Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Książki o tarocie : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Książki o tarocie
PostZamieszczono: 22 paź 2009 18:51 
W tym miejscu podajemy tytuły książek i ich autorów, oczywiście o tematyce tarota.
Co warto przeczytać? Co polecacie początkującym, a co zaawansowanym?

Ja na razie posiadam dwie pozycje:

Vademecum tarota - Barbara Antonowicz-Wlazińska
Tarot - Jan Witold Suliga

Tytuł: Re: Książki o tarocie
PostZamieszczono: 22 paź 2009 19:32 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Mam obydwie, poza tym dorzuciłabym jeszcze Vademekum tarocisty Hajo Benzhaf'a, bardzo przyjemnie się czyta.
Mam jeszcze w planie książki, o których wspominała Kinga:
Tarot intuicyjny Małe Arkana Małe Tajemnice Życia - Barbara Antonowicz-Wlazińska
Tarot intuicyjny. Wielkie Arkana. Wielkie tajemnice życia - Barbara Antonowicz-Włazińska
Sprawie je sobie na święta, a co! Mikołaj nigdy nie trafia w prezenty! :D

PostZamieszczono: 23 paź 2009 08:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

a ja proponuje - oczywiscie dla początkujących- bo taka jestem ja :
1. Agnieszka Świrska- zaproszenie do Tarota
2. Małgorzata Karska - Tarot klucz do wnętrza
3. Barbara Antonowicz- Wlazińska - Vademecum Tarota
4. Hajo Banzhaf - Tarot dla kazdego
5. Alicja Chrzanowska - Sztuka interpretacji Tarota

no i najwazniejsza pozycja - WŁASNE AUTORSTWO PT. INTUICJA

PostZamieszczono: 23 paź 2009 16:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Oprócz tego co zostało powiedziane, dla początkujących (i nie tylko) polecam też Księgę Tarota- Sarah Bartlett - opisy dość krótkie i treściwe, może nie powalają na kolana, ale jest mnóstwo fajnych i bardzo zrozumiałych rozkładów. :)

Jako "podręczna ściągawka" doskonale sprawdza się Tarot. Podstawy Alli Chrzanowskiej. :) I to chyba na każdym etapie poznawania Tarota, osobiście zawsze mam tę książkę gdzieś pod ręką. Nie ma tu dokładnych omówień kart, tylko same znaczenia (a jest ich bardzo wiele), dzięki czemu szybko można odnaleźć potrzebne informacje.

Jeśli ktoś ma kłopoty z interpretacją, radzę nie kupować książek w których jest dużo skrótowych znaczeń, tylko przede wszystkim takie, gdzie każda karta jest dokładnie i łopatologicznie omówiona. :) Sęk nie w tym, żeby poznać 1000000 haseł, tylko aby rozumieć kartę - wtedy dopiero wszelkie książki typu vademecum stają się przydatne.

PostZamieszczono: 13 lis 2009 19:56 
Nowicjusz

Tarot. Podstawy - A. A. Chrzanowska
Vademecum tarocisty - Hajo Banzhaf

Zakupiłam te książki ze względu na recenzje/opinie innych tarocistów ale...
nadal czekam na moją przesyłkę... :)

PostZamieszczono: 17 lis 2009 19:09 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Udało mi się również przeczytać większość pozycji, moich przedmówczyń. ;)
Polecam również :
Tarot na wszystkie talie - B.A. Mertz
Tarot - droga adepta ; Rozważania mistrza- Flavio Anusz
Klucze do tarota- H. Banzhaf
'Wprowadzenie do magii- Kolesow
Twój magiczny niezbędnik- J. Stawińska
( bez przesady , ale zapoznać się można, jako jedyna podaje numerologię kart przy okazji).
Oraz ostatnio ( jeszcze gorąca w odbiorze) A.J Mirońscy -Tarot terapeutyczny , jako pierwsza pozycja rynkowa oparta na Crowleyu, dla tych co go lubią.

PostZamieszczono: 25 lis 2009 21:11 
Stały Bywalec

Na www.taraka.pl znalazłam artykuł/ książkę (raczej - bo ma ok 150 str) Wojciech Jóźwiak: Tarok/tarot. Pełny przegląd znaczeń kart.
Nie chciałabym jeszcze tej lektury oceniać, bo z mojej strony jest na to jeszcze za wcześnie.
Robiłam na jej podstawie rozkłady. Podczas interpretacji musiałam się posiłkować opisem z książki. Upss.. wiele się zgadzało.

PostZamieszczono: 26 lis 2009 17:29 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

W mojej opinii, to dla kogoś zaczynającego przygodę z tarotem - najlepsze właśnie są książki autorstwa pani B.Antonowicz - Wlazińskiej - chyba warto zacząć od "Vademecum Tarota"; oczywiście też Vademecum tarocisty - H.Banzhaf
Mnóstwo rozkładów, rozkładzików można znaleźć w książce Świat tarota - H.Pielmeier, M. Schirner

PostZamieszczono: 08 gru 2009 23:59 
Stały Bywalec

No tak, to wychodzi mi jednak, że muszę coś niecoś jeszcze dokupić. A najlepiej, właśnie jakąś konkretną pozycję Barbary Antonowicz-Wlazińskiej. Tak ją tutaj zachwalacie. Piszę konkretną, bo przy zakupie kart Ridera Waite`a dostałam razem z nimi małą książeczkę jej autorstwa "Karty Ridera Waite`a proste i skuteczne". Ta maleńka książeczka podaje tylko hasłowo znaczenia poszczególnych kart. Na jej podstawie, dla kogoś bardzo, ale to bardzo początkującego, odczytanie kart brzmi jak dukanie.

Dla przykładu wybrałam jeden z najkrótszych opisów z tej książeczki - 5 DENARÓW:
BLASKI: wsparcie przyjaciela, poszukiwanie pomocy, choroba, bieda, problemy materialne, strach przed utratą pracy, niesprawiedliwość, kryzys życiowy, pech, oszustwo.
CIENIE: ruina, nędza, bezrobocie, utrata domu, załamanie psychiczne.

Jak przyglądam się karcie - to rzeczywiście bardzo trafne jest każde słowo.
Ale mam problem z wyborem tego odpowiedniego hasła na dany moment. Jestem pewna, że to minie, bo wiedza, którą posiądę oraz Intuicja, którą każda z nas posiada - mnie samą powalą na kolana. We właściwym czasie oczywiście.

A może macie jeszcze jakieś namiary na e-booki o tarocie - nie mogę niestety wydawać za dużo kasy na książki, bo mnie rodzina z domu wypisze. :lol:

PostZamieszczono: 11 gru 2009 15:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Książki Basi to na pewno bardzo dobra inwestycja. Zamiast "Vademecum" na początek polecam jednak pierwszy tom "Tarot Intuicyjny, Wielkie Arkana" - tu jest wszystko super omówione, są rozkłady i ćwiczenia. Drugi o tom Małych Arkanach można sobie zostawić na później, z Wielkimi też jest dużo zabawy. :) Ewentualnie można też popracować z książeczką "Przepowiednia z jednej karty" - dla początkujących będzie super.
Pozycje typu vademecum są dobre dla osób trochę zaznajomionych z kartami, ponieważ opisy z reguły są skrótowe, wszystko ma za zadanie tylko przypomnieć podstawowe wiadomości, a nie nauczyć.

PostZamieszczono: 28 sty 2010 19:58 
Stały Bywalec

Helena Starowieyska - Tarot marsylski...warta uwagi :) Nie wiem skąd to wziąć, sama mam wytarte xero , orginał dała mi pewna wrózka na potrzeby fuchy (malowalam jej karty) - z fuchy nic nie wyszło, ale sobie skserowałam, i książka pozostała moją ,,biblią" Tarota :)

PostZamieszczono: 03 mar 2010 16:27 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Książki Basi to na pewno bardzo dobra inwestycja. Zamiast "Vademecum" na początek polecam jednak pierwszy tom "Tarot Intuicyjny, Wielkie Arkana" - tu jest wszystko super omówione, są rozkłady i ćwiczenia. Drugi o tom Małych Arkanach można sobie zostawić na później, z Wielkimi też jest dużo zabawy. :) Ewentualnie można też popracować z książeczką "Przepowiednia z jednej karty" - dla początkujących będzie super.
Pozycje typu vademecum są dobre dla osób trochę zaznajomionych z kartami, ponieważ opisy z reguły są skrótowe, wszystko ma za zadanie tylko przypomnieć podstawowe wiadomości, a nie nauczyć.

Ja właśnie tak zrobiłam. Kiedy zaczęłam się uczyć tarota pierw przejrzałam chyba z milion tematów na forach i różnych stron o tarocie i na wielu ludzie pisali aby zacząć pierw uczyć się od AW. Tak też zrobiłam. Pierwszą książkę jaką zakupiłam jest właśnie "Tarot Intuicyjny, Wielkie Arkana" i też jestem super zachwycona tą książką !!! Przede wszystkim podobają mi się ćwiczenia z różnych rozkładów jakie Pani Basia prezentuje. Na podstawie opisu każdej karty z AW można też pobawić się i poćwiczyć charaktery ludzi i ma fajny opis numerologii :)

PostZamieszczono: 17 mar 2010 15:58 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Nina pisze:
Na http://www.taraka.pl znalazłam artykuł/ książkę (raczej - bo ma ok 150 str) Wojciech Jóźwiak: Tarok/tarot. Pełny przegląd znaczeń kart.

witam czy ktoś ma jakieś ebooki albo dostęp do publikacji (oprócz powyższej bo już mam)...albo skany chciałabym poczytać a na razie nie chciałabym kupować ksiazek w ciemno. Kupiłam karty razem z ksiazeczką podobnie jak Nina, ale to bardziej ściąga przydatna po innych lekturach. Chętnie też coś udostępnie w miarę możności :) Myślę że na bank kupię Wielkie Arkana Włazińskiej dziś byłam oglądać jednak ze względu na koszty zacznę od studiowania bloga bo tu jest mnóstwo fajnych informacji.
Pozdrawiam :)

ps mam też książke Kizińczuka (pdf) Tarot Twój klucz do przyszłości ... jeszcze nie przeglądałam bo brak mi czasu ... ale jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie udostępnię :D

PostZamieszczono: 22 mar 2010 12:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Wspomniana wcześniej Starowieyska do ściągnięcia (plik ma ok. 24 mb):

http://www.plikos.pl/13a7/Starowieyska_Helena_-_Tarot_marsylski.rar.html

PostZamieszczono: 06 cze 2010 19:19 
Jedna z moich ulubionych ksiazek o tarocie, http://www.amazon.de/Jung-Tarot-Archety ... 217&sr=1-1

PostZamieszczono: 06 cze 2010 22:54 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Polecam Sekrety Małych Arkanów Tarota - Dorota Słowikowska
bardzo dokładnie opisane znaczenia małych arkan.

PostZamieszczono: 09 cze 2010 17:10 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Tarot intuicyny Barbary Antonowicz, obydwie ksiazki, ze wszystkich jakie przeczytalam kiedykolwiek, najwiecej dal mi do myslenia o tarocie. Ciekawa pozycja jest tez The Secrets of Tarot Barbary Walker, niestety dawno nie ma jej juz w druku. Hajo Banzhaf tez mi bardzo przypadl do gustu, szczegolnie Vademecum Tarocisty i Klucze do Tarota, w tej ostatniej jest dwadziescia kilka swietnych rozkladow, poza tym wiedza o tarocie jest systematycznie uporzadkowana w tabelki. Przydatne. I jeszcze Biblie Szatana Suligi, jesli ktos jest zainteresowany historia tarota.
Nie polecam natomiast ksiazki amerykanskiej autorki Ann Moura, mozna ją kupic na osiem.com.pl. Chrzanowska jest jakas dziwna w swojej interpretacji, w ogole nie trafia do mnie to co pisze.

