Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 poznaj siebie - ćwiczenie : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poznaj siebie
PostZamieszczono: 11 maja 2010 12:48 
Stały Bywalec

:) Ja bardzo chętnie poddałabym się analizie......Irena

Tytuł: Re: Poznaj siebie
PostZamieszczono: 11 maja 2010 13:05 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Trudno się stawia karty dla siebie, chętnie poddam się waszej analizie.Karty Ridera Waitea.
1,2,as mieczy,pustelnik,7 mieczy
4-5denarów
5-głupiec
6,7-5 buław,księżyc
8-kochankowie
9-6buław
10-król kielichów
11-królowa kielichów
12-7denarów
13-wieża
13-9buław
14-8 buław
S (sygnifikator)-rydwan
Jestem zodiakalnym lwem. Bardzo proszę o interpretację zgodnie z podanym układem-analiza osobowości.

Tytuł: Re: poznaj siebie - ćwiczenie
PostZamieszczono: 11 maja 2010 15:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Ale o co chodzi? Gdzie ten rozkład? :)

EDIT:
Acha, już wiem: chodzi o rozkład z Biblioteczki, schemat tutaj: http://tarotnet.pl/forum2/poznaj-siebie-t858.html

PostZamieszczono: 11 maja 2010 17:02 

Faktycznie chodzi o ten rozkład, nie wiem co się stało ale przed chwilą jeszcze tu był.Wklejony przez którąś z koleżanek. Nie mam pojęcia dlaczego zniknął.

PostZamieszczono: 11 maja 2010 21:29 
Rozmowny Użytkownik

rozdzieliłam rozkład, który został w Biblioteczce i posty, które dotyczą już konkretnych interpretacji przeniosłam do Szkółki.

sorry - faktycznie brakowało tu tej informacji - skrót myślowy mi wyszedł ;)

PostZamieszczono: 13 maja 2010 20:23 

Ramona dzięki za analizę.Ale nie pogniewaj się, muszę coś napisać.Teraz jestem swoją idolką HIHI :)

PostZamieszczono: 13 maja 2010 20:49 
Pogromca Wszelkich Tematów

Myślę, że w tym rozkładzie trzeba stosować karty proste i odwrócone. Inaczej trudno jest stwierdzić, czy w przypadku, na przykład, karty Kochanków osoba potrafi podejmować dobre wybory, czy też ma z tym trudności.

PostZamieszczono: 14 maja 2010 09:59 

ramona pisze:
Z tych kart taką dałam interpretację .

Ja zrobiłabym taką samą (albo gorszą), uważam, że poradziłaś sobie super :) Iza użyła tylko prostych kart więc wyszły same superlatywy :)

PostZamieszczono: 14 maja 2010 18:59 

Przecież ja nie napisałam że coś jest do bani.Tylko te wszystkie superlatywy trochę mnie rozśmieszyły.Ja bardzo chciałabym taka być.Rzeczywiście jestem czynną osobą, pracuję na 2 etatach i właśnie skończyłam studia.Mam już swoje lata i prawie dorosłe dzieci a ciągle nadal gdzieś mnie niesie. Lubię pracować z ludźmi zresztą taki mam zawód.Ciągle uczę się czegoś nowego. Widzisz że wiele z twojej interpretacji się zgadza.
Ja nie śmiałam się z twojej interpretacji bo sama nie zrobiłabym lepszej. Rozbawiła mnie wizja siebie jako supermenki.Takie już mam poczucie humoru. ;)

PostZamieszczono: 16 maja 2010 22:40 
Rozmowny Użytkownik

a może ktoś miałby ochotę zrobić rozkład dla mnie :)
byłabym wdzięczna :D

PostZamieszczono: 17 maja 2010 18:13 

roo pisze:
a może ktoś miałby ochotę zrobić rozkład dla mnie

To może ja spróbuję.
Cechy odziedziczone po przodkach to być może pewna surowość w odniesieniu do innych, z trudem może przychodzić chwalenie kogoś, możliwy brak dajacych wsparcie "korzeni", niezdecydowanie odnośnie posiadania dzieci lub utrudniony kontakt z małymi dziećmi albo brak beztroski w charakterze.(3 denarów odwr., IX odwr., XIX odwr.) Ważne jest aby doprowadzać rozpoczęte przedsięwzięcia do końca, brać odpowiedzialność za siebie i swoje życie, żyć w zgodzie z naturą, mieć zrównoważone podejście do wartości materialnych.(9 Denarów odwr.) Cechy wykształcone przez wychowanie symbolizuje Cesarzowa, więc może świadomość własnej atrakcyjności, kobiecości, niezależność, poczucie piękna. Cechy wykształcone przez doświadczenia życiowe: przez dużą emocjonalność może być trudne odcinanie się od starych spraw i problemów (XIII odwr., Paź Kiel.odwr.). Uczucia mogą nie być łatwo uzewnętrzniane (6 Kiel. odwr.) lub mają na nie wpływ sprawy z przeszłości. Wyobraźnia, kreatywność skupiona na działaniu, informacjach, podróżach , kontaktach(Paź Buław), racjonalna, logiczna część osobowości czasem może powodować zwątpienie w siebie (10 Mieczy odwr.), a intuicyjna nie lubić wyjazdów z domu ( 6 Mieczy odwr.) Po za tym kierowanie się wyższymi wartościami w życiu, umiejętność pokonywania przeszkód( 7 Buław), zdolność do spełniania pragnień przy pomocy wizualizacji(7 kiel.). Sygnifikatorem jest 6 Buław, czyli jesteś osobą, która potrafi osiągnąć sukces, jest koleżeńska, potrafi działać w zespole, jest lojalna.

PostZamieszczono: 17 maja 2010 19:10 
Rozmowny Użytkownik

jestem pod ogromnym wrażeniem :shock:

nie wiem Gosiu jak ty to robisz - mi rozkłady dotyczące analizy osobowości sprawiają ogromną trudność, są zdecydowanie najtrudniejsze do interpretacji. a ty po prostu strzelasz w sedno :mrgreen:

jedyne z czym się bym może nie zgodziła to:
Cytuj:
Cechy wykształcone przez wychowanie symbolizuje Cesarzowa, więc może świadomość własnej atrakcyjności, kobiecości, niezależność, poczucie piękna.

osobiście czytałabym tutaj Cesarzową jako potrzebę bycia silną i niezależną. świadomość atrakcyjności, szczególnie w odniesieniu do cech wykształconych przez wychowanie, moim zdaniem zdecydowanie nie pasuje :)

a ten fragment:
Cytuj:
zdolność do spełniania pragnień przy pomocy wizualizacji(7 kiel.)

nigdy bym na to nie wpadła - tym bardziej zaskoczyła mnie niezwykła trafność tego stwierdzenia

Gosiu - czy korzystasz z jakiejś książki przy interpretacji tych rozkładów? dla mnie jest to fascynujący temat, a przez to, że sprawia mi trudność - jeszcze bardziej intrygujący :)

PostZamieszczono: 17 maja 2010 19:53 

Przede wszystkim korzystam z obrazków, a jeśli nic nie mogę wymyślić sprawdzam znaczenie danej karty w " Tarot.Podstawy" A.A. Chrzanowskiej, są tam opisy kart w znaczeniu psychologicznym też. I zawsze dużym zaskoczeniem jest dla mnie to, że coś się zgadza :) .

PostZamieszczono: 26 sie 2010 01:03 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gośka,
Czy znajdziesz czas i ochotę aby pomóc w interpretacji? Ja jestem ciągle w nieustającej misji poznawania siebie a jak zwykle karty "na siebie" widzi się jakoś tendencyjnie.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 08:31 

Zibko pisze:
Gośka,
Czy znajdziesz czas i ochotę aby pomóc w interpretacji? Ja jestem ciągle w nieustającej misji poznawania siebie a jak zwykle karty "na siebie" widzi się jakoś tendencyjnie

Jeśli temat nadal aktualny to :
Podstawowy system wartości odziedziczony po przodkach to brak przywiązania do tradycji rodzinnych lub nieumiejętność okazywania uczuć, zwłaszcza dzieciom; zdolność do odcinania się od przeszłości, kończenia starych spraw; nie uleganie autorytetom z zewnątrz, możliwy również brak tzw. korzeni (6 Kielichów (o), XIII, V(o)).
Posłannictwo, misja osoby pytającej to odnalezienie się w relacjach rodzinnych, uczuciowych, wejście na wyższy etap rozwoju duchowego, dobre relacje z bliskimi, osiągnięcie spokoju wewnętrznego(10 Kielichów).
Cechy wykształcone przez wychowanie to zdolność do empatii, uczciwość, umiejętność opiekowania się (II).
Cechy wykształcone przez zdobyte doświadczenia to dojrzałość, sprawiedliwość, odpowiedzialność, słowność, ale możliwe zbyt wolne działanie, uleganie ograniczeniom, momenty zwątpienia, lub nieumiejętność pracy zespołowej (Król Buław, 6 Buław(o)).
Duży potencjał intelektualny i umiejętność jego wykorzystywania (Moc)
Wyobraźnia, kreatywność na wysokim poziomie, rozwijająca się, ukierunkowana na rozwój duchowy, ezoterykę, rozważania filozoficzne(7 Buław).
Uczucia, emocjonalność- zahamowania, wewnętrzne ograniczenia albo w jakimś sensie brak ostrożności w tych kwestiach (9 Buław(o)).
Logiczna, racjonalna część osobowości jest otwarta na świat, ludzi i nowości(XXI).
Instynktowna, intuicyjna część osobowości dąży do harmonii, zachowania dystansu wobec problemów, umiaru, cierpliwości, stosowania zasady złotego środka(XIV).
Zdrowie fizyczne może trochę szwankować (Król Mieczy(o))- możliwy zaburzony przepływ energii lub niewłaściwe dotlenienie organizmu lub infekcje w obrębie dróg oddechowych.
Pozostałe karty(Król Denarów, XVI(o)) mogą wskazywać Twoją sytuację związaną z utratą źródła dochodu, szukaniem pracy. Sygnifikatorem jest Mag w pozycji prostej, myślę, że może on wskazywać na posiadanie przez Ciebie możliwości, umiejętności, dzięki którym mógłbyś działać zawodowo sam, prowadząc własną firmę. No to powodzenia :)

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:04 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Serdeczne i wieeeelkie dzięki. Nie zdążyłem rozłożyć kart a Ty swoje wyciągnęłaś a własne najlepiej się czyta. Czytałem to jak swój życiorys bo większość pasuje jak ulał. Jeszcze raz wyrazy podziwu Czarownico - nie wiem jeszcze jak to robisz ale wyniki są. Jedyne co chcę odrobinę sprostować to ta energia chakry gardła - problem mam z nadczynnością tarczycy a nie z drogami oddechowymi.

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:32 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Cytuj:
problem mam z nadczynnością tarczycy a nie z drogami oddechowymi

Gonia, chciałabym aby do moich interpretacji były tylko takie uwagi :) Super!

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:35 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gonia jest WIELKA :D

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:40 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Gonia, a może masz jeszcze ochotę na zrobienie mojego portretu :) Oczywiście nie chce Cię wykorzystywać i jeśli nie chce Ci się to będzie to bardzo w porządku ;)

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:48 

Tarotka pisze:
Gonia, chciałabym aby do moich interpretacji były tylko takie uwagi

Tarotko do Twoich interpretacji nie ma uwag bo "nic dodać, nic ująć", po prostu są super. Zrobię Ci rozkład jutro.
Miriam dziękuję, ale nie jestem. Obrazek, raczej trafiłam na dobry humor ZibkaObrazek

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:56 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Ja przeważnie mam dobry humor (98%) :lol: i tylko czasem (1%) czuję się niezrozumiany. ;)
W moim słowniku wiedźma czy czarownica to prawie to samo a nawet uzupełnia się bo trzeba wiedzieć i mieć czar. Skoro jednak chcesz być czarownicą w ukryciu to uszanujemy to. Jesteś więc WIELKA WIEDŹMA.

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 18:59 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Ach bardzo będę szczęśliwa, choć wiem, że tam różne rzeczy o mnie będzie widać, ale co tam- biore to na klatę!
Cytuj:
Tarotko do Twoich interpretacji nie ma uwag bo "nic dodać, nic ująć",

Gonia, jesteś bardzo miła! :)

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 19:01 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gosiu ,ze Zibko humory ma to ,zauwazyłam.ale trzeba mu wybaczyc ,pewnie andropauze przechodzi
Obrazek
A co do ciebie zdania nie zmieniam :lol:

PostZamieszczono: 08 wrz 2010 19:08 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Gosiu! Ja na nastepnaaaaaaaaaaaa w koleeeeeeeeeeeeeeeeeejce! :lol: :lol: :lol:

PostZamieszczono: 09 wrz 2010 16:33 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Postawiłam sobie karty i wyszlo mi tak{nie miałm kart odwroconych)
Sygnifikator wyciągnełam IV kielichow
1,2.3 -system wartosci odziedziczony po przodkach -rycerz denarow,krolowa denarow, III -cesarzowa
4-misja- IVcesarz
5-cechy wykształcone przez wychowanie-IV-buław
6,7-cechy wykształcone poprzez zdobyte doswiadczenie -XVI (wieza,XXII-głupiec)
8-intelekt-XXI swiat
9-wyobrażnia kreatywnosc-VI buław
10-uczucia,emocje-giermek mieczy
11-logiczna racjonalna czesc osobowosc-giermek buław
12-intuicyjna instynktowna czesc osobowosci-giermek denarow
13-poziomduchowy-IXpustelnik
14zdrowie fizyczne-siodemka denarow
15-siły psychiczne-XX
No to zaczynam
Odziedziczyłam po przodkach przekonanie,ze tylko dzieki swemu uporowi i wytrwalosci ,solidnej pracy , idei dochodzi sie do celow jakie sobie wyznaczamy, ,ze kazdego czlowieka nalezy szanowc niezaleznie od jego statusu spolecznego,(rycerz denarow),ze trzeba byc zaradna,dbac o dom i rodzine ,byc zyczliwą do ludzi i otaczajacego świata.(krolowa denarow),niezaleznosc ,pewnosc siebie,poczucie wartosci, piekna ,muzykalnosc,a takze zbyt nadmierna emocjnalnosc, czasmi poddanie sie nastrojom(sama nie wiem czego chce)(no i moze :lol: sexualnosc)
.Misja-mam byc odwazna w swoim działaniu a jednoczesnie , brac odpowiedzialnosc za to co mowie i robie? Byc dobrą matka, i żona i szefem? IV(cesarz)
Cechy wyksztalcone przez wychowanie to optymizm ,radosc zycia ,ufnosc (zbyt duża),tolerancja do siebie i ludzi IV buław
Cechy zdobyte doswiadczeniem to ,że pomimo zalaman,cieżkich sytuacji zyciowych ,nieszczęsc ,choroby,XVI(wieza)jestem optymistka,mam wiare w siebie i w ludzi ,jestem ciekawa swiata ,radosna,nie poddaje sie ,zaczynam od nowa,ciesze sie życiemXXII(głupiec)
8-intelekt- mam otwarty umysł -XXI-(swiat)
9-hhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmm wyobraźnie to ja mam : :lol: :oops: : VI(bulaw)Czasami zbyt duża!!!
10-uczucia emocjonalnosć-uzewnetrzniam zbyt mocno swoje uczucia i emocjię ,stawiam intelekt na pierwszym miejscu(najpierw milosc intelektualna potem cala reszta :lol: )(giermek mieczy)
11-logiczna racjonalna czesc osobowosci -z wiara z odwaga i z entuzjazmem podejmuję nowe zadania ,(giermnek bulaw)
12 Intuicje -mam dobra intuicje ale ,nie zawsze nia sie kieruje zbyt czesto wlączam racjonalne myslenie(paż denarów)
13-poziom duchowy -na drodze poznania (IX pustelnik)
14 -zdrowie izyczne ,zbyt dużo obowiązkow ,brak odpoczynnku, stres,nadszarpneło moje zdrowie i,ktore teraz stanęlo w martwym punkcię (VI denarow)
15 siły psychiczne-siły psychiczne czerpie z modlitwy ,z rozmową ze swoimi aniolami ,z wybaczenia sobie i innym. (XX)poprzes umiejetnosc rozwiazywania problemow.
Losowalam sygniikatora
Stan emocjonalnyw jakim teraz jestem , to,że niby wszystko mam ,a jednak czegos brakuje(IV kielichow) ,do tego stanu doprowadzila czesciowa izolacja i przewartosciowanie swoich dotychczasowych wyobrazen( IX pustelnik)Jak rowniez to,ze przyszedl czas na zmiane i moze nalezaloby zrobic rachunek sumienia ,
i jak mowi Mały Ksiaże:
"Przypuszczałem,że zostałem bogato obdarowany niepowtarzalną Różą ,a tymczasem posiadam zwykly kwiat.Ani to ,ani moje trzy wulkany ,ktore siegaja mi do klan,z ktorych jeden ,byc moze wygasł na zawsze ,nie czyni ze mnie wielkiego ksiecia .Polozył sie na trawie i zaplakal."

Moze ktos z was znajdzie czas zerknie laskawym okiem na to co napisałam i poprawi moja interpretację bardzo o to proszę .
Obrazek

Ostatnio zmieniony 09 wrz 2010 17:26 przez miriam, łącznie zmieniany 1 raz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna