Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Ciekawy rozkład Tak/Nie (8 kart) : BIBLIOTECZKA ROZKŁADÓW

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciekawy rozkład Tak/Nie (8 kart)
PostZamieszczono: 02 kwie 2011 14:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Znalazłam w sieci taki oto rozkład, który odpowiada na pytania TAK/NIE.
W sumie potrzeba do niego aż osiem kart.
Najpierw zabieramy z talii kartę X Koło Fortuny i odkładamy ją na bok. Następnie tasujemy resztę, losujemy 7 kart, dodajemy do nich Koło Fortuny i te 8 kart znów tasujemy.

Wykładamy karty w taki sposób, aby uzyskać cztery kupki po dwie karty. Sens poszczególnych pozycji/kupek:
Karty w pierwszej oznaczają Tak.
Druga mówi: Tak, ale...
Trzecia: Nie, ale...
Czwarta: Nie.

Odpowiedź na nasze pytanie będzie tam, gdzie znajdzie się Koło Fortuny. :) Jeśli trafi się na pozycji z "tak ale", druga karta pokaże przeszkody które trzeba przezwyciężyć by osiągnąć cel, może efekt będzie inny niż oczekujemy, ogólnie że jest jakiś haczyk. Odpowiedź z "Nie, ale..." pokazuje poważne przeszkody do pokonania.
Pozycje 1 i 4 to odpowiedź jednoznaczna.

Przykłady.

Pytanie: "Czy Ola w najbliższym czasie znajdzie pracę?"

1) X Koło Fortuny i VIII Monet
2) VI Kochankowie i IV Cesarz
3) X Buław i II Kielichów
4) XXI Świat i V Kapłan

Odpowiedź jednoznacznie pozytywna, bo Kolo Fortuny mamy w pierwszej kupce, w dodatku jest z VIII Monet.

Pytanie: "Czy panu X uda się pozytywnie rozwiązać spór z nierzetelnym klientem?"

1) XV Diabeł i XIV Umiarkowanie
2) Vi Mieczy i II Monet
3) X Koło Fortuny i VIII Mieczy
4) VII Mieczy i As Kijów

Koło Fortuny mamy na pozycji "nie, ale..." Czyli o całkiem zadowalające i pozytywne rozstrzygnięcie jest mało możliwe. VIII Mieczy może oznaczać że aktualne warunki są nie do zaakceptowania: klient przedstawił swoje roszczenia, pan X swoje i żadna strona się na nie nie zgodzi. Rozmowy na pewno jeszcze będą trwały. W ogóle VIII Mieczy może sugerować, że choć racja jest po stronie pana X, będzie musiał nieco ustąpić temu człowiekowi.

Tytuł: Re: Ciekawy rozkład Tak/Nie (8 kart)
PostZamieszczono: 18 lip 2011 07:11 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Bardzo ciekawy rozkład zwłaszca dla pytań zaczynających sie od
'czy",sprawdziłam i działa.
'

PostZamieszczono: 27 sie 2011 08:34 

Rozkład bardzo fajny i praktyczny, na pewno dobry dla osób początkujących.

PostZamieszczono: 08 wrz 2011 15:46 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jeśli dostajemy jasną odpowiedź to pozostałych kart w ogóle nie bierzemy pod uwagę? tzn mogę ich nawet nie odkrywać?

PostZamieszczono: 08 wrz 2011 17:38 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, interpretuj tylko pozycję i kartę która będzie z Kołem Fortuny, reszta nie tu ma znaczenia i można nawet nie odkrywać. Koło Fortuny pełni rolę wskaźnika, pozycja odpowiada na pytanie - trzeba jednak dobrze przyglądać się karcie która pojawi się z Kołem.
Jak się okazuje, nawet odpowiedź zdecydowanie pozytywna z kartą niezbyt fajną może oznaczać schody. ;)
Niedawno miałam sprawę dość prostą: wieloletni związek się rozleciał, chłopak prosił dziewczynę o szansę. Była bardzo zawiedziona i trudno jej było podjąć decyzję czy warto dać mu tę szansę, czy jednak nie. Zrobiłam normalny rozkład partnerski, natomiast ten rozkład posłużył jako ostateczna odpowiedź i uzupełnienie dla partnerskiego.
Na pytanie "czy warto dać mu szansę" padła odpowiedź z pozycji 1, czyli jednoznaczne Tak. Kartą obok Koła Fortuny była IV Kielichów - wiadomo, warto dać chłopakowi szansę, niemniej IV sugerowała że naprawa związku nie będzie ani prosta, ani szybka.
W ciągu paru dni odbyli rozmowę, chłopak stwierdził że w tej chwili nie chce już szansy, nie będzie się prosił, a w ogóle to z kimś już się spotyka. :roll: Obraził się.

Z partnerskiego który zrobiłam jako pierwszy widać było, że facet postąpił tak w akcie desperacji - rozpad związku był dla niego wielkim ciosem, jeśli zaczął już inną relację, to przede wszystkim dlatego że nie mógł znaleźć sobie miejsca (kaliber kart m.inn Śmierć i Wieża, zatem dosoliło mu równo).
Dzięki doświadczeniu z podobnymi problemami, wiem że w większości w takich okolicznościach nowy związek jest tylko protezą starego. Bardzo często osoba za miesiąc, dwa, pół roku, dochodzi do wniosku że jednak kocha eks i znów próbuje wracać.
IV Kielichów idealnie wpasowała się w sytuację. Pomimo że odpowiedź była jednoznacznie pozytywna, IV Kielichów zapowiedziała spore utrudnienia, czekanie, brak możliwości dla zmian tu i teraz...

PostZamieszczono: 09 wrz 2011 14:22 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Jak się okazuje, nawet odpowiedź zdecydowanie pozytywna z kartą niezbyt fajną może oznaczać schody.

Hmm... jaki w takim razie jest sens istnienia dwóch innych pozycji: "tak, ale..." oraz "nie, ale..." ? :? Wydaje mi się to trochę bezsensowne... Dla mnie, tak na chłopski rozum, gdyby były jakieś "ale", karta pokazałaby się na pozycji z "ale" :)
Chyba, że chodzi po prostu o czyste uzupełnienie "mniejszej wagi", o szczegóły, okoliczności...

PostZamieszczono: 09 wrz 2011 15:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Dlaczego, wszystko ma ręce i nogi. :)
Karta obok zawsze coś dopowiada, a gdy akurat jest to karta niezbyt pozytywna dla problemu o który pytamy, dzieje się tak jak w każdym innym rozkładzie - karta pomimo pozytywnej pozycji nie może zadziałać w pełni konstruktywnie.

W pozycjach "ale" chodzi bardziej chodzi o stopniowanie skali utrudnień i problemów jakie wiążą się z pytaniem, działaniem, czy co tam człowiek chciał wiedzieć.

Na przykładzie tamtej sytuacji, wróżba "tak, ale IV Kielichów" oznaczałaby że szansę dać warto, ale niestety jest potencjał że nie będzie zadowolona z tej decyzji, bo powrócą do starych przyzwyczajeń i nie będą potrafili rozwiązać problemów które wcześniej doprowadziły do rozstania.
"Nie, ale IV Kielichów" mogłoby oznaczać że nie powinna dawać facetowi szansy, ale nie że wcale nie należy tego brać pod uwagę, tylko na tym etapie wypada zastanowić się jak to jest z uczuciami, czy aby na pewno widzi jakiś sens w dalszym byciu razem.
"Nie, IV Kielichów" oznaczałoby, że żadnej szansy dawać nie warto. Pod względem emocjonalnym związek jest spełniony, po prostu nic nowego się tu nie rozwinie.

PostZamieszczono: 09 wrz 2011 17:43 
Awatar użytkownika

Rozumiem i ... kurczę, popełniłam błąd. Ostatnio już przekonana co do tego rozkładu rozłożyłam karty w ważnej dla mnie sprawie. Wyszło TAK, ucieszyłam się, zwinęłam talię i tyle widziałam kartę, która stała obok Koła Fortuny :? :lol: Ciekawe co tam mogło być... ;)

PostZamieszczono: 18 paź 2011 12:47 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Dlaczego, wszystko ma ręce i nogi. :)
Karta obok zawsze coś dopowiada, a gdy akurat jest to karta niezbyt pozytywna dla problemu o który pytamy, dzieje się tak jak w każdym innym rozkładzie - karta pomimo pozytywnej pozycji nie może zadziałać w pełni konstruktywnie.

W pozycjach "ale" chodzi bardziej chodzi o stopniowanie skali utrudnień i problemów jakie wiążą się z pytaniem, działaniem, czy co tam człowiek chciał wiedzieć.

Na przykładzie tamtej sytuacji, wróżba "tak, ale IV Kielichów" oznaczałaby że szansę dać warto, ale niestety jest potencjał że nie będzie zadowolona z tej decyzji, bo powrócą do starych przyzwyczajeń i nie będą potrafili rozwiązać problemów które wcześniej doprowadziły do rozstania.
"Nie, ale IV Kielichów" mogłoby oznaczać że nie powinna dawać facetowi szansy, ale nie że wcale nie należy tego brać pod uwagę, tylko na tym etapie wypada zastanowić się jak to jest z uczuciami, czy aby na pewno widzi jakiś sens w dalszym byciu razem.
"Nie, IV Kielichów" oznaczałoby, że żadnej szansy dawać nie warto. Pod względem emocjonalnym związek jest spełniony, po prostu nic nowego się tu nie rozwinie.

Bardzo ciekawy rozkład,akurat szukałam czegoś takiego. Zdecydowanie go dzisiaj użyję. Tylko, że ...tak sobie myślę , bazując na podanym przykładzie owej pary, co by oznaczała Wieża gdyby pojawiła sie obok Koła Fortuny w pierwszej kolumnie(komlumnie TAK)???

PostZamieszczono: 19 paź 2011 10:15 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Rozkład bomba, tylko jako nowicjusz mam problem z odczytaniem dugiej karty, zawsze jakos widzę dwie strony medalu.
Podam przykład:
Czy Małgosia powinna jako pierwsza skontaktować się z Jasiem?
Odpowiedz: tak ale.... obok koła fortuny pojawiły się IImiecze.
Czy mam rozumieć, że tak powinna, ale może spotkać się z nieco oziębłą reakcją Jasia, bardzo formalną rozmową? Czy też powinna, ale ona powinna trzymać swoje emocje na wodzy i powinna nieco się zblokować i zdystansować emocjonalnie???

PostZamieszczono: 19 paź 2011 12:22 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
Bardzo ciekawy rozkład,akurat szukałam czegoś takiego. Zdecydowanie go dzisiaj użyję. Tylko, że ...tak sobie myślę , bazując na podanym przykładzie owej pary, co by oznaczała Wieża gdyby pojawiła sie obok Koła Fortuny w pierwszej kolumnie(komlumnie TAK)???

Jeżeli pokaże się koło obok wiezy w kupce oznaczonej słowem "TAK" to mógłbym stwierdzić ze "wybaczenie - danie drugiej szansy" moze być dla Ciebie teoche trudne - na zasadzie pamiętasz to co było w przeszłości i pomimo ze prognoza jest na tak nadal masz te lęki które niestety będą górowały jeśli chodzi o podjęcie takiej decyzji :P ale gdyby pokazało się ta karta na kupce "TAL ALE..." no to w takim wypadku mógłbym zinterpretować to jako że szanse dac ale musi się liczyć z tym że będzie to dość burzliwy związek - na zasadzie częstych kłótni - nie wykluczam ze ten związek będzie taką lekcją - na zasadzie - dac szanse bo musisz się czegoś nauczyć

PS: tak powierzchownie przeczytałem treść tego posta - bo mi sytuacja nie pozwala - ale mniejsza z tym mam nadzieję ze o to chodziło :)

Cytuj:
Rozkład bomba, tylko jako nowicjusz mam problem z odczytaniem dugiej karty, zawsze jakos widzę dwie strony medalu.
Podam przykład:
Czy Małgosia powinna jako pierwsza skontaktować się z Jasiem?
Odpowiedz: tak ale.... obok koła fortuny pojawiły się IImiecze.
Czy mam rozumieć, że tak powinna, ale może spotkać się z nieco oziębłą reakcją Jasia, bardzo formalną rozmową? Czy też powinna, ale ona powinna trzymać swoje emocje na wodzy i powinna nieco się zblokować i zdystansować emocjonalnie???

No właśnie ta 2 mieczy może oznaczać żeby nie podchodziła do tego spotkania zbyt emocjonalnie :) dodatkowo moze to oznaczać że Małgosia będzie czuła taką "niechęć do podjęcia takiej decyzji" - oczywiście tutaj jest to raczej na zasadzie chce a nie chce - no nie wiem tak mi się przynajmniej wydaje xd

PostZamieszczono: 25 paź 2011 12:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Chciałam się zapytać czy odpowiedź TAK, może zostawiać jakieś wątpliwości? Czy należy zaufać kartom w 100%? Do czego dążę, dziewczyna, powiedzmy Ewa poznała chłopaka przez internet. Znajomość zapowiadała się bardzo fajnie, na początku maile, Smsy, chłopak wysyłał jej serduszka, twierdził, że chce do niej przyjechać by ją poznać, poczuł motylki w brzuchu itp.Pierwsza rozmowa przez telefon. Niby pozytywnie bo rozmawiali około godziny. Potem parę MMsów z jego strony no i kontakt zaczął się urywać. No i pytanie dlaczego?
Na pytanie , czy jest chłopakiem dla Ewy, karty odpowiedziały NIE. Obok koła Fortuny pojawił się Król mieczy. Trudny partner?
Kilka dni później, Ewa coś tknęło by poprosić o odp na pytanie:Czy jest on homoseksulalistą? Trochę dziwne,ale rozłożyłam karty, gdyż powiedziała, że to pytanie jakoś ją męczy. Chłopak jest na prawdę ładny, poprawny w wypowiedziach. Na portalu społecznościowym ma zdjęcia bez przyjaciół-zawsze sam.
Odpowiedź kart: TAK. Obok Koła Fortuny pojawiła się KAPŁANKA...Co o tym sądzicie??? Karty odpowiedziały jednoznacznie...Plus ta jej intuicja..

PostZamieszczono: 25 paź 2011 16:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Czuczko, odpowiedź na pozycji z "tak ale" -> druga karta pokaże przeszkody które trzeba przezwyciężyć by osiągnąć cel, może efekt będzie inny niż oczekujemy, ogólnie pokaże że jest jakiś haczyk.

W kontekście znajomości i telefonu, II Mieczy może oznaczać że rozmowa może nie przynieść satysfakcji i nie spełnić jej oczekiwań. Może Małgosia oczekuje że byłoby miło, a rozmowa wyjdzie jakaś taka sucha, bez emocji i niczego nie wniesie. II Mieczy jako taka może oznaczać nawet kłopot prowadzeniem konwersacji, sztuczność.
Podpowiem, że II Mieczy nie koniecznie jest blokadą permanentną (wszak Mały Arkan) - problem może być kwestią zadzwonienia w nieodpowiednim momencie.

Cytuj:
Chciałam się zapytać czy odpowiedź TAK, może zostawiać jakieś wątpliwości? Czy należy zaufać kartom w 100%?

Generalnie w tym rozkładzie "tak" i "nie" nie zostawiają wątpliwości, choć jednocześnie warto zwracać uwagę na kartę która jest obok Koła Fortuny (głównie pod kątem jak ona koresponduje z pytaniem/sytuacją/problemem).

BTW. Ostatnio wpadłam na pomysł, by rozkład wzbogacić o dodatkową pozycję "brak odpowiedzi" - oznaczałoby to, że np. źle sformułowaliśmy pytanie, nie powinniśmy pytać, albo moment jest zły. Karta obok Koła Fortuny pokazuje co jest nie tak.

PostZamieszczono: 06 gru 2011 04:54 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ostatnio wpadłam na pomysł, by rozkład wzbogacić o dodatkową pozycję "brak odpowiedzi" - oznaczałoby to, że np. źle sformułowaliśmy pytanie, nie powinniśmy pytać, albo moment jest zły. Karta obok Koła Fortuny pokazuje co jest nie tak.

Ja bym interpretowała tę ostatnią opcję jako "sprawy są wciąż w ruchu, więc ciężko powiedzieć" - w gruncie rzeczy to właśnie oznacza dla mnie koło fortuny. Poza tym, dodanie piątej opcji jest świetną rzeczą - bez tego ten rozkład do mnie nie przemawiał, kojarzył mi się z rzutem monetą, nie wierzyłam mu. Odkąd stosuję piątą opcję, wszystko "gra" i jest to mój ulubiony układ, choćby ze względu na pewną elegancję budowy - kartą przewodnią jest dziesiąty z Wielkich Arkanów, a sam układ ma w wypadku pięciu opcji dziesięć kart :)

PostZamieszczono: 07 gru 2011 13:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

"Ja bym interpretowała tę ostatnią opcję jako "sprawy są wciąż w ruchu, więc ciężko powiedzieć" - w gruncie rzeczy to właśnie oznacza dla mnie koło fortuny. Poza tym, dodanie piątej opcji jest świetną rzeczą - bez tego ten rozkład do mnie nie przemawiał, kojarzył mi się z rzutem monetą, nie wierzyłam mu."

Sprawy wciąż w ruchu...podoba mi się, i już nawet wiem,że umieszczę tę opcję na pozycji nr trzy między tak-ami i nie-ami :D

PostZamieszczono: 07 gru 2011 16:20 
Awatar użytkownika

Cieszę się :) U mnie jest na końcu... Chociaż opcja ze środkiem chyba bardziej mi się podoba ;)

PostZamieszczono: 08 gru 2011 16:46 
Administrator
Awatar użytkownika

O to to! Teraz rozkład jest naprawdę ekstra! :super:

Cytuj:
Odkąd stosuję piątą opcję, wszystko "gra" i jest to mój ulubiony układ, choćby ze względu na pewną elegancję budowy - kartą przewodnią jest dziesiąty z Wielkich Arkanów, a sam układ ma w wypadku pięciu opcji dziesięć kart

Nie, ale przecież podstawowy rozkład z czterema kupkami, ma 7 kart plus Koło Fortuny (razem osiem). Z opcją "błąd pytania" byłoby dziewięć, a jeśli dodać kupkę "sprawy są jeszcze w ruchu, ciężko powiedzieć" wtedy dopiero kart będzie dziesięć.

Co tak czy owak to ma sens! Rozkład podstawowy jest bardzo fajny i go polubiłam, ale jeśli tak go wzbogacić staje się majstersztykiem. :marzycielka:

Jeśli komuś nie chce się dodawać nowych kupek, to nie musi - z przyzwyczajenia pracuję na ośmiu kartach i jak dotąd system sprawdza się doskonale. Może rozkład trochę wygląda jak "rzut monetą", ale przestaje takim być jeśli interpretujemy kartę obok Koła Fortuny, do czego bardzo zachęcam. Wychodzą z tego naprawdę wartościowe sesje.

PostZamieszczono: 08 gru 2011 17:05 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie, ale przecież podstawowy rozkład z czterema kupkami, ma 7 kart plus Koło Fortuny (razem osiem). Z opcją "błąd pytania" byłoby dziewięć, a jeśli dodać kupkę "sprawy są jeszcze w ruchu, ciężko powiedzieć" wtedy dopiero kart będzie dziesięć.

No tak, mniej więcej o tym mówiłam :D

PostZamieszczono: 08 gru 2011 20:25 
Administrator
Awatar użytkownika

O, bo ja zrozumiałam żeby zamiast pozycji "błędna odpowiedź" była pozycja "sprawa w toku". ^^

PostZamieszczono: 09 gru 2011 03:13 
Awatar użytkownika

Ok, gdzieś się zaplątałyśmy i nie wiem gdzie :D Mój układ wygląda teraz tak:
1,2 - Tak
3,4 - Tak, ale
5,6 - Sprawy w toku
7,8 - Nie
9,10 - Nie, ale
Razem dziesięć kart, w tym Koło Fortuny czyli dziesiąte arkanum, dlatego tak mnie to "kręci" ;) Przy tym jeżeli wypadnie "tak, ale" kartę obok Koła interpretuję jako mającą wydźwięk negatywny ("przeciwny" do pytania w każdym razie), przy "nie, ale" - pozytywny.
Warto też czasem, myślę, zerknąć mimo wszystko na pozostałe karty, zwłaszcza przy "sprawach w toku" - myślę, że pokazują różne siły i wpływy, które oddziałują na pytającego i sytuację. Z jakiegoś powodu znalazły się przecież w rozkładzie, nie można ich chyba lekceważyć.

PostZamieszczono: 09 gru 2011 09:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Mój uład kart jest taki jak Twój Tara :-)) :dobrze:tyle ,że pozycje "nie" i "nie ale "rozkładam odwrotnie, że NIE jest jako 9 i 10 a NIE ALE TO 7 i 8.

PostZamieszczono: 24 gru 2011 14:54 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, wytłumaczcie mi jedną rzecz. Powoli zaczynam się przekonywać do tego rozkładu, ale nie rozumiem pozycji "sprawy są w toku". Bo z jednej strony, skoro Tarot może powiedzieć tak lub nie, może wskazać przyszłość najbardziej prawdopodobną, czemu służyć ma takie zagęszczanie?

Zaczęłam się nad tym zastanawiać dopiero podczas praktyki, wcześniej nie. Podam przykład.
Stawiałam ostatnio karty dziewczynie, która od dawien dawna jest sama, nawet na randki nie chodzi. Zapytałam więc kart: Czy w styczniu X. umówi się z kimś na randkę? Wypadło "sprawy są w toku" + XII Wisielec :nie wiem: I za nic w świecie nie jestem w stanie tego zrozumieć, bo że Wisielec to ok, stagnacja, karty to pokazały, ale sprawy są w toku?? Nic się nie dzieje i to od dawna! Byłam trochę skonfundowana... Czy ten Arkan może zatem pokazać, że np. jest ktoś zainteresowany X., o kim X. nie wie? W sensie, że rzeczywistość nie przedstawia się tak jak X. uważa. No ja nie wiem, nie wiem...

PostZamieszczono: 06 sty 2012 17:06 
Awatar użytkownika

Podbijam temat ;)
Maralee pisze:
Dziewczyny, wytłumaczcie mi jedną rzecz. Powoli zaczynam się przekonywać do tego rozkładu, ale nie rozumiem pozycji "sprawy są w toku". Bo z jednej strony, skoro Tarot może powiedzieć tak lub nie, może wskazać przyszłość najbardziej prawdopodobną, czemu służyć ma takie zagęszczanie?

PostZamieszczono: 06 sty 2012 19:41 
to sobie zmien nazwe tej pozycji na :'' To jeszcze tajemnica'' :).......

PostZamieszczono: 06 sty 2012 22:14 
Awatar użytkownika

Tylko właśnie nie rozumiem dlaczego ;) Czemu to ma służyć.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna