Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Runa Gebo : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Runa Gebo
PostZamieszczono: 24 lip 2013 13:50 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Temat może zaciekawić przede wszystkim tych, którzy interesują się runami i ich używają w praktyce jako narzędzie magiczne. Ja jestem w temacie mocno początkująca, trochę o tym czytałam. Sądzę jednak, że może warto wspierać się energiami...

Ostatnio zrobiłam runę Gebo, aby wzmocnić moje współdziałanie z innymi, być bardziej otwarta na partnerstwo i współpracę z ludźmi. Zapytałam kart, jak zamanifestuje się działanie mojej runy w rzeczywistości.

4 mieczy, XI Sprawiedliwość, Paź kielichów

Interpretuję to tak: Gebo rozleniwi mnie, troszkę odpocznę sobie psychicznie przekonana o jej działaniu (4 mieczy) - efekt placebo? ;) O runie Gebo trzeba również wiedzieć, że oznacza dar, wszelkiego rodzaju kooperację z innymi. Zasada - dostaniesz tyle, ile dasz, musi być równowaga... no to XI Sprawiedliwość się kłania. Ostatnią kartą, podsumowującą i kończącą, jest Paź kielichów... poczytuję to sobie jako dobrą kartę w związku z tym, że Gebo może zadziałać pozytywnie także na partnerstwo i sprawy uczuciowe... :)

Proszę o sugestie, nie wiem nawet czy można sprawdzać działania magiczne w kartach ;p

Tytuł: Re: Runa Gebo
PostZamieszczono: 25 lip 2013 10:32 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

4 mieczy, XI Sprawiedliwość, Paź kielichów ---> suma VII Rydwan, suma HB XV Diabel i VI Kochankowie

Tu rzeczywiscie w tych 4 Mieczach moze byc takie zalozenie raczek i stwierdzenie "ok, mam rune, teraz staje sie lwica salonowa"...
Gebo to m.in. harmonia miedzy braniem i dawaniem a takze fakt, ze kazdy decyduje o tym, jak bedzie wygladala jego droga zyciowa.. O czym tez mowi Sprawiedliwosc. Dostaniesz tyle, ile dasz. Zbierzesz tyle, ile posiejesz. Wszystko zalezy od Ciebie. I w Paziu Kielichow otwiera sie dawanie. Paz Kielichow to nie tylko uczucia, ale tez serdecznosc i gest w strone ludzi. Takze widac, ze zamiast czekac, postanowisz dzialac.
Sumy mowia o tym samym. Aby dzialac. I ze owszem, runa bedzie z Toba wspolpracowac, ale Ty ze swojej strony tez musisz cos zrobic. Samym czekaniem za wiele nie osiagniesz.

Rune mozna tez aktywowac... odpowiednio postawa ciala lub odpowiednia mudra.

PostZamieszczono: 25 lip 2013 13:45 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Mandragoro, a to nie jest też trochę tak, że Gebo zwiększa niejako atrakcyjność w oczach innych i sprzyja związkom międzyludzkim, wspomaga wzajemne przyciąganie itp? Zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś zainteresuje się tobą sam z siebie?

PostZamieszczono: 25 lip 2013 14:14 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Maralee... z runami jestem poczatkujaca. Mam ksiazke o runach... itd... takze wg niej Gebo to wlasnie to, co naspisalam. Jej jakoscia jest rownowaga i wymiana.
Ale jak pisalam. Stoje na samym poczatku przygody z runami... takze ekspert ze mnie zaden.

Moze ktos sie jeszcze wypowie, doswiadczony w tej kwestii...

W kazdym razie karty mowia podobnie.

To nie jest tak, ze masz np. rune jakas i juz sie wszystko samo dzieje, chociaz pomagac moze. Np. nosisz Fehu... nie znaczy, ze od razu pieniadze leca na Ciebie z nieba itd.

O Gebo.

Cytuj:
Najtrafniejszym mottem pasującym do tego znaku są słowa :

Mając obdarzaj

Obdarzając otrzymasz

Byś zawsze był kochany

Byś zawsze kochał

I dalej
Cytuj:
Nie będziesz się obawiał prosić o pomoc nie będziesz się wstydził przyjacielu jej udzielać.

To runa stabilności dawania i brania.

Zrodlo: http://hagal.pl/akademia-nauki/wrozbiarstwo/runy/gebo/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]