Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Obliczanie Karty Osobistej : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obliczanie Karty Osobistej
PostZamieszczono: 29 mar 2010 23:02 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Nie wiem czy Wam sie spodoba i przyda, ale znalazłam to wrzucam ;)
Obliczanie osobistej karty, karty duszy i karty rozwoju jest kombinacją astrologii i numerologii. Bazując na dacie urodzenia, możemy obliczyć, która z kart Wielkich Arkanów reprezentuje główne trendy życia każdego człowieka.
Osobista karta pokazuje osobiste cechy, które będą się rozwijały. To są właściwości którymi otwieramy się na świat, środki których używamy do oddziaływania na otoczenie. Karta ta pokazuje jak reprezentujemy siebie i jakie zadania musimy wypełnić a także wyzwania jakie przed nami stoją.
Obliczenie Osobistej karty:
1. Dodaj do siebie dzień, miesiąc i rok urodzenia
np. 23-07-1952 = 23+7+1952 = 1982
2. Dodaj do siebie cyfry wyniku z punktu 1.
1+9+8+2 = 20
Osobista Karta to XX
Jeśli wynik będzie większy od 22 (np. 27) należy dodać do siebie cyfry jeszcze raz (2+7 = 9)
Karta duszy pokazuje jakie cechy duchowe będą się w nas rozwijać. Te cechy to ukryta moc dzięki której odkryjemy własną ścieżkę, drogę do nas samych, do naszego wnętrza, do wewnętrznego mistrza.
Obliczanie Karty duszy:
1. Dodaj do siebie cyfry z Osobistej karty (20), 2+0 = 2
Twoja karta to II
Karta wzrostu ukazuje energię i wyzwania, kolejne kroki rozwoju. Przeważające czynniki w każdym roku twojego życia.
Obliczanie Karty rozwoju:
1. Dodaj do siebie miesiąc i dzień urodzenia oraz rok (analizowany)
7+23+1999 = 2029
2. Dodaj do siebie cyfry wyniku
2+0+2+9 = 13
Karta rozwoju to XIII
Kiedy suma daje 22 to żądana karta to Arkan XXII=0

Tytuł: Re: Obliczanie Karty Osobistej
PostZamieszczono: 30 mar 2010 01:09 
Awatar użytkownika

No a ja to Cesarzowa jestem pełną gębą :lol:
Karta osobista- III Cesarzowa
Karta duszy - III Cesarzowa
Karta rozwoju- XI Sprawiedliwość
Coś w tym chyba jest ;)
Co myślicie o tym??? Jak wam wyszło, ma to coś wspólnego z rzeczywistością??

PostZamieszczono: 30 mar 2010 08:17 
Rozmowny Użytkownik

jednego nie rozumiem :)

Cytuj:
Obliczanie Karty rozwoju:
1. Dodaj do siebie miesiąc i dzień urodzenia oraz rok (analizowany)
7+23+1999 = 2029

czy to znaczy, że obliczając dzisiaj dodaję rok 2010?

PostZamieszczono: 30 mar 2010 09:53 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, w trzecim chodzi o bieżący rok lub rok który chcesz przeanalizować (np. akurat wróżysz co będzie w 2011 i jako uzupełnienie rozkładu możesz zastosować tę metodę)

Jeśli chodzi o wyliczanie karty osobistej, jakoś nigdy z tego nie korzystałam. Jakby ktoś się pytał: tak, są różne sposoby wyliczania, wyniki nie zawsze się ze sobą pokrywają. Sposób podany przez Arletkę chyba jest z tych wszystkich najsensowniejszy, bo odwołuje się bezpośrednio do klasycznych obliczeń na potrzeby numerologii, a tym samym karty które wyjdą pokrywają się z nią.

Moja karta osobista to Kochankowie. Jestem numerologiczną Szóstką. :)

Karta Duszy to również Kochankowie? Swoją drogą, nie jestem pewna czy faktycznie należy dodawać tu wynik z poprzednich wyliczeń, ponieważ w ogromnej większości przypadków wyjdzie dokładnie to samo co w Karcie Osobistej. :roll: Poszukam, może znajdę coś na ten temat.
Karta wzrostu na 2010 ...znowu Kochankowie.
(OMG, to razem daje 666! :lol: )
Acha, jeszcze odnośnie Karty Rozwoju - w numerologii jest tak, że liczba na dany rok zaczyna "działać" od dnia urodzin, czyli jeśli ktoś urodził się w maju, Karta Rozwoju na dany rok również działa dopiero od maja.

PostZamieszczono: 30 mar 2010 10:58 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Hmmm, ja obliczam inacze :( Poprosty wszytskie cyferki dodaję do siebie po koliei i jestem 2 (11)*, idąc wyliczeniami z pierwszego wpisu byłabym 20**, czyli po prostu 2 ;)

*XX.XX.19XX=29=11 (2- ale tego chyba już nie muszę dodawać skoro wyszlo mi coś poniżej 22?)
**XX.XX.19XX=1991=20

Dziewczęta, to który sposób jest ten najwłaściwszy, bo wczoraj się skonfudowałam tym obliczaniem ;)

PostZamieszczono: 30 mar 2010 11:21 
Rozmowny Użytkownik

Hmm, no to mi wychodzi, że karta osobista i duszy to V Kapłan

nie wiem - jakoś nie przemawia do mnie ta karta :)
chociaż, jak sie nad tym zastanowić, parę lat temu bym się pod tym obiema rękami podpisała, więc to może tylko taki etap w życiu i poczuję kiedyś z nią znowu większy związek.

karta rozwoju na ten rok to VIII Moc - oj przydałoby się ;)

PostZamieszczono: 30 mar 2010 14:23 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Jestem numerologiczną 5.I mam Karta osobista-V Kapłan,karta duszy-V kapłan(identycznie jak u roo )Natomiast karta rozwoju-IV Umiarkowanie.Czyli powinna rozwijać mi się cierpliwość-to dość ciekawe bo mam opinię człowieka o ,,anielskiej "wprost cierpliwości.

PostZamieszczono: 30 mar 2010 19:03 
Rozmowny Użytkownik

Aisza - a może chodzi o równowagę i umiejętność odnajdywania złotego środka?
jako komplet do cierpliwości ;)

PostZamieszczono: 30 mar 2010 19:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Wielkie dzięki roo,o tym jakoś nie pomyślałam :)

PostZamieszczono: 30 mar 2010 23:03 
Awatar użytkownika

Tarotka wyliczając według tego schematu jaki podałam twoja karta osobista to 20, ale pewnie sposobów jest kilka. Ja według tego schematu jestem III , ale według zwykłego zliczania cyferek jestem VIII. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, ktory ze sposobów jest najlepszy
Chociaż wydaje mi się , że zwykłe zliczanie stosowane jest typowo w numerologii i przyporządkowane danym wibracjom.Może tarot ma swoje reguły??? :?:

PostZamieszczono: 30 mar 2010 23:45 

karta osobista XX-Sad Bozy
karta duszy II-Kaplanka
karta rozwoju V-Kaplan

ja pierdziuuu...mam przesrane...
na szczescie potrafie tez byc w tym wszystkim odrobine(no moze troche wiecej niz odrobne) szalona.......:)))

PostZamieszczono: 31 mar 2010 07:25 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Karta osobista- V Kapłan
Karta duszy- V Kapłan
Karta rozwoju- XIX Słońce

Hmm... ciekawe ;)

Kapłan- niby jestem niejako powiernikiem i "studnią zwierzeń" w swoim środowisku, jakoś mam takie doświadczenie, że większość znajomych, których mam to ludzie z problemami i zazwyczaj jestem ich "ścianą płaczu", staram się wszystkich zrozumieć, doradzić, choć czasem się zastanawiam co mam w sobie takiego, że ludzie sami mi opowiadają o swoich problemach, choć nie pytam ani nie jestem zainteresowana by je poznać. Czasami mam wrażenie, że mam napisane na czole "Twoje pocieszenie" :D

Słońce...
Ta karta jakoś nie pasuje, nie osiągam sukcesów, chyba że tak ale tego nie widzę :)

PostZamieszczono: 31 mar 2010 09:28 
Awatar użytkownika

Ombre Karta rozwoju to karta na dany rok, czyli w tym przypadku na 2010. To karta oznaczająca jak ten rok wpłynie na twój rozwój. Czego powinien cie nauczyć. Więc może ten rok ma Cie wlasnie nauczyc radości z tego co masz, dostrzeżenia tego. :) Tak jak wczesniej pisała Kinga działa dopiero od maja

PostZamieszczono: 31 mar 2010 13:57 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

arletkav pisze:
Więc może ten rok ma Cie wlasnie nauczyc radości z tego co masz, dostrzeżenia tego. :) Tak jak wczesniej pisała Kinga działa dopiero od maja

To może być to, czasem człowiek nie docenia swojej sytuacji, czy tego co ma (chodzi o rodzinę, dzieci, przyjaciół), jednak przychodzi taki czas gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze "bogactwo" (nie materialne) jest ogromne, tak i nasz bagaż doświadczeń życiowych. Przecież radość z tego co się ma jest najlepszą formą dowartościowania siebie. :)

Dziękuję Ci Arletkav na zwrócenie mi na to uwagi i pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 31 mar 2010 21:47 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Mi natomiast wyszła Moc Moc i Koło Fortuny W sumie wszystko się zgadza:) Jestem życiową szczęściarą,osiągam zawsze wszystko czego chcę,tylko dlatego,że bardzo tego chcę. Natomiast na ten rok... Horoskop ma się spełnić dopiero w październiku,więc podejrzewam,że chodzi o zmiany,albo odnośnie nauki,albo jestem w ciąży? A jeśli tak to wyjazd z kraju? Cóż zobaczymy co mi los przyniesie:)

PostZamieszczono: 01 kwie 2010 04:34 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

ARLETKAV

Masz taki sam podpis jak ja :lol:
Twój własny pomysł, czy też mój się Tobie tak bardzo spodobał?
Pozdrawiam Rozi

P.S.Przy okazji moje karty wg. Twoich obliczeń to XX i II oraz VII jako karta na 2010 ;)
oj będzie się działo!!!

PostZamieszczono: 01 kwie 2010 07:56 
Awatar użytkownika

rozi no rzeczywiście! :lol:
znalazłam go gdzieś na necie i bardzo mi się spodobał. Zwłaszcza teraz, gdzie święta się zbliżają, trzeba wysprzątać na błysk cały dom, a ja mam takiego strasznego lenia :D

PostZamieszczono: 01 kwie 2010 11:55 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

arletkav pisze:
rozi no rzeczywiście! :lol:
znalazłam go gdzieś na necie i bardzo mi się spodobał. Zwłaszcza teraz, gdzie święta się zbliżają, trzeba wysprzątać na błysk cały dom, a ja mam takiego strasznego lenia :D

No to witaj w klubie!!! ;)
Mój tegoroczny LEŃ przerósł moje najśmielsze oczekiwania!!! :oops:
Hasło stosuję od dłuższego czasu, mam nawet magnes na lodówce z takim właśnie napisem
i przyznaję się bez bicia, że dzięki temu mam mniejszego kaca moralnego :?
Pozdrawiam wszystkich i WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

PostZamieszczono: 04 kwie 2010 22:27 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

ruda czarownica pisze:
karta osobista XX-Sad Bozy
karta duszy II-Kaplanka
karta rozwoju V-Kaplan

ja pierdziuuu...mam przesrane...
na szczescie potrafie tez byc w tym wszystkim odrobine(no moze troche wiecej niz odrobne) szalona.......:)))

he he he a ja
mam tak
karta osobista cesarz
karta duszy również cesarz
karta rozwoju ...wieża...
:twisted: szukałam czegoś pozytywnego
Ale są sytuacje, w których Wieża może być zapowiedzią wyzwolenia, uwolnienia się spod krępującego pancerza zakazów i zobowiązań, opuszczenia miejsc, które ograniczają naszą wolność
ech będzie trzydziestka... może mi odbije :twisted:

PostZamieszczono: 15 cze 2010 16:43 
Awatar użytkownika

Karta osobista : XII WISIELEC
Karta duszy : III CESARZOWA
Rozwoju : VI KOCHANKOWIE

Rzeczywiście, coś w tym jest... Zawsze czuję się obojętny na wszystko, nie przejmuję się, podchodzę do różnych spraw z 'luzem'. A co do karty duszy, może oznacza to, że od dzieciństwa przebywałem wśród kobiet i trochę... zniewieściałem? Nikt mi jeszcze czegoś takiego nie powiedział, ale ja sam czuję, że obecność kobiet wpłynęła na moje życie. Może jestem bardziej wrażliwy niż inni ?
Hmm, karta VI kochankowie w rozwoju...czyli powinienem iść w tym kierunku...Ciekawe jest to, że ta właśnie karta BARDZO często wychodzi w pytaniach dotyczących szkoły i najbliższego otoczenia...myślę, że może to przez to, że w szkole [ większość z was ma już ją za sobą... :D, ale jak mówiłem, jestem młodociany ] jestem bombardowany przez koleżanki i kolegów informacjami tego typu ( kochankowie ). Co wy o tym myślicie ?

PostZamieszczono: 15 cze 2010 19:35 
Pogromca Wszelkich Tematów

googler pisze:
może oznacza to, że od dzieciństwa przebywałem wśród kobiet i trochę... zniewieściałem

A może raczej to, że jesteś kreatywny, ważne jest dla Ciebie piękno, masz gust, interesujesz się sztuką i będziesz potrafił zająć się dziećmi gdy zostaniesz ojcem :)
googler pisze:
karta VI kochankowie w rozwoju...czyli powinienem iść w tym kierunku

Powinieneś dokonywać mądrych wyborów i kierować się w życiu miłością do wszelkiego stworzenia. 8-) ;)

PostZamieszczono: 15 cze 2010 20:19 
Goska napisala

A może raczej to, że jesteś kreatywny, ważne jest dla Ciebie piękno, masz gust, interesujesz się sztuką i będziesz potrafił zająć się dziećmi gdy zostaniesz ojcem :)

I bedziesz znawca kobiecego ciala w syt. intymnych z kobieta, mozesz byc dobrym kochankiem, (mowie powaznie.) Potrafisz dobrze wczuc sie wpotrzeby kobiecego ciala.
A ze karta Kochankowie na ten rok, to byc moze, ze sie zakochasz ( mam nadzieje ze Cie nie urazilam piszac na ten tematy intymne, bo nie wiem ile masz lat) Bedziesz zmuszony podjac decyzje serca.

Jest pewnie atrakcyjnym chlopakiem i dbasz o swa powierzchownosc, wyglad. , nie niszcz swojej wrazliwosci myslac ze jest niemeska.

PostZamieszczono: 17 cze 2010 09:04 
Stały Bywalec

ramona pisze:
Moja karta osobista-22-Głupiec
No tak wiecznie zaczynam od nowa tak wżyciu jak i w związkach
ciągle się uczę i wiecznie jestem Głupcem :lol:
Karta duszy-4-Cesarz
Też się zgadza - spokój i stabilizacja to moje wewnętrzne odczucia
chociaż trzymanie władzy w ręku i panowanie też nie odrzucę :lol:

Tak samo jak Ramona GŁUPCA XXII mam jako Kartę Osobistą i CESARZA IV jako Kartę Duszy
Karta osobista Głupiec
Optymistka, przy podejmowaniu decyzji ufam swojemu instynktowi. Mam wrażenie, że przez całe życie byłam dorosła i poważna (takie wychowanie), więc powinnam czasem powolić sobie być dzieckiem. Jestem zbyt wrażliwa na krytykę otoczenia -zawsze odbieram ją bardzo boleśnie, więc muszę mniej się tym przejmować i nie dać się zwariować.
Karta duszy Cesarz
Numerologicznie też jestem 4
No i mam takie cechy: odpowiedzialna, wytrwała i pracowita. Najgorsze, że wiecznie wszystkich kontroluję i nie mogę się tego pozbyć.
Karta rozwoju na ten rok
do jesieni - PUSTELNIK IX - 9 zamyka cykl, mam okres wycofania się, podsumowania kończącego się etapu. Oj jak bardzo zgadza się.
od jesieni - KOŁO FORTUNY X - początek nowego cyklu, zmiany, mam nadzieję, że jednak "okres na wozie".
Czuję, że z wszelkimi nowymi decyzjami powinnam wstrzymać się do jesieni, po wejściu w nowy cykl.

PostZamieszczono: 10 lip 2010 19:08 
Awatar użytkownika

Karta osobista : VIII Siła wg Ridera-Waita/Sprawiedliwość wg klasyki ( i to jak bym nie liczył, dodając kolejne cyfry czy dzień miesiąc i rok)
Karta duszy : VIII Siła/Sprawiedliwość
Karta rozwoju : IX Pustelnik

Jak zawsze nie mogę trafić na coś jednoznacznego. Przyjmuję Siłę bo taką konwencję kart przyjąłem za bazową. Ostatnio doczytałem się u H. Banzhafa (obliczanie karty kwintesencji), że preferuje on zachowanie pierwotnej kolejności kart w aspekcie numerologicznym. Obliczanie karty wywodzi się z numerologii i może powinienem przyjąć Sprawiedliwość jako kartę osobistą (H.B. w "Kluczach do Tarota" prezentuje talię Waite'a ale ustawioną Sprawiedliwość...Siła)

Taaak... Siły to w sobie zbyt wyraźnie nie czuję a cechy Sprawiedliwości to może bym się łatwiej doszukał. Może w wolnej chwili trzeba będzie się nad ty zastanowić.

Jeśli karta rozwoju "działa" po urodzinach to wszystko się zgadza... nie do końca mi się to podoba, ale sporo wyjaśnia.

PostZamieszczono: 11 lip 2010 16:15 
Awatar użytkownika

Zaciekawił mnie sposób obliczania karty osobistej, duszy ("zredukowana karta osobista") i karty rozwoju.

Sposób pierwszy (po raz pierwszy spotkałem się z nim w Tarocie Intuicyjnym W.A. - liczba karmiczna) :
Zliczenie sumy cyfr daty urodzenia.
przykład: 29.12.2041 => 2+9+1+2+2+0+4+1=21 => 2+1=3

Sposób drugi (prezentowany na początku tego wątku, oraz znaleziony w necie jako metoda Crowleya):
Zliczenie liczb daty urodzenia
przykład: 29.12.2041 => 29+12+2041=2082 => 2+0+8+2=12 => 1+2=3

Sposób trzeci (na trop skierowała mnie Rani umieszczając link do kalkulatora karty na wątku Kawiarenka i pogaduszki w Hyde Parku, znaleziony na http://www.tarot.school). Tam mówią o Birth Cards - kartach urodzenia, myślę że to odpowiedniki karty osobistej i karty duszy.
Zliczanie daty urodzenia liczbami dwucyfrowymi
przykład: 29.12.2041 => 29+12+20+41=102 => 10+2=12 => 1+2=3
[a mogli by zrobić to tak: 1+02=3 ale wtedy nie było by dwóch kart]
przykład: 19.12.2041 => 19+12+20+41=92 => 9+2=11 => 1+1=2
ciekawym przypadkiem w tej metodzie jest sytuacja Słońca ponieważ: ...=19 => 1+9=10 => 1+0=1 daje trzy karty urodzenia.
Zamieszczone są tam również opisy charakterystyk poszczególnych par kart (strona angielskojęzyczna). Natomiast "bojkotują" tam Głupca uznając za niewłaściwe przyporządkowanie mu liczby 22.

arletkav pisze:
Tarotka wyliczając według tego schematu jaki podałam twoja karta osobista to 20, ale pewnie sposobów jest kilka. Ja według tego schematu jestem III , ale według zwykłego zliczania cyferek jestem VIII. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, ktory ze sposobów jest najlepszy

Z natury jestem technikiem (nie chcę używać słowa inżynierem) i pobawiłem się trochę datami urodzin swojej rodziny i wymyślonymi. Jak widać z powyższych rozważań karta osobista zależała od metody którą się wybierze do jej obliczania natomiast karta duszy cały czas pozostawała niezmienna np dla Tarotki karta duszy to Kapłanka ale zaskoczony jestem wynikiem arletkav.

Może takie zestawienie pozwoli wyjaśnić rozbieżności przy ustalaniu kart osobistych/rozwoju. Chociaż raczej wprowadzi zamęt (tak jak u mnie).
Ciekawi mnie co myślicie na ten temat. Czy w swoich interpretacjach uwzględniacie wpływ daty urodzenia?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna