Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Ćwiczenie z kartami : SZKÓŁKA TAROTA - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ćwiczenie z kartami
PostZamieszczono: 23 sie 2009 23:44 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hmm schludny, trybiki, sztywne zasady.

Paź z tego co piszesz najprawdopodobniej symbolizuje urzędnika, pracownika banku lub kogoś w tym stylu.

VIII Mieczy jako charakter miejsca - skoro miecze to logika, wspomniane wcześniej sztywne zasady, stłamszone emocje. Możliwe powiązania z internetem lub komputerowymi bazami danych. Czyli nadal urząd lub bank. Sąd to raczej nie jest bo karty są "za mało sprawiedliwe" no i nie każdy od czasu do czasu w nim bywa. Ta czerwień mi się kojarzy z krwią albo dywanem, ewentualnie tusz do pieczątek.

Dobrze kombinuję?

PostZamieszczono: 23 sie 2009 23:48 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Tak na szybko rozłożone: mnie wyszedł Paź Monet, Król Kielich i 7 mieczy.

Paź monet jakby służy Królowi kielich.... W pierwszym momencie pomyślałam: fryzjer ;P Bo ta 7 mieczy - trzyma je w rękach jak nożyczki, poza tym fryzjer to też rodzaj odmiany wizerunku (7 mieczy mi się często kojarzy z próbą jakiegoś takiego przekombinowania, żeby wyjść z czegoś z twarzą), no i to "robienie czegoś za plecami" już ewidentne.

No ale te sztywne zasady średnio pasują...

Poczta? Paź służy komuś kto ma 7 mieczy, czyli dużo listów (coś napisanego).

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Fakt, to nie sąd, bank też nie.

Cytuj:
Paź z tego co piszesz najprawdopodobniej symbolizuje urzędnika, pracownika banku lub kogoś w tym stylu.

O tak. :) Tamtejsi pracownicy to urzędnicy, jest to instytucja użyteczności publicznej. Ich praca nie jest uważana za ważną ani prestiżową, ale nie sposób sobie wyobrazić świata bez ich usług. Niby mało znaczące, ale naprawdę potrzebne.

Cytuj:
Możliwe powiązania z internetem lub komputerowymi bazami danych.

Komputery tam oczywiście są, ale i tak dużo rzeczy robi się ręcznie, w tradycyjny sposób i według zasad które na przestrzeni wielu lat się nie zmieniły.
Jeśli chodzi o VIII Mieczy, to ona pokazuje bardzo charakterystyczną rzecz która tam była w czasach gdy o komputerach ani internecie jeszcze nikt nie marzył. Jest naprawdę genialnym odzwierciedleniem tego czegoś - nawet kolor się zgadza, najczęściej też tak sobie stoi w jednym miejscu i zbiera "dane". :D

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:14 
Administrator
Awatar użytkownika

behind_blue_eyes pisze:

Poczta? Paź służy komuś kto ma 7 mieczy, czyli dużo listów (coś napisanego).

TAK! :D

Obrazek

Na zdjęciu akurat nie ma, ale VIII Mieczy to wypisz wymaluj skrzynka na listy. Czerwony nieruchomy słupek, który stoi i zbiera informacje (listy) choć jednocześnie wcale ich nie "widzi". :D

Paź Monet to pracownicy poczty - segregują listy, czasami przyjmują i wypłacają pieniądze, przyjmują paczki. Wszystko według stałych zasad, dokładnie i monotonnie. Od biedy Paź może też być petentem, który idzie zapłacić rachunek lub wysłać przesyłkę.

Twoja VII Mieczy może być dostarczeniem przesyłki prosto pod wskazany adres (albo zgubieniem, co się czasem poczcie zdarza).

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:19 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Na zdjęciu akurat nie ma, ale VIII Mieczy to wypisz wymaluj skrzynka na listy. Czerwony nieruchomy słupek, który stoi i zbiera informacje (listy) choć jednocześnie wcale ich nie "widzi". :D

Paź Monet to pracownicy poczty - segregują listy, czasami przyjmują i wypłacają pieniądze, przyjmują paczki.

Twoja VII Mieczy może być dostarczeniem przesyłki prosto pod wskazany adres (albo zgubieniem, co się czasem poczcie zdarza).

O tej skrzynce właśnie miałam dopisać :)

Ale tutaj jak widzę kłania się coś innego jeszcze: jak my sobie dany obiekt wyobrażamy, jak on nas dotyczy, używamy go itd. Bo tak się składa, że ostatnio bywam na poczcie codziennie, z mnóstwem przesyłek, a w środku każdej jest coś metalowego (konkretnie: srebrnego)...prawie jak miecze :) No i to coś srebrnego de facto służy też poprawie wizerunku ;) Czyli tak właściwie Tarot pokazał mi moją drogę na pocztę, to co codziennie JA tam robię, a nie tylko samą pocztę ogólnie.

PS: A te dwa miecze wbite w ziemię to to, co zostało w domu i nie zdążyłam spakować :D

Ostatnio zmieniony 24 sie 2009 00:24 przez behind_blue_eyes, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:22 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Heh myślałem o poczcie w okolicach postu z bankiem, ale ten "czerwony zbieracz danych" jak na ironie mnie odwiódł od tej myśli :lol:
Ale faktycznie, VIII Mieczy genialnie oddaje skrzynkę na listy :)
A ta II Pucharów przedstawiała scenkę ze zdjęcia - dwie osoby przy ladzie coś między sobą wymieniają i nad głową mają logo.

Brawo Behind_Blue_Eyes :)

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ale tutaj jak widzę kłania się coś innego jeszcze: jak my sobie dany obiekt wyobrażamy, jak on nas dotyczy, używamy go itd.

No tak, do każdego karty przemawiają w indywidualny sposób i poprzez różne osobiste skojarzenia. Dzięki temu możliwości ukazania jednego miejsca czy rzeczy są ogromne. :)

A zabawa naprawdę super, przy okazji można odkryć znaczenia kart, których nigdzie się nie spotka. :lol:

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:46 
Awatar użytkownika

No dobrze, to teraz ja :)

Kategoria: przedmiot użytku codziennego.

PostZamieszczono: 24 sie 2009 00:56 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hmmm VII Buław, Cesarz, Głupiec

VII Buław - to coś pewnie służy do obrony lub do walki z czymś.

Cesarz - władza, świat materialny, średni wiek, ziemia, prestiż

Głupiec - czyżby chodziło o to, ze po użyciu tego przedmiotu możemy nie zawracać sobie głowy pewnym problemem?

Wszystkie postacie trzymają coś podłużnego w ręce - to może będzie śmieszne, ale nie chodzi o dezodorant? :lol:

Zapach walczy z zapachem, czujemy się pewnie i nie przejmujemy się naszą fizjologią :)

PostZamieszczono: 24 sie 2009 01:23 
Awatar użytkownika

manfred669 pisze:
Hmmm VII Buław, Cesarz, Głupiec

VII Buław - to coś pewnie służy do obrony lub do walki z czymś.

Cesarz - władza, świat materialny, średni wiek, ziemia, prestiż

Głupiec - czyżby chodziło o to, ze po użyciu tego przedmiotu możemy nie zawracać sobie głowy pewnym problemem?

Wszystkie postacie trzymają coś podłużnego w ręce - to może będzie śmieszne, ale nie chodzi o dezodorant? :lol:

Zapach walczy z zapachem, czujemy się pewnie i nie przejmujemy się naszą fizjologią :)

Na 7 buław jest dokładnie pokazane coś, co jest na moim obrazku. Zastanawiałam się nawet, jak to Tarot pokaże - przyznaję, pomysłowo :) Choć to nie sam przedmiot, ale jego element. A sam przedmiot nie służy do walki - może być uzywany w czasie odpoczynku od walki (o ile go mają na polu bitwy...ale może mają), albo do świętowania zwycięstwa (chociaż, lepiej temu służy ciut inny przedmiot, no ale w czasie wojny trudno o dbanie o takie szczegóły :) ). Chociaż, czekaj....on służy do walki z czymś. Ale nie takiej fizycznej, dosłownej. Bardziej do radzenia sobie z czymś, a w ekstremalnych sytuacjach może to być też walka, owszem...

Cesarz - używanie tego przedmiotu w pewien określony sposób może być kojarzone z czymś bardzo męskim. Niekoniecznie w znaczeniu eleganckim, raczej dość prymitywnym...ale to dla niektórych wyznacznik prawdziwej męskości.

Głupiec - ta karta doskonale pokazuje jak zachowują się czasem ludzie po jego użyciu :) Owszem, o niezawracanie głowy jakimś problemem też tu chodzi. Chociaż, mogą zachowywać się też zupełnie inaczej oczywiście, to nie jest jego jedyna funkcja, raczej dodatkowa.

Aha, no i można go trzymać w ręce, owszem :)

PostZamieszczono: 24 sie 2009 01:43 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hmm z tego co piszesz to to może być jakaś używka - papieros lub alkohol, ale ciężko świętować papierosem a głównym przeznaczeniem alkoholu jest właśnie świętowanie.

W każdym razie jest to coś, co w większych ilościach otępia lub miesza ludziom w głowie i jest męskie w nieelegancki sposób.

To mogą być również jakieś ozdoby lub części garderoby.

PostZamieszczono: 24 sie 2009 22:49 
Awatar użytkownika

Hmm....tutaj właśnie doskonale pokazało się to, o czym pisałam kilka postów wyżej: ważne jest to, czym dany obiekt jest dla danej osoby. Bo karty Manfreda skręciły w trochę inną stronę niż zakładałam, w inną interpretację, której się nie spodziewałam, ale która jest jak najbardziej słuszna.