Dzisiaj przyszedl do mnie Pictorial Key to the Tarot, przejrzalam ją na razie pobieznie i kazda karta jest skromnie opisana, co mnie troche martwi, ale to przeciez klasyka, wiec trzeba znac ; p

PostZamieszczono: 22 cze 2010 22:59 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witajcie :) Ja posiadam książkę Tarot terapeutyczny Mirońskich. Polecam szczególnie miłośnikom Crowleya. Mam też gdzieś na dysku książkę pani Stawińskiej pt. "Twój magiczny niezbędnik", bardzo przydatna i praktyczna. Jakby ktoś chciał, mogę udostęnić.

to, co dał nam sam.

Maleńczuk&Waglewski

PostZamieszczono: 23 cze 2010 13:46 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Sciągajcie i radujcie się :D Mam dużo transferu, którego i tak nie wykorzystuję, więc chętnie się dzielę tym co mam. Później wrzucę Tarot. Twój klucz do przyszłości - Kizińczuka i Tarot. Karty które wróżą - Suligi. Tych dwóch pozycji jeszcze nie czytałam, ale jakby ktoś miał ochotę to bardzo proszę :)

to, co dał nam sam.

Maleńczuk&Waglewski

PostZamieszczono: 23 cze 2010 16:44 
Nowicjusz

Polecam Droga Tarota- Banzhaf'a. klucz do Wielkich Arkanów, bardzo mi pomógł w zrozumieniu kart :) ,

PostZamieszczono: 23 cze 2010 22:14 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

A ja sie muszę pochwalić, że zamówiłam dzisiaj nastepujące książeczki :)
Tarot - droga adepta i Rozważania mistrza Flavio Anusz - poszłam za głosem vvvrozy
Tarok wróżebny i wizyjny - Wojciech Jóźwiak
i Sekrety Małych Arkanów Tarota - Doroty Marii Słowikowskiej
Jestem bardzo podekscytowana nową lekturą i już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę ją w łapki :D

PostZamieszczono: 24 cze 2010 08:39 
Rozmowny Użytkownik

pozwolę sobie na moment zmienić temat słowa "arkan" ;)

zastanawiam się nad kupnem książki przepowiednia z jednej karty tarota - Barbary Antonowicz

jestem ciekawa czy ktoś z was zna może tą książkę. jestem ciekawa waszych opinii.

dzięki :)

PostZamieszczono: 25 cze 2010 10:46 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Nie Rani kupiłam tylko dwie: Droga Adepta i Rozważania Mistrza. ale na pocżątek chyba dość. Resztę zamówię jak skońcżę czytać te, a kupiłam też Tarok- Jóźwiaka. :)

PostZamieszczono: 25 cze 2010 11:09 
Moj ostatni zakup tydzien temu to Sekrety Malych Arkanow, Slowikowska i
Najlepsze rozklady Tarota A.A CH.

PostZamieszczono: 25 cze 2010 13:22 
Mam do oddania ksiazki o tarocie Barbary Antonowicz i inne, uzywane . Jak bede w Sierpniu na starych smieciach w Austri to moge komus przyslac w prezencie. Mam troche podwojnych egzemplarzy , dlatego chetnie sie pozbede. W tej chwili nie mam przysobie pelnej listy tych podwojnych ksiazek, ktore posiadam, ale jesli ktos jakiegos konkretnego tytulu szuka to niech pyta. Moze sobie przypomne czy mam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna