Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Obliczanie Karty Osobistej : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW - Page 3

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Obliczanie Karty Osobistej
PostZamieszczono: 01 cze 2011 13:28 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Witam serdecznie wszystkie Wróżki i Wróżów:)

W Tarocie jestem dopiero raczkująca. Kupiłam pierwsze karty niedawno i bardzo długa droga przede mną, aby się z nimi zaprzyjaźnić i umiejętnie je odczytywać. Bodźcem do kupienia kart był fakt, iż zawsze miałam niesamowity dar intuicji i hmm "proroczych" (bardzo znaczących) snów. Postanowiłam więc zająć się Tarotem.

Chciałabym poznać swoje karty i ich znaczenie i w związku z tym mam gorącą prośbę - czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Spróbuję również zrobić to sama, ale chcę sprawdzić trafność mojej interpretacji.

Moja data urodzenia 8.01.1984. Z góry ogromnie dziękuję.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 01 cze 2011 13:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj! :) Tu w pierwszym poście jest dokładnie wyjaśnione w jaki sposób liczymy. Najpierw spróbuj sama, to nic skomplikowanego, a przy okazji nauczysz się jak działa. :)

Dla ułatwienia:

Cytuj:
1. Dodaj do siebie dzień, miesiąc i rok urodzenia
np. 23.07.1952 = 23+7+1952 = 1982

2. Dodaj do siebie cyfry wyniku z punktu 1.
1+9+8+2 = 20
Osobista Karta to XX

Jeśli wynik będzie większy od 22 (np. 27) należy dodać do siebie cyfry jeszcze raz (2+7 = 9)

Karta duszy pokazuje jakie cechy duchowe będą się w nas rozwijać. Te cechy to ukryta moc dzięki której odkryjemy własną ścieżkę, drogę do nas samych, do naszego wnętrza, do wewnętrznego mistrza.
Obliczanie Karty duszy:

1. Dodaj do siebie cyfry z Osobistej karty (20), 2+0 = 2
Twoja karta to II

Karta wzrostu ukazuje energię i wyzwania, kolejne kroki rozwoju. Przeważające czynniki w każdym roku twojego życia.
Obliczanie Karty rozwoju:

1. Dodaj do siebie miesiąc i dzień urodzenia oraz rok (analizowany)
7+23+1999 = 2029

2. Dodaj do siebie cyfry wyniku
2+0+2+9 = 13

Karta rozwoju to XIII

Kiedy suma daje 22 to żądana karta to Arkan XXII=0 Głupiec

PostZamieszczono: 01 cze 2011 15:18 

Tzn wiem jak to obliczyć, ale gorzej z interpretacją kart, bo na tym się jeszcze nie znam - dopiero zgłębiam tajniki tej magicznej wiedzy... Stąd właśnie moja prośba o pomoc kogoś bardziej zaawansowanego ;)

Z moich wyliczeń wyszło mi tak:
8.01.1984
8+1+1984=1993= 1+9+9+3=22= 2+2=4

Karta osobista 22 czyli 2+2=4 czyli Cesarz
Karta duszy to też Cesarz
I karta wzrostu na ten rok też Cesarz.

Chyba, że w tym przypadku, jak jest napisane na końcu postu 22 oznacza 0 czyli Głupca?

Przepraszam, bo 2 razy mi wysłało post, a nie widzę tu opcji usunięcia... ;)

PostZamieszczono: 01 cze 2011 19:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, w obliczeniach karty osobistej wychodzi Ci 22, ale w takim przypadku nie redukujemy jej, tylko przyjmujemy że jest to 22, czyli XXII Głupiec. :)

Karta Duszy (suma cyfr karty osobistej, czyli 2+2) : IV Cesarz
Karta na rok obecny: 8+1+2+0+1+1 = 13 Znów nie redukujemy, bo jest Arkan o tym numerze, czyli będzie to XIII Śmierć.
Karta ta ogólnie prognozuje co będzie się działo, jakie tematy przyjdzie się wziąć za rogi, z czym się zetkniesz. Śmierć to przemiana, żegnanie się z różnymi starymi sprawami, kończenie jakiegoś etapu.

Aha, ważne. Istnieje jeszcze drugi sposób liczenia Karty Duszy: suma dnia i miesiąca urodzenia, w Twoim przypadku wychodzi IX Pustelnik (bo 8+1).
Nie wiem który z nich ma więcej sensu, ale wydaje mi się ze właśnie ten drugi. A to dlatego, że w pierwszym gdzie Karta Duszy to suma cyfr Karty Osobistej, często gęsto wyjdzie ten sam wynik.
W każdym razie u mnie Karta Osobista to VI Kochankowie, według sposobu pierwszego VI Kochankowie jest również Kartą Duszy (z czym się nie identyfikuję wcale), a według drugiego już 3 Cesarzowa (co zdecydowanie bardziej czuję).
A Ty z którą kartą bardziej się identyfikujesz, z Cesarzem, czy z Eremitą?

PostZamieszczono: 02 cze 2011 14:08 

Kinga pisze:
Tak, w obliczeniach karty osobistej wychodzi Ci 22, ale w takim przypadku nie redukujemy jej, tylko przyjmujemy że jest to 22, czyli XXII Głupiec. :)

Karta Duszy (suma cyfr karty osobistej, czyli 2+2) : IV Cesarz
Karta na rok obecny: 8+1+2+0+1+1 = 13 Znów nie redukujemy, bo jest Arkan o tym numerze, czyli będzie to XIII Śmierć.
Karta ta ogólnie prognozuje co będzie się działo, jakie tematy przyjdzie się wziąć za rogi, z czym się zetkniesz. Śmierć to przemiana, żegnanie się z różnymi starymi sprawami, kończenie jakiegoś etapu.

Aha, ważne. Istnieje jeszcze drugi sposób liczenia Karty Duszy: suma dnia i miesiąca urodzenia, w Twoim przypadku wychodzi IX Pustelnik (bo 8+1).
Nie wiem który z nich ma więcej sensu, ale wydaje mi się ze właśnie ten drugi. A to dlatego, że w pierwszym gdzie Karta Duszy to suma cyfr Karty Osobistej, często gęsto wyjdzie ten sam wynik.
W każdym razie u mnie Karta Osobista to VI Kochankowie, według sposobu pierwszego VI Kochankowie jest również Kartą Duszy (z czym się nie identyfikuję wcale), a według drugiego już 3 Cesarzowa (co zdecydowanie bardziej czuję).
A Ty z którą kartą bardziej się identyfikujesz, z Cesarzem, czy z Eremitą?

Dziękuję za pomoc w wyliczeniach. Jeśli chodzi o kartę duszy to powiem tak: częściowo identyfikuję się z Pustelnikiem, dlatego że rzeczywiście cały czas poszukuję życiowej wiedzy i mądrości, ale nie jestem typem pustelnika, a wręcz przeciwnie cały czas ciągnie mnie do ludzi. Nie lubię samotności. Ale bardziej identyfikuję się z Cesarzem. Musiałam bardzo szybko dorosnąć jako dziecko z racji sytuacji rodzinnej i tak jakoś ciągnie się to do dzisiaj. Często mam wrażenie, że jestem dojrzalsza niż moi rówieśnicy, co nie raz się już potwierdziło, choć nie zabiłam i nigdy nie zabiję swojego Wewnętrznego Dziecka, jak większość dorosłych osób. Czasem wręcz cieszę się jak dziecko, przez co moi bliscy czasem się ze mnie śmieją, że jestem takim dużym dzieckiem ;)

A co do Śmierci w tym roku to rzeczywiście bardzo się potwierdza. W marcu pochowałam Tatę, więc zetknęłam się ze śmiercią w sensie dosłownym :( Ale również, jak dobrze pójdzie, to za miesiąc się obronię i skończę studia, więc będę miała za sobą pewien etap w życiu, a przed sobą kolejny. I tu też potwierdza się Cesarz, bo intensywnie poszukuję pracy.

Karty są magiczne, doświadczam tego coraz częściej :D Choć jeszcze nie umiem do końca ich czytać, mam na razie jeden podręcznik z podstawami, ale staram się, w miarę dostępności czasu, pogłębiać swoją wiedzę.

Stąd też była moja prośba, żeby ktoś przybliżył mi moje karty jeśli chodzi o interpretację, jak to zrobiła Gosia paru osobom.

Zgodnie z pierwszym postem to karta rozwoju na ten rok wychodzi mi Cesarz, bo w poście był taki sposób obliczenia 8+1+2011= 2020, 2+0+2+0= 4

Pozdrawiam serdecznie

PostZamieszczono: 19 sie 2011 20:19 
Awatar użytkownika

Wyliczyłam sobie karty rozwoju na najbliższy czas i mam dylemat. Teraz, tak do połowy jesieni, jest to XV Diabeł, a później będzie VII Rydwan i właśnie mam problem z tym Diabłem, gdyż nie wiem jak mam zinterpretować tę kartę jako kartę rozwoju. Pewnie to jakaś podświadoma blokada. Jak ma ktoś pomysł, to proszę o podpowiedź w kwestii tego Diabła. Zostało już niewiele czasu, a chciałabym lepiej zrozumieć, co się dzieje i czego powinnam się nauczyć :) Te etapy rozwoju są opisane w tej książeczce: Wielka księga Tarota Crowley'a, jeśli ktoś może podrzucić mi opis, to będę wdzięczna, ale własna interpretacja też oczywiście równie mile widziana.

Kolejna karta to Rydwan i tu z interpretacją nie mam problemu :) Zakładam, że uda się pchnąć do przodu kilka spraw. Na pewno jest duża szansa, że moje plany zawodowe i związane z przeprowadzką się powiodą. Jak ma ktoś coś do dodania odnośnie tej karty, to też chętnie przeczytam.

Gośka pisze:
Przy obliczeniach można zauważyć, że w kolejnych latach liczby podążają w pewnej kolejności. Gdy nastąpi przeskok w liczbach oznacza to koniec pewnego Cyklu Rozwoju i rozpoczęcie nowego. Jest to często rok przemiany, w którym następuje zdecydowany koniec i wyraźny początek. Jest to tzw. punkt zwrotny w życiu.

Wygląda na to, że tak właśnie będzie u mnie :D

PostZamieszczono: 20 sie 2011 15:22 
Pogromca Wszelkich Tematów

XV jako symbol rozwoju (wg A. Arrien)
Jest to najlepszy rok na współpracę, załatwianie spraw z osobami spod znaku Koziorożca. Ten okres przypomina o konieczności zachowania poczucia humoru i stabilności w życiu osobistym i zawodowym, o koniecznym dystansie (nie należy brać wszystkiego zbyt poważnie).
Należy odnaleźć swoją kreatywność, wykorzystać posiadaną energię twórczą, może ona w tym okresie stawiać na Twojej drodze inspirujących ludzi bądź sytuacje.
Czas Diabła to również okres, w którym ważne jest ciało, zmysłowość, seks. Może przynieść odblokowanie, porzucenie starych przekonań.

VII- najlepszy czas na przeprowadzkę, zmianę miejsca, podróż, zmianę pracy, awans. W tym okresie można doświadczyć zmian związanych z rodziną i domem (przeprowadzka, remont, etc). Zmiany, które nastąpią w tym okresie prowadzą do wzrostu i rozwoju, są bardzo pozytywne (z perspektywy czasu). Osoby spod znaku Raka będą dla Ciebie pomocą w tym okresie (to ja :D ). W miesiącu Raka możesz podejmować ważne działania , które przyniosą Ci spełnienie.

PostZamieszczono: 22 sie 2011 14:32 
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję :)

Czyli z Rydwanem dobrze myślałam.

A co do tego Diabła, to jedno trzeba przyznać, że jest ciekawie. Ale też niezbyt łatwo, choćby ze względu na to, że tę stabilność, którą trzeba zachować, to najpierw trzeba uzyskać, a to nie jest łatwe w tym czasie, przynajmniej dla mnie.

PostZamieszczono: 18 paź 2011 13:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Czy w karcie osobistej należy skupić się równie mocno na jej cieniach i blaskach???? Czy jest też możliwe,że cechy danej karty zostały w jakimś stopniu uśpione w realnym życiu np. poprzez doświadczenia i przeżycia???
Moją kartą jest Pustelnik, czuję tą kartę w dość dużym stopniu. Ale..
obliczyłam kartę również mojej siostrze, przypisany jest jej Głupiec i zdecydowanie nie pasuje mi do niej ta karta...:-(

PostZamieszczono: 20 maja 2012 16:06 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jest jeszcze opcja obliczania karty osobistej (i karty duszy) z imienia i nazwiska. Na podst. liczb przypisanych poszczegolnym literom alfabetu hebrajskiego i odpowiednio przyporzadkowanych do liter imienia i nazwiska.

Tutaj tak w przyblizeniu (zrodlo: tarot crowleya Hajo Banzhaf) litery i liczby im przypisane.

A=1
B=2
C= Zaleznie czy jako C=90 czy jako K=20
Ch=8
D=4
E=5
F=80
G=3
H=8
I=10
J=10
K=20
L=30
M=40
N=50
O=70
P=80
Q=100
Qu= K+W, czyli 20+6
R=200
S=60
Sz=300
Th=400
T=9
U=6
V=6
W=6
X= K+S, czyli 20+60
Y=10
Z=90

Np. JANUSZ KOWALSKI to bedzie 10+1+50+6+300 +20+70+6+1+30+60+20+10=583=5+8+3=16
XVI Wieza - karta osobista i 1+6=7 VII Rydwan - karta duszy.

PostZamieszczono: 28 maja 2012 00:30 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Zabawny dylemat... %D
W/g zliczania liczb daty ur. moja karta osobista to Kapłanka.
Karta duszy również Kapłanka. Karta rozwoju na bieżący rok Śmierć :szok:
Natomiast sumując kolejne cyfry daty ur.zawsze byłam i jestem numerologiczną 11
(niektórzy to jeszcze sumują , a to błąd!) a to jest Koło Fortuny. Wobec tego kartę duszy przedstawia Mag. Z ciekawości obliczyłam wartości z imienia i nazwiska.
O dziwo, k.os.- Wieża a k.duszy - Rydwan... ha, ha i co ja mam o tym sądzić.
Hm...trudno być obiektywną na swój temat :DD

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 30 maja 2012 21:28 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

11 to liczba mistrzowska w numerologii i takich liczb rzeczywiscie nie sumuje sie dodatkowo.
Natomiast Kolo Fortuny to 10 a nie 11. 11 to Sprawiedliwosc a po zsumowaniu 11 masz 2, czyli Kaplanke. :)
Czyli Twoja karta osobista to XI Sprawiedliwosc i karta duszy to II Kaplanka.

Mi z daty urodzenia wychodzi VIII, czyli Moc (u Crowleya Sprawiedliwosc, czego sie trzymam), jestem rowniez numerologiczna osemka; a z imienia i nazwiska XI czyli Sprawiedliwosci (a ze jade na Crowleyu, wiec Crowleyowska Pasja (Moc)). I po zsumowaniu tego mam wlasnie Kaplanke. Z czym powiem szczerze duzo bardziej sie identyfikuje.
Dodam, ze karta duszy wyliczana w sposob, ktory podala Kinga (tylko dzien i miesiac urodzenia) wychodzi mi IX Eremita. I powiem szczerze, ze cos tam niecos odpowiada mojej naturze. Na pewno bardziej niz gdyby brac te sama karte pod uwage, ktora jest moja karta osobista. ;)

PostZamieszczono: 31 maja 2012 00:10 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ano...bądź tu mądry i pisz wiersze :DD Do tego przy dwojakiej numeracji kart pomyliłam się. Fakt, w tali Ridera Waite'a 11 to Sprawiedliwość. Właśnie posługuję się talią na wzór R.Waite'a. U niego numeracja kart Moc i Sprawiedliwość została zmieniona. Ciekawe dlaczego?

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 31 maja 2012 07:27 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja trzymam sie tej numeracji, ktora jest wlasciwa dla talii, ktorej w danym momencie uzywam. Wiec w tym przypadku Crowley´owskiej. Czyli Moc (Pasja) XI i Sprawiedliwosc VIII. Mysle, ze inaczej nie mialoby to sensu. Uzywam konkretnej talli kart, dla ktorej przypisana jest taka a nie inna numeracja. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 05 cze 2012 14:28 
Dla mnie Sprawiedliwosc ma nr 8 ,niezaleznie od tego ktorej talii uzywam..Robie to bo pracuje duzo z Portretem Tarotowym, gdzie Sprawiedliwosc ma zawsze nr.8.
Trafia tez do mnie argumentacja Banzhafa: ,,Jeśli VII Arkan (Rydwan) symbolizuje archetypowy etap „startu” bohatera, jego wyjścia na świat zewnętrzny, to kolejny powinien opisywać pierwsze doświadczenia zdobyte przez człowieka po tym, jak porzucił rodzinny dom lub miasto, które dało mu życie i ochronę, po to, by iść swoją drogą. Przy tym pierwsze, czego powinien się on nauczyć, to pełna odpowiedzialność za siebie i wiedza o tym, że będzie zebrać plony z tego, co sam posiał. I jedno, i drugie wspaniale wyraża właśnie karta Sprawiedliwość.
calosc artykulu tu: http://as2.pl/mistyka-liczb-mitologia-j ... ewsPath=13

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3