Otóż, owym przedmiotem codziennego użytku było to:

Obrazek

Szklanka (lub dokładniej: szklanka Z WODĄ).

A, jak widać, intuicja Manfreda podpowiedziała mu nieco inną wersję owej przezroczystej zawartości szklanki...bliższą jego sercu ;P

Na samym początku zastanawiałam się, czy gdzieś pokażą się kielichy - tak bezczelnie, dosłownie, na dzień dobry (czekałam na karty Kingi ;> ). Kielich to w sumie nie szklanka, ale blisko. A tak właściwie karty skupiły się na zawartości, i symbolice całości, nie na samym przedmiocie.

Ta 7 buław - na obrazku jest woda. Jako walka - walka z pragnieniem, szklanka wody czasem rzeczywiście może być powodem do walk, w ekstremalnych sytuacjach, na terenach pozbawionych wody (Darfur, Afganistan, Sudan). Tak raczej symbolicznie - w Darfurze raczej nie używają szklanek, ale tam często chodzi o symboliczną szklankę wody.

Cesarz - i wszystkie te opowieści o mocnej głowie i piciu wódki szklankami....tak, to bardzo męskie ;> A ponadto, sam alkohol może również wyzwalać takie bojownicze nastroje jak na 7 buław. No a druga sprawa - wspomniany Darfur - kto ma wodę, ten ma władzę. Kto ma studnię na swoim terenie, ten jest panem.

Głupiec - no właśnie, to dokładnie dzieje się z człowiekiem po spożyciu procentów :) Ale oczywiście nie musi, jeżeli w tej szklance jest to, co zakładałam, czyli woda ;>

No i trzyma się ją w ręce :)

PostZamieszczono: 25 sie 2009 02:48 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Zanim przeczytałem post zauważyłem z zdjęcie i pomyślałem "ha a jednak wódka", a dlaczego? Ponieważ takie właśnie kieliszki mam w domu.

I specjalna wiadomość dla Blue - wbrew pozorom nie lubię "polskiej czystej" i niezwykle rzadko ją piję :P

Teraz znów wybiorę obrazek - kategoria: przedmiot związany ze stanem zdrowia (spokojnie, na pewno każdy go zna, choć mało kto go używa)

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 25 sie 2009 11:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Niestety w poprzedniej zabawie nie mogłam wziąć udziału, bo nie miałam czasu. :| Ciekawe czy pojawiłyby się Kielichy?

Do nowego obrazka:
VII Monet, VI Buław, X Buław.

Hmmm... na każdej z tych kart jest patyk, więc może ów przedmiot związany ze stanem zdrowia też jest podłużny? Laska? :roll:

PostZamieszczono: 25 sie 2009 14:28 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Karty bardzo ciekawie pokazały ten przedmiot.

Nie, ten przedmiot raczej nie ma żadnych podłużnych części typu belka czy rurka. Nie jest to także laska.

VII Monet - Na tej karcie szukaj odniesień do kształtu. Nawiązuje ona również do tego co ma na celu używanie tego przedmiotu.

VI Buław - ta karta mówi o tym jak postrzegana jest osoba używające tego przedmiotu - zarówno w pozycji odwróconej jak i prostej.

X Buław - jak dla mnie jest również związana z osobą, która aktywnie używa tego przedmiotu.

Nie wiem czy czasem nie za dużo podpowiedziałem :P

Powodzenia :)

PostZamieszczono: 25 sie 2009 15:02 
Awatar użytkownika

Ja od siebie dodam jedną ważną rzecz: zapraszamy do udziału wszystkich, którzy czytają ten wątek i forum :) Bo chwilowo jest nas troje, i rozmawiamy sami z sobą, a założeniem tego ćwiczenia nie było stworzenie kółka wzajemnej adoracji, a zainspirowanie szerokiego grona czytelników :)

Zatem, karty w łapki i do dzieła :) Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi ;)

PostZamieszczono: 25 sie 2009 16:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Przyłączam się do zaproszenia. :) Nie bójcie się, że nie wyjdzie, że nie zgadniecie przedmiotu - bawcie się.

Cytuj:
VII Monet - Na tej karcie szukaj odniesień do kształtu. Nawiązuje ona również do tego co ma na celu używanie tego przedmiotu.

VI Buław - ta karta mówi o tym jak postrzegana jest osoba używające tego przedmiotu - zarówno w pozycji odwróconej jak i prostej.

X Buław - jak dla mnie jest również związana z osobą, która aktywnie używa tego przedmiotu.

Hmmm... Wszystkie karty jakoś kojarzą się z pracą nad polepszaniem swojej kondycji fizycznej, ćwiczeniem. Może to rower? :D
Na VII Monet są okrągłe monety, które mogą być nawiązaniem do kół, lub ogniw łańcucha.
Ten człowiek z VI Buław jedzie... a X Buław może pokazywać że dzięki ćwiczeniom ma się dużo siły.

PostZamieszczono: 25 sie 2009 18:05 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

O rany, przepraszam za dezinformację, ale ale pomyliłem VII Denarów z inną kartą.

Cytuj:
Hmmm... Wszystkie karty jakoś kojarzą się z pracą nad polepszaniem swojej kondycji fizycznej, ćwiczeniem. Może to rower? :D

To nie jest rower, ale idziesz w dobrym kierunku :) Nie chodzi jednak o kondycję fizyczną w sensie dobrej czy złej formy, ale bardziej o stan.

Cytuj:
Na VII Monet są okrągłe monety, które mogą być nawiązaniem do kół, lub ogniw łańcucha.

Tutaj właśnie chodzi o mój błąd - ta karta nie odnosi się jednak do wyglądu tego przedmiotu, ale hmm... potraktuj krzak Denarów jako człowieka a mężczyznę z karty jako osobę na chwilę przed użyciem przedmiotu.

Cytuj:
Ten człowiek z VI Buław jedzie... a X Buław może pokazywać że dzięki ćwiczeniom ma się dużo siły.

Potraktuj VI i X Buław w bardziej klasyczny i książkowy sposób.

Interpretacja samego koloru buław bez znaczenia kart może Cię naprowadzić na podstawową zasadę działania tego przedmiotu.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 25 sie 2009 19:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Mówisz sama interpretacja koloru Buław może być pomocna? :?

Buławy są energią, wigorem - więc owo coś może służyć zwiększaniu energii, jak na przykład witaminy, magnez, albo jakiś napój izotoniczny. :idea: Czy to w ogóle jest przedmiot spożywczy?

Przed wypiciem człowiek jest "wypompowany" - VII Monet. Ta karta może nawet pokazywać czekanie aż się rozpuści tabletka musująca, albo coś w tym stylu.
Po wypiciu czujesz się dobrze (VI Buław) i możesz brać się do ciężkiej roboty (X Buław). :lol:

PostZamieszczono: 25 sie 2009 19:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Buławy są energią, wigorem - więc owo coś może służyć zwiększaniu energii, jak na przykład witaminy, magnez, albo jakiś napój izotoniczny. :idea: Czy to w ogóle jest przedmiot spożywczy?

Tak ten przedmiot zwiększa energię - zarówno w sensie biologicznym jak i fizycznym, jednak nie jest spożywczy.

Cytuj:
Przed wypiciem człowiek jest "wypompowany" - VII Monet. Ta karta może nawet pokazywać czekanie aż się rozpuści tabletka musująca, albo coś w tym stylu.

To bardzo dobry trop - zaadaptuj tą interpretację do przedmiotu, którego nie można wypić.

Cytuj:
Po wypiciu czujesz się dobrze (VI Buław) i możesz brać się do ciężkiej roboty (X Buław). :lol:

Może nie tyle dobrze co "lepiej" i z tą robotą bym nie przesadzał :)

Jesteś bardzo blisko odgadnięcia :) Rada - spróbuj myśleć w bardziej dramatycznych kategoriach - w końcu buławy to też dynamika :)

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 25 sie 2009 20:09 
Awatar użytkownika

hej ;)
wciągnęło mnie, jak przeczytałam Wasze odpowiedzi
gra rozwija intuicję i wprowadza pewną lekkość :P
czy moge się przyłączyć?
jeśli tak, to czy na podstawie kart wylosowanych przez manfred669 moge odgadywac?

PostZamieszczono: 25 sie 2009 20:23 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam nowego gracza :)

Oczywiście, ze możesz się przyłączyć :)

Te karty wyciągnęła Kinga. Jeśli dokładnie przeczytałaś cały temat to miałaś okazję zobaczyć w jak subtelny sposób przemawiają karty i jak ściśle związane są ze skojarzeniami tarocisty (to o czym pisała Blue).

Wyciągnij swoje 3 karty i interpretuj :)

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

PostZamieszczono: 25 sie 2009 20:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Pewnie, przyłącz się, będzie jeszcze ciekawiej. :)

Cytuj:
Tak ten przedmiot zwiększa energię - zarówno w sensie biologicznym jak i fizycznym, jednak nie jest spożywczy.

No i nie wiem co to może być.
Coś do masażu? :?

PostZamieszczono: 25 sie 2009 20:56 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hmm zawężę trochę kategorie - to jest urządzenie. Jego potoczna nazwa jest związana z jakąś energią.

PostZamieszczono: 26 sie 2009 10:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Dobra, nie dręcz mnie i mów co to, bo nie wiem. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna