Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Alchemy 1977 Tarot : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alchemy 1977 Tarot
PostZamieszczono: 14 sie 2012 12:15 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Witam. Poszukuje talii Alchemy 1977 Tarot do wydruku, gdyby ktoś posiadał dobrej jakości wersję to proszę o info. Zależy mi głównie na AW. Z góry dziękuje.

Obrazek

Dzisiaj przyszła paczka z talią, gdyby ktoś był zainteresowany szczegółami, skanami itp. proszę pisać. Z pewnością napiszę jeszcze jak mi się z nimi pracuje.

Mariola:Połączone posty

Tytuł: Re: Alchemy 1977 Tarot
PostZamieszczono: 10 paź 2012 14:32 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Jak już pisałem jestem w posiadaniu tej talii. Po kilku sesjach czas na małą recenzję:

Talie nabyłem na Allegro za niecałe 50zł. To bardzo dobra cena.
W opakowaniu zastałem także 2 karty "puste". Dla mnie na plus.

Wielkością są raczej standardowe, tytuły w 4 językach. Mimo tego ramki są dość skromne, co także jest dużym plusem. Ogół utrzymany w raczej mrocznym klimacie, ogólny motyw czaszek i śmierci. Co mi się absolutnie podoba. Ilustracje są bogate i bardzo szczegółowe, kolory stonowane i nienachalne.

IMHO ilustracje wykonane przepięknie. Tutaj skan ogólny:
http://imageshack.us/photo/my-images/685/img001ryz.jpg/

Jak widzimy buławy zostały zastąpione różami. +

Co mi się w nich nie podoba?
Revers ma pewną wadę którą widać, szczególnie podczas wróżenia z cieni i blasków. Myślę, że sami się domyślicie.
Obrazek

Co jeszcze? Średnio podobają mi się karty w drugiej linii skana. Szczególnie wisielec i cesarz. Ale może tylko dlatego, że nie przepadam za egipskimi motywami.
http://imageshack.us/photo/my-images/823/img002ygy.jpg/

Natomiast bardzo podoba mi się ilustracja głupca i świata (efekt yin-yang). Ponadto katy Pustelnika i Wieży są mi pomocne w sprawach typowo pisarskich.

Nie będę się dłużej rozpisywał, ciężko o podsumowanie, bo wiadomo - różne są gusta. Właściwie wszystko widać na skanach.

Osobiście oceniam Talię jako bardzo dobrą i szczerze polecam jej zakup.

Pozdro

PostZamieszczono: 11 paź 2012 07:11 
Wszędzie mnie pełno!

Piękne !
Ale nie straszą za bardzo ?
Ktoś przyjdzie po wróżbę, zobaczy TE Karty i w długą ... !

PostZamieszczono: 11 paź 2012 09:11 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Mnie nie bardzo :D Osobiście wolę karty osadzone w ciemnej kolorystyce, a motyw śmierci jest mimo pierwszych skojarzeń bardzo pozytywnym motywem. W końcu Śmierć to Przemiana :D Gdy zaakceptujemy zasady rządzące tym światem, żaden szkielet nie będzie nam straszny :D

Co do "ktosia" to z rzadka wróżę face-to-face. Jeśli już to przez telefon i komunikatory internetowe, więc "ktosiek" mnie średnio obchodzi ;) W końcu najważniejszy jest wróżący.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]