Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Rozkład Hajo Banzhafa "Decyzja" : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozkład Hajo Banzhafa "Decyzja"
PostZamieszczono: 26 sie 2010 19:25 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Chciałam zaproponować rozkład "Decyzja" Hajo Banzhafa do wspólnej analizy (nie będziesz mi tego miała za złe Rani, że robię to, zanim przetłumaczysz jakiś rozkład z niemieckiego?)

Kobieta szukała pracy i po wstępnej rozmowie z przyszłym szefem przyszła spytać, czy powinna się zgodzić na proponowane warunki.
Układ kart:

..................... 1 (3 Mieczy)................................

3 (Diabeł) ................................... 5 (6 Mieczy)

................... 7 (8 Mieczy)..............................

4 (Rycerz Monet) ......................... 6 (8 Monet)

..................... 2 (Giermek Mieczy).....................

Interpretacja:
7 - problem (działać, nie działać)
1, 3, 5 - pozytywne wpływy (to, co przemawia za działaniem)
2, 4, 6 - negatywne wpływy (to, co przemawia przeciw działaniu)

A więc do dzieła. Kto pierwszy chętny do interpretacji? Na koniec dyskusji podam interpretację Hajo. :)

Tytuł: Re: Rozkład Hajo Banzhafa "Decyzja"
PostZamieszczono: 26 sie 2010 21:14 
Pogromca Wszelkich Tematów

Akurat mam książkę, z której pochodzi rozkład, tak więc niestety muszę z uczestnictwa zrezygnować :)

PostZamieszczono: 26 sie 2010 21:55 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ja nie posiadam książki ale wolę jednak przykład z życia wzięty bo osoba której ten rozkład dotyczy może sprostować nasze wiedźmińskie domysły. Czy chcę z Hajo się próbować? Hmm... chyba też zrezygnuję.
Jeśli Natka i reszta nie będzie miała nic przeciwko to może wyciągnę własne karty w sprawie mojej decyzji w sprawie sercowej? Ten rozkład to chyba taka Gwiazda Davidowa, z dwóch przenikających się trójkątów?

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 26 sie 2010 22:50 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Nie mam nic przeciwko :)

PostZamieszczono: 27 sie 2010 00:06 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

To ciągnę karty zanim ktoś ze zwolenników Hajo będzie miał coś przeciwko. Oto sytuacja:
Dotychczasowy związek ciągnie się z rozpędu, z przyzwyczajenie i właściwie nie istnieje od dłuższego czasu. Czy on powinien go formalnie skończyć?
1, 3, 5 - pozytywne wpływy (to, co przemawia za działaniem) 7 Mieczów, 4 Monety, Dama Kielichów - Dama oznacza stałą partnerkę i tu jest to chyba żona, utrzymując dłużej sytuację białego małżeństwa oszukuję on ją i siebie a powinien oprzeć się na sobie tylko.
2, 4, 6 - negatywne wpływy (to, co przemawia przeciw działaniu) 2 Kielichów, 10 Buław, 10 Monet - uczucia to rzadko znowu rozkwitają jak raz zwiędną, więc jak mogą przemawiać przeciw działaniu? To że rozstanie oznacza nowe obowiązki i zmiany materialne to oczywiste.
7 - problem (działać, nie działać) Księżyc - księżyc tu nic nie rozjaśnia więc w tej sprawie działanie lub nie jest dla niego tak samo złe. Czy odpowiedź jest wszystko jedno? Nie ma przecież sensu szukać przyczyn czy prawdy w świetle księżyca!

PostZamieszczono: 27 sie 2010 09:24 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Gośka pisze:
Akurat mam książkę, z której pochodzi rozkład, tak więc niestety muszę z uczestnictwa zrezygnować :)

Nie rozumiem Gośka, dlaczego musisz zrezygnować z uczestnictwa? Ma być to dyskusja na temat problemu w oparciu o innych autorów, a dopiero na koniec podsumowanie wg Hajo Banzhafa. A w międzyczasie jednak zdecydowaliśmy się na inny przykład, nie z książki a z życia wzięty. W związku z tym to ja , jako nowicjuszka, mogę mieć problem z podsumowaniem wg Banzhafa :lol:
Czy mogę więc Ciebie prosić na koniec dyskusji (mam nadzieję, że burzliwej) o to podsumowanie? :) I oczywiście włączenie się do dyskusji, proszę. :D

