Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Decyzja o przepowadzce - jaki rozklad? : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Decyzja o przepowadzce - jaki rozklad?
PostZamieszczono: 18 lip 2012 14:17 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Od kilku tygodni zastanawiam sie co by tu zrobic zeby bylo lepiej :)
Zastanawiam sie czy np przeprowadzka do innego stanu, moglaby wplynac na zmiane sytuacji na lepsza. (obecnie mieszkam w ny).
NY sam w sobie jest drogi, i bardzo stresujacy. Myslalam, zeby przeniesc sie w miejsce gdzie moglabym cieszyc sie rodzina, zyciem..
Zastanawiam sie na kilkoma stanami.. i myslalam zeby zapytac kart ale nie wiem jaki rozklad zastosowac..? jak myslicie?

zadac pytanie np: czy bede szczczesliwa w: NY, NC, CO?? ( tak /nie /wynik)
czy moze cos bardziej skomplikowanego? Sama nei wiem, bo zawsze pytamy kart co bedzie, co sie wydarzy, czy bedzie, czy spotkam... W takim przypadku musialabym zapytac kart czy przeprowadze sie do.. X, Y , Z?

Przeprowadzic sie to nie sztuka, ale zaczac zycie w nowym miejscu bez rodziny, czy znajomych to dopiero wyzwanie...

co myslicie ??

Tytuł: Re: Decyzja o przepowadzce - jaki rozklad?
PostZamieszczono: 18 lip 2012 15:28 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ja myślę, żeby najpierw zapytać kart czy w ogóle zmiana stanu jest dobrym pomysłem. Skoro jednak dusisz się w NY, najlepiej będzie jeśli zadasz pytanie: "co będzie (co się stanie, jak będzie wyglądało moje życie) jeśli przeprowadzę się do X/Y/Z" i na każdy stan wyciągniesz po 3 karty.

PostZamieszczono: 20 lip 2012 03:55 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

ATorunia, najpierw to ja bym rozejrzał się za pracą w danym miejscu. I będąc pewnym że tam ona jest (i miejsce dla mnie), dopiero wtedy ciągnąłbym karty. Jeśli masz pracę tam gdzie jesteś to siedź na pupie i bądź zadowolona. Czasy teraz takie, że nawet mając względną pracę to i strach zmieniać ją na drugą, a bo to wiadomo jak długo nabędzie się w tej nowej? Chyba że jest się jakimś fachowcem nie od parady. A i na takich firmy mają sposób jak tylko znajdzie się ktoś tańszy, o podobnych wysokich umiejętnościach.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 09 sie 2012 19:23 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja zwykle jak mam dylematy korzystam z rozkładu "za i przeciw":
1
2 3
4
1) sytuacja obecna, taka karta ogólna
2) co jest za( w Twoim przypadku :co przemawia za tym byś się przeprowadziła)
3) co jest przeciw ( jakie trudności możesz napotkać gdy się zdecydujesz na przeprowadzkę)
4) wynik
Rozkład jest prosty, ale pomaga trzeźwo spojrzeć na sytuację. Można go modyfikować , w odpowiedzi "za" i "przeciw" możesz wyciągnąć 2 lub 3 karty.
Kiedyś miałam podobny dylemat przeprowadzkowy . W pozycji 1 wyciągnęłam XIX Umiarkowanie( więc wiedziałam, że powinnam wszystko przemyśleć, nie podejmować nagłych decyzji, troszkę zwolnić bieg spraw). Pozycja 2) Paź Buław( gotowość do podjęcia działań, nowe widoki na pracę-więc moje życie zawodowe mogło pójść w dobrym kierunku). Pozycja 3 Cesarz( co zinterpretowałam jako utratę bezpieczeństwa i wsparcia, gdyż znowu będę z dala od rodziny i będę zaczynać od nowa). Karty nr 4 nie wyciągnęłam, gdyż dopiero potem zmodyfikowałam ten rozkład.
To tyle ode mnie :-) Powodzenia.

PostZamieszczono: 10 sie 2012 09:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

"Wielcy mistrzowie ciągną tylko kilka kart, możliwie jak najmniej, otrzymując pełną i zadowalającą odpowiedź na najtrudniejsze nawet pytanie"- H.Starowieyska.
Przeprowadzka to jednak decyzja pociągająca za sobą zmiany na wielu płaszczyznach - społecznej, ekonomicznej,psychologicznej.
Myślę raczej o prostych rozkładach i analizie problemu na wielu płaszczyznach.
Pozdrawiam
W.

PostZamieszczono: 13 sie 2012 15:13 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dziekuje bardzo za podpowiedzi. O przeprowadzce narazie rozmyslam i to dosc czesto, ale nie podjelam zadej decyzji. Jest to dosc skomplikowane. Mysle, ze karty pomoga mi podjac wlasciwa decyzje, kiedy juz bede juz gotowa :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]