Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Karty Deviant Moon + rady dla początkującego : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karty Deviant Moon + rady dla początkującego
PostZamieszczono: 14 paź 2012 14:17 
Nowicjusz

Witam,

Od bardzo dawna zbierałem się do zakupu mojej pierwszej talii kart tarota. I już może i nawet rok temu upatrzyłem sobie tę talię: http://www.aeclectic.net/tarot/cards/deviant-moon/ - Deviant Moon.

Kilka dni temu w końcu zdecydowałem się na zakup. Wciąż czekam na przesyłkę. I, szczerze powiedziawszy, dopiero wczoraj zacząłem zastanawiać się, czy kupno tej talii było dobrym pomysłem.

Martwią mnie dwie rzeczy:
1) Symbolika - dość oryginalna
2) Nastrój talii... Dopiero wczoraj zauważyłem, że jednak zaczyna mnie trochę martwić i niepokoić. Wcześniej wcale nie zwracałem na to uwagi. Talia po prostu mi się spodobała i od razu się w niej zakochałem jak zahipnotyzowany.

Talia zbiera jednakże głównie pozytywne opinie (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/de ... view.shtml). Symbolika jest ponoć jednak dość klasyczna, z wyjątkiem niektórych kart, a sama talia nie ma być "mroczną", tylko introspektywną, odpowiadającą na lęki i niepokoje w głębi nas.

Druga sprawa - prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego, darmowego ebooka czy strony internetowej, która pomogłaby mi się nauczyć stawiać tarota (chodzi mi zarówno o ogólne zasady, jak i - przede wszystkim - o znaczenie poszczególnych kart).

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Tytuł: Re: Karty Deviant Moon + rady dla początkującego
PostZamieszczono: 14 paź 2012 15:17 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Witaj Theurgus.

Moim zdaniem powinieneś zacząć od czegoś prostszego. Mówię to o klasyce takiej jak np. Rider Waite Tarot. Polecam zaopatrzyć się w jedną z takich talii, a DMT (?!) odstawić na "potem". Ogólna zasada nauki mówi by najpierw uczyć się podstaw, a później zagłębiać się w jej tajniki. Najpierw dodawanie, później mnożenie ;)

Co do drugiej sprawy. Nie ufaj książkom - lepiej poszperaj po internecie i porównuj podane informacje. Czytając książkę zapoznajesz się z jednym punktem widzenia. Szukaj tego czego Ci trzeba, porównuj i analizuj.

PostZamieszczono: 14 paź 2012 15:35 
Nowicjusz

Dzięki serdeczne za tak szybką odpowiedź :).

Chyba jestem skazany na te karty, przynajmniej na jakiś czas - po prostu na razie nie mam gotówki na kupno drugiej talii. Ta przemawia do mnie znacznie bardziej niż Rider, ale Rider ma tak prostą i przyjemną symbolikę, że pewnie bylby znacznie prostszy do nauki. Ta talia w jakimś stopniu bazuje na Riderze, ale np. karta Pustelnika (? Hermit), przedstawiona jest jako "odwrócona".

Zadziwiające, ale "moja" talia od razu mnie urzekła. Przemawia do mnie bardzo swoją estetyką. Dopiero ostatnio też pomyślałem, że może mój instynkt i podswiadomość mi ją podpowiedziały, sam mam sporo nierozwiązanych spraw i uśmiech za rzadko gości na mojej twarzy...

Co do nauki zaś - poleciłbyś może coś na początek? Chyba, że to element nauki i sam powinienem znaleźć swoje źródła, poradzę sobie wtedy sam ;).

PostZamieszczono: 14 paź 2012 15:41 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Symbolika jest ponoć jednak dość klasyczna, z wyjątkiem niektórych kart, a sama talia nie ma być "mroczną", tylko introspektywną, odpowiadającą na lęki i niepokoje w głębi nas.

Witaj, nastrój tej talii przypomina mi ten z filmów Tima Burtona. Talia nie powinna budzić niepokojów, ale powinna się po prostu podobać. I raczej neutralna w odbiorze, przynajmniej na początek. Sądzę, że tej akurat do klasyki daleko. Tak, jak pisze Whisper- klasyczna to np.:Ridera-Waita. A tego typu talie z obrazkami na Małych Arkanach ułatwiają naukę Tarota.
W Internecie jest wiele stron poświęconych Tarotowi - fora, blogi, poradniki. I raczej nie unikać książek i czasopism, choć to już wydatek finansowy. Podobnie, jak i talie kart, które z reguły tanie nie są.
Życzę udanych początków i nie zniechęcaj się na tej drodze.
:)

PostZamieszczono: 14 paź 2012 16:37 
Stały Bywalec

Witamy Do nauki tarota dobre są karty Rider'a, ponieważ książki wydawane są raczej oparte na tej talii tak jak już wspomniał Whisper. No cóż ponoć o gustach się nie dyskutuje. Tarot to temat rzeka. Pozdrawiam :oj:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]