Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Przyszła żona :D : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyszła żona :D
PostZamieszczono: 08 maja 2012 13:50 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Witam Wszystkich!

Jestem początkującym w temacie kart tarota i jak początkujący mam problem z interpretacją rozkładów na pewien temat, a właściwie znaczenia kilku kart. Otóż zapytałem kart: Jak będzie wyglądała moja żona (jestem kawalerem)? Wyciągnąłem kartę “Świat”, a następnie dociągnąłem “As Denarów”. Przyznam się, że w interpretacji mocno posiłkuję się wiedzą z internetu. Tak sobie poukładałem, że to młoda kobieta, blondynka. Dociągnięty “As Denarów” może przedstawiać, obrazować brzuszek ciężarnej kobiety. Składając razem: Będzie to młoda blondynka w ciąży :). Zadałem jeszcze jedno pytanie - sakramentalne :) “kiedy?” i wyciągnąłem: “Rydwan”. Tu myślę, że stanie się to szybko i być może w podróży. Zapytałem też, czy już ją znam i wyciągnąłem: “9 Denarów” + z dociągnięcia “Umiarkowanie” + “5 buław”. Tu nie mam pomysłu, poza tym, że mogłem ją widzieć w lesie (9 Denarów) podczas jakiegoś wysiłku (5 buław), nie wiem co w kwestii “Umiarkowanie”. (Robię sobie długie spacery po lesie i zdarza mi się spotykać wielu ludzi ;). Proszę o Waszą opinię i ewentualne interpretacje. Korzystam z talii RW.

Zapoznałem się również z 2 punktem regulaminu :D, ale zanim się wypowiem w innych wątkach, chciałbym wiedzieć, czy "jestem na dobrej drodze" :D .

Pozdrawiam,

zaria

Tytuł: Re: Przyszła żona :D
PostZamieszczono: 09 maja 2012 17:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Z określeniem wyglądu to wyższa szkoła jazdy, możemy się tu pozastanawiać, ale nie traktowałabym tego jako informacje pewne.

Świat jako wygląd (skupimy się na tej karcie, jest WA i była pierwsza)... Tak właściwie ta postać jest hermafrodytą, karta może więc wskazywać na kobietę mającą cechy męskie. Nie żeby była z wąsem, może po prostu nosić krótkie włosy i ubierać się raczej w spodnie, niż w kiecki.
Ostatecznie nie ma co liczyć na biuściastą blondynkę w typie Barbie, bo taką panią niechybnie by pokazała Cesarzowa. Ze Światem prędzej spotkasz kobietę drobnej i nieco chłopięcej budowy, a jeśli byłaby większej postury, to na przykład dlatego, że uprawia sport.

Kiedy będzie ślub? Rydwan nie koniecznie oznacza, że to stanie się bardzo prędko, w sensie "niedługo" - raczej oznacza, że sprawa się szybko potoczy, tzn. nie będziecie przymierzać się przez kilka lat od rozpoczęcia związku.
Nawiasem, Rydwan jest kartą znaku Raka i miesiąca lipca, więc może też oznaczać miesiąc, w którym będzie ślub.

Czy ją znasz? Znów skupmy się bardziej na pierwszej wyciągniętej karcie, ta reszta raczej obraz zaciemni niż pomoże.
IX Monet sugeruje, że tak, raczej już się znacie i może nawet widujecie się często. Jest to karta jawności, publiczności, czyli z tego wniosek, że nie może oznaczać kogoś, kogo nigdy nie widziałeś. Może Twa wybranka pracuje w sklepie, albo instytucji którą odwiedzasz? :) Warto się rozejrzeć.

PostZamieszczono: 09 maja 2012 19:16 

Kingo, dziękuję za interpretację. To bardzo ciekawe co napisałaś. Nie ukrywam, że prośbę o interpretację złożyłem tez na innym forum ;) i interpretacja była inna. Niesamowite jest jednak to ile można wyczytać z kart. Każdy bazuje na swoim doświadczeniu i w oparciu o nie interpretuje. Jak już wspomniałem w pierwszym poście, do sprawy wyglądu podszedłem w sposób "obrazowy", może to i po linii najmniejszego oporu, ale czasami proste rozwiązania okazują się tymi najlepszymi. Tak, jestem facetem i mam słabości ;), ale żeby zaraz oczekiwać piersiastej Barbie... :D. Jeszcze w kwestii wyglądu, to ten "As denarów" jako brzuszek ciążowy mi się tak komponował z "jajkowym" wieńcem z karty "Świat". W tej drugiej interpretacji padło stwierdzenie, że "As Denarów" to ma mieć znaczenie "dar od losu" :D Co do czasu, to zapytałem kiedy ją poznam (nie kiedy będzie ślub) i tu, tak sobie teraz myślę, Rydwan raczej mówi o okolicznościach (podróż itp.), bo odpowiedź o czas wynika z kolejnego rozkładu (9 denarów) - widuję ją i upraszczając - nie jest mi "obca", idąc dalej - znam ją :D Co do "Umiarkowania" i "5 buław", to może jest tak, że znamy się, "podobamy" się sobie wzajemnie, ale różne okoliczności (inne związki, obawy, nieśmiałość) powodują, że nie okazujemy tego sobie w sposób "otwarty", a 5 buław - jakaś walka? Nagły dynamiczny przebieg wydarzeń? Z tą instytucją, to mi podsunęłaś myśl... Jest takie miejsce, gdzie często bywam, jest tam wieeeeeele pięknych kobiet i ma ona związek "ze światem"... Hmmmm. Ciekawe :D Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i dyspensę 2 pkt. regulaminu ;) Może jeszcze ktoś od siebie napisze.

Pozdrawiam,

zaria

PostZamieszczono: 09 maja 2012 21:46 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ja bym powiedziała, tak odnośnie karty Świat, że... ta kobieta spełni Twoje oczekiwania, będzie spełnieniem Twoich marzeń, będzie taka, jak oczekujesz. Tak mi się skojarzyło po ogólnej wymowie tej z reguły szczęśliwej karty :)

PostZamieszczono: 09 maja 2012 22:26 

Dzięki Maralee. Coś na kształt sformułowania, że "będzie moim światem", ale nie przez to, że będę nią tak zauroczony, tylko dlatego, że będzie nada sens mojemu życiu? Trochę to patetycznie wyszło, ale mniej więcej o to chodzi. :) Gdybyś miała przemyślenia na ten temat, to byś pewnie napisała :), ale korci mnie, żeby Cię zapytać o interpretację reszty :) Ciekawi mnie jak Ty to widzisz? :D

PostZamieszczono: 09 maja 2012 22:34 
Awatar użytkownika

Szczerze mówiąc, to z tym Światem od razu mi się skojarzyło (w związku z wyglądem), że Pani będzie w "Twoim typie" - oczywiście, o ile coś takiego masz. Odnośnie Asa denarów, to powiedziałabym, że będzie zdrowo odżywiona ;) Aczkolwiek tutaj to trochę strzelam - as denarów to początek obfitości (skłonności do tycia? ;) ). Właśnie dlatego ograniczyłam się tylko do "interpretacji" karty Świat, bo to od razu przyszło mi na myśl. Mnie także wydaje się, że może niekoniecznie znasz tę dziewczynę (w sensie: niekoniecznie jest Twoją znajomą teraz), ale gdzieś już ją spotkałeś, gdzieś widziałeś. 9 denarów wskazywałaby na to, że ją znasz (tak jak pisze Kinga - coś powszechnego), a jednocześnie Umiarkowanie może wskazywać na to, że... znasz ją umiarkowanie, czyli... może z widzenia? Możecie mnie zabić, ta interpretacja brzmi nad wyraz merytorycznie i profesjonalnie... ;)

Czas jak dla mnie jest straaasznie trudny do określenia, dlatego nawet nie będę próbować. Nigdy nie udało mi się określić o jaki moment w kalendarzu chodzi.
Pozdrawiam! :)

PostZamieszczono: 09 maja 2012 23:01 

Super! Dzięki bardzo! A ja coś się tak uczepiłem , że może być w ciąży :) (Nie, nie jestem na razie sprawcą :D ) Ale ta "obfitość" i "początkowość" Asa Denarów jakoś mnie ściąga na ten temat. 8D Ślicznie dziękuję Paniom i Dobranoc :oczko:

PostZamieszczono: 10 maja 2012 04:35 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

A ja obstawiam, że to będzie brunetka. Mam na myśli tego Asa Monet i tą drugą kartę z Monetami pod pytaniem "czy już ją znam ?".

Ta karta XXI Świat powoduje u mnie skojarzenia, że może to być osoba, która ma swe korzenie gdzieś za granicą. Nie musi to być 100% cudzoziemka, która tylko mówi swym ojczystym językiem, ale przykładowo taka, która przyjechała do Polski ze swymi rodzicami (Polakami, nie-Polakami) jeszcze jako mała dziewczynka.
Może też to być osoba, która przebywała za granicą dłuższy czas. Albo po prostu często wyjeżdżać za granicę (kontakty zagraniczne).

Pójdę jeszcze dalej. A może to być kobieta innej rasy ? Widziałeś taką ? Jakaś Latynoska, Hinduska czy jeszcze innej rasy ? No nie wiem, ten Świat i te karty Monet razem robią na mnie wrażenie jakiejś takiej egzotyki. Ale głowy też nie dam hehe.
Ale i daję teraz ze swą wyobraźnią :DD :hehehe:
Bo jeśli takiej nie widziałeś to już można tą moją interpretację spokojnie wyeliminować.

Tak czy siak, też obstawiam za tym, że już przynajmniej widziałeś tę swoją. W numerologii, w skali numerologicznej "dziewiątka" jest tą najwyższą liczbą, liczbą osiągnieć, spełnienia (IX Monet).

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 10 maja 2012 08:49 

A dlaczego "As Denarów" miałby wskazywać na "egzotykę". To jest wpisane w znaczenie tej karty, czy jest to "nietypowe i egzotyczne" zestawienie ?
Tam gdzie często przebywam, są kobiety innych narodowości i ras :). Aż strach się bać, co to będzie :D

PostZamieszczono: 10 maja 2012 12:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Zario, z tą ciążą to moim zdaniem zbyt daleko idące historie. :)
Zarówno Świat jak i sam As Denarów mogą oznaczać mnóstwo rzeczy. Z resztą, Świat nie jest ciążą w dosłownym sensie, a As Denarów to znowu zbyt mały kaliber, żeby mógł sygnalizować tak istotną sprawę.

Jeśli często bywasz wśród ludzi innych ras i narodowości, o, to może być sensowny dobry trop, jednak bardziej ze względu na kartę Świat.

PostZamieszczono: 10 maja 2012 13:29 

No może coś w tym jest :D. Chociaż znów jest mała sprzeczność, albo i nie, z kartą "Rydwan", z pytania "Kiedy?". Bo ja bywam w takim miejscu, ale ani tam nie dojeżdżam specjalnie, ani nie planuję, w związku z zajęciami tam wykonywanymi nigdzie wyjeżdżać. Może więc karta "Rydwan" to jednak czas - czyli szybko, albo podane przez ciebie miesiące? Ciekawe, co życie przyniesie 8D ???

PostZamieszczono: 11 maja 2012 19:01 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

zaria pisze:
A dlaczego "As Denarów" miałby wskazywać na "egzotykę". To jest wpisane w znaczenie tej karty, czy jest to "nietypowe i egzotyczne" zestawienie ?

No nie. Tak po prostu już przedstawiłem sobie w głowie te trzy karty, intuicyjnie czy jak to tam powiedzieć.

Z tego co wiemy, Monety (Miecze też) mogą nam przedstawiać osobę o ciemniejszej karnacji i ciemnej barwie włosów. I jeszcze ten Świat...
Niedawno wyjąłem z szufladki karty w celu żeby spojrzeć na te konkretne Arkana.
Aha, więc nie wiem jakiego ptaszka to konkretnie miał na myśli autor wizerunku na IX Monetach ale mimo wszystko powiem/założę, że jest to jakiś egzotyczny ptak. Widać obfite kiście winogrona i w ogóle sceneria obrazka na karcie przedstawia nam raczej jakiś słoneczny region. Egzotyka ? Egzotyka.

Może to być Arabka. Wizerunek na Asie Monet kojarzy mi się z takimi bajkami typu "Cudowna Lampa Aladyna" hehe. Tak mi się jakoś to skojarzyło i wszystko. VII Rydwan co prawda dotyczy innego pytania, ale to jakoś też wspomagałoby dodatkowo moją koncepcję. Dawno temu w krajach arabskich przecież używano rydwanu i też stamtąd oryginalnie pochodzi to. Z czasem rydwan rozpowszechnił się bardziej (Starożytna Grecja, Starożytny Rzym).

No, to pobawiłem się trochę hehe.

zaria pisze:
Aż strach się bać, co to będzie :D

No ja tam nie mam takich uprzedzeń.
Jeszcze jakby była jakaś niczego sobie to co ?

BTW: Że tak zapytam się. Ty w Polsce żyjesz czy gdzieś w zachodnim kraju ? Gdyby był to taki fakt, że mieszkasz za granicą i powiedziałbyś o tym na forum to wtedy śmielej poszedłbym w kierunku interpetacji "inna narodowość/rasa".

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 11 maja 2012 20:53 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

BTW: ja jestem zdania, ze kolor skory czy oczu nie ma znaczenia jaka dana kobieta/mezczyzba jest osoba. :) Czesto mowi sie ze w zyciu i w milosci powinno sie byc daltoniska/daltonista :-)

A juz na prawde na marginesie dodam, ze czasami nie wiemy tak do konca, jakie mamy "upodobania i gusta" do poki nie sprobujemy :)

PostZamieszczono: 11 maja 2012 23:11 

Ja też raczej nie mam uprzedzeń i nie z takim nastawieniem pytałe (Jak będzie wyglądała moja żona i czy nie daj Boże nie będzie z Pakistanu?) Jak napisała ATora "A juz na prawde na marginesie dodam, ze czasami nie wiemy tak do konca, jakie mamy "upodobania i gusta" do poki nie sprobujemy" i z tym się zgodzę :D Siedem - żyję w Polsce :D

Na jednym z forum zinterpretowano te karty tak, że poznam ją w agencji towrzyskiej :O Pewnie przez 9 Monet i Asa Denarów? Ciekawie się robi :).

----
Admin: sklejono dwa posty

PostZamieszczono: 13 maja 2012 13:29 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ale ten ktoś, który czytał karty uzasadnił dlaczego ? Dlaczego to tak widzi ? Czy po prostu powiedział tak bo powiedział ?

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 13 maja 2012 13:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Agencja? Ech, na forach czasem takie pierdoły plotą, że tylko usiąść i płakać. Nie radzę Ci słuchać wszystkiego. :)
Zapewne hasło o agencji wzięła się z wypaczenia interpretacji IX Monet - w książce "Tarok wróżebny" W. Jóźwiaka mowa o tym, że u IX Monet wszystko jest na sprzedaż.
Ktoś puścił wodze wyobraźni, bo nie zrozumiał co i dlaczego jest na sprzedaż - IX Monet nie ma w sobie podtekstu seksualnego (podobnie IX Eremita), zatem na pewno nie trudni się prostytucją. IX Monet uosabia zewnętrzny dostatek, który jest efektem wewnętrznej mądrości, pokory i zdolności do trzymania w ryzach swoich apetytów oraz żądz. Tu nie chodziło o to, że "wszystko jest na sprzedaż", więc handluje się ciałem, lecz o to, że IX Monet potrafi sprzedać/oddać za free nawet to, co jest dla niej najcenniejsze, ponieważ nie przywiązuje się do rzeczy materialnych i nie dąży do ich zdobywania.
Jeśli IX Monet poszłaby z kimś do łóżka, to na pewno nie w celu uzyskania korzyści finansowych.

PostZamieszczono: 13 maja 2012 14:28 

Siedem - Nie uzasadnili, tylko podali taką interpretację.

Kinga - Twoje słowa to miód na moje serce :D Aczkolwiek nic nie mam do kobieta tam pracujących. Wiemy jak to wszystko wygląda, a poza tym przecież i one zapewne pragną miłości... Sam też nadal poszukuję informacji na temat znaczenia tych kart. Dobrze, że napisałaś o tej 9 Denarów. Ja zinterpretowałem jej opis w niewłaściwy sposób. Że luksus, dostatek, samotność i właśnie to "wszystko na sprzedaż". Padło jeszcze stwierdzenie, że w opisanym przeze mnie przypadku widać dwie kobiety, że będą 2 związki "po drodze" do celu? Zapewne ta ze Świata i z 9 Denarów. Coraz bardziej mnie to wszystko intryguje. Tak wiele znaczeń, ale coś w tym jest... Jeszcze o 9 Denarów. Czyli można rozumieć to tak, że taka kobieta może postawić swój dorobek, status itd. na szali za cenę miłości? Że jeśli kocha, to potrafi nieba przychylić i "poświęcić" pewne wartości?

Nie wiem jak edytować posty, jeśli mogę, to proszę o połączenie z poprzednim. Przypomniałem sobie, że czytałem, iż "Umiarkowanie" w znaczeniu miejsca może oznaczać dobrze prosperujące duże firmy - a w takiej bywam :D Powiem Wam również, że temat mi nie daje spokoju :) Nie chciałbym nadużywać Waszej uprzejmości ;) , ale na tyle mi nie daje spokoju, że zacząłem w "głowie" wyszukiwać potencjalne "kandydatki" które mogą wpisywać się w sytuację :) Wynalazłem jedną Panią i zapytałem kart: X będzie moją żoną? (bez "czy" na początku, bo podobno tak nie zadaje się pytań ). Odpowiedź "Głupiec" i dociągnąłem "7 Denarów". Zinterpretowałem to: "Chyba zgłupiałeś, jeżeli tak sądzisz. To by było wieczne czekanie. " :D

---
Admin: sklejam. :D
Edytować posty można przez 15-20 minut od publikacji, później już się nie.

PostZamieszczono: 13 maja 2012 18:40 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

zaria pisze:
(bez "czy" na początku, bo podobno tak nie zadaje się pytań )

A czy to robi taką różnicę w tym wypadku czy pytanie zaczyna się z "czy" czy bez :usmiechniety: Mi nie.

Zamiast rozmyślać w ten sposób to zabieraj się do działania, zacznij "rozmowę penetracyjną" z pierwszą z brzegu a nie tam... :lol:

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 13 maja 2012 19:59 

Masz rację! Trzeba rozpocząć przesłuchania! :DD

PostZamieszczono: 13 maja 2012 20:07 
Awatar użytkownika

Faceci... :P Lepiej wsłuchać się w głos serca! :P

PostZamieszczono: 13 maja 2012 20:42 

Maralee z Tym też się zgadzam! "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi sie tylko sercem." :)

PostZamieszczono: 07 cze 2012 18:38 

Tak kontrolnie wpadłem :) Chciałem napisać, że w temacie jeszcze nic się nie wydarzyło :D

Pozdrawiam Wszystkich!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]