Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Golden Tarot of Renaissance : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Golden Tarot of Renaissance
PostZamieszczono: 26 lut 2011 22:10 
Moderator
Awatar użytkownika

Jeśli ktoś z Was przepada za filmami kostiumowymi, kobietami odzianymi w przepiękne kolorowe suknie oraz obdarzone nieziemsko długimi włosami. Zaś nie przerażają Was faceci w kolorowych spodenkach, tym razem zamiast włączyć w telewizji film pod tytułem Afera Naszyjnikowa czy Kochanice Króla, polecam talię Tarota Golden Tarot of Renaissance. Talia stworzona na życzenie Karola VI przenosi nas w świat w którym panuje niesamowity klimat.
Kolorystycznie przypomina ona takie talie jak:Golden Botticelli Tarot, Russian Tarot of St. Petersburg, Yegorov Tarot. Jednak pod względem pozytywnej energii, stawiam ją troszkę wyżej;) Ta talia może pochwalić się niezwykłą kartą Kochankowie
Obrazek
Na której widzimy kilka par, nie jedną jak to zazwyczaj bywa. Jest to niesamowite bo mówi o tym, że miłość należy się dla każdego z nas.
W przypadku tego typu talii mamy do czynienia z brakiem scenek sytuacyjnych na kartach małych wtajemniczeń. Tym razem one są, przepiękne scenki, czasem bardziej wymowne, czasem mniej co być może zmotywuje do dyskusji na ich temat;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł: Re: Golden Tarot of Renaissance
PostZamieszczono: 01 mar 2011 16:45 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Dołączam się do zachwytów, również bardzo podoba mi się ta estetyka. W poczet wymienionych przez Mariolkę kart wklejam informacje o Old English Tarot, którego jestem szczęśliwą posiadaczką. Megapozytywna talia, której obrazki przenoszą nas do średniowiecznej Anglii.
Hmm no przyznam, że nie wiem jak je wkleić ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

mod: no problem

PostZamieszczono: 01 mar 2011 23:48 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję :) No to teraz możemy podziwiać ;)

PostZamieszczono: 11 mar 2011 21:32 
Moderator
Awatar użytkownika

Jako, że tak jak już gdzieś tu na forum wspomniałam planuje tą talię sobie zakupić w tym miesiącu, przeglądam sobie teraz każdą kartę z osobna aby upewnić się czy wszystko mi pasuje. Większość kart trafia do mnie perfekcyjnie jednak są niektóre karty nad którymi warto byłoby się zastanowić. W związku z powyższym przytoczę jako pierwszy przykład 9 Mieczy:
Obrazek

9 Mieczy to karta, która mówi nam o naszych obawach podsyłanych przez nasz umysł tudzież innych psychicznych cierpieniach.
Ciekawi mnie jak Wy postrzegacie podaną przeze mnie kartę, dlaczego akurat taki obrazek na niej widnieje?

PostZamieszczono: 12 mar 2011 00:25 
Moze zabrzmi to niepowaznie. Ale takie mam skojarzenie, ze tej postaci ze zmartwienia ( 9 mieczy ) glowa pekla..

PostZamieszczono: 12 mar 2011 01:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

No ja ją odbieram jak zombi :lol: właściwie to już umarła ale jeszcze rękami porusza. I te miecze zewsząd,
na wszelki wypadek jakby jednak udało się ożyć i zejść. Bardziej ją odbieram jako przestroga co się może
stać,jakby ktoś właśnie postawił ten pomnik aby innych ostrzec, ale przed czym?
Nie przemawia do mnie ta karta, napewno nie mówi mi tego co tradycyjny przekaz o rozpamiętywaniu popełnionych błedów itd

PostZamieszczono: 12 mar 2011 10:01 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Ivonn pisze:
Nie przemawia do mnie ta karta, napewno nie mówi mi tego co tradycyjny przekaz o rozpamiętywaniu popełnionych błedów itd

Kiedy tradycyjny przekaz wcale nie mówi o rozpamiętywaniu popełnionych błędów. Na karcie RW jest osoba która nie może spać po nocach, bo się czymś tak mocno martwi, nie może spać ze stresu.
Na karcie Golden Tarot of Renaissance, osobie, tak jak napisała Rani, głowa pęka od zmartwień, wręcz ją rozsadza, sa tylko czerwone płomienie, bo osoba jest skupiona tylko na tych zmartwieniach, które przesłaniają jej resztę życia, zresztą jak się czymś mocno zdenerwujemy, to podnosi się ciśnienie, niektórzy to nawet dosłownie robią cię czerwoni na twarzy, często się zdarza, że ze zmartwienia boli nas głowa, to wszystko pokazuje ta karta, czerwone płomienie jako stres wypalający nas od środka.
Dodatkowo osoba stoi na postumencie, a miecze wydaja się ją atakować ze wszystkich stron, te mieczy to są te problemy, problemy przychodzą z zewnątrz, osoba znajduje się w takim miejscu w życiu, ze nie jest wstanie się przed nimi uchronić, jest na nie jakby wystawiona. Karta ta często pojawia się, gdy komuś grozi redukcja z pracy, mąż zdradza, pojawia się ciężka choroba itd. czyli nie mamy wpływu na to co się dzieje, ale nas to bardzo dotyka.
Karta pokazuje nie tylko stan emocjonalny, ale również przyczyny tego stanu, uważam,ze karta jest świetna, dogłębniej przedstawia znaczenie niż karta RW, która tez są świetna.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 11:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Karta pokazuje nie tylko stan emocjonalny, ale również przyczyny tego stanu, uważam,ze karta jest świetna, dogłębniej przedstawia znaczenie niż karta RW, która tez są świetna.

Tez tak uważam.
Mówi się ,że nieraz czujemy się "jakby piorun w nas strzelił ".
Właśnie tu tak widać, jakby piorun strzelił w głowę tej osoby ze stresu aż jej walą płomienie ( ta czerwień wymowna ) od stanu psychoemocjonalnego.
Lub powiedzenie " że gotuje się nam w głowie " też wymowne z jęzorami czerwonych płomieni .

PostZamieszczono: 12 mar 2011 11:34 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Karta ta często pojawia się, gdy komuś grozi redukcja z pracy, mąż zdradza, pojawia się ciężka choroba itd. czyli nie mamy wpływu na to co się dzieje, ale nas to bardzo dotyka.

Tak właśnie, i wtedy głowe rozsadza stres , pojawia się szał myśli i podstawowe pytanie
dlaczego mnie to spotkało?
Ból jest okrutny, ogarnąć się sytuacji umysłem nie da, ale z racji, że to 9-ka to musi dokonać nawet
w takim stanie rozliczenia ze sobą ile w tym było jej winy a ile nie. Tu się wyciąga naukę na przyszłość,
tkwienie w tej rozpaczy to nie tylko reakcja na problem, ale poszukiwania przyczyn wystąpienia problemu
szukania winnego takiego stanu rzeczy

Cytuj:

no zrobiłam przeskok myślowy ale te zmartwienia o których pisze Amoniak właśnie potem min do tego
prowadzą,że się katujemy tym dociekaniem.
Mówiąc o 9 Mieczy to nie można zapominać, że kończy pewien etap w życiu czego wynikiem jest właśnie
jakieś wydarzenie powodujące ten stan psychiczny. Robimy podsumowania, coś kończymy aby wejść
w przełomową 10-kę.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 11:49 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
ale poszukiwania przyczyn wystąpienia problemu, szukania winnego takiego stanu rzeczy

Z pierwsza częścią zdania się zgadzam z druga jednak nie, szukanie winnego gdy mamy problem to pogrążanie się jeszcze bardziej i nakręcanie swojej nienawiści

Cytuj:
Mówiąc o 9 Mieczy to nie można zapominać, że kończy pewien etap w życiu czego wynikiem jest właśnie
jakieś wydarzenie powodujące ten stan psychiczny.

Myślę, że mówienie i jakimś końcu w przypadku tej karty to lekka przesada. Wielki Arkan Śmierć jest od tego. 9 Mieczy to sprawa mniej bolesna, jakiś krótki okres, jest sprawa, martwimy się ale szybko się kończy. W końcu ta karta mówi o naszych obawach, które często są bezpodstawne, oczywiście, może być tak, że faktycznie źle się dzieje wokół nas ale chodzi tutaj bardziej o sytuacje kiedy zamartwiamy się przesadnie a w rzeczywistości nie jest aż tak źle.
Na karcie Waite`a widzimy kobietę, która budzi się z koszmarnego snu, karta mówi nam, że to był tylko sen, nie martw się, zaraz o nim zapomnisz.
Tutaj mamy doczynienia z kobietą na piedestale, jest ona na nim ponieważ wydaje jej się, że problemy, które ją spotykają są wyjątkowo bolesne i w danej chwili czuje się ona wyjątkowo pokrzywdzona, będąc na piedestale robi z siebie coś w rodzaju "pępka świata". Miecze mówią nam o stanie naszego ducha/umysłu, czyli musimy wziąść na uwagę, że 9 Mieczy pokazuje nam, że problem może leżeć głownie w naszym podejściu i tym, że zbytnio się przejmujemy, niekoniecznie w obiektywnym stanie rzeczy.
Na tej karcie jest to pokazane idealnie, kobiecie aż rozsadza głowę, robi ona z siebie męczennice gdyż stawia siebie w centrum.

Ta talia ma też taką ciekawa cechę, że dziesiątki zawierają w obrazku jakieś zwierzę. Może przytoczę te karty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Co sądzicie o tym fakcie? Dlaczego akurat takie zwierzęta zostały wybrane na reprezentantów tych kolorów?

PostZamieszczono: 12 mar 2011 12:07 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Nie wiem jeszcze co może to znaczyć ale ten "lew" jest obrzydliwy :lol: :?
Za to kobieta na 2 karcie wygląda jak anioł, ma takie jakby skrzydła z tej sukni i jest łagodna jak baranek.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 12:42 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Vivienros pisze:
Mówi się ,że nieraz czujemy się "jakby piorun w nas strzelił ".
Właśnie tu tak widać, jakby piorun strzelił w głowę tej osoby ze stresu aż jej walą płomienie ( ta czerwień wymowna ) od stanu psychoemocjonalnego.
Lub powiedzenie " że gotuje się nam w głowie " też wymowne z jęzorami czerwonych płomieni .

No właśnie, karta ta znaczeniowo nawiązuje do Wieży, wali nam sie grunt pod nogami, i wyglądem ta karta też przypomina Wieżę.

Cytuj:
Tak właśnie, i wtedy głowe rozsadza stres , pojawia się szał myśli i podstawowe pytanie dlaczego mnie to spotkało?Ból jest okrutny, ogarnąć się sytuacji umysłem nie da, ale z racji, że to 9-ka to musi dokonać nawet
w takim stanie rozliczenia ze sobą ile w tym było jej winy a ile nie. Tu się wyciąga naukę na przyszłość,
tkwienie w tej rozpaczy to nie tylko reakcja na problem, ale poszukiwania przyczyn wystąpienia problemu
szukania winnego takiego stanu rzeczy

Jeżeli komuś grozi zwolnienie z pracy z powodu redukcji, to nie rozpatruje przeszłości i jakiś swoich win, bo jaka tu jego wina, ze firma bankrutuje, ale martwi sie co będzie dalej, jak sobie poradzi bez pracy, czy znajdzie nowa pracę itd, tak samo w przypadku choroby, boimy się, czy sobie poradzimy z choroba, czy wyzdrowieję, czy jeżeli czeka nas operacje, czy dobrze pójdzie, czy operacja pomoże itd, wtedy nie myśli sie o przeszłości, swoich jakiś winach, a raczej o przyszłości. Szukamy rozwiązań problemów i od tego pęka nam głowa.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 13:14 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Skutkiem takiego uderzenia/wieżowego/ jest ten właśnie stan psychiczny.
Karta często pokazuje właśnie stany depresyjne, które bezwzględnie wiążą się właśnie
z poczuciem winy. Wtedy to właśnie umysł tworzy nawet bezsensowne opowieści szukając
dla siebie wytłumaczenia.
Ten nieuporządkowany mętlik myśli polączony z lękiem daje obraz wszystkiego co właśnie
przeżywamy.
Zachorowałam? spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba-ale dlaczego mnie się to przytrafiło-
a może dlatego,że paliłam papierosy,albo nie ubierałam się ciepło itd-może by do tego nie doszło jakbym
postąpiła inaczej-noi co teraz będzie ze mną-umrę albo ... itd. Głupiejemy, umysł szaleje, próbuje
ogarnąc cały problem, to nie jest wycinek, to bardzo przykry stan .

PostZamieszczono: 12 mar 2011 19:46 
Moderator
Awatar użytkownika

FairyWitch pisze:
Nie wiem jeszcze co może to znaczyć ale ten "lew" jest obrzydliwy :lol: :?
Za to kobieta na 2 karcie wygląda jak anioł, ma takie jakby skrzydła z tej sukni i jest łagodna jak baranek.

Tak, lew jest odpychający, inne zwierzęta z dziesiątek nie sprawiają takiego wrażenia, jednak 10 Mieczy to jest akurat bardzo nieprzyjemna karta i myślę, że właśnie dlatego ten lew ma taki wyraz twarzy. Ma się wrażenie jakby był on gotów do ataku, jest groźny, pilnuje mieczy na których siedzi. Tylko dlaczego to robi?? Czyżby był przestrogą? hmm
Tak się zastanawiam nad tym, jak to ugryźć. U Waite` oraz wielu innych autorów ta karta przedstawia faceta przyszpilonego przez te miecze. Tutaj miecze jeszcze nikogo nie przyszpiliły gdyż pilnuje ich groźny lew?
Czyżby ta jego odpychająca gęba była faktycznie zbawienną? W końcu dzięki lwu facet jest wolny. Jednak gdyby lew wstał miecze spadną na postać i już nic jej nie pomoże.. Czy nie oznacza to sytuacji takiej abyśmy stronili od niebezpieczeństw? Co o tym myślicie?

PostZamieszczono: 13 mar 2011 10:13 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Czyżby ta jego odpychająca gęba była faktycznie zbawienną? W końcu dzięki lwu facet jest wolny. Jednak gdyby lew wstał miecze spadną na postać i już nic jej nie pomoże..

Właśnie. To jest to ! Lew może symbolizować tu pewną silną (siłę, mam tu na myśli w sensie władzy i zarządzania w pewnym terytorium, pewnej firmie itd) i wredną personę.
Ten lew siedzi na mieczach. Więc ten człowiek nie może po je sięgnąć, żeby pokazać swoje "ja". "Musi tańczyć tak jak mu grają". Gdyby lew rzucił się do domniemanego przez nas ataku to uwolniłby ją od swego despotyzmu. Wtedy osoba ta miałaby miecz/miecze ale to i tak byłoby na nic. Byłby narażony wtedy na dalsze niebezpieczeństwa (kto wie ?, może jeszcze gorsze). 10 mieczy i więcej niepomogłoby mu wtedy.
Byliście kiedykolwiek w takiej wrednej sytuacji ? Myślę, że tak. Śmiem twierdzić, że przynajmniej większa część z Was forumowiczów. Według nowego porządku/systemu świata i egzystencji w nim, życie robi się coraz bardziej skomplikowane (pewne układy, nowe wyzwania w życiu, odczuwa się też coraz większą presję pieniądza na życie człowieka - niestety).

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 13 mar 2011 15:21 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

A nie wydaje się Wam, że ten lew siedzi na tych mieczach już po fakcie, a postać jest pokazana jakby unosiła się w powietrzu. Jest przyozdobiona niebieskimi (powietrze) wstążeczkami, które faktycznie wyglądają jak skrzydła.?

PostZamieszczono: 16 mar 2011 20:30 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Zwierzęta na kartach mogą oznaczać znaki zodiaku.

Na 10 monet jest Byk, ludzie spod znaku Byka maja rękę do pieniędzy, przy czym nie wyrywają sobie rękawów, a pieniądze zawsze są przy nich i wśród ludzi osoby spod znaku Byka uchodzą za posiadaczy. Na karcie facet trzyma klucz, zapewne do swojego skarbca. :P

Na 10 pucharów kobieta siedzi pod łukiem tryumfalnym, kolumny są z kielichów, to może oznaczać , sukces w uczuciach, w miłości. Na obrazku jest koza, kozioł, co może oznaczać znak Koziorożca, ludzie spod tego znaku często odnoszą sukces zawodowy, bo jest to podobno najpracowitsza grupa z całego zodiaku ( w tej grupie najwięcej jest pracoholików), przy czym za ich pracowitością nie koniecznie idą pieniądze, dla nich najważniejsza jest satysfakcja z pracy, pieniądze to rzecz drugorzędna. Tak więc karta ta przedstawia satysfakcje na poziomie uczuć i zawodowym.

Na 10 mieczy brzydki, jak ktoś wcześniej zauważył, lew, wyglądający ja potwór, leży na rozrzuconych mieczach. Ponieważ lew jest brzydki, to chodzi o cień znaku lwa, czyli przerośnięte ego. Karta ta tez nawiązuje do karty Mocy, która mówi o przełamywaniu słabości, niskich instynktów. Na 10 mieczy instynkty wygrały, czego symbolem jest brzydki lew, przygniata on tez miecze, czyli intelekt. Osoba z 10 mieczy nie panuje nad sobą, albo jest bufonem , albo jest w depresji. Można się z tego stanu wyzwolić za pomocą siły woli i intelektu, symbolem tego jest facet, który nie ma skrzydeł a unosi się prawdopodobnie siłą woli, na co wskazują powiewające niebieskie wstążki.

PostZamieszczono: 16 mar 2011 20:51 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Obrazek Obrazek

Zainteresowała mnie ta talia, przeglądając ja zauważyłam, ze kartę Diabła i 6 monet postacie maja ptasie nogi, a więc w jakiś sposób do siebie nawiązują. Co łączy Diabła z 6 monet?

PostZamieszczono: 16 mar 2011 23:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ciekawe są te karty, też je sobie obejrzałam. Myślę, że 6 denarów przedstawia osobę, której udało się uwolnić ze szponów diabła, lecz nie do końca. Pozostały nogi. Jest rozrzutna, nie potrafi właściwie zagospodarować posiadanych pieniędzy, trwoni je rozsypując po drodze. A może jest to diabeł w ludzkiej skórze, lecz zdradzają go właśnie te diabelskie stopy.
W tych kartach 7 denarów jest odpowiednikiem 6 denarów w kartach RW. Ciekawa jest też 2 buław i 2 denarów:

Obrazek Obrazek

mod:dodałam zdjęcia kart o których piszesz

PostZamieszczono: 17 mar 2011 11:35 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

vines pisze:
A może jest to diabeł w ludzkiej skórze, lecz zdradzają go właśnie te diabelskie stopy.

Ta koncepcja do mnie przemawia, facet swój majątek zdobył w nieuczciwy sposób, np. daje pożyczki na lichwiarskie procenty, taki typ co nic nie robi bez zysku, może też uzależniać innych od siebie, np. dawać niby prezenciki i w ten sposób ludzi przywiązywać do siebie.
Jest takie przysłowie: dobrymi uczynkami piekło jest wybrukowane
Pasuje do tej karty.
Na tej karcie są uwypuklone same negatywy karty. Widzicie tu jakieś pozytywy?

Aha , a to nie sa ptasie stopy, ale gadzie :twisted:

PostZamieszczono: 17 mar 2011 13:22 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zdecydowanie diabeł w ludzkiej skórze, teraz przyszło mi na myśl dlaczego autor tych kart przesunął znaczeniowo o 1 kartę 6 denarów. Po prostu dlatego, żeby uwidocznić tego diabła numerologicznie. ( XV=15 = 1+5=6 ).

PostZamieszczono: 17 mar 2011 17:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

vines pisze:
Po prostu dlatego, żeby uwidocznić tego diabła numerologicznie. ( XV=15 = 1+5=6 ).

Vines, świetnie to zauważyłaś, pasuje jak ulał. :P

PostZamieszczono: 18 mar 2011 13:54 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ciekawa jest też 2 buław i 2 denarów

Jeśli chodzi o dwójkę denarów to na obrazku widać, że mężczyźni się czymś wymieniają, być może zachodzi tam transakcja. Zaś i Ridera Waite`a dwa denary krążą w ósemce nieskończoności. Na obu kartach więc mamy do czynienia z krążeniem waluty, handel, finanse. U RW karta mówi tez o tym jak finansowo możemy być „raz na wozie a raz pod wozem“, gdyż jeden denar jest wyżej niż drugi. Finansowa nasza pozycja może się zmieniać w ciągu życia.

Obrazek

PostZamieszczono: 18 mar 2011 15:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

A nie wydaje się wam, ze ten handel, wymiana jest jakaś pokątna , jakby nielegalna?

Kolejne karty ósemki, w ogóle ich nie rozumiem, wydaje mi się, ze maja zupełnie inne znaczenia niz w RW, tylko jakie?

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

PostZamieszczono: 18 mar 2011 19:08 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Masz rację Amoniak, że trudno zrozumieć te karty, ale dlatego, że porównujemy je z RW. Autor tych kart pozmieniał trochę numerację w stosunku do ich znaczeń. Wszystkich MA nie sprawdziłam jeszcze, ale np. puchary:
w GT 10 to u RW 9, GT9 ( błogosławieństwo na drogę, wyjazd) - WR 8, GT8 szczęście rodzinne, spełnienie w małżeństwie u RW to karta nr 10. Gdy spojrzymy na wszystkie, porządkując niejako, będzie łatwo je zrozumieć.

Przyglądając się 2 denarów zastanawia mnie ubiór. Jak rozumieć kolorowe rajtuzy, jedna z osób ma kolanówkę na jednej nodze, a druga noga jest goła, druga osoba też ma jedną nogę gołą, a druga zielona?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna