Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Tarot Manga : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tarot Manga
PostZamieszczono: 10 lis 2011 19:49 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dyskusja przeniesiona z innego wątku

Król mieczy - dominacja, rząd, władza, szef. Umysł analityczny, zimne serce.
Myśl rozwija - Myśl od której zacząłeś nie jest myślą, na której skończysz.

Odwrócony - mężczyzna przez którego pytający może ponieść duże straty. Może wyrządzić świadomie krzywdę. Próbuje bez skrupułów osiągnąć zamierzony cel.

Obrazek
Obrazek jest prawidłowy w tarocie manga, pierwiastki kobiece są zamienione na męskie i odwrotnie :)

Tytuł: Re: Królowa Buław
PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:16 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Królowa buław - Przedsiębiorczość , zdecydowanie, swoboda, wyrozumiałość i uczciwość.
Poszukując dobrego wyboru. Nie bądź skoncentrowany tylko na sobie, miej empatię i współczucie dla innych.

Odwrócona - kobieta w silnej depresji, załamanie nerwowe. Brak wiary, siły i całkowita bezradność.

Obrazek
Rysunek karty jest prawidłowy - W tarocie manga postaci żeńskie są zamienione miejscami z męskimi i odwrotnie :) King of wands = Królowa buław.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:25 
Jednak liczy sie nazwa karty i symbole na niej , na twojej karcie jest nazwa krol bulaw ktorego symbolizuje go tez mezczyzna wiec zadnej zamiany plci na zenska w tym wypadku nie widac.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Jednak liczy sie nazwa karty i symbole na niej , na twojej karcie jest nazwa krol bulaw ktorego symbolizuje go tez mezczyzna wiec zadnej zamiany plci na zenska w tym wypadku nie widac.

Tak, też na początku nie mogłam tego skumać :)
Jednak po przeczytaniu instrukcji do tej talii jest wyraźne przesunięcie w randze i tam w kolejności król jest przed królową, a królowa zamyka dwór, to samo z księżniczką i księciem. Są inne numery im przypisane i znaczenia. Tam gdzie wychodzi król to Ja czytam w talii manga opis króla, ale to jest opis królowej w opisie klasycznym i miejsce też zmienione...
"The Queen changes places with the King, whereas the Knight becomes the Princess ang the Knave becomes the Prince" tak więc napisy są jakie są, ale znaczenie ich i kolejność w talii jest zmieniona dla czterech ostatnich kart...

Tytuł: Re: Król Mieczy
PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:39 
Orianna pisze:

Obrazek
Obrazek jest prawidłowy w tarocie manga, pierwiastki kobiece są zamienione na męskie i odwrotnie :)

Jednak na tej karcie ktora wkleilas nie ma zadnej zamiany plci meskiej na zenska. Przypatrz sie, ze karta nazywa sie krolowa mieczy i przedstawia ja postac plci zenskiej.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:48 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Jednak na tej karcie ktora wkleilas nie ma zadnej zamiany plci meskiej na zenska. Przypatrz sie, ze karta nazywa sie krolowa mieczy i przedstawia ja postac plci zenskiej.

Tak, wiem Rani. Chodzi o jej kolejność w talii, jest ona na miejscu króla, na samym końcu i kiedy mi wypadnie, to interpretuję ją jako królową wg. tarota mangi, a jako króla w tarocie klasycznym, ponieważ ZNACZENIE tej karty mangowej jest identyczne ze znaczeniem króla w talii klasycznej.
Przypatrz się innym kartom (wklejam je sukcesywnie do każdego opisu) i tam zauważysz, że wszędzie postaci żeńskie są zastąpione męskimi, na wszystkich kartach poza królem, królową, księciem i królewną (giermek, rycerz, król, królowa), bo te są generalnie zamienione miejscami w talii.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:10 
Na poczatku nie moglas skumac, bo twoja madra intuicja (dzieki ktorej mozliwe jest wrozenie) nie zgadzala sie z instrukcja dolaczona do talii. Widzac mezczyzne na karcie podpisanej jako KROL odbieralas to jako meski symbol, ktoremu sa przypisane pewne znaczenia, cechy jak odwaga, wojowniczosc itd...

Co najwyzej kolejnosc kart dworskich zostala w talii zmieniona , ale nie ich symbolika i znaczenie z meskiej na zenska bo tu wyraznie widac faceta z podpisem krol i kobiety na kartach krolowych tak samo jak w normalnych, tradycyjnych taliach.

Owszem na wielkich arkanach tej talii jest zamieniona plec osob na karcie, ale jest to wyraznie widoczne, bo np karta ma nazwe Kaplanka,a jest na niej facet.

Kieruj sie intuicja i buduj swoj wewnetrzy autorytet, zamiast krepowac intuicje niewolnicza instrukcja, ktora mozna potraktowac najwyzej jako ciekawostke , ale nie jako najwyzsza instancje znaczen kart, schowaj ja i odkryj co dana karta oznacza osobiscie DLA CIEBIE.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:20 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Masz rację, staram się to sobie jakoś w głowie ułożyć i na początku to ból głowy murowany miałam jak próbowałam to zrozumieć :) ;) w końcu musiałam podjąć jakąś decyzję i wybrałam, żeby nie oszaleć, taką interpretację, że całkowicie zmieniam ich kolejność, a znaczenie pozostawiam. i tak wkleiłam tutaj jak to rozumiem. Przemyślę sprawę i jeśli administrator uzna, że moja interpretacja miesza ludziom w głowach, to przekleimy te posty... Na razie powklejam opisy do dziesiątek do czasu ostatecznej decyzji waszej.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:25 
to ze zmienia sie tylko kolejnosc to juz zauwazylam.
ale wrozac i widzac w rozkladzie kart na stole krolowa mieczy nie mozesz go interpretowac jak krola mieczy.,bo kobieta symbolizuje cos innego niz mezczyzna ( w swoim podstawowym znaczeniu)

tak samo tutaj do wklejonych kart nie pasuja zupelnie opisy. na wklejonej karcie nie widac tego mezczyzny ktorego dopisalas jako jedno ze znaczen, ja go tu nie widze.
no ale jesli komus delikatna kobieta na tej karcie widzi sie z mezczyzna to gratuluje...

Temat watku to krol mieczy wiec pasuje jak piesc do nosa ta karta co ja wkleilas , bo jest na niej kobieta i karta nosi napis krolowa w obcych jezykach. o to mi tylko chodzi zeby nie balaganic.

Ostatnio zmieniony 10 lis 2011 21:30 przez Rani, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

w tej talii chodzi o to aby zatarły się pewne interpretacje jak kobieta, mężczyzna, córka, syn, matka, ojciec. Chodzi o to aby spojrzeć ponad tym, szerzej, nie zamykać się w ramach płci :)
i ja tak właśnie to postrzegam.
Ok, proszę administratora lub moderatora, aby posprzątał wątek króla i królowej. Będę uzupełniać tylko do 10tek, aby nie wprowadzać zamieszania. :)

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:36 
Sama dawno temu uzywalam tej talii i uwazam ze jest piekna( np karta Smierc)

Jednak temat watku to krolowa bulaw, a wkleilas karte z napisem krol i przedstawia ona takoz i mezczyzne, czyli nie bardzo to tu w ten watek pasuje. O to mi tylko chodzilo, bo wyglada to jak pomylka.
Moze moderator pozamienia wklejone karty miejscami i wtedy bedzie pasowac do watku. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]