Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Krzyż Celtycki : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krzyż Celtycki
PostZamieszczono: 19 lis 2009 15:10 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Obrazek

Potrzebujemy 10 kart do tego znanego i popularnego rozkładu:

1 - reprezentuje osobę pytającego i sygnalizuje jego problem
2 - problem pytającego
3 - korzenie problemu
4 - pragnienia pytającego i to, co może osiągnąć
5 - niedawna przeszłość, z której wypłynął problem
6 - bliska przyszłość, która wyłoni się z obecnej sytuacji
7 - nieuświadomione cechy pytającego, które spowodowały problem
8 - co osoba tak naprawdę myśli o tym problemie (nadzieje lub zwątpienie)
9 - wpływy otoczenia w danym problemie (pomoc i wsparcie lub dezaprobata, na kogo można liczyć lub nie)
10 - ostateczny wynik, rozwiązanie problemu

Krzyż celtycki to uniwersalny rozkład, pomagający w odpowiedziach na różnorakie pytania. Wyjaśnia tło pytania/ tło wydarzeń, przyczyny i okoliczności towarzyszące, oraz oczywiście pokazuje tendencje rozwojowe na przyszłość. Rozkład tu omawiany nadaje się do odpowiedzi na pytania dotyczące związku, miłości, kariery zawodowej, nowych planów i przedsięwzięć, czy w ogóle przebiegu wydarzeń.

Tytuł: Re: Krzyż Celtycki
PostZamieszczono: 06 gru 2009 19:57 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Inna wersja tego popularnego układu:
1 - sytuacja wyjściowa,
2 - okoliczności towarzyszące (przeszkody lub pomoc),
3 - uświadamiana strona sprawy, racjonaln pierwiastek, cel,
4 - nieuświadamiana strona sprawy, emocjonalny pierwiastek, fundament,
5 - tło: to, co doprowadziło do danej sytuacji,
6 - najbliższe perspektywy,
7 - osoba pytająca lub ten, o kogo pytamy i jego nastawienie do sprawy,
8 - miejsce działania, wpływ otoczenia,
9 - nadzieje i obawy związane z istotą sprawy,
10 - rezultat, perspektywa, zakończenie, podsumowanie

PostZamieszczono: 07 paź 2010 03:07 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Zielonym trzeba do góry. Wtedy są wyniki. Popieram.
Jest kilka wersji tego rozkładu bo przecież jak to z Tarotem bywa każdy chce po swojemu :lol: i na dodatek próbuje innym wmówić, że lepiej wie. :o Ja też mam prawo poudawać, że wiem. Ja jestem zwolennikiem wykonywania znaku krzyża od góry więc karta #3 jest dla mnie na górze. Potem jak przy żegnaniu się ręka idze potem w dół. Jak kto się żegna to nie moja jednak sprawa. Są i takie źródła które umieszczają kartę #3 na dole i wtedy zgadza się wszystko z opisem ale rysunek załączony wtedy nie pasuje bo z innej bajki. Są nawet wersje niby Krzyża ale karty 3,4,5,6 polecaję dokoła kłaść - to tradycyjnie Celtyckie. Nieporozumienie wynika też chyba z troszkę nieszczęśliwie dobranych słów i to was zaniepokoiło.
Cytuj:
3 - korzenie problemu
4 - pragnienia pytającego i to, co może osiągnąć

Po mojemu powinno być:
Karta #3 to tradycyjnie "co mamy w głowie" w znaczeniu co świadomie myślimy, co wiemy, nasz cel do którego dążymy, nasze świadome pragnienia - w zasadzie można to korzeniami :lol: :lol: nazwać na siłę, bo to jest źródło problemów które staramy się rozwiązać stawiając karty :lol:
Karta #4 to tradycyjnie "na czym siedzimy" w znaczeniu podstawy, więc nazwy korzenie, nogi, stopy tu naturalnie pasują, z tym że to platforma problemu, coś w czym już tkwimy. Jest to jednak jakby cień sprawy którego sami łatwo nie potrafimy dostrzec - bo to podświadomość. To także podświadoma integracja kart 1 i 2.
Na temat to czasem mi się uda ale krótko napisać to nie potrafię bo wtedy nie jest dokładnie. Sumując to ja pamiętać się staram, że jedno to świadomość więc myśli i głowa a drugie to podstawa czyli w podświadomości przechowywany system wartości wynikający z wewnętrznie przetrawionych dotychczasowych doświadczeń. Według tych prawd z sytemu wewnętrznego dokonujemy wyborów i czy chcemy swiadomie, czy nie to i tak postępujemy jak te prawdy nakazują. Mam nadzieję, że nie naplątałem bardziej niż było. :lol:
W razie czego przecież zawsze ktoś kto wie lepiej może napisać wyjaśnienia do moich wyjaśnień. :lol: :lol: :lol:

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 27 gru 2011 21:34 
Stały Bywalec

Mógłby ktoś napisać w jakim terminie zwykle realizuje się ten rozkład? Wiem że to dłuższy okres czasu, ale czy mówimy tu o tygodniach, miesiącach czy latach? Wróżba dotyczyła problemów zdrowotnych.

PostZamieszczono: 28 gru 2011 15:29 
Administrator
Awatar użytkownika

Nemo, rozkład sam z siebie nie ma określonego terminu realizacji - raczej należy samodzielnie "umówić się" z kartami o jakim okresie rozmawiacie, albo brać to na czuja.

PostZamieszczono: 29 gru 2011 18:35 
Stały Bywalec

"Umówić z kartami" czyli przy zadawaniu pytania określić przedział czasu? Czy powiedzieć sobie coś w stylu "rozkład x stosuję na okres miesiąca na przód, y pół roku, z 2 lata"? Sorry za noobskie pytania ale dywinacja to dla mnie kompletna nowość i staram się wszystko dobrze zrozumieć. Co do brania "na czuja" to nie sądzę abym dosponował taką intuicją :oczko: .

PostZamieszczono: 30 gru 2011 01:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, zawsze najlepiej od razu mieć jasność intencji, czy stawiasz karty na tydzień, pół roku, rok czy może jeszcze dalej. :)
I też zawsze przydaje się zdrowy rozsądek - jeśli nawet wcale nie określasz czasu, ale pytanie dotyczy choroby przewlekłej, która męczy powiedzmy od dwóch lat i końca nie widać, to mało prawdopodobne, że ona nagle za miesiąc lub dwa odejdzie w niepamięć.

Krzyż Celtycki jednak raczej nie jest rozkładem mogącym sięgnąć o parę lat do przodu. Jest tu jednak sporo pozycji analizujących korzenie problemu, dotyczących aktualnej sytuacji i bliskich perspektyw.
Chociaż s zależy od kart jakie się pojawią.
Gdyby się zdarzyło, że na pozycjach dotyczących problemu i jego pochodzenia, byłyby jakieś solidnie niekorzystne wpływy, sygnalizowane przez Wielkie Arkana, to rzeczywiście mogłoby to oznaczać, że kłopoty tak prędko nie przejdą. Przewaga WA w całym rozkładzie też może sygnalizować, że rzecz jest poważna i wymaga czasu.

PostZamieszczono: 31 gru 2011 00:33 
Stały Bywalec

Dzięki wielkie, to co napisałaś było bardzo pomocne :usmiechniety: . Problem przewlekły (trwający w zasadzie większą część życia), ukazany jako wielkie arkanum (wieża) - czyli na ostateczny rezultat (X k) przyjdzie poczekać. Przewagi arkan wielkich nie ma - są tylko trzy.

PostZamieszczono: 02 sty 2012 16:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Jeśli Wieża jest kartą wyjściową (poz. 1) może oznaczać, że koniec końców choróbsko sobie pójdzie, bo Wieża z natury nie jest czymś trwałym. Ale też bez innych kart trudno powiedzieć na sto procent. Jak chcesz, to wrzuć rozkład do naszej Szkółki. :)

PostZamieszczono: 04 sty 2012 02:20 
Stały Bywalec

Wiesz, nie trudno się chyba domyśleć, że rozkład tyczył się mnie. Aby umożliwić właściwą interpretację musiałbym też opisać problem, z którym wiąże się wiele silnych emocji (negatywnych). Nie są to rzeczy o których chciałbym rozmawiać z obcymi osobami (nawet tak miłymi i w internecie który zapewnia mi dużą dozę anonimowości). Myślę, że informacje uzyskane od Ciebie pomogły mi uzyskać możliwie dobrą interpretację za co serdecznie dziękuję :usmiechniety: . Każdy kto zaczyna postawi chyba sobie tarota na najbardziej nurtujące kwestie, a czy z kart wyjdzie wróżba pozytywna czy negatywna to i tak będzie się starać osiągnąć upragnione cele. Czy poprawa nastąpi w miarę szybko czy wolno, czy będzie duża czy mała i tak będę cholernie szczęśliwy z tego powodu :D .

PostZamieszczono: 01 mar 2014 15:10 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Wprawdzie upłynęło już trochę czasu i nie wiem, czy ktoś jeszcze tu zagląda, ale podpowiem coś odnośnie odczytywania czasy w krzyżu celtyckim. Nas uczono, że pozycja 6 - najbliższe perspektywy- wydarzy się do 1 miesiąca a pozycja ostatnia, czyli rezultat odczytujemy z karty. I tak, jeśli ostatnią, 10-tą kartą jest karta dużych arkan, to według przypisanego mu znaku zodiaku np. Moc to Lew, Sprawiedliwość - Waga itp., a małe arkana według przypisanego żywiołu i np. As Buław - pierwszy dzień wiosny, 2, 3, 4 Buław to I, II, III dekada Barana, 5, 6, 7 Buław to I, II, III dekada Lwa itd.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]