Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Delikatna sprawa... : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Delikatna sprawa...
PostZamieszczono: 20 mar 2012 18:38 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Witajcie. Tak jak w temacie, sprawa jest dość nietypowa i delikatna.
Mojej koleżance bardzo spodobał się pewien mężczyzna z pracy, niby się tylko kolegują. Koleżanka się jednak bardzo zaangażowała w tę relację, może za bardzo. Ostatnio pojawiły się spore wątpliwości, nie chciałabym opisywać całej sprawy, raz, że za długo, a dwa - to niepotrzebne. Chodzi o to, że Pan być może jest gejem, nie jest w każdym razie "zdeklarowany". Na prośbę Anety postawiłam karty i wyszły, jak dla mnie, bardzo interesująco.

Czy Pan Ł. jest gejem?

Za: 8 kielichów - Ta karta często bywa kartą rzeczy, których się wstydzimy i chcemy je ukryć. Nie każdy ma ochotę na "coming out" odnośnie swojej orientacji, może chcieć to ukryć, obawiając się reakcji innych.
Przeciw: As mieczy - i tutaj: albo wchodzi w grę rozum, który za wszelką cenę pragnie dominować, nie dopuścić swojego instynktu, albo... no cóż, nie wiem czy nie jest to nadinterpretacja, ale na mojej karcie miecz przenika koronę... tak jakby był to symbol falliczny, symbol stosunku płciowego mężczyzny z kobietą. Czyli, że Pan ma za sobą jakieś doświadczenia z kobietami, więc nie jest gejem(?).
Rezultat: 2 kielichów - gdyby były to 2 mieczy albo 2 buław, stwierdziłabym, że jest homoseksualny, ale w tym przypadku sądzę, że jest heteroseksualny- na mojej karcie widnieje postać kobiety + on jako mężczyzna. Ew. może być po prostu biseksualny (z racji na tę 8 kielichów, byc może ma za sobą jakieś doświadczenia z mężczyznami). Czyli: na troje babka wróżyła %D

Mam nadzieję, że odniesiecie się do rozkładu, może jakieś ciekawe spostrzeżenia Wam się nasunęły...

Tytuł: Re: Delikatna sprawa...
PostZamieszczono: 20 mar 2012 21:25 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

mi się wydaje ze nie jest gejem :) - gdyby na rezultacie pojawiła się karta pazia bądź królowej kielichów to ... wtedy powiedziałbym że tak :P ale skoro ich nie ma to ... :P obstawiam ze nie jest - zresztą nie trzeba kart zeby rozpoznać geja :) wystarczy zwykła rozmowa - tylko trzeba uważnie słuchać :P :) Pozdrawiam

PS : kiedy pytałem o siebie wychodził mi właśnie giermek lub królowa kielichów - a ja kart się uczę z praktyki ^^ - stąd moje wnioski :)

PostZamieszczono: 20 mar 2012 22:28 

Maralee pisze:
Za: 8 kielichów

Karta niespełnionej miłości, rozczarowania. Być może ukazała ona aktualne uczucia Pani, przez pryzmat których szuka wyjaśnienia sytuacji zaistniałej w relacji, a może Pan przeżył jakiś zawód miłosny w przeszłości, przez co teraz oddala się zamiast zbliżać lub jest typem samotnika, co powoduje różne domysły u Pani. Tego typu człowiek będzie ostrożnie podchodził do ewentualnego związku, raczej wybierze samotność, niż związek, którego nie będzie do końca pewny.
Maralee pisze:
Przeciw: As mieczy

Prawda jest inna, czyli nie jest gejem. Karta wyjaśnienia, rozeznania się w sytuacji.
Maralee pisze:
Rezultat: 2 kielichów

Związek damsko-męski, czyli heteroseksualny.

PostZamieszczono: 20 mar 2012 22:54 
Awatar użytkownika

Dzięki za szczerość Filipie :D Ja nie uważam, że geja można rozpoznać, owszem, znam paru, ale czasem prawda okazuje się mniej oczywista ;) Ale, ale - właśnie nie chciałabym tu rozmawiać o gejach, lecz o kartach ;)

Super, Gosiu, że napisałaś. Nie rozumiem jednak interpretacji tego Asa mieczy - czy uważasz, że jest on tutaj sygnifikatorem "prawdy"?

Pamiętam, jak Kinga pisała w kontekście 8 kielichów o "trupie w szafie", o czymś wstydliwym, co chcemy ukryć. Przyszło mi też do głowy, że może Pan ma jakieś problemy emocjonalne ze sobą? Fakt, rezultatem jest tutaj 2 kielichów, więc niby heteroseksualizm, ale to wszystko takie niejednoznaczne się wydaje.

