Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Tarot Wheel Of The Year : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tarot Wheel Of The Year
PostZamieszczono: 19 mar 2012 21:46 
Moderator
Awatar użytkownika

Rani pisze:
A jaka jest twoja propozycja odpowiedzi na pytanie ktore zadalas?
Mariolka pisze:
Pan siedzący pod muchomorem sam wyrzucił pieniądze czy ich nie dostrzega?

Jakto jaka? Przecież napisałam...;)

Mariolka pisze:
Tak jakby przez rozmyślanie nad swoją beznadziejną sytuacją nie zauważał, że zaraz koło niego leży kasa.

Chodzi o to, że skupianie się na swoim nieszczęściu i użalanie się nad sobą doprowadziło go do tego pecha, że nawet nie zauważył, że obok niego leży kasa, którą mógłby zebrać i poprawić stan rzeczy. To odnośnie takiego typu ludzi co siedzą na tyłkach i płaczą nad swoim losem zamiast znaleźć jakąś pracę, bo prostu wolą nic nie robić, tylko nie chcą się do tego przyznać. Jest jeszcze jedna sprawa,mianowicie to, że w około jest burza i deszcz jednak on ma parasol z muchomora co chroni go przed deszczem. To już drugie jego potencjalne szczęście, któregonie zauważa bo skupia się na swoim nieszczęściu i zamartwianiu.

PostZamieszczono: 20 mar 2012 23:02 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mnie się skojarzyło , że biednemu to i wiatr, deszcz i gromy -zawsze ma pod górkę,
pan siedzi z założonymi rękoma, mina beznadziejna, sytuacja beznadziejna tylko usiąść i płakać, ale nie wiemy czy ten pan nie wybrał się do lasu na grzyby(jego buty nie pasują do całości ubrania :) ) aby je potem sprzedać na targu, możliwe że chciał dorobić , ale to co mu w ręce się trafia nijak nie przyniesie pięniedzy a jedynie troski i dodatkowe zmartwienia. Grzybek mimo iż jest trujący go chroni przed burzą , więc jest dla niego nadzieja że po burzy wyjdzie słońce i jego sprawy materialne mają szansę na poprawę, bieda nie zawsze oznacza lenistwo, czasami człowiek pracuje ale brak mu sprzyjających sytuacji od losu, życia, czasami mimo szczerych chęci nie da się czegoś popchnąć dalej, w życiu raz bywa się w kryzysie raz, ponad nim.

PostZamieszczono: 20 mar 2012 23:12 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Dziewczyny, ciekawa jestem w takim razie, jak w tej talii wygląda 9 mieczy... Bo to, co napisała wcześniej Mariolka, bardzo przypomina mi tę kartę. Tyle, że 9 mieczy to naprawdę ostry dół, chociaż nieuzasadniony realiami, tutaj w sumie podobnie. Realnie te 5 monet istnieje tuż obok, trzeba tylko po nie wyciągnąc rękę.

PostZamieszczono: 26 mar 2012 10:35 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Obrazek
Proszę 9 mieczy :usmiechniety:
kobieta przestraszona ucieka przed atakującymi ją , jej głowę ptaszyskami,
które tutaj symbolizują czarne myśli, teren po którym biegnie nie jest gładki, jest nierówny, widać małe górki, wzniesienia jak i dołki, to odzwierciedla nasz stan ducha, że raz jest lepiej , raz gorzej i za jakiś czas wyjdziemy na prostą.

PostZamieszczono: 26 mar 2012 11:54 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ale tutaj z kolei, odwrotnie do tradycyjnego znaczenia, te złe myśli mają odniesienie do rzeczywistości, są uzasadnione... Zdaje mi się, że zazwyczaj mówi się o tym, iż dobrą stroną 9 mieczy jest właśnie to, że problemy, nękające pytającego są jedynie w jego głowie, on jest udręczony, ale rzeczywistość nie jest tak tragiczna jak on ją widzi. Na tej karcie jest przeciwnie. Nietoperze chyba autentycznie kąsają tę kobietę.

PostZamieszczono: 31 mar 2012 18:26 
Moderator
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Ale tutaj z kolei, odwrotnie do tradycyjnego znaczenia, te złe myśli mają odniesienie do rzeczywistości, są uzasadnione... Zdaje mi się, że zazwyczaj mówi się o tym, iż dobrą stroną 9 mieczy jest właśnie to, że problemy, nękające pytającego są jedynie w jego głowie, on jest udręczony, ale rzeczywistość nie jest tak tragiczna jak on ją widzi. Na tej karcie jest przeciwnie. Nietoperze chyba autentycznie kąsają tę kobietę.

A mnie się wydaje, że te nietoperze i wiktoriański strój są w jakimś sensie nawiązaniem do konwencji hororu, czyli czegoś co w gruncie rzeczy jest tylko fikcją i właśnie w ten sposób nawiązują do prawdziwego sensu tej karty:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2