Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Dylematy 10 kielichów : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dylematy 10 kielichów
PostZamieszczono: 03 lip 2012 12:31 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ostatnio zrobiłam kilka rozkładów partnerskich (albo potencjalnych partnerskich), które wyszły raczej średnio, jeśli chodzi o zaangażowanie partnerów. Zero kielichów, jakieś dyrdymały, blotki, zamiast uczuć, niewiele WA. Kiepskie karty jak na związek.
A na końcu, na pozycji przyszłości, ni stąd ni zowąd - 10 kielichów / 10 monet. Stabilizacja uczuciowa/ stabilizacja majątkowa. Piękne karty dla rodziny. Czy aby na pewno? Czy w takiej sytuacji karty te należałoby traktować jako odwrócone (negatywną stronę) czy rozpatrywać je w swojej normalnej pozycji?
Podam przykład.

1. Karta podstawy: VII Rydwan - niby ładnie, dużo się dzieje w związku. Pomyślałam też, że może chodzić o jakiś wspólny wyjazd.
2. Co on może jej zaoferować w związku: 5 buław - gotowość rywalizacji, zawalczenia o nią, wnosi głównie swoją męską energię;
3. Czego on oczekuje: XVIII Księżyc - nie miałam wiele pomysłów, odrzuciłam ideę romantycznej miłości, chyba oczekuje od niej jakiegoś wyjaśnienia sprawy, albo wyleczenia go z lęków; pewności odnośnie związku.
4. Co ona mu oferuje w związku: 2 monet - swoją luźną, niezobowiązującą postawę (pasowałoby do jego zalęknionego Księżyca!)
5. Czego ona oczekuje: 2 buław - oczekuje od niego przyjęcia zdecydowanej postawy/ podjęcia decyzji? Zweryfikowania ostatecznie jakiś poglądów, spraw, które pozwoliłyby mu pójść dalej?
6. Przyszłość - 10 kielichów.

No nie wiem, karty może nie są jakieś straszne, nie ma mieczy. Dla dopełnienia zrobiłam tej parze jeszcze rozkład typowy partnerski - ten dopiero wyszedł bardzo kiepsko. Jak w tym wszystkim traktować 10 kielichów?

Mogę opisać i inne przykłady, ale na razie chyba nie ma potrzeby. Powiem tylko, że drugi taki wyraźny był również - wyszło w kartach, że [potencjalnej] parze chodzi tylko o seks, że oszukują samych siebie (na tyle na ile mogę to zweryfikować, to prawda), karty były brzydkie - a na końcu 10 monet. I co Wy na to?

Tytuł: Re: Dylematy 10 kielichów
PostZamieszczono: 03 lip 2012 16:37 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

10 Pucharów na końcu w rozkładzie na związek dla mnie będzie osiągnięciem optymalnych odczuć emocjonalnych w danej kwestii, to zależy na jakim etapie jest relacja i z jakimi sie boryka problemami.
Stabilizacja tutaj oznacza koniec drogi, którą się szło aby osiągnąć swój cel, teraz tylko zależy jaki się cel miało.
Np. w związku jeśli para nie umiała się ze sobą porozumieć, bali się wzajemnie przed sobą otworzyć, to 10 Puch będzie mówić, że przełamali lody i osiągnęli bliskość emocjonalną, taką na maxa, i teraz od nich zależy co z tym zrobią, czy pójdą dalej czy się wypalą.

W Twoim przykładzie Maralee ja widzę Rydwan jako mijanie się tej pary, jakby chcieli a im nie wychodziło. Pan wyrażnie dominujący, zabiegający o Panią/5 Buł/ ale zupełnie zagubiony bo nie wie czego się może spodziewać, i tak po omacku działa/Księżyc/.
A Pani? w samych dwójkach, niezdecydowana, chciałaby a się boi, ale bierze go przecież pod uwagę.
Ta 10 Puch na końcu wyjaśnia ich problem, zbliżą się do siebie, osiągną pewien pułap w znajomości i bliskości, a co dalej nie wiadomo, karty dalej zapewne by pokazały.
Bo mogą się i rozstać po miesiącu.
Tak w ogóle to dla mnie karty romansu, on naciska a ona się waha, ale odpuści i romans będzie.
Wiadomo, każdy widzi swoje.

PostZamieszczono: 05 lip 2012 00:09 
Stały Bywalec

na podstawie tych kart to ja bym sądziła że on zawalczy o nią w tych 5 buław...że ruszy z kopyta...ma pewne dylematy, zastanawia się, ale wydaję mi się, że powinno być super...ta 10 pucharów to lubi być zdradliwa, więc trzeba ją ostrożnie interpretować

PostZamieszczono: 05 lip 2012 17:25 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
1. Karta podstawy: VII Rydwan - niby ładnie, dużo się dzieje w związku. Pomyślałam też, że może chodzić o jakiś wspólny wyjazd.
2. Co on może jej zaoferować w związku: 5 buław - gotowość rywalizacji, zawalczenia o nią, wnosi głównie swoją męską energię;
3. Czego on oczekuje: XVIII Księżyc - nie miałam wiele pomysłów, odrzuciłam ideę romantycznej miłości, chyba oczekuje od niej jakiegoś wyjaśnienia sprawy, albo wyleczenia go z lęków; pewności odnośnie związku.
4. Co ona mu oferuje w związku: 2 monet - swoją luźną, niezobowiązującą postawę (pasowałoby do jego zalęknionego Księżyca!)
5. Czego ona oczekuje: 2 buław - oczekuje od niego przyjęcia zdecydowanej postawy/ podjęcia decyzji? Zweryfikowania ostatecznie jakiś poglądów, spraw, które pozwoliłyby mu pójść dalej?
6. Przyszłość - 10 kielichów.
Podstawą związku może być dominacja jednej ze stron (wygląda na to, że Pana). Pan jest rywalizujący, może wszczynać kłótnie i przepychanki słowne. Od Pani oczekuje, żeby była potulną kobietą zajmującą się sprawami domu. Ona potrafi pójść na kompromis, znaleźć złoty środek, balansować pomiędzy jego żądaniami, a tym, czego chce sama. Oczekuje, że Pan trochę wyhamuje, zatrzyma się (w kwestii zachowania, oczekiwań?) - wszak 2 Buław to karta bierna, wskazująca na zatrzymanie się i namysł. Możliwe, że Pan wnosi dużo zamieszania do relacji, nerwowej atmosfery i tego, co napisałam powyżej przy 5 Buław, i stąd ta 2-ka - ona chce, żeby spuścił z tonu i wyciszył się. Jak do tego wszystkiego ma się 10 Pucharów? Niektórzy autorzy i twórcy talii tarota określają tę kartę jako przepełnienie. Coś się przelało, albo za dużo grzybków wpadło do barszczu. Biorąc pod uwagę pozostałe karty, może ta 10 Pucharów oznacza taką przysłowiową jedną kroplę za dużo...? Zalew emocji nie do opanowania. Trudno tu myśleć o szczęśliwym zakończeniu - musieliby wykazać się sporą dojrzałością i chęcią dogadania się względem swoich potrzeb. Bo jeśli tylko jedno z nich ustąpi (karty mówią, że to może być Pani), to nie będzie 10 Pucharów (szczęście i miłość).

PostZamieszczono: 05 lip 2012 21:01 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedzi.
Mewa pisze:
Trudno tu myśleć o szczęśliwym zakończeniu - musieliby wykazać się sporą dojrzałością i chęcią dogadania się względem swoich potrzeb. Bo jeśli tylko jedno z nich ustąpi (karty mówią, że to może być Pani), to nie będzie 10 Pucharów (szczęście i miłość).
Właśnie też mi się nie wydaje, aby 10 kielichów nagle, z niestabilnego związku, zrobiła się sielanką, spełnieniem. Mam wrażenie, że chodzi tu o to, że oboje dojdą do wniosku, że razem "zdobyli" już wszystko, nasycili się sobą - teraz trzeba myślec, co z tym zrobic dalej. Pamiętam taki rozkład, który z półtora roku temu wrzuciłam na forum. Karty były kiepskie, a na końcu stał Mag, jako zwieńczenie rozkładu. Kinga bardzo słusznie zwróciła uwagę na to, że przy takich kartach jak tamte, Mag nie może mówić o tym, że ta para sobie poradzi, że nagle zaczną się ze sobą dogadywać (Mag jest przecież mocny w komunikacji). Czas pokazał, że miała rację. Stąd moje przypuszczenia odnośnie 10 kielichów na końcu.

Podobny przykład podam, o którym wspominałam. Moja znajoma i jej były facet, z którym się "przyjaźni". Jednak ostatnio ta przyjaźń zaczęła nieco przypominać inne formy zależności, jeszcze bardziej zależne ;) Patrzcie sami:

1. Karta podstawy: 7 kielichów - jakieś nierealne zamierzenia, rzeczy, których nie realizują, a pragną :D
2. Co on może jej zaoferować w związku: 5 mieczy - raczej nie byłby to szczery układ z jego strony.
3. Czego on oczekuje: IX Pustelnik - najpierw pomyślałam, że niczego :D w każdym razie nie jest zainteresowany żadną formą relacji, jest skoncentrowany na sobie.
4. Co ona mu oferuje w związku: 7 mieczy - nie jest lepsza od niego ;)
5. Czego ona oczekuje: III Cesarzowa - potwierdzenia swojej kobiecości, tylko i wyłącznie. I z tego, co mówiła, jest to prawda
6. Przyszłość - 10 monet

No, oczywiście, zamieszkają razem niebawem i założą wspólnotę majątkową, dzieci, kot i pies :lol: A tak serio, to ta karta "przyszłości" w tym rozkładzie, mam wrażenie, już się zmaterializowała. Na razie nie będę może mówić jak, ciekawa jestem, jak Wy postrzegacie takie "dobre", rodzinne poniekąd karty wśród beznadziei innych kart ;)

PostZamieszczono: 05 lip 2012 22:36 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
ta karta "przyszłości" w tym rozkładzie, mam wrażenie, już się zmaterializowała. Na razie nie będę może mówić jak
Może założyli razem jakiś "biznesik"?

PostZamieszczono: 06 lip 2012 00:33 
Awatar użytkownika

Nie, Mewo, chodziło mi bardziej o ich wzajemne relacje ;)

PostZamieszczono: 06 lip 2012 08:56 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Nie, Mewo, chodziło mi bardziej o ich wzajemne relacje
Wyciągnęłam karty na tę 10 Monet z pytaniem, jak się zrealizowała w relacji Twoich znajomych.
XII Wisielec - 10 Pucharów - As Pucharów (talia Crystal Visons Tarot)
Wymyśliłam, że łączy ich dziecko. Na przykład po zerwaniu okazało się, że Pani jest w ciąży. Urodziła, a Pan postanowił, że będzie obecny w życiu dziecka.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 11:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

przyszłość 10monet- zamieszkali wspólnie pani jako Cesarzowa dąży do tego aby być tą jedyną , kiedyś formalnie żoną, te 7 mieczy widać jej kombinacje jak by to wszystko podstępnie uknuć :)

PostZamieszczono: 06 lip 2012 13:51 
Awatar użytkownika

Kochane Dziewczyny - no właśnie nie! Stąd mój dylemat odnośnie tych pięknych, rodzinnych kart 10 kielichów i 10 monet.
Moja znajoma, po dłuższym namyśle, powiedziała swojemu "eks", że mogą być przyjaciółmi, ale żeby nie próbował żadnych gierek, podchodów, innymi słowy: ani związku, ani seksu nie będzie :D Pan przystał na te zasady i chyba zrozumiał, że wszystko się już wypełniło: czas ich związku, czas, kiedy mieszkali razem(a było to 6 lat temu!). Ich wzajemne relacje nie mają już materialnej podstawy, racji bytu. Czyli to trochę tak, jakby traktować tę 10 monet w odwróceniu. Co myślicie?

PostZamieszczono: 06 lip 2012 14:02 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

zaskakujący wynik sprawy :)
można by i tłumaczyć tą 10monet jako odwróconą ale nadal nie jestem przekona -chociaż czytam co piszesz -zaskakujące jest to, bo pana widać że on che być sam Pustelnik ,
a karty pani z Cesarzową zupełnie mi nie pasują do zerwania,
7 mieczy to karta analizy więc pani przemyślała sprawę i czmychneła z tej relacji.
widać że znów AW nie były najważniejsze .

Odnośnie samych 10 jeśli wychodzi mi na początku relacji tzn że relacja nie jest przyszłościowa bo wszystko już osiągnęła jeśli wychodzi na końcu relacji tak jak tu w przyszłości to para będzie razem , bo mają jeszcze coś do przerobienia , tworzenia.

no i teraz przy tym rozkładzie moja koncepcja padła :(
10 monet z talii Revelations w odwróconej pozycji pan zostaje sam.
ObrazekObrazek

PostZamieszczono: 06 lip 2012 14:29 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Kochane Dziewczyny - no właśnie nie!
To ja chyba coś źle zrozumiałam. Bo kiedy napisałaś :
Maralee pisze:
Moja znajoma i jej były facet, z którym się "przyjaźni". Jednak ostatnio ta przyjaźń zaczęła nieco przypominać inne formy zależności, jeszcze bardziej zależne
to ja zrozumiałam, że jakaś sprawa ich ponownie połączyła nie w sensie związku tylko jakoś życiowo (napisałaś "forma zależności").
Maralee pisze:
1. Karta podstawy: 7 kielichów
2. Co on może jej zaoferować w związku: 5 mieczy
3. Czego on oczekuje: IX Pustelnik
4. Co ona mu oferuje w związku: 7 mieczy
5. Czego ona oczekuje: III Cesarzowa
6. Przyszłość - 10 monet
Zgadzam się z Iwoną - Pan chce być sam i żeby to osiągnąć, może chwytać się różnych, nawet niezbyt uczciwych metod. Co do Pani - wręcz przeciwnie (Cesarzowa). 7 Mieczy może oznaczać, że będzie stosować różne dyplomatyczne strategie, żeby osiągnąć swój cel. Ciekawa jestem, kiedy robiłaś ten rozkład. Bo jeśli niedawno, to ja bym jeszcze nie przesądzała sprawy w kwestii tej 10 Monet. Nie wiadomo, co jeszcze się wydarzy.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 14:46 
Awatar użytkownika

Nie, nie, Mewo, chodziło mi tylko o to, że Pan się ewidentnie "dobierał" do mojej znajomej, na pewno chciał seksu. Czy czegoś więcej - tego nie wiem, ale raczej wątpliwe. Pani zaś z jednej strony uwielbia jego towarzystwo, czuje się przy nim kobieca i pożądana (Cesarzowa), ale nic więcej, nie chce wracać do starego układu z nim. Dlatego też powiedziała mu ostatnio: przyjaźń - tak, ale żeby zapomniał o jakimkolwiek innym zaangażowaniu. On to zaakceptował i wygląda na to, że nie będą się już spotykać tak często jak kiedyś. Stąd moje przypuszczenia odnośnie 10 monet, że jej energia już się zrealizowała. Ale może rzeczywiście masz rację, Mewo, może coś jeszcze ma szansę się zdarzyć. Chociaż o ile ja sama znam Panią, to raczej jest stanowcza osoba i chyba rzeczywiście nie chce od niego nic więcej poza dobrym samopoczuciem - gdyby było inaczej, sytuacja chyba już dawno byłaby inna...

Iwonko, ja sama nie wiem jak to jest z końcówkami kolorów i o ile ta 10 monet to karta tego, co mam na myśli, to chyba mówi o tym, że relacja nie ma już materialnej podstawy (ukrócenie kontaktów przez Panią).

PostZamieszczono: 06 lip 2012 14:54 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Tak jak pisałam wyżej 10-ki dla mnie są końcem jakiejś drogi, można je porównać do karty Swiat, która mówi - masz to na co sobie zapracowałeś, na co zasłużyłeś, to szczyt czegoś możliwego do osiągnięcia, tak samo jest z 10-tkami.
Oczywiście zależy o jaki problem chodzi i na jakim jest etapie rozwoju.Zawsze najważniejszą kartą jest karta wyjściowa, tak uważam, bo ona wprowadza w temat, w sytuację, o co tak naprawdę chodzi, i dalej historia się rozwija, opowiada z czym mamy do czynienia, jakie są przeszkody, a jakie pragnienia.
10-ka zamyka jakiś rożdział, to może być mały wycinek i niekoniecznie wrózy dobrze, owszem jest spełnieniem ale w sensie, że więcej już się osiągnąć nie da.
Wrócę do rozkładu z 10 Puch/bo w nim się wypowiadałam/, widziałam w nim ewentualny romans,ocieplenie stosunków-nie sielankę rodzinną - czy coś w temacie tej relacji wiesz więcej? czy to się zdarzyło?
No oczywiście ważne też jest na jakim etapie ta relacja wtedy była, wszystko jest ważne, bo od tego zależy przecież przyjrzenie się kartom i konkretne odniesienie się do konkretnej sytuacji.
Kompletnie mnie nie dziwi takie rozwiązanie z 10 Den a i nie zdziwiłoby mnie jakby się ci z 10 Puch też rozeszli/jak pisałam/ bo to tylko by znaczyło, że nic więcej już z siebie nie wykrzesają, że dostąpili szczytu tego co między nimi było.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 15:22 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mam wrażenie, że tu chodzi o tę samą parę.
Pan najpierw Panią uwiódł w tym rozkładzie w 10 Kieli, a potem rozbudził w Pani zmysły kobiece w Cesarzowej, ale nie chce tworzyć rodziny, chce wolnej relacji, a Pani nie pasuje taki układ, choć ją bardzo do niego ciągnie. Z tego też powodu trzyma go na dystans, próbuje jak może coś wskórać aby Pan przemyślał sprawę i zmienił do niej postawę.
Pustelnik jest samotnią, Cesarzowa dąży do założenia rodziny.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 15:54 
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Tobą Ivonn, chyba należy uważać, zanim przepowie się komuś świetlaną przyszłość ;) Mnie w obu przypadkach te karty wydały się podejrzane. Nie, nie chodzi o tę samą parę :) Odnośnie pary pierwszej nie mam wielu informacji, natomiast para druga to moi znajomi. Zastanawiam się tylko - bo tak jak piszesz, wypalenie uczuciowe wypaleniem - ale czy można wyrokować w negatywnych 10 rozstanie? W przypadku drugiej pary miało to miejsce (o ile w najbliższej przyszłości nic zaskakującego nie zaistnieje), chociaż od wielu lat już razem nie byli. A w przypadku pierwszej? Czy 10 kielichów odwrócona sama w sobie wskazuje na "rozstanie" czy po prostu "wypalenie"?

PostZamieszczono: 06 lip 2012 16:50 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Widzę, że dążysz do ustalenia czym ta "negat" 10-ka napewno jest, jak dla mnie może byc wszystkim o czym piszesz, bo to właśnie 10-ka, po której może być nowy początek po zmianie wzajemnego podejścia do siebie, ale i koniec zupełny.
Dlatego dobrze jest dociągnąc karty aby zobaczyć jakiego rodzaju to będzie przełom i w jakim kierunku idący.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 18:06 
Awatar użytkownika

Nie wiem czy tak "można", ale co tam... wybrałam z talii tę 10 kielichów, położyłam na stoliczku, resztę kart tasowałam i wyciągnęłam jeszcze dwie na przyszłość: 9 monet i XV Diabeł. Czyli jest układ na ich przyszłość: 10 kielichów, 9 monet, XV Diabeł.

Jak dla mnie to oni się nie rozstaną, choć będzie to związek bez miłości... dla seksu i samego faktu posiadania. U mnie na karcie 9 monet są dwie młode postaci: mężczyzna adorujący kobietę, zagadujący ją. Wydaje mi się, że właśnie to Panu będzie bardziej zależało na pozostawieniu spraw takimi jakie są, z przyczyn jakie napisałam powyżej.

PostZamieszczono: 06 lip 2012 19:12 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Też nigdy nie dociągałam z opóżnieniem/miałam raczej na myśli żeby to zrobić w dniu rozkładu/.
Z kart, które wyciągnęłaś zgadzam się z tym co napisałaś, relacja oparta na seksie, tylko.

PostZamieszczono: 08 lip 2012 15:18 
Awatar użytkownika

Wiem, że chodziło Ci o dzień rozkładu. Ale pomyślałam sobie tak: często wykłada się z talii symbolicznie jedną kartę, np. sygnifikator, Koło Fortuny, cokolwiek. Ja umówiłam się z kartami, że do 10 kielichów już przeze mnie wybranych wcześniej, dobiorę kolejne, które będą uzupełnieniem. Mam nadzieję, że to wartościowa wróżba ;)

PostZamieszczono: 06 paź 2012 17:48 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, weryfikacja tego rozkładu:
:)
Maralee pisze:
Moja znajoma i jej były facet, z którym się "przyjaźni". Jednak ostatnio ta przyjaźń zaczęła nieco przypominać inne formy zależności, jeszcze bardziej zależne ;) Patrzcie sami:

1. Karta podstawy: 7 kielichów - jakieś nierealne zamierzenia, rzeczy, których nie realizują, a pragną :D
2. Co on może jej zaoferować w związku: 5 mieczy - raczej nie byłby to szczery układ z jego strony.
3. Czego on oczekuje: IX Pustelnik - najpierw pomyślałam, że niczego :D w każdym razie nie jest zainteresowany żadną formą relacji, jest skoncentrowany na sobie.
4. Co ona mu oferuje w związku: 7 mieczy - nie jest lepsza od niego ;)
5. Czego ona oczekuje: III Cesarzowa - potwierdzenia swojej kobiecości, tylko i wyłącznie. I z tego, co mówiła, jest to prawda
6. Przyszłość - 10 monet

Sprawa stanęła w lipcu na tym, że się ostatecznie niby rozstali. Okazało się, że miała swój ciąg dalszy :D

Spotkałam się dziś z osobą, której dotyczył rozkład. Powiedziała mi, że w sierpniu ponownie zaczęli się spotykać i już planowali kupno domu razem! :D Ale za chwilę znowu runęło, wszystko stanęło na niczym. Pan znowu się oddalił, ale niewkluczone, że wrócą do siebie, bo sprawa jest w toku. Tak więc można powiedzieć, że w miesiąc od momentu gdy stawiałam karty bujali się na energii 10 monet.

PostZamieszczono: 07 paź 2012 21:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

dziękuję Maralee za info :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]