Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Aneta i jej Pan, część druga :D : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Aneta i jej Pan, część druga :D
PostZamieszczono: 21 mar 2012 18:07 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Pomogliście mi już przy poprzednim rozkładzie, dotyczącym Anety i jej kolegi z pracy, domniemanego geja ;) Teraz przyszedł czas na jej działanie, a także na to jak wygląda sytuacja z jego strony. Postawiłam jej rozkład, trochę go zmodyfikowałam, wygląda on mniej więcej tak:

1 2 3
4 5
6

1- jak on postrzega jej fizyczność: As pucharów- no no! dla mnie to jest sygnał, że jemu Aneta się podoba, a na pewno uważa ją za uroczą czy też na tyle "ładną" lub w jego typie, że mogłoby coś między nimi zajść :)
2- jak postrzega jej intelekt: VI Kochankowie- wysoka inteligencja emocjonalna? eee...
3- co on czuje: 3 kielichów- naturalnie, bardzo ją lubi.
4- co ona może zrobić, aby między nimi zaiskrzyło: 6 kielichów- maksimum dyplomacji, minimum nachalności, ale co to oznacza w praktyce? Ma się do niego mizdrzyć i ładnie uśmiechać? :hehehe: ;)
5- czego nie robić, co szkodzi: XI Sprawiedliwość- przyszła mi do głowy ta niedawna sytuacja, czyli: nie oceniać go po pozorach, nie słuchać plotek. Nie mam jednak pomysłu na to, co ta karta oznacza w praktyce. Nie plotkować o nim?
6- prawdopodobny rezultat tych działań, przyszłość: X Koło Fortuny- aha, znaczy - kiepskawo. Los zrobi swoje, a okoliczności nie są sprzyjające: Aneta pracuje z nim ostatnie tygodnie, bo później przenoszą go do innej siedziby czy coś takiego i prawie nie będą się widywać, a za kilka miesięcy facet wyjeżdża na rok za granicę... Czyli wszystko jasne :/

A jak Wy to widzicie? Będę wdzięczna za sugestie!

PS. W sumie same kielichy i WA, widać chyba, że coś może być na rzeczy :)

Tytuł: Re: Aneta i jej Pan, część druga :D
PostZamieszczono: 21 mar 2012 18:17 
Stały Bywalec

Ja bym stawiał odnośnie tych kochanków, że postrzega jej umysł jako sprzeczny w pewien sposób np. uważa że jest inteligentna ale naiwna, lub coś w tym stylu...

PostZamieszczono: 21 mar 2012 18:28 
Awatar użytkownika

Też o tym myślałam, mówiąc szczerze... Muszę powiedzieć, że w tym rozkładzie największy problem mam właśnie z Kochankami i Sprawiedliwością.

PostZamieszczono: 22 mar 2012 00:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam:) Oczywiście w działaniach VI Pucharów to "nic na siłę" W jej przypadku nie wiem czy opłaca się kadzenie i pochlebianie temu mężczyźnie(?) Raczej nie... Czasem ta karta pokazuje ponowne zbliżenie się do siebie po okresie obustronnego oziębienia lub oddalenia.
Kochankowie wskazują, że być może widzi u niej głęboko emocjonalną naturę.
Natomiast Sprawiedliwość podpowiada, aby dała sobie i jemu czas...na przemyślenia i ewentualne decyzje, aby nie zrobić błędnego kroku. Koło Fortuny mówi "życie to loteria" i tutaj widać, przynajmniej ja to tak odczytuję, że nie ma co planować, namierzać celu w kwestii tejże znajomości. Na zasadzie - co ma być to będzie- i już :)
Poza tym, jeśli mężczyzna odbiera kobietę jako atrakcyjną i ponętną, a nawet ją lubi to nie oznacza, że zaraz będą tworzyć parę :)

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 22 mar 2012 04:56 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

To teraz ja wstawię swoje przemyślenia.

Maralee pisze:
1- jak on postrzega jej fizyczność: As pucharów

Tak konkretnie jak postrzega fizycznie Ł. Anetę to ciężko jest odpowiedzieć pod tą kartą. Może powiem w ten sposób: nie jest teraz taki istotny Ł. jej wygląd. Dla Ł. bardziej wymowne jest jej zachowanie/sposób komunikacji między nimi niż aparycja jej samej. Sposób w jaki ona mówi, jej gesty, spojrzenia. Możliwe, że widzi ją jako otwartą osobę na ewentualne propozycje z jego strony co do nawiązania bliższej znajomości. Tak jak ten Puchar na karcie (R-W), postrzega ją tryskającą pewnym uczuciem do niego.

Maralee pisze:
2- jak postrzega jej intelekt: VI Kochankowie

Spojrzałem teraz do książki Alli Chrzanowskiej. Tam pod kartą Kochankowie pisze:
Cytuj:
osoba rozsądna, ktoś, kto podejmuje mądre decyzje i dokonuje wyważonych wyborów.

Powiedzmy więc, że widzi ją jako osobę rozsądną.

Jeszcze w innym miejscu pod rozdziałem Arkan VI tej książki, pisze:
Cytuj:
umiłowanie piękna, poczucie estetyki

Może postrzega Anetę jako dobrą estetkę (gustowną kobietę). Chociaż, to znaczy tak według mnie, pasuje to bardziej pod Arkan III.

Jeszcze coś. VI Kochankowie to też dwoistość. Może Ł. postrzega ją jako osobę o zmiennych zapatrywaniach czy zmiennej mentalności. Jeśli Aneta jest spod znaku Bliźniąt, to powiedziałbym, że tym bardziej poszedłbym właśnie w kierunku takiej interpretacji.

Maralee pisze:
3- co on czuje: 3 kielichów

Czuje, że z Anetą można mile spędzić czas. Ale proszę bez takich domysłów, że chodzi tu jedynie o seks :-|

Maralee pisze:
4- co ona może zrobić, aby między nimi zaiskrzyło: 6 kielichów

Na pewno powinna wziąć pod uwagę jego nieprzyjemne doświadczenia z kobietą/kobietami w przeszłości (pamiętasz VIII Pucharów z pierwszego rozkładu ?). Na początek powinna dać mu do zrozumienia, że jest inna niż kobiety z którymi miał do czynienia. Oczywiście zakładamy tu, że Aneta nie będzie ujawniać wobec niego swych domysłów co do tego. Jeżeli znajomość będzie rozwijała się dalej - powinna ona cały czas o tym pamiętać.

Maralee pisze:
5- czego nie robić, co szkodzi: XI Sprawiedliwość- przyszła mi do głowy ta niedawna sytuacja, czyli: nie oceniać go po pozorach, nie słuchać plotek.

No tak. Nie osądzać. Nie osądzać go podług czegokolwiek. I pod żadnym pozorem. Odkąd to jest WA, musi to być wrażliwa sprawa dla Ł.

Maralee pisze:
6- prawdopodobny rezultat tych działań, przyszłość: X Koło Fortuny

Arkan X dotyczy zmiany losu. Gdy rady pewnych kart w rozkładzie (właściwie to moje rady, hehe, tak to odczytałem) zostaną spełnione to zajdzie też pewna zmiana w życiu Anety. A czy konkretnie będzie ona z Ł ? Hm... WA mają często te dobre strony, że idzie łatwiej je odczytać, znowu w innych przypadkach mówią bardzo ogólnie.

Tak na chłopski rozum pojmując. Jeżeli teraz Aneta zmierza do bliższej znajomości z Ł. (obecnie ta bliska znajomość nie istnieje), to po zmianie zapowiadanej przez Arkan X powinna być już z nim w związku. Czy dobrze powiedziałem ? Nie wiem...

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 22 mar 2012 13:34 
Awatar użytkownika

Dzięki za posty :) Dobra, to teraz odniosę się do tego, co napisaliście :)

Dejanira pisze:
Natomiast Sprawiedliwość podpowiada, aby dała sobie i jemu czas...na przemyślenia i ewentualne decyzje, aby nie zrobić błędnego kroku.
Problem w tym, że oni tego czasu na zbliżenie wcale nie mają. Jeżeli Aneta chce go jakoś oczarować, musi się "spieszyć" - niedługo już nawet nie będą mieli okazji do spotkań.

Dejanira pisze:
Poza tym, jeśli mężczyzna odbiera kobietę jako atrakcyjną i ponętną, a nawet ją lubi to nie oznacza, że zaraz będą tworzyć parę :)
Masz rację, jednak chciałam sprawdzić czy w ogóle jest jakikolwiek potencjał na stworzenie czegokolwiek. Gorzej, gdyby wyszło na przykład, że Aneta jest dla niego nieatrakcyjna i jej nie lubi ;)

siedem pisze:
Możliwe, że widzi ją jako otwartą osobę na ewentualne propozycje z jego strony co do nawiązania bliższej znajomości. Tak jak ten Puchar na karcie (R-W), postrzega ją tryskającą pewnym uczuciem do niego.
Ciekawa uwaga. Rzeczywiście Siedem, to jest możliwe. Z tego co wiem, to koleżanka raczej stara się dawać mu do zrozumienia, właśnie poprzez gesty, że byłaby zainteresowana. Dotychczas jednak nie zdobyła się na nic więcej i, z tego co mówią karty - chyba nawet nie byłoby to wskazane.

siedem pisze:
Arkan X dotyczy zmiany losu. (...) Tak na chłopski rozum pojmując. Jeżeli teraz Aneta zmierza do bliższej znajomości z Ł. (obecnie ta bliska znajomość nie istnieje), to po zmianie zapowiadanej przez Arkan X powinna być już z nim w związku. Czy dobrze powiedziałem ? Nie wiem...
Hmm. Dla mnie Koło Fortuny to bardziej tak jak pisze Dejanira: będzie co ma być. Ale z drugiej strony, pisałam już o tym: los im nie sprzyja. Facet zaangażował się w jakieś zagraniczne projekty, a i niedługo te przenosiny do innej siedziby, nie będą już razem pracować. Nie chcę być czarnowidzem, ale ja bym to widziała właśnie tak: los ich rozdzieli. Ot, po prostu.

Będę wdzięczna za komentarze :) Aktywizujmy się na wiosnę! ;)

PS. Jaki wg Was jest ogólny wydźwięk rozkładu? Myślicie, że zbliżenie się do Pana Ł. przez Anetę jest w ogóle realne? Może nie potrzebnie losowałam pozycję "rezultatu", skoro pytam o to, co ona może zrobić sama... W sumie jak dla mnie karty pokazują przeciwwskazania w postaci Sprawiedliwości i Koła. Jak to widzicie?

PostZamieszczono: 22 mar 2012 19:48 
Administrator
Awatar użytkownika

Na moje oko, to rzeczywiście zasadne, by trochę wątpić w powodzenie operację poderwania tego pana. :)

VI Kielichów radząca co zrobić, by tę znajomość rozruszać, zawiera także informację na ile można liczyć. VI Kielichów nie jest kartą sprzyjającą nowym romantycznym przygodom. Jest zbyt rodzinna, na swój sposób aż zbyt mocno intymna. Dobrodziejstwa VI Kielichów można współdzielić tylko z kimś, kogo znamy od dawna i kto jest częścią nas. Dlatego karta najlepiej się spisuje w prognozach dla związków już istniejących, aniżeli dla potencjalnych/nowych.
Generalnie w kontekście omawianej sytuacji, bardziej pokazuje może szansę na fajne koleżeństwo. Może po wielu latach takiego dobrego koleżeństwa, dopiero zrodziłoby się coś głębszego?
Ale tak na zdrowy rozum, VI Kielichów może też oznaczać tylko tyle: na razie poznaj go bliżej, a flirtowanie zostaw w spokoju.

Maralee pisze:
5- czego nie robić, co szkodzi: XI Sprawiedliwość- przyszła mi do głowy ta niedawna sytuacja, czyli: nie oceniać go po pozorach, nie słuchać plotek. Nie mam jednak pomysłu na to, co ta karta oznacza w praktyce. Nie plotkować o nim?

Masz rację, może chodzić o tego typu kwestie. Przychodzi mi do głowy jeszcze to, że Aneta może niewłaściwie osądzać całą sytuację, widząc w nim potencjalnego partnera i pytając o możliwości relacji z nim (tu mamy WA, zapala się czerwona lampka!).

Cytuj:
6- prawdopodobny rezultat tych działań, przyszłość: X Koło Fortuny- aha, znaczy - kiepskawo. Los zrobi swoje, a okoliczności nie są sprzyjające: Aneta pracuje z nim ostatnie tygodnie, bo później przenoszą go do innej siedziby czy coś takiego i prawie nie będą się widywać, a za kilka miesięcy facet wyjeżdża na rok za granicę... Czyli wszystko jasne :/

Możliwe, że tak. W kontekście XI Sprawiedliwości, która krzyczy: gdzieś źle osądzasz całą sprawę, Koło Fortuny może podpowiadać, że ów osąd ulegnie poważnym zmianom. Sytuacja wywróci się do góry nogami, okoliczności bardzo się zmienią i z obecnych dylematów może wiele nie zostanie.

PostZamieszczono: 22 mar 2012 23:17 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź, Kingo.
Ciekawe jak mam to teraz powiedzieć Anecie :P

Zastanawia mnie jedna rzecz. Faktycznie, nie widzę tego rozkładu jakoś różowo, ale z drugiej strony nie ma jasnych komunikatów typu "weź daj sobie spokój, odpuść sobie, to nie ma sensu!". Chyba, że WA na pozycji czego nie robić już jest taką wskazówką, ale to przecież Sprawiedliwość, a nie, na przykład - Księżyc.
Przecież 6 kielichów daje jakąś nadzieję, wskazuje na mega dyplomatyczne postępowanie, może teraz ona powinna poczekać na odzew z jego strony...

PostZamieszczono: 22 mar 2012 23:55 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hm, co masz powiedzieć ? Jak patrzę na całokształt z zamykającym Kołem Fortuny, to odbieram, że los zatoczy koło. Zważywszy, że On wyjeżdża na rok, co potwierdza karta. Jeśli po roku wróci wszystko może zacząć się od nowa, nawet ze zdwojoną siłą. Opowieści, relacje oraz rewelacje. Niech Aneta przyjmie to co los przyniesie, a nadchodzi czas losowych zmian, gdzie nic nie będzie pewne. Tak jak wygrana lub przegrana w ruletkę. A najlepiej postawić jej karty od teraz na 12 miesięcy :tjaaa:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 23 mar 2012 00:22 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Myślicie, że zbliżenie się do Pana Ł. przez Anetę jest w ogóle realne?

No to postaw karty pod to pytanie :usmiechniety:

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 23 mar 2012 17:18 
Awatar użytkownika

No dzięki Kochani za odpowiedzi. Nie będę stawiać już więcej rozkładów, chyba nie ma sensu, bo z tego jak dla mnie dało się wyciągnąć wystarczająco dużo na ten moment. Poczekamy i zobaczymy co się stanie ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]