Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Sądzić firmę ? : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sądzić firmę ?
PostZamieszczono: 12 mar 2012 21:24 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Na początku tego miesiąca zostałem zwolniony z pracy. Bezpodstawnie. Tym bardziej, że nie dostałem żadnego papieru ani nic z takich rzeczy. Me pytanie pod karty takie jak w tytule tematu.

1. III Miecze 2. VII Mieczy® 3. Kochankowie

Tak rozwijając me pytanie, dodałbym, że uwzględniając me wszelkie interesy (finansowe, ogólną satysfakcję, w ogóle opłacalność tego przedsięwzięcia).

I tak. Jak ja to rozumiem. III Miecze mówią, żeby firmę zranić. Odwrócone VII, mówi, żeby zachować się właśnie tak jako ten który łupi. Kochankowie, żeby właśnie podjąć taką decyzję. Takiej interpretacji jestem pewien tylko na 95%.
Teraz inna wersja. III Miecze i VII® mówią to samo co w mej pierwszej interpretacji, ale wieńcząca karta Kochankowie twierdzi, że podjęcie tej decyzji zależy ode mnie samego. To znaczy, że w tym wypadku karty nie dają mi konkretnej odpowiedzi. I która interpretacja jest właściwa ?

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

Tytuł: Re: Sądzić firmę ?
PostZamieszczono: 12 mar 2012 21:56 
Administrator
Awatar użytkownika

O, witaj Siedem. Przykro mi, że tak niefajnie się stało... :(

Sądzenie się z tą firmą chyba na razie nie jest konieczne. W kartach, które wyciągnąłeś nie ma kart typowo sądowych, czy choćby zagrzewania do boju.
VI Kochankowie jako WA raczej "narzuca" ugodowe rozwiązanie. Może jakiś kompromis jest możliwy i nikt tam nie chce Twojej krzywdy?
III i VII Mieczy można traktować jako drogę prowadzącą ku temu dobremu rozwiązaniu. A droga wygląda tak: mamy Miecze, więc przede wszystkim niech decyduje rozum, nie emocje. Trzymaj się prawdy (III Mieczy), omijaj kombinacje bo się nie udadzą (VII Mieczy).

PostZamieszczono: 12 mar 2012 22:58 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

No masz... Kurcze, kilka czy kilkanaście razy czytałem ten Twój post. No kurcze, zaskoczyłaś mnie, wiesz.
Ale dziewczyno, ja tu szczególnie nic nie kombinuje. Fakt jest taki, że w świetle prawa to są niezbite podstawy do sądzenia firmy. Przynajmniej o tyle wiem. Możliwe, że mógłbym wrócić do pracy o ile nie otworzę sprawy. Chociaż w sobotę dostałem list z firmy z potwierdzeniem, że zostałem zwolniony, dlatego, że nie stawiłem się do pracy. To nie, że zostałem zwolniony w trakcie pracy ale że następnego roboczego dnia nie stawiłem się do pracy. Wiadomo, muszą jakoś grać, bronić się w przypadku gdybym naprawdę zaczął sprawę. Chociaż dalej możliwe jest (tak jak piszesz), że może kończyć się to jakoś ugodowo. O ile ich nie zacznę sądzić i dam to im do zrozumienia - to jest możliwe. Na pewno firma nie chciałaby jakiejś następnej sprawy.
Tyle, że 20 lat to ja już dawno miałem. Teraz jestem w średnim wieku i czuję, że jest mi po prostu ciężej w tej pracy. Przecież nie mogę tak już zap*******ć jakbym w dalszym ciągu miał 20. Come on! Muszę też pomyśleć o jakimś finansowym zabezpieczeniu na dalszą przyszłość. Przy okazji chciałbym dodać, że nigdy nie byłem jakąś chciwą osobą na pieniądze i dalej taką nie jestem.
Dobra, to były moje żale. Teraz, to może podrzucisz mi Kinusia jakiś ciekawy rozkład na ten dylemat ? Co ?
Bo naprawdę, czuję, że właśnie teraz w swoim życiu stoję przed pewnym zakrętem w moim życiu jak nigdy przedtem. Zakrętem, dylematem czy jak to tam nazwać.
Przede wszystkim chodzi mi o to, czy sądzenie firmy będzie mi bardziej opłacalne niż powrót do pracy (o ile taki nastąpi, zakładając); czy lepszym wyjściem byłoby wrócić do pracy ?

BTW: jak ja mało jednak wiem o kartach. To jest frustrujące, naprawdę.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 13 mar 2012 13:00 
Administrator
Awatar użytkownika

Jeszcze chwilę pozastanawiajmy się nad tym rozkładem, bo mam wrażenie, że to i owo jeszcze z niego wyciśniemy - inne może zrobimy później.

W każdym razie z kart, które wyciągnąłeś nie wyłania się rada tak, idź z tym do sądu.

Karty te raczej kierują Cię ku komunikacji, oraz wyjaśnianiu czegoś. Kochankowie to karta partnerstwa, współpracy, odnalezienia wspólnego mianownika. Nie wiem, a próbowałeś rozmawiać z kierownictwem? Może zaszło nieporozumienie, ktoś coś kręci, posądzono Cię o coś (VII Mieczy odwr.?) i stąd ta draka?
Firmy nie zwalniają ludzi dla jaj. Może jest coś, o czym nie wiesz?

III Mieczy może podpowiadać, żebyś na chłodno przeanalizował fakty, które znasz, a może nawet z kimś jeszcze pogadał (na przykład koledzy z pracy) w celu uzupełnienia danych.
VII Mieczy w pozycji prostej jest kartą inspiracji, kiedy znajdujemy rozwiązanie zagadki mając szczątkowe informacje, lub nawet zdobywamy je na różne nietypowe sposoby. W odwróceniu, te kawałki z których składamy obraz są lipne lub wybrakowane, a więc i wnioski które na ich podstawie stworzymy muszą być fałszywe. To troszkę działa tak, jak podsłuchiwanie czyjejś rozmowy - można niechcący uzyskać sensowne informacje, ale fragment wyrwany z kontekstu zawsze można też opacznie zrozumieć.

Może wcale nie doszło do zwolnienia, z powodów które w tej chwili bierzesz pod uwagę i które wydają się rozsądne?

PostZamieszczono: 13 mar 2012 22:17 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Kinga, za chwilę wysyłam do Ciebie PW :usmiechniety:

Wiesz, tam są takie detale, że nie powinienem tego przedstawiać publicznie na forum.
Poza tym, kto wie, a niech mnie tu ktoś rozpozna albo co. Nigdy to niewiadomo.

Tam opisałem Ci wszystko. Jak księdzu przy spowiedzi. Poważnie.

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 29 mar 2012 00:08 
Rozmowny Użytkownik

Hm z mojej strony mogę dodać że karty bardziej odzwierciedlają TWÓJ nastrój/stan/odczucia wobec tej sprawy niż realną możliwość podjęcia decyzji.Mam niejako wrażenie że podczas stawiania kart byłeś niespokojny,rozchwiany.I fakt,nie ma tu kart typowo sądowych. Spory z firmami jako osobowosciami prawnymi są trudne.

Sądze że III mieczy na wstępie mówi o tym żebyś powaznie zastanowił się nad tym krokiem,przeanalizował za i przeciw.Działasz pod wpływem emocji a powinienes kierować się czystą kalkulacją.

Dalej idąc, 7 mieczy - błedy w działaniu, Kiedy pojawia mi sie w rozkładzie- każe mi się zastanowić czy dobrym tropem ide i czy aby to ,to czego chce. Zaraz po III mieczy to zacheta do przemyslenia,szukania innego rozwiazania niż Temida.

Kochankowie zawsze kojarza mi się z stosunkiem umowy cywilno prawnej, to dwie możliwosci. Na podstawie calego rozkladu , unikałabym drogi sądowej(Nie tylko dlatego że sądy papierowe są opieszałe ).Sądze że jest mozliwosc porozumienia z Firmą.
Weż pod rozwage,inne rozwiazania -

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 30 mar 2012 17:06 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

siedem pisze:
Na początku tego miesiąca zostałem zwolniony z pracy. Bezpodstawnie. Tym bardziej, że nie dostałem żadnego papieru ani nic z takich rzeczy. Me pytanie pod karty takie jak w tytule tematu.

1. III Miecze 2. VII Mieczy® 3. Kochankowie

3 miecze o papierki,-papierkowe wypowiedzenie bo taka decyzje podjeto, kochankowie. 7 mieczy o ,moze wskazywac na pomówienia i intrygi,ktore sie wokół ciebie toczyły , wiec karta kochanków mówiłaby tu o wspólnikach jakowys równiez.

Czy podac ich do sadu? Osobisci z tych kart bym podała jako,ze karta 6 aw wskazuje na umowy. Tylko co ty przez ten sad chcesz zyskac?

PostZamieszczono: 06 kwie 2012 13:39 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja zgadzam sie z Kinga, dorzucilabym tylko tyle ze kochankowie moga moim zdaniem oznaczac niezdecydowanie, co do wyboru, no i moze tez mowic o tym ze emocje sa silniejsze od rozumu.. wiec moze przeczekaj, pomysl nad wszystkim, masz chyba troche czasu zeby wniesc wniosek do sadu. Teraz moze rzeczywiscie podchodzisz do tego bardzo emocjonalnie i stad to niezdecydowanie..

PostZamieszczono: 08 kwie 2012 20:07 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Pozostałym także dziękuję za wpisy :usmiechniety:
Nie, nie ma żadnego sądzenia. Przemyślałem to. Poza tym rzeczywistość też potwierdza tą właściwą interpretację kart. Najważniejsze że wiem co robić teraz :usmiechniety:

brzanka pisze:
3 miecze o papierki,-papierkowe wypowiedzenie

Właśnie, że nie dostałem żadnego papierka gdy mnie zwolniono :-P

brzanka pisze:
Tylko co ty przez ten sad chcesz zyskac?

Jak to co :?: Dziengi :lol:

@ATora
Chciałbym Cię przeprosić za ten mój wpis kiedyś (wiesz który). Chodziłem wtedy taki jakiś podminowany tą mą sytuacją i wiele rzeczy mnie drażniło bez powodu.
Mam nadzieję, że zrozumiesz.
A jaki powód tego dokładnie był że to napisałem ?... Już nie pamiętam, nie wiem. Czy to dla jaj czy jak ? Nie pamiętam.

Wesołych Świąt :!:

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 09 kwie 2012 16:25 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Siedem, dzieki za "przeprosiny", no juz powiem szczerze ze dawno zapomnialam o tej sprawie. Owszem, bylam troche oburzona twoja wypowiedzia, ale wlasnie BYLAM, i szybko mi przeszlo, wiec nie ma o czym mowic. Bylo - minelo i tyle.

Wesolych Swiat

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]