle. Czuje znaczenie intuicyjnie lecz nie potrafię ubrać tego w słowa. Dlatego też mam potrzebę drążenia i samoszkolenia.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 09 lip 2011 19:42 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Tarotka pisze:
A ja sie muszę pochwalić, że zamówiłam dzisiaj nastepujące książeczki :)
Tarot - droga adepta i Rozważania mistrza Flavio Anusz - poszłam za głosem vvvrozy
Tarok wróżebny i wizyjny - Wojciech Jóźwiak
i Sekrety Małych Arkanów Tarota - Doroty Marii Słowikowskiej

Hej Tarotka :!: I jak ta książka podoba Ci się :?: Sam zamówiłem ją kilka dni temu (i parę innych) i czekam na ją tak jak Ty wtedy. Chciałbym usłyszeć (znaczy się przeczytać) Twą krótką opinię o niej. Czytałem już krótkie recenzje ale mimo wszystko ciekawy jestem co Ty powiesz.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 11 lip 2011 22:57 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Siedem, bardzo mnie cieszy, ze chciałbyś poznać moją opinię :) I sorki, ze dopiero odpowiadam, ale wcześniej nie zachaczyłam o ten wątek :oops: Nie wiem czy Ci pomogę w oczekiwaniu, ponieważ ja jestem tą książką zachwycona!!! :)
Jóźwiak pisze o kartach moim językiem, bardzo lubię jego interpretacje kart, trafiają do mnie. Opisuje karty bardzo jasno, zwięźle, z przykładami, dużo rzeczy "zostaje w głowie". W tej książce Jóźwiak opiera się na Crowleyu i talii Wait'a oraz Sheridana, więc na klasykach. Do klasyków dokłada swoje obserwacje z praktyki i rezultat jest wyśmienity! Autor nie używa kart odwróconych, ja też nie, więc dla mnie to było dodatkowym atutem - dało to pełniejsze opisy kart w pozycji prostej, z ich jasnymi i ciemnymi stronami. Każda karta jest szczególowo opisana, a potem przedstawiona na różnych pozycjach rozkładu który opracował Pan Wojciech. Ważne jest również dla mnie to, ze każda karta ma "motto przewodnie", moim zdaniem bardzo trafione w każdym przypadku!
Siedem myślę, ze ta książka wiele spraw Ci naświetli, na prawdę warto ją mieć! A właśnie pod wpływem Twego postu odświeżę ją sobie!

A czy już książeczka doszła? To są na prawdę dobrze zainwestowane pieniążki!!
Przyjemnej lektury :)

PostZamieszczono: 12 lip 2011 16:19 
pojawila sie nowa ksiazka :

,,Interpretacja Tarota'', Alla Alicja Chrzanowska.

Jest to jednynie uaktualniona i rozszerzona wersja książki "Sztuka interpretacji Tarota".

Książka adresowana do szerokiego kręgu odbiorców. Kompendium wiedzy o Tarocie ze szczególnym uwzględnieniem przewidywania przyszłości. Zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się Tarotem, jak i dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat co ich czeka.
Wystarczy wybrać 2 karty i... sprawdzić w książce, co znaczy ich połączenie.

wydawnictwo: Ars Scripti-2

PostZamieszczono: 12 lip 2011 20:15 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Dziękuję za treściwą opinię :) Wlaśnie po przeczytaniu pewnych tekstów Jóźwiaka na taraka.pl zdecydowałem aby kupić tą książkę. Rzeczywiście ma on jasny, zrozumiały styl pisowni i to do mnie też trafia. To w takim razie wygląda na to, że powinienem być zadowolony :D To i dobrze.
Prawdę mówiąc, to zamówiłem aż 6 tarotowych książek w ten jeden dzień Obrazek (nie, nie parę jak to pisałem wyżej).
Dlaczego to zrobiłem ? A no bo jedyna polska książka, polskiego autora, którą tu mam to jest "Tarot Marsylski" H. Starowiejskiej. I to wszystko. Także pomyślałem, że chyba najwyższy czas nadszedł aby to "nadrobić".
"Tarot Marsylski" był moją pierwszą książką o Tarocie w ogóle. Wtedy, po krótkim czasie, stwierdziłem jednak, że ta książka to nie jest to. W międzyczasie zacząłem czytać innego autora, zaraz po tym następnego, no i tak zaczęło się jakoś kształtować moje pojęcie o kartach, między innymi ma opinia co do książki Starowiejskiej. Nie chciałbym tu podważać autorytetu Pani Starowiejskiej jednak muszę powiedzieć, że jej interpretacje jakoś do mnie nie trafiają. Chociaż podobają mi się jej opisy kart, np. karty Sąd, Wiselec, Kochankowie. Naprawdę ładnie to opisuje. Nie wypada też mi tak ganić tej książki chociażby z tego powodu, że wtedy zrozumiałem, że Tarot to nie tylko samo wróżenie ale coś więcej.
O! Na przykład ta sentencja z opisu "Kochankowie": "brak decyzji jest gorszy niż zły wybór". Stara, prosta, mądra i wspaniała maksyma. No i różne tam takie fajne, mądre zdania zarówno też i pod innymi kartami.

Szkoda tylko, że Jóźwiak nie stosuje odwróconych kart. Ale w sumie, myślę, powinienem i tak być zadowolonym mimo wszystko.

Tarotka pisze:
A czy już książeczka doszła?

No nieee... Zamówiłem ją/je 4 lipca, także trzeba dać jeszcze niecały tydzień, dwa oczekiwania. A propos: wysyłka kosztowała tyle co cena wszystkich książek :roll: Poważnie.

Rani pisze:

Szkoda, że nie napisałaś tego z jakie półtorej tygodnia wcześniej. Zapewne i to dodałbym do swej "listy zamówień"Obrazek
Wygląda to na dobrą ściągę/pomoc w interpretacjach.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 12 lip 2011 22:13 
siedem pisze:

Szkoda tylko, że Jóźwiak nie stosuje odwróconych kart. Ale w sumie, myślę, powinienem i tak być zadowolonym mimo wszystko.
Jezeli w jego ksiazce sa opisy cieni, negatywow znaczenia kart, to mozesz te opisy uzyc jako znaczenia kart odwroconych.

Cytuj:
Tarotka pisze:
A czy już książeczka doszła?

No nieee... Zamówiłem ją/je 4 lipca, także trzeba dać jeszcze niecały tydzień, dwa oczekiwania.

Dlaczego tak dlugo, gdzie mieszkasz?

Cytuj:
Rani pisze:

Szkoda, że nie napisałaś tego z jakie półtorej tygodnia wcześniej. Zapewne i to dodałbym do swej "listy zamówień"Obrazek

Ta ksiazka jest do kupienia dopiero od dzisiaj, wiec i tak jestem szybka w informowaniu ;)

PostZamieszczono: 12 lip 2011 22:29 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Rani pisze:
siedem pisze:

Jezeli w jego ksiazce sa opisy cieni, negatywow znaczenia kart, to mozesz te opisy uzyc jako znaczenia kart odwroconych.

Raczej nie Rani, te cienie są ujęte jedynie jako jedna z pozycji w rozkładzie, więc chyba troszkę za mało aby zrobić z tego całe znaczenie cienia. Poza tym inaczej opisuje kartę ktoś kto używa karty odwrócone, a troszkę jednak inaczej ta, która tego nie robi. Tak mi się przynajmniej wydaje ;)

PostZamieszczono: 12 lip 2011 22:36 
No wlasnie tak robie ze znaczenia karty ''w odwroceniu'' opisane w ksiazkach rozumiem jako jej cienie, negatywy. I na odwrot.
choc pewnie w tym rozkladzie negatywne znaczenie ma tylko karta na jednej pozycja...Ale gdyby uzywac znaczen kart Jozwiaka do Innych rozkladow?

Co ty Kinga sadzisz na ten temat?

PostZamieszczono: 13 lip 2011 18:33 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Dziś dostałem email z księgarni z wiadomością, zmiana statusu zamówienia: wysłane :roll: :roll:
Nic tam, mogę poczekać. Może wcześniej nie mieli na stanie pewnych książek żeby skompletować całe me zamówienie.

Rani pisze:
Dlaczego tak dlugo, gdzie mieszkasz?

Za "wielką wodą", w krainie rzekomego dobrobytu.

Rani pisze:
Ta ksiazka jest do kupienia dopiero od dzisiaj, wiec i tak jestem szybka w informowaniu

To rzeczywiście błyskawica z Ciebie :lol: Zawsze tak, cały czas śledzisz na bieżąco nowe wydania :?:

Rani pisze:

Miałem nawet zamiar zacząć nowy temat co do stosowania cieni z karty na wprost jako treści karty odwróconej. Właśnie, ciekawy jestem co Kinga powie, może i jeszcze inni dorzucą coś od siebie.

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 14 lip 2011 15:52 
Drogi siedem :) moze zainteresuje cie ten ebook ( bo odpada oczekiwanie na przesylke)
Wrozka Agafia
e-book ,,Vademecum Wrozby Wrozki Tarot''

tu masz fragment ebooka

http://www.wydawnictwoalbatros.pl/ebook ... um%20(free).pdf

PostZamieszczono: 14 lip 2011 18:10 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Rani, wygląda na to że niedokładnie link skopiowałaś. Ta końcówka pdf nie jest hyper (nie jest niebieska jak pozostałe litery w linku).
Spróbuj jeszcze raz :)

EDIT: Okey, mam już. Zagooglowałem Twe wyrazy i znalazłem.
Dzięki za info :)

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 14 lip 2011 18:27 
siedem pisze:

EDIT: Okey, mam już. Zagooglowałem Twe wyrazy i znalazłem.
Dzięki za info :)

i o to chodzilo, wiedzialam ze jestes inteligentny ;) i sobie poradzisz.

kolejny ebook:
Ściągawka z Tarota. Autorką książki jest znana warszawska wróżka – Lena Tall.
Lena Tall – mówiąca o sobie „tarocistka-intuicjonistka” – prezentuje tu własną wykładnię znaczenia poszczególnych kart, nie zawsze zgodną z podręcznikami tarota, ale wynikającą z jej przekonań i doświadczenia.

Ze Wstępu Autorki: Już na wstępie powiem, że mój tekst nie ma nic wspólnego z ,,podręcznikowaniem'', nie będzie w nim żadnego zarysu historii tarota, kart w ogóle czy dywinacji.
Jeśli kogoś z Państwa interesuje historia tarota czy wprowadzenie do jego zrozumienia (sic!) -- odsyłam do takich autorów, jak Jan Witold Suliga -- największy znawca tarota w Polsce, a może nie tylko w Polsce, czy też do autorów-praktyków, których prace możemy znaleźć w księgarniach. Książek na temat tarota jest tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkich tytułów ani autorów. Niektóre z nich podaję w bibliografii.
Niniejszy szkic przekazuję tym, którzy już związali się z tarotem. Może nawet stawiają karty, ale nadal szukają swojej drogi w nadziei, że dowiedzą się czegoś więcej.
Również zwracam się do tych, którzy o kartach nie wiedzą zupełnie nic, a z tarotem zetknęli się jedynie jako klienci gabinetów ezoterycznych czy programów telewizyjnych, których ostatnio jest coraz więcej.

PostZamieszczono: 13 sie 2011 17:40 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Chciałam zapytać o książkę Wlazińskiej "Tarot Intuicyjny. Małe arkana", a dokładnie chodzi mi o to w jaki sposób i jak obszernie zostały opisane tam konkretne karty? Szukam podręcznika gdzie karty byłyby opisane możliwie jak najszerzej i nie na zasadzie haseł a opisowo właśnie. Niestety w Internecie nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnego skanu, czy fragmentu tej książki przedstawiającego opis karty, a w pobliskich księgarniach nie ma tej książki, można najwyżej sprowadzić na życzenie i od razu kupić, dlatego zwracam się do Was :)

Pozdrawiam!

PostZamieszczono: 13 sie 2011 18:16 
Kanela pisze:
Szukam podręcznika gdzie karty byłyby opisane możliwie jak najszerzej i nie na zasadzie haseł a opisowo właśnie.

ksiazki w ktorych AM zostaly objasnione opisowo to:
1) Hajo Banzhaf ,,Vademecum tarocisty''
http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... =alp_purch

2) Hajo Banzhaf ,,Tarot dla kazdego''
http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... mp=cat_top

A ksiazka B. Antonowicz jest b. dobra, najlepiej miec oba tomy. Znalazlam ich omowienie na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=uzJcf9d3JTs

PostZamieszczono: 19 sie 2011 15:16 
Nowicjusz

Witam. Mam pytanie odnośnie książek Barbary Antonowicz-Wlazińskiej. Mam jej 3 pozycje i zastanawiam się od bardzo długiego czasu nad „Przepowiednią z jednej karty Tarota”. Widzę, że Pani Kinga przeczytała wszystkie, więc mam prośbę o napisanie, czy warto kupować tę książkę i czy nie ma tam przypadkiem dokładnie takich samych informacji jakie znajdują się w "Vademecum Tarota" i obu tomach "Tarota Intuicyjnego", bo nie chciałbym na darmo kupować tej pozycji.

PostZamieszczono: 20 sie 2011 15:02 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj Cohen. :) Nie nie, Basia nie sprzedaje tej samej książki po pięć razy pod różnymi tytułami. "Vademecum" to inna historia, bo jest to taka pigułka z "Tarota intuicyjnego" i siłą rzeczy informacje się powtarzają. Książki "Przepowiednia z jednej karty" co prawda nie posiadam, ale z tego co widziałam jej treść skupia się wokół wróżb na dany dzień, jak również odpowiedzi na różne pytania przy użyciu jednej karty. Treść jest unikalna, a pozycja dla początkujących na pewno się przyda, bo system jest łatwy do opanowania i jednocześnie uczy podstaw odczytywania kart.

PostZamieszczono: 20 paź 2011 12:41 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zakupiłam wczoraj książkę Marii Bigoszewskiej "Bezpieczny Tarot". Jeszcze nie zasiadłam do lektury. Wielkie Arkana są opisane bardzo szczegółowo. Czy ktoś umiałby wypowiedzieć się na temat tej książki?
Dobrze zainwestowane pieniążki??

PostZamieszczono: 05 lis 2011 12:02 
Stały Bywalec

W mojej kolekcji są

Hajo Banzhaf
- ,,Vademecum tarocisty''
-"Tarot dla kazdego"

Barbara Antonowicz-Wlazińska
-"Tarot intuicyjny"
-"Vademecum tarota"

Wojciech Jóźwiak - opis kart i opis do wyroczni z taraki

Ciro Marchetti, Lee Bursten
-"Tarot snów"

PostZamieszczono: 21 lut 2012 12:52 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Przede wszystkim polecam stronę Joan Bunning http://www.learntarot.com/
To jest darmowa, internetowa wersja jej znakomitej książki pod tym samym tytułem. Tylko że po angielsku, za to fantastyczne.

Jeśli natomiast ktoś lubi robić zakupy na Amazon lub w Book Depository to polecam następujące pozycje anglojęzyczne:

1. "Tarot for life", Paul Quinn - rewelacyjna pozycja: autor chodzi mocno po ziemi i każdą karte lustruje "przykładami z życia". Lekko napisana, bardzo miła lektura

2. "Seventy Eight Degrees of Wisdom", Rachel Pollack - większość tego, co pojawiło się na rynku wydawniczym na temat tarota (nie mówię że wszystko tylko większość) czerpie z dorobku właśnie Rachel Pollack,

3. "Tarot Wisdom", Rachel Pollack - tu Rachel po latach rewiduje i uzupełnia to co napisała w "Seventy Eight..."

4. jakakolwiek książka Marka McElroya o tarocie - on prezentuje bardzo "odczarowane" podejście do tarota, specjalizuje się w wykorzystaniu tarota jako narzędzia kreatywnego w korporacjach, gdzie słowo tarot jest jest w zasadzie "brzydkim słowem",

5. "Tarot for Beginners" Barbary Moore - znakomite dla początkujących. Barbara ma wyjątkowy dar czynienia skomplikowanych rzeczy prostymi. I ilustruje swoją książkę kartami z trzech talii, oprócz Waite'a pokazuje i omawia tzw. Boskiego Tarota (Legacy Divine Tarot) i Shadowscapes Tarot,

6. znakomita a nie doceniona książka Roberty Lee "The Language of Tarot" którą można kupić także w formie e-booka. To bardzo wyczerpujące, rzetelne kompendium. Roberta nie należy do mainstreamu w świecie tarota w USA za to jest artystką (malarką, pisarką) i pochodzi z rodziny z wróżbiarskimi tradycjami. Polecam.

PostZamieszczono: 26 kwie 2012 20:00 
Moderator
Awatar użytkownika

TAROT - KOMPLETNY KURS WRÓŻENIA Z WIELKICH I MAŁYCH ARKANÓW
Autor: J. Fernandez-Pinto

Chciałabym polecić Wam książkę, którą całkiem niedawno kupiłam sobie w sklepie Cud w Krakowie na Małym Rynku.. Większość książek o Tarocie ma to do siebie, że są jak wycięte z szablonu (nie mówie, że wszystkie ale większość) Ta książka jest wyjątkowa z kilku powodów, jest niezwykle refleksyjna. Wielkie Arkana są opisywane obszernie, podawane są sytuacje, które mogą się z nimi kojarzyć, po każdej karcie z Wielkich Arkan są testy psychologiczne, które mają na celu wykrycie tego czy energia danej karty jest u nas aktywna i na ile. W trakcie dalszego czytania książki napiszę więcej, póki co polecam gorąco :usmiechniety:

PostZamieszczono: 27 sie 2012 16:04 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Ekhem.. No i pogubiłam się. %) Na chwilę obecną posiadam dwie książki "Zaproszenie do Tarota" Agnieszki Świrskiej, oraz "Misterium Tarota" Alicji Chrzanowskiej.
Z pierwszą szału nie ma. Podoba mi się opis ilustracji, jednak sama interpretacja (szczególnie AM) jest dla mnie pobieżna i niewystarczająca; większość znaczeń i potwierdzenia swoich odczuć, sprawdzam tu, na forum.
Druga jest.. za ogólna? Nie mogę narzekać odnośnie słów-kluczy, wymienionych jako "Znaczenia (...) karty w położeniu prostym i odwróconym", jednak bardziej przemawia do mnie sens zdań złożonych, no i w sumie.. Ona też na chwilę obecną za wiele mi nie pomaga. Jest "za gęsta."
Chciałabym wzbogacić "bibliotekę" i wiedzę przede wszystkim, zależy mi więc na czymś "konkretnym" ale nie za ogólnikowym; szczególnie na wyjaśnieniu Arkan Małych. Chcę zamówić mniej więcej dwie książki; w planach mam "Obrazkowy klucz do tarota" Waite'a oraz kontynuację "Misterium". Czy to dobry wybór?
Niewątpliwie podaliście wiele świetnych pozycji, ja jednak zawsze mam problem z wyborem, a już z tą ilością nie wiem kiedy bym się na cokolwiek zdecydowała.
Prosiłabym o polecenie 2-3 książek, wolałabym jednak by przeważała opinia, bowiem jak pisałam opcja "każdy od siebie", znacznie utrudnia mi decyzję. %-)
Muszę dodać, że w/w niejako "odziedziczyłam".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3