PostZamieszczono: 21 mar 2012 06:43 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Zajrzałem do Taroteca

A może te VIII Pucharów mówią o niewłaściwych emocjach między panem Ł. a kobietami/kobietą (tą najważniejszą w jego życiu dotychczas) w przeszłości. W szczególności seksualnych emocjach. Może zbyt wiele oczekiwały od niego w łóżku ? Spodziewały się więcej po nim.

Pamiętam z tych szalonych teorii Freuda taką jedną o koniu. Według niego, koń w snach u wielu pań symbolizuje tą prawdziwą, męską, seksualną siłę. A czy to prawda ? Od pewnego czasu i teorie Freuda zaczęły być obalane.

A poza tym to chyba za daleko z tym zaszedłem (jeśli właściwie hehe). I nie ma po co już tego drążyć. Niech intymne sprawy pozostaną intymnymi.

Co do Asa Mieczy to nie będę wypowiadał się, bo sam nie bardzo pojmuję jego rolę pod tym pytaniem.

II Puchary - wiadomo, komentarz byłby zbędny. Moim zdaniem, chyba już nie ma innej karty (Rider-Waite), która by tak dobitnie określała heteroseksualizm.

Także wygląda na to Maralee, że domysły Twej koleżanki (i Twoje) są niewłaściwe :usmiechniety:

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 21 mar 2012 09:10 

Maralee pisze:
Nie rozumiem jednak interpretacji tego Asa mieczy - czy uważasz, że jest on tutaj sygnifikatorem "prawdy"?
Tak, As Mieczy to symbol poznania, wiedzy, wyjaśnienia czegoś zgodnie ze stanem faktycznym. Miecz jest atrybutem Sprawiedliwości - osoba posądzona o coś ma "narzędzie" do obrony. Korona może symbolizować coś w rodzaju "prawda zwycięża", poza tym miecze, to energie męskie w MA.

PostZamieszczono: 21 mar 2012 17:11 
Awatar użytkownika

Dziękuję wszystkim, pewnie macie rację :)
Rzeczywiście, Gosiu i Siedem, 2 kielichów wybitnie wprost pokazuje partnerstwo mężczyzny i kobiety. Pozdrawiam!

PostZamieszczono: 22 mar 2012 19:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawe, no i muszę powiedzieć, że na podstawie tych kart rzeczywiście pan gejem nie jest.

Popieram tok rozumowania Gosi, w stu procentach warto zwrócić uwagę na Asa Mieczy, który na pozycji "przeciw" mówi jasno: to są czyste spekulacje, nie ma na tę teorię dowodów.

Sęk w tym, że on może już być z kimś związany, gdzieś ulokował swoje uczucia i nie jest "do wzięcia" (VIII Kielichów, II Kielichów dość silnie ukierunkowują energię).

PostZamieszczono: 22 mar 2012 23:30 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Sęk w tym, że on może już być z kimś związany, gdzieś ulokował swoje uczucia i nie jest "do wzięcia" (VIII Kielichów, II Kielichów dość silnie ukierunkowują energię).
Nie za bardzo to rozumiem. 8 kielichów na pozycji "za" homoseksualizmem, ma wskazywać na to, że on jest zajęty? :nie wiem: Prędzej stawiałabym na to, że 8 kielichów "za" pojawiło się dlatego, że facet ma jakieś doświadczenia w przeszłości w tej materii, może fascynacje mężczyznami, może nie potrafił się skonkretyzować, miał problemy emocjonalne... Jak dla mnie, tak rozpatrywana 8 kielichów byłaby raczej odpowiedzią na pytanie "dlaczego Aneta [oraz niektórzy] uważają, że on jest gejem"-> odpowiedzią byłoby: bo jest niedostępny, może nieszczęśliwie zakochany...

Mam nadzieję, że nie wyrażam się jakoś strasznie mgliście...

PostZamieszczono: 23 mar 2012 11:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Chodziło mi o energię płynącą z rozkładu, więc niełatwo to wytłumaczyć na logikę.
Pytanie było konkretne i odpowiedź też jest jasna - As Mieczy jednoznacznie urywa spekulacje. Dalsze interpretowanie VIII Kielichów i II Kielichów w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie początkowe, staje się zbędne.
Ale obie karty coś przekazują i trudno temu zaprzeczyć.

PostZamieszczono: 23 mar 2012 17:15 
Awatar użytkownika

Dzięki Kingo, może rzeczywiście jest coś na rzeczy, kto wie...
Takie rozkłady uczą mnie zawsze, że niezależnie od tego czego dotyczy pytanie, karta na danym miejscu może wskazywać na "coś jeszcze". To "coś jeszcze" trudno mi czasem wyłapać, bo jestem przywiązana do tych książkowych interpretacji jednak, ech... Ale wierzę, że z czasem to będzie się zmieniać :) Właśnie poprzez praktykę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]