PostZamieszczono: 27 sie 2010 09:51 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

zeby ozywic dyskusje wokol rozkladu przedstawionego przez Zibko, moja proba - tak na otwarcie ..
dzialanie, rozwiazanie nieistniejecego przaktycznie zwiazku da nadzieje, pozwoli na jakies dobre plany na przyszlosc (7 mieczy), otworzy to droge aby wreszcie zaczelo dziac sie w zyciu, aby zaistnialo to, co jest dla pytajacego wazne, to czego szuka, pragnie (4 Motety). No i ja raczej sklanialbym sie, ze ta Dama Kielichow to jakas nowa, wazna znajomosc z wrazliwa, delikatna Pania. Negatywy podejcia decyzji to ogromne rozterki, przynajmniej w poczatkowej fazie, zwiazane z rozstaniem dwojga, jednak blskich sobie- przyjajmniej kiedys - ludzi, a to zazwyczaj nie jest latwe (2 Kielichow) i zwiazane z tym poczucie przytloczenia sytuacja (10 Bulaw), no i jakies trudne sprawy pieniezne, pewnie nie do konca zgoda przy podziale majatku (10 monet). Ksiezyc wskazuje - imo - ze pytajacy przywykl do tej trudnej sytuacji w swoim zwiazku i obawia sie zmain, z drugiej strony ten Ksiezyc moze wskazywac na mozliwosc/koniecznosc przywrocenia rownowagi.. Tak wiec ten rozklad nie tyle daje jasna odpowiedz co robic (bo sama decyzja powinna wynikac z nas, wiec w sumie moze slusznie ? )- tylko wskazuje na emocje i konsekwencje zwiazane z decyzja. I na niepewnosc pytajacego. To taka proba nowicjuszki, wiec prosze o wyrozumialosc.. :oops:

PostZamieszczono: 27 sie 2010 10:48 

natka pisze:
Nie rozumiem Gośka, dlaczego musisz zrezygnować z uczestnictwa?
Dlatego, że znam interpretację Hajo B. i moim zdaniem jest to nie fair wobec osób, które nie mają książki.
Moim zdaniem rozkład jest bardzo czytelny, właściwie jedna karta udziela odpowiedzi.

PostZamieszczono: 27 sie 2010 16:54 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

ramona pisze:
Ja ten rozkład rozumię w ten sposób że jężeli podejmiesz decyzję o rozstaniu karty 1,3,5 mówią że możesz miec problem finansowy z damą kielichów , która będzie chciała
w podstępny sposób wziąc dla siebie jak najwięcej.
Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji karty 2,4,6 mówią że związek bedzie istniał pomimo że będzie bardzo ciężko i problemy mogą być nie do udzwignięcia , ale będzie oparty na zasadach , czyli każdy sobie , a na zewnątrz stwarzanie pozorów i razem.
Problemem jest Księżyc , który mówi o mrzeniach , ale tylko w iluzji i nie ruszeniu z miejsca . Trzeba by zmienić swoją postawę i poglądy żeby sprawy ruszyły i przyniosły korzyści.

Dzięki za inny punkt widzenia. Ja to oszustwo widziałem w mniej materialnym aspekcie.
Rozkład był na decyzję, więc jaka ona powinna być wg. kart? Czy zmiana postawy to zrobić coś i rozstać się?

PostZamieszczono: 27 sie 2010 17:25 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Zibko, nie smiem wchodzic "z butami" w Twoje zycie a i interpretatorka kart ze mnie marna.. ale, jak sam pisales, dostales od losu "zolta kartke" i czas, taki troszke darowany.. jesli nic nie zrobisz, bedziesz tkwil w tym samym martwym - albo- niszczacym Ciebie punkcie, to pewnego dnia obudzisz sie z poczuciem straconego zycia.. Czy chcesz byc w tym samym miejscu za 5/10/15 lat ? Nie przypuszczam.. Kazde dzialanie to zawsze wieksze lub mniejsze ryzyko, ale tez szansa na cos lepszego, piekniejszego. Trzymam kciuki za Twoja decyzje..

PostZamieszczono: 27 sie 2010 18:18 

Zibko pisze:
Oto sytuacja:
1, 3, 5 - pozytywne wpływy (to, co przemawia za działaniem) 7 Mieczów, 4 Monety, Dama Kielichów
2, 4, 6 - negatywne wpływy (to, co przemawia przeciw działaniu) 2 Kielichów, 10 Buław, 10 Monet
7 - problem (działać, nie działać) Księżyc

Najprawdopodobniej chciałbyś się wyplątać z dotychczasowego związku, być może w jakiś sposób jest on dla Ciebie ograniczający, może też przyczyną jest kobieta. Przeciw działaniu jest dotychczasowy związek, być może nie jest w nim aż tak źle, branie na siebie zbyt dużych obciążeń, posiadanie rodziny dającej w jakiś sposób poczucie bezpieczeństwa. Dwie karty oznaczające zakończenie czegoś(10) są na pozycji przeciw. Problemem jest jakaś niepewność, nierealność Twoich planów, uleganie iluzjom, pewne sprawy w rzeczywistości mogą wyglądać inaczej niż Ci się wydaje. Według mnie nie powinieneś podejmować działania, Księżyc jest kartą pasywną.

PostZamieszczono: 28 sie 2010 15:05 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ten ekstra czas na dogrywkę od losu dodaje smaczku całej sprawie. Jest dodatkową sprawą, która może być za i przeciw.
Nawet bez księżyca to te wszystkie karty takie zamglone i niewyraźne. Może należy je uznać za przypadkowe, bo są jakby nie na swoim miejscu. Nie ma też dzieciaka którego też biorę pod uwagę. Dzięki wszystkim za interpretacje i porady. Te zawsze muszą być "zrób jak uważasz". :lol:

PostZamieszczono: 28 sie 2010 15:16 

Zibko pisze:
Nie ma też dzieciaka którego też biorę pod uwagę

Jest, na 10 Monet. O ile używasz Waite'a. Ale nawet jeśli nie, to i tak 10 Monet jest kartą rodziny.

PostZamieszczono: 28 sie 2010 21:14 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ramona,
zadaj jej trudniejsze pytanie bo odpowiedź Hajo jest w książce którą Natka posiada.

PostZamieszczono: 28 sie 2010 23:10 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Moja interpretacja rozkładu dla kobiety szukającej pracy – będę korzystała ze znaczeń Hajo, jak również ze swojej intuicji, nie zajrzę jednak do gotowej interpretacji Hajo, choć przecież takie było zamierzenie, by ją porównać z Waszą wiedzimińską interpretacją :) Będzie to stanowiło dla mnie wyzwanie :lol:

Problem – karta wskazuje kobiecie, by nie przyjmować pracy (8 Mieczy)
Pozytywne wpływy – za przyjęciem pracy przemawia trudna sytuacja, kobieta jest bez środków do życia i ma dzieci na utrzymaniu (3 Mieczy). Jest więc pokusa, by zaryzykować i przyjąć proponowanie warunki (Diabeł). Będzie też mogła spłacić zadłużenie, które zaciągnęła w banku lub u znajomych (6 Mieczy).
Negatywne wpływy- za nie przyjęciem pracy przemawia to, że szef wygląda na niesolidnego, płaca, którą proponuje wygląda na zaniżoną. Nie zapewnia jej stałego zatrudnienia, a dorywcze (Rycerz Monet). Warunki, które proponuje nie są adekwatne do jej wiedzy i umiejętności, musiałaby dopiero uczyć się (Giermek Mieczy). Kobieta nie wierzy w siebie, obawia się, że może nie podołać obowiązkom (8 Monet).
Pewnie ta interpretacja nie zgadza się z gotową interpretacją Hajo, ale co tam, zaryzykuję i zostawię ją w takiej formie, jak jest. I daję słowo czarownicy, że nie zajrzałam na koniec książki, by sprawdzić wynik, a wcześniej nie czytałam odpowiedzi. :roll:

PostZamieszczono: 28 sie 2010 23:19 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

No i nic się nie zgadza! :cry:
Jednak postąpię uczciwie i nic nie poprawię, bo wtedy byłabym nieuczciwa w stosunku do innych czarownic. Nie podołałam zadaniu. :oops:

PostZamieszczono: 29 sie 2010 08:56 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Ramona, podaję interpretację Hajo, byś Ty i inne czarownice i czarodzieje mogli zobaczyć, jaka ciemność panowała w moim umyśle, gdy pisałam swoją odpowiedź. :twisted:

Całość problemu - 8 Mieczy - proponowana praca będzie kobietę ograniczać, będzie się ona czuła jak w więzieniu, dlatego że jakaś część jej osobowości nie będzie w stanie swobodnie się rozwijać.

Karty przemawiające za:
3 Mieczy - to jest decyzja rozumu, która jest podjęta wbrew sercu (emocjom).
6 Mieczy - to jest droga w nieznane, dlatego wywołuje lęk i strach.
Diabeł - aczkolwiek nowa praca wydaje się nieco wątpliwa (z uwagi na miecze), jest w niej coś nęcącego, co mogłoby wywrzeć wpływ na decyzję, nawet jeśli trzeba ją będzie podjąć wbrew własnym zasadom i intuicji. W tym przypadku tak było - pytającą bardzo pociągało proponowane wynagrodzenie.

Karty przemawiające przeciw:
Giermek Mieczy - konflikty wewnątrz firmy, w które zostanie wciągnięta pytająca.
Rycerz Monet - wskazuje na możliwość zarobienia dużych pieniędzy, ale w firmie panuje zastój, a w związku z tym pytająca w najbliższym czasie nie ma szans na rozwój.
8 Monet - karta wyjątkowo sprzyjająca rozpoczynaniu dowolnej nowej sprawy, dlatego że pokazuje ucznia, który sam buduje swoje szczęście. Jednakże na tej pozycji oznacza, że pytająca nie będzie miała szans na wykazanie się swoimi możliwościami.

Analizując cały rozkład można powiedzieć, że karty odradzają podjęcie oferowanej pracy.

Jedyne więc, w czym tak naprawdę się nie pomyliłam to to, że karty wskazują kobiecie, by nie przyjmować oferowanej pracy. :cry:

PostZamieszczono: 29 sie 2010 09:04 

Natka, a może po prostu zobaczyłaś w kartach coś innego, także zgodnego z rzeczywistością.

PostZamieszczono: 29 sie 2010 09:16 
natka pisze:
Analizując cały rozkład można powiedzieć, że karty odradzają podjęcie oferowanej pracy.

Jedyne więc, w czym tak naprawdę się nie pomyliłam to to, że karty wskazują kobiecie, by nie przyjmować oferowanej pracy. :cry:

Przeciez o to chodzilo , dac dobra rade. Wcale sie nie pomylilas , bo odczytywanie kart to rodzaj sztuki , a nie nauka scisla.

PostZamieszczono: 29 sie 2010 09:41 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Gośka, Rani - dzięki za wsparcie :D
Wiem, że moja umiejętność czytania kart jeszcze bardzo kuleje, choć niekiedy zdarza mi się trafić w dziesiątkę. Jak widać, jeszcze długa droga przede mną, by posiąść tę umiejętność.

PostZamieszczono: 29 sie 2010 18:34 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

ramona pisze:
Natka raz będzie lepiej innym razem gorzej , ale trzeba próbowac i nie przejmować się że nie wyszło.W porównaniu z tym człowiekiem co robił ten rozkład jesteśmy malenkimi pionkami , więc jeszcze nam daleko , ale może kiedyś podążymy za jego myślami :lol:
Teraz po przeczytaniu odpowiedzi widzę że też nie zrozumiałam tego rozkładu do końca.

Ten człowiek był wielki, ale także wiele razy pokazał, że myśli po swojemu. Ja myślę, że to jest właśnie najważniejsze a nie powtarzanie jego znaczeń kart. Każdy z nas widzi karty po swojemu, zgodnie z systemem wartość jaki sobie zbudował w swojej podświadomości. Karty jakie losujemy jako odpowiedź na zadane pytanie przychodzą zgodnie z naszymi osobistymi odczuciami na ich temat.

PostZamieszczono: 30 sie 2010 17:35 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Są zbliżone do prawidłowej odpowiedzi o ile nie przekombinujemy. :lol: Każda karta ma różne znaczenie dla różnych ludzi.

PostZamieszczono: 24 mar 2015 14:53 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

natka pisze:
Ramona, podaję interpretację Hajo, byś Ty i inne czarownice i czarodzieje mogli zobaczyć, jaka ciemność panowała w moim umyśle, gdy pisałam swoją odpowiedź. :twisted:

Całość problemu - 8 Mieczy - proponowana praca będzie kobietę ograniczać, będzie się ona czuła jak w więzieniu, dlatego że jakaś część jej osobowości nie będzie w stanie swobodnie się rozwijać.

Karty przemawiające za:
3 Mieczy - to jest decyzja rozumu, która jest podjęta wbrew sercu (emocjom).
6 Mieczy - to jest droga w nieznane, dlatego wywołuje lęk i strach.
Diabeł - aczkolwiek nowa praca wydaje się nieco wątpliwa (z uwagi na miecze), jest w niej coś nęcącego, co mogłoby wywrzeć wpływ na decyzję, nawet jeśli trzeba ją będzie podjąć wbrew własnym zasadom i intuicji. W tym przypadku tak było - pytającą bardzo pociągało proponowane wynagrodzenie.

Karty przemawiające przeciw:
Giermek Mieczy - konflikty wewnątrz firmy, w które zostanie wciągnięta pytająca.
Rycerz Monet - wskazuje na możliwość zarobienia dużych pieniędzy, ale w firmie panuje zastój, a w związku z tym pytająca w najbliższym czasie nie ma szans na rozwój.
8 Monet - karta wyjątkowo sprzyjająca rozpoczynaniu dowolnej nowej sprawy, dlatego że pokazuje ucznia, który sam buduje swoje szczęście. Jednakże na tej pozycji oznacza, że pytająca nie będzie miała szans na wykazanie się swoimi możliwościami.

Ja bym te 6-ke Mieczy interpretowal,jako nie karte budzaca strach,przed podroza w nieznane,ale jako ucieczke od problemow finansowych,Karta 6 Mieczy czesto mowi o poprawie,i ucieczce od problemow,w tej sytuacji,ta karta jest zbawienna,poprzedza ja 3-ka Mieczy ktora opisuje koszmar tej pani

Azkan

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]