Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 polecam goraco! : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: polecam goraco!
PostZamieszczono: 27 sty 2011 13:38 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

polecam z calego serca ksiazke Zuzanny Sliwy,,Gdy Krol Pokocha Dame,,niej uczylam sie stawiania kart klasycznych i ona jest wedlug mnie jedna z najlepszych na polskim rynku :D

Tytuł: Re: polecam goraco!
PostZamieszczono: 28 sty 2011 00:34 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zgadza się :) Kochana ;)

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 28 sty 2011 07:56 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

moze dlatego dla mnie jest the best bo od niej zaczynalam :D inne nie nauczyly mnie tyle co ta ksiazka

PostZamieszczono: 28 sty 2011 12:17 
Moderator
Awatar użytkownika

Mogłabyś napisać cos więcej na temat tej pozycji? Czym różni się ona od innych itp? Jakie sa wady zalety?
Ja nie znam się na kartach klasycznych, czy ta książka by mnie do nich przekonała? ;)

PostZamieszczono: 28 sty 2011 12:27 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

ja jako fanka tej pozycji,moge pisac o niej tylko w samych superlatywach! :D jasne proste interpretacje,jak tez prosty nie wyszukany jezyk pani Zuzanny,sprawia ze gdy rozkladasz karty,i czytasz interpretacje,rozumiesz wszystko w lot!nie wiem jakie ma wady,bo jakos nie znalazlam zadnych!no, :roll: moze tylko te ze jest za cienka! :lol:

PostZamieszczono: 30 sty 2011 21:23 
Moderator
Awatar użytkownika

Ja mam takie pytanie.
Pewna tarocistka z Józefowa ;) w rozmowie z Robertem Bernatowiczem powiedziała coś takiego, że karty klasyczne są o tyle niebezpieczne iz pokazują konkretne zdarzenia jednak nie pokazują jak ich uniknąć oraz jakie nasze zachowania do nich mogą prowadzić, co za tym idzie, nie dają możliwości pracy nad sobą.
Słowem, wyrocznia z której nie da sie wybrnąć.
Jak to z tym jest??

PostZamieszczono: 31 sty 2011 07:54 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

:shock: szczeze mowiac pierwszy raz slysze taka opinie,i nic mi o tym nie wiadomo.

PostZamieszczono: 31 sty 2011 10:40 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Droga Villemko, skoro polecasz książkę, to myślałam, że napiszesz coś więcej niż tylko własną opinię. Liczyłam, że z Twoich wpisów dowiem się czegoś więcej o niej. Poza tym pisanie krótkich nawet recenzji to świetne ćwiczenie na utrwalenie wiedzy, spróbuj:)
ps. mam tę książkę w pdf, jeśli ktoś jest zainteresowany, chętnię się podzielę ;)

PostZamieszczono: 31 sty 2011 10:46 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

nie wiem co moglabym napisac jeszcze,poza tym co juz napisalam o tej ksiazce. :roll:

PostZamieszczono: 31 sty 2011 11:06 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

villemka pisze:
:shock: szczeze mowiac pierwszy raz slysze taka opinie,i nic mi o tym nie wiadomo.

Cytuj:
powiedziała coś takiego, że karty klasyczne są o tyle niebezpieczne iz pokazują konkretne zdarzenia jednak nie pokazują jak ich uniknąć

:) Szczerze powiedziawszy , to w pewnym sensie ma rację.
Cytuj:
nie dają możliwości pracy nad sobą.
Słowem, wyrocznia z której nie da sie wybrnąć.

Tu z kolei widać, jakie to ? na siebie ta pani przyjęła zadanie ? ( przy okazji ),
" prostowania ludzi " z ich działań , problemów o ile już mówimy o doradztwie w zakresie jakiejś dywinacji ( bo różnych technik jest multum też przy okazji ). Wygląda na to ,że bardzo już uwierzyła w swoją moc sprawczą w roli psychoterapeuty i jej możliwości wynikających z bycia tarocistką ( co bardzo podkreśla za każdym razem i wzbrania się od terminu przyjęcia na siebie określenia- roli wróżki, co jest znane od dawna u niej i może wskazywać na pewien pułap wyższości , mniemania o sobie).
Cytuj:
Pewna tarocistka z Józefowa ;)

;) Też zrobię tu takie "oczko " jak ty. Bo skoro z Józefowa to chyba mamy tę samą panią na myśli. O ile faktycznie ją lubię ( przy okazji za rzeczowość) to bardzo się dziwię takiej jej wypowiedzi :shock: . :) Bo prawdę powiedziawszy mogła dodać, że taką osobę wtedy można odesłać..... :) potem do niej :D , na uzupełnienie zadawania pytań lub innej tarocistki, co dalej z sobą zrobić ( i tu tarot by mógł to wskazać, jako ,że faktycznie potrafi uzupełnić szczegóły ). Lub dodać ( nie ujmując innym osobom znającym się tylko na k.klasycznych ),że warto wybrać taką osobę która się zna na obu technikach naraz ( co z założenia niesie ewentualnie taką pomoc ).
A tak oceniam to ( skoro ona to robi innym, zajmującym się tym lub owym tylko ) jako ekstra promocję swojej osoby i tego co ona potrafi zdziałać ? i tu można powiedzieć ,że czuję rozczarowanie nią za tak wypowiedziane słowa.
Acz by nie dopowiedzieć ,że straszy ludzi w ten sposób ( ostrzegając przed samymi klasycznymi kartami a fe ).

PostZamieszczono: 31 sty 2011 19:03 
Moderator
Awatar użytkownika

Oczywiscie mowa o Joannie Stawińskiej i nie ma tu żadnej tajemnicy, napisała tak tylko z przekąsem hehehe

Nie bardzo rozumiem. Z jednej strony napisałaś, że Stawińska ma rację gdy mówi o tym, że karty sa niebezpieczne bo pokazuja zdarzenia z których nie da się wybrnąć a później napisałaś, że nie ma racji gdy mówi, że cos nie sprzyja samorozwojowi itp.
Mnie się wydaje, że jeżeli karty klasyczne faktycznie takie sa to to wynika samo z siebie. Jednak nie pracuje z kartami klasycznymi i w sumie to tymbardziej dlatego tu piszę bo mnie ten temat ciekawi. Generalnie to J. Stawińska stwierdziła, że karty klasyczne raczej nie nadają sie do wróżenia, sa stworzone do gry a nie przepowiadania przyszłości. W koncu nie mogą się równać z Tarotem, który posiada tak ogromną ilość symboli zawartch w barwach, znakach itp.
Zaciekawiło mnie jednak to co powiedziała o tym iż karty klasyczne pokazują tylko konkretne zdarzenia, myślałam żeby ktos kto praktykuje tę doktrynę ezoteryki się wypowiedział. Jak to faktycznie z tym jest?

PostZamieszczono: 31 sty 2011 19:10 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

jezeli chodzi o karty klasyczne,to wedlug mnie jak najbardziej nadaja sie do wrozenia :).gdyby tak nie bylo,to ludzie by tego nie robili :lol: a co do pani Joanny,to jest ona wedlug mnie prawdziwym ekspertem jezeli chodzi o karty Tarota. :) i bardzo cenie sobie jej wiedze i rady.

PostZamieszczono: 31 sty 2011 19:25 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
gdyby tak nie bylo,to ludzie by tego nie robili

No wiesz, można tez powiedzieć, że gdyby zabijanie na prawde było złe to by ludzie tego nie robili ;) a robią a to chyba nie oznacza, że jest dobre? hehe

Chodzi mi bardziej o to sam proces takiej wróżby z kart klasycznych, nie zawiera ona tej symboliki co Tarot, ilustracji barw itp.

Kiedy stawiasz takie karty klasyczne to odczuwasz podobnie jakbys stawiała Tarota? Czy jest to inne doświadczenie? Jak to jest z tymi zdarzeniami?

PostZamieszczono: 31 sty 2011 19:29 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

roznica chyba polega tylko na tym ze klasykow jest mniej niz kart tarota :) zreszta jak juz wspominalam nie mam jeszcze duzego doswiadczenia z Tarotem :) nie takie w kazdym razie jak z klasykami.wedlug mnie znaczen Tarot ma wiecej.klasyki sa bardziej ogolne.chociaz rownie ciekawe :D

PostZamieszczono: 31 sty 2011 19:39 
Moderator
Awatar użytkownika

A dałoby się np. z takich klasyków rozwiązać moja zagadkę, którą podałam w Szkółce Tarota? w temacie ćwiczenia z kartami
Albo np. takie mam pytanie
Jaki czas temu stawiałam Tarota na kwestię dotyczącą pytania: Czy kupić mieszkanie czy nie? Co bedzie jak kupie i co bedzie jak nie kupie? Wybrałam rozklad pokazujacy dwie drogi, Tarot pokzał mi co się stanie jak wybiorę którąś z nich.
Jeżeli to co Stawińska powiedziała ma rację bytu to by oznaczało, że klasyczne karty nie miały by takiej możliwości pokazania dwóch dróg, czy dobrze rozumiem?
A może tak nie jest i maja taka mozliwość?

PostZamieszczono: 01 lut 2011 08:08 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

karty klasyczne pokazalyby ci raczej cala sprawe bardziej ogolnie :)

PostZamieszczono: 01 lut 2011 17:22 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mariola pisze:
Nie bardzo rozumiem.

Mówiąc to miałam na myśli ,że pani ta miała rację w tym sensie ,że k.klasyczne nie posiadają tak rozbudowanej symboliki , kolorów, znaczeń, odniesień, symboli, różnych archetypów.
Co wcale z kolei nie oznacza ,ze są do bani jak sugeruje.
Co zresztą uściślasz w kolejnym poście ,że mówiła o tym.
Natomiast z samorozwojem. To co kto i do czego stosuje tarota oprócz przepowiadania przyszłości , mało mnie interesuje .Podtrzymuję jednak to ,że klient przychodząc chce znać odpowiedzi na swoje pytania, rozterki lub dylematy ( przynajmniej w większości ). I nie interesuje go z reguły umoralnianie go w postaci postępu nad samorozwojem, zwłaszcza jeśli ktoś może mieć poczucie takiej misji . Bo jeśli chce to dopyta co ma ewentualnie zrobić lub jak postąpić i tyle. A co z tym zrobi i czego go to nauczy to jego broszka.
Wypowiadałam się tylko w zakresie danego postu i tego co zacytowałaś w jej wypowiedzi, treści nie znam całej , więc mogło wyniknąć pewne niezrozumienie.
Cytuj:
Generalnie to J. Stawińska stwierdziła, że karty klasyczne raczej nie nadają sie do wróżenia, sa stworzone do gry a nie przepowiadania przyszłości. W koncu nie mogą się równać z Tarotem, który posiada tak ogromną ilość symboli zawartch w barwach, znakach itp.

Tu jest to dopiero dodane.
Pani ta jak widać zapomniała dodać z historii kart ( obu koncepcji ) ,że i tarot też był grą karcianą najpierw na dworach królewskich, zanim dostąpił zaszczytu wróżenia z nich /i jest takowym nadal zresztą ( w obecnych czasach też, każdy kto przeczyta historię tarota to znajdzie ) . Jak widać sława, staje się ciężarem( w nawiązaniu do innego wątku w którym była mowa o jej przypadku ). Skoro teraz dopowiadasz o wyższości jej czegoś nad czymś, nie bez kozery dotknęłam tematu jej wyższości. Ciekawe co by powiedziała o chiromantach zatem ? którzy nie mają kart a swoje ponoć wiedzą i potrafią wyczytać wiele.
Czyżby dłonie grające tymi/takimi kartami też były naznaczone jakimś odium też ?
Cytuj:
Kiedy stawiasz takie karty klasyczne to odczuwasz podobnie jakbys stawiała Tarota? Czy jest to inne doświadczenie? Jak to jest z tymi zdarzeniami?

Nie wiem jakie kto ma odczucia. Ale z pewnością są one bardzo indywidualne.
Z pewnością też prowadzą do innych/różnych doświadczeń ( co wcale nie oznacza ,że złych ).
Czy one są porównywalne ?, jak pisałam są to dwa różne ( jak inne zresztą też techniki ). Niektórzy próbują tworzyć łączenia systemów. Ja uważam to za błąd.

Cytuj:
Jeżeli to co Stawińska powiedziała ma rację bytu to by oznaczało, że klasyczne karty nie miały by takiej możliwości pokazania dwóch dróg, czy dobrze rozumiem?
A może tak nie jest i maja taka mozliwość?

Mają. I pokazują. Można stosować rozkłady różne. Można też używać kart 24. I stąd popularność ograniczenia się do tej ilości kart być może predestynowała ją do takich wypowiedzi. Zaawansowane osoby stosują 32 karty tzw. kabałę perską ( co daje większą ilość kombinacji ). Nie mówiąc już o pełnej tali 52 kart - ale takich osób jest tylko kilka w Polsce ( jedna z nich należy do bardzo uznanej z tegoż tytułu ).
Sumując to dodam ,że jestem nadal bardzo zaskoczona taką wypowiedzią.
Która jest akceptacją prezentowanych poglądów z którymi ona się tylko zgadza a nie tylko jedyną na szczęście i jedyną słuszną i nie podlegającą dyskusji. Mówiąc to bardzo zawęża , nadal w zakresie tolerancji dopuszczania przez wieki różnych systemów w zakresie tolerancji i przyswojenia tego co każdej osobie z osobna może odpowiadać lub nie, po to, to powstało.
Z tego co tu cytujesz można co najwyżej powiedzieć o promocji i lansiku tej pani oraz przekraczaniu granic jej akceptacji jednego systemu nad drugim ( ale to jej problem ), tym bardziej ,że na okoliczność tych bzdur sama pisze w swojej książce podając wersję historii tarota i wymienia tę tezę gier karcianych –tarotowych, dla jasności .

PostZamieszczono: 01 lut 2011 21:05 
Moderator
Awatar użytkownika

Proponuję Ci abyś sama posłuchała sobie tej audycji bo jest bardzo ciekawa, wpisz w googlach chomikuj Robert Bernatowicz Tarot i ściągnij sobie.
Dlatego zadaję tyle pytań bo nie znam sie na tych kartach i ciekawi mnie ten temat, przez tą audycję wydało mi sie to takie złowrogie ;) Generalnie to prawda, że tarot był grą karcianą w pierwszej kolejnościo ale z tym to też nie wiadomo. Podobno egipcjanie wymyślili tarota. Zresztą tego już się chyba nigdy nie dojdzie

PostZamieszczono: 28 mar 2011 12:02 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Proponuję Ci abyś sama posłuchała sobie tej audycji bo jest bardzo ciekawa, wpisz w googlach chomikuj Robert Bernatowicz Tarot i ściągnij sobie.
Dlatego zadaję tyle pytań bo nie znam sie na tych kartach i ciekawi mnie ten temat, przez tą audycję wydało mi sie to takie złowrogie ;) Generalnie to prawda, że tarot był grą karcianą w pierwszej kolejnościo ale z tym to też nie wiadomo. Podobno egipcjanie wymyślili tarota. Zresztą tego już się chyba nigdy nie dojdzie

Dokładnie, ale może to dlatego jest też tak ciekawe ;)

Jeśli chodzi o książki, polecam "misterium Tarota" p. Chrzanowskiej. Dotyczące WA.
Szczególnie pierwszą połowę, o wędrówce Głupca do Oświeconego. Mi pomogła w zrozumieniu niektórych WA i zobrazowała niektóre z nich bardzo trafnie. Trafiło to do mnie.
Druga połowa jest bardziej o znaczeniu kart jako takich, poszczególnych z nich. Ale jeszcze to przede mną.
:)

PostZamieszczono: 28 mar 2011 14:36 
Moim zdaniem, o wedrowce Glupca to juz lepiej ksiazke ,,Droga Tarota'' przeczytac..

PostZamieszczono: 28 mar 2011 14:44 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Moim zdaniem, o wedrowce Glupca to juz lepiej ksiazke ,,Droga Tarota'' przeczytac..

Na liście :)
Na razie Misterium tylko czytałam, bo w bibliotece było :lol:

PostZamieszczono: 29 sie 2011 22:54 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Wracając do kart klasycznych to uważam, że są takie trochę wredne. A wróżę z nich i cosik tam wiem. Z tarotem nie mogą się równać – to prawda. Mają mniej złożoną symbolikę. Mniej powiązań i układów (ale to też zależy od obranej metody – jdawno się uczyłam z różnych książek) obecnie mówię to co widzę polegając na swojej intuicji i to się sprawdza (a wróżę różnym osobom). I pokazują to co ma się stać, ale nie podpowiedzą już jak uniknąć problemu, zaradzić itd. Mówią po prostu tak jest i tak będzie!!!! Wiele też spraw w kartach klasycznych jawi się bardziej ogólnikowo. Są przyzwoitym narzędziem i tyle. Ja dla mnie mogą być, nie narzekam. Jednak powoli wolę zaczynać pracę z tarotem.

PostZamieszczono: 04 lis 2011 17:17 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Esko,
czy mozesz podzielic sie ze mna wersa pdf ksiazki
dziekuje ella

eska pisze:
Droga Villemko, skoro polecasz książkę, to myślałam, że napiszesz coś więcej niż tylko własną opinię. Liczyłam, że z Twoich wpisów dowiem się czegoś więcej o niej. Poza tym pisanie krótkich nawet recenzji to świetne ćwiczenie na utrwalenie wiedzy, spróbuj:)
ps. mam tę książkę w pdf, jeśli ktoś jest zainteresowany, chętnię się podzielę ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]