Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Anna.K Tarot (intuicja czy intelekt?) : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Anna.K Tarot (intuicja czy intelekt?)
PostZamieszczono: 19 cze 2012 12:14 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Odkryłam ostatnio talię, która mnie zachwyciła, to jest Anna.K Tarot, niestety, trudno dostępna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To, co mnie w niej urzekło, to obrazki, obrazki, obrazki... z tych obrazków można czytać łatwo, przyjemnie, można tworzyć własne historie - do mnie przemawia jak chyba żadna talia jeszcze. Muszę ją mieć! :diablo: ;) Wszystkie karty do obejrzenia na stronie autorki: http://www.annak-tarot.at/Anna_Englisch/gesamtuebersicht_e.html

Chciałam zapytać co myślicie o talii, ale interesuje mnie także Wasze zdanie odnośnie interpretacji kart poprzez intuicję. Wiadomo, że najlepiej połączyć to z wiedzą o kartach, ale czy bliska jest Wam metoda dosłownie "wyczytywania" z obrazków kart, zwracania uwagę na rysunkowe szczegóły, nawet, jeżeli miałoby to odrobinę zmienić w tradycyjnym czytaniu kart?

Na przykład: karta 2 buław w tej talii to facet, który jest wyraźnie przygnębiony, bo nie potrafi podjąć decyzji. Obrazek
Inny przykład: ludki na karcie 4 buław, idą, jak pisze sama autorka, w poszukiwaniu nowego, w atmosferze zabawy i odprężenia. Sama jednak karta w swoim znaczeniu porównywana jest przez Annę K. do 6 mieczy i 8 kielichów.

Obrazek

Tytuł: Re: Anna.K Tarot (intuicja czy intelekt?)
PostZamieszczono: 19 cze 2012 12:26 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Maralee talia jest do kupienia w ósemce, polecam świetnie się z nią pracuje.

2 buław pokazuje typowe zastanawianie się co mam dalej zrobić, którą drogę wybrać itd
a w 4 buław nietypowo karta pokazuje mi pewną zgraną grupę osób ,w której ktoś odstaje na krok od nich są razem a jednak ktoś jest z boku, karta pokazuje widać nierówności np w etacie, w finansach itd.

PostZamieszczono: 21 cze 2012 18:26 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

O choroba, ta talia jest świetna!
Zgadzam się w całości, że jej największym atutem są ilustracje. I odpowiadając na zadane pytanie: interpretacja "intuicyjna", polegająca na obrazku, ma sens tylko wtedy, jeśli karta jest bogata w znaczenia i symbole.
Ile razy w temacie z zagadkami karty odpowiadały na pytanie obrazkiem. Jaśniejące pentakle mogą wskazywać na owoce, witraż w tle na kościół, a strój postaci może przypominać kostiumy karnawałowe. :DD
Karty takie jak np. "UFO Tarot" nijak nadają się do kierowania się ilustracją, bo, moim zdaniem, za dużo to one sobą nie przedstawiają. Mają jedynie wartość kolekcjonerską. (Przypomina mi się temat o Tarocie Alkoholowym... :roll: )

Anna.K Tarot zdecydowanie nadaje się do intuicji. Mnie te obrazki zachwyciły, zdawało mi się, że aż chcą mi coś powiedzieć. :DD

Ktoś kiedyś wkleił świetną kartę Króla Kielichów, bardzo zapadła mi w pamięć, ale nie zwróciłem uwagi, z której talii pochodziła i tak, o, żyłem sobie w nieświadomości, że ten Król pochodził właśnie z talii Anna.K.

Obrazek

Spodobał mi się sposób przekazania wrażliwości Króla Kielichów. Kwiaty, świece, a także zamiłowanie do lektury. :oczko:

Dziękuję, Maralee, że przedstawiłaś tę talię. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 23 cze 2012 16:04 
Awatar użytkownika

Bardzo proszę ;) Tak, mnie też zachwycił Król Kielichów w tej talii :) Ciepły, pogodny i dobry mężczyzna. Zresztą, wszystkie Królowe i Królowie są genialni w tej talii. Rycerze też :D Zwróćcie uwagę na to jak postaci dworskie rewelacyjnie współgrają z klimatem koloru danego dworu!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

PostZamieszczono: 23 cze 2012 19:33 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Ale zbieg okoliczności Maralee, ja też od jakiegoś czasu przyglądam się tym kartom w necie, jak coś interpretuje to zerkam jak to przedstawia właśnie ta talia i również mnie poruszyła, dosłownie jakby mówiła tymi obrazkami.
Co do odczytu intuicyjnego to u mnie niekoniecznie jest to powiązane z rysunkami na kartach. Nie wiem w zasadzie na czym to polega, czasem spojrze na zapisany rozkład/tak jak jest na forum/ i włącza mi się nagle światełko i coś widzę, póżniej dopiero próbuje odnieść to do wiedzy i całej reszty. Najczęściej jakaś jedna karta mocniej na mnie działa niż reszta i od tego się zaczyna.
Ale wracając do tej talii to poczułam jakąś taką bliskość, jakbym była w tych historiach obrazkowych tych istot, jakbym weszła w ich świat.
Dam sobie jeszcze trochę czasu, ale dojrzewam do jej zakupu.
Fajnie, że o niej wspomniałaś, no niesamowite, patrze a tu te karty:)

PostZamieszczono: 24 cze 2012 22:57 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ładne karty :usmiechniety: Też podobają mi się. Tylko czemu ta Królowa Kijów taka jakaś niemota :?: :lol: Tak mi wygląda na taką hehe.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 02 lip 2012 13:53 
Awatar użytkownika

Kurczę, ale się cieszę, że Wam się te karty tak podobają! Rzeczywiście fajny zbieg okoliczności :) Ja też noszę się z zamiarem ich kupna, ale najpierw chciałabym wiedzieć co sądzicie o tych obrazkach i "czytaniu" obrazkowym, czyli: wiedza czy intuicja?

Spotkałam ostatnio człowieka, który wszystkie karty i interpretacje traktuje mocno intuicyjnie: właściwie ponad interpretację zgodnie ze znaczeniem i symbolami, patrzy na to co klient czuje, widząc karty; jakie skojarzenia przychodzą mu na myśl; co może wywnioskować, patrząc na same ilustracje. Co o tym myślicie?

PostZamieszczono: 02 lip 2012 15:30 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

wiedza +intuicja :)

PostZamieszczono: 10 paź 2012 14:24 
Wszędzie mnie pełno!

I jedno i drugie ...

PostZamieszczono: 10 paź 2012 15:32 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Od dawna chcę kupić tę talię i mam problemy, uważam, ze jest super uzupełnieniem tego co się wie, a nie do końca czuje /oczywiście w moim przypadku :) :) :) /

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]