Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Porozmawiaj ze swoją talią : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Porozmawiaj ze swoją talią
PostZamieszczono: 15 sty 2012 15:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Trafiłam na taki rozkład, dzięki któremu można przeprowadzić wywiad ze swoim Tarotem. To może być zabawnym i ciekawym doświadczeniem. 8D

Oto propozycje pytań:
1) Jak opisałbyś swoją istotę i podstawową energię?
2) Która z kart twoim zdaniem najlepiej odzwierciedla moją istotę i podstawową energię?
3) Co masz nadzieję mi przekazać, czego chcesz nauczyć?
4) Czego mam od ciebie nie oczekiwać?
5) Która z kart najbliżej odzwierciedla nas jako zespół?

Ok, żeby zacząć, jako że od niedawna mam Mistycznego Marzyciela, zobaczę co będzie miał do powiedzenia... :DD

- Jak opisałbyś swoją istotę i podstawową energię?

- Mistyczny: Jest to XVII Gwiazda, moc Kosmicznej Harmonii. Jestem niczym dobry talizman i mogę służyć za przewodnika nawet w największych tarapatach. Mam mnóstwo naturalnej pozytywnej energii, która działa kojąco na energię otoczenia i spraw o które mnie spytasz.
Uwielbiam przekazywać subtelne sygnały od Wszechświata, które trzeba czytać sercem, intuicją.
Moja energia łatwo dostraja się do potrzeb danej chwili, po to żeby jak najlepiej wykorzystać potencjał sytuacji, zainspirować cię.

- Która z kart twoim zdaniem najlepiej odzwierciedla moją istotę i podstawową energię?

- Mistyczny: Jesteś jak Królowa Kielichów... :roll:

- Ej, jesteś pewny? Nie jestem typem marzycielki, a artystka ze mnie żadna!

- Mistyczny: Chyba nie doceniasz tej damy. Gdybyś nie była Królową Kielichów, to byśmy teraz nie rozmawiali. :hihihi:
Zamiast na psychotronikę, poszłabyś na filologię polską, albo została przy akademickiej psychologii. Kto całe życie był nogą ze ścisłych przedmiotów? Jak myślisz, dlaczego? Jesteś szóstką numerologiczną, czy nie? I zajmujesz się wróżeniem, czy nie? :oj:

- Zgoda, a jednak mam sporo z Królowej Kielichów...

- Mistyczny: Królowa Kielichów nie koniecznie musi być artystką i chyba się zgodzisz że przesadne marzycielstwo bardziej przystoi Księżniczce Kielichów. Jeszcze jakieś wątpliwości?

- Dziękuję, chyba już nie. %)
Może przejdźmy do następnej kwestii. O, to będzie mocne: co masz nadzieję mi przekazać i czego mogę się nauczyć?

- Mistyczny: IV Monet - porządek moja droga. Brakuje ci systematyczności, poza tym zbyt często zatrzymujesz niepotrzebne już rzeczy, które innym mogłyby się przydać. Chciałbym ci też pokazać, jak możesz zrobić najlepszy użytek z tego co masz do dyspozycji. Wcale nie potrzebujesz "nowych klocków", by zbudować to, czego potrzebujesz i żeby to było trwałe. Wystarczą "klocki", które masz! Nie chomikuj kolejnych, użyj wreszcie swoich zapasów.

- Aaaa... rozumiem. Prawdą jest, że zbyt często odczuwam niedosyt, bo wydaje się że muszę mieć więcej kasy, możliwości, książek, wiedzy, czegoś tam jeszcze. Może naprawdę popadam w przesadę. Jak się nad tym zastanowić, masz całkowitą rację! %)
Następne pytanie?

- Mistyczny: Poproszę.

- Czego mam od Ciebie nie oczekiwać?

- Mistyczny: X Kielichów. Ja nie spełniam marzeń, nie jestem czarodziejem, który macha różdżką i przyszłość zaczyna się układać tak jak zechcesz. Jeśli przyjdzie ci kiedyś do głowy pytać mnie o coś, po to tylko żeby uzyskać upragnioną odpowiedź, to się pogniewamy. W sprawach osobistych niestety też nie pomogę - nie dlatego że nie chcę, ale dlatego że lepiej będzie, jeśli rozwiązywać je sama, a najlepiej razem z ludźmi których one dotyczą...

-W porządku, będę grzeczna - obiecuję.
Przed nami ostatnie pytanie: która z kart najbliżej odzwierciedla nas jako zespół?

- Mistyczny: Jest to Rycerz Mieczy, razem możemy zmierzyć się z każdym problemem... Zapamiętaj, że jestem jak miecz, który trzyma Rycerz. Rycerz kieruje swoim koniem, Rycerz decyduje co i w jaki sposób zrobi z mieczem. Miecz oczywiście jest bardzo piękny, jako oręż dodaje animuszu bohaterowi, który bez niego może byłby mniej pewny siebie, ale ciągle to tylko miecz. Żeby był przydatny, Rycerz musi potrafić się nim posługiwać.

- Bardzo słusznie! Dziękuję za cenną informację!

- Mistyczny: Do usług! :dziendobry:

Tytuł: Re: Porozmawiaj ze swoją talią
PostZamieszczono: 15 sty 2012 16:33 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

WOOOOOOOW świetnie! Bardzo zgrany zespół, rzeczywiście, nikt Wam nie podskoczy ;) Chętnie porozmawiam także z moją talią Old English, chociaż wydaje mi się, że może być obecnie lekko poddołowana, być może okaże się, że muszę ją oczyścić, do czego się zbieram, i zbieram... Tak czy inaczej - chyba dobrze Wam się współpracuje ;) Gratulacje :D

PostZamieszczono: 15 sty 2012 17:32 
Administrator
Awatar użytkownika

Maralee, spróbuj porozmawiać nawet bez oczyszczania - będzie ciekawie. W trakcie wywiadu możesz zapytać, czy Twój Tarot tego potrzebuje. :DD

PostZamieszczono: 18 sty 2012 18:38 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kingo, niesamowity rozkład i równie ciekawy wywiad. Zgodzę się z Maralee, stanowicie zgrany zespół. :dobrze:

Wstrząśnięty takim rodzajem rozmowy, także postanowiłem przeprowadzić wywiad ze swoją talią. :DD

1) Jak opisałbyś swoją istotę i podstawową energię?
2) Która z kart twoim zdaniem najlepiej odzwierciedla moją istotę i podstawową energię?
3) Co masz nadzieję mi przekazać, czego chcesz nauczyć?
4) Czego mam od ciebie nie oczekiwać?
5) Która z kart najbliżej odzwierciedla nas jako zespół?

Ehwaz: Jak opisałbyś swoją istotę i podstawową energię?

Dark Angels: Opisałbym ją przez Pięć buław. Mam w sobie bardzo dużo energi i potrzebuję ją z siebie uwolnić. Przepraszam, jeśli czasem odpowiem zbyt dosadnie - taką mam naturę. 8D Walę prosto z mostu, dlatego często możesz być zaskoczony, albo możesz mi nie uwierzyć. Czasem może się wydawać, że plotę bzdury, ale w niektórych chwilach po prostu nie wytrzymuję i odpowiadam na pytanie, które w głębi bardzo cię dręczy, a nie na to, które mi zadałeś.

E: To pewnie wynika z mojego braku skupienia. %)

DA: Nawet jak się skupisz i tak większę problemy wyciągnę na wierzch. 8D

E: W porządku, a którą z kart najlepiej odzwierciedlibyś moją istotę i podstawową energię?

DA: Ciebie? Sąd Ostateczny, zdecydowanie. :oczko:

E: Pojechałeś teraz. :szok:

DA: Dlaczego? Wszystkie sprawy chcesz doprowadzać do końca z jak najlepszym skutkiem, przecież jesteś perfekcjonistą. Ale zdajesz też sobie sprawę z tego, że nie zawsze da się osiągać sukcesy. Często podliczasz czyjeś wady i zalety, przewinienia i dobre uczynki, zupełnie jak ten Anioł na ilustracji. ;P Nawet jeśli upadniesz, podnosisz się z powrotem. Umiesz wybaczać i zdajesz sobie ze znaczenia drugich szans. Uwielbiasz wszystko podsumowywać i wyciągać wnioski.

E: Cały ja. :tjaaa: To teraz powiedz mi, czego chcesz mnie nauczyć?

DA: Oj Maćku, Maćku - XXI Świat. Musisz znaleźć harmonię w swoim życiu, zrozumieć je, a także Świat cię otaczający. Każdy najmniejszy szczegół jest jego częścią i dopiero wtedy, jako całość, będziesz w stanie go zrozumieć.

E: To będzie trudne.

DA: Dlatego trzeba ci pomóc. Ale to nie wszystko. Musisz się nauczyć, żeby uważać czego pragniesz. Jeśli będziesz mnie pytał o jakąś pierdołę, spróbuję wyrzucić ci ją z głowy, bo wcale nie będziesz jej potrzebował do szczęścia. 8D

E: Okej... Rozumiem, żeby nie pytać cię o pierdoły. Czego jeszcze mam nie oczekiwać?

DA: Rycerz mieczy - nie oczekuj, że dostaniesz gotowe rozwiązanie. Ja tylko pokażę ci różne wiarianty, podszepnę radę, ale nigdy nie dam ci recepty na każdą z trosk. Ponadto, nie pytaj mnie o nic, gdy jesteś zły, wściekły, rozgniewany, sfrustrowany... wiesz, o co mi chodzi. Wtedy zobaczysz to, co chciałeś zobaczyć, albo wściekniesz się jeszcze bardziej, bo moja odpowiedź nie będzie tą, której oczekiwałeś.

E: Dobrze, postaram się najpierw opanować. W takim razie ostatnie pytanie: Którą kartą opisałbyś nasz zespół?

DA: Będzie to Królowa mieczy. Razem stanowimy inteligentny i błyskotliwy zespół. Spostrzeżemy każdy szczegół zastanawiając się nad czymś bardzo głęboko i dokładnie. Robimy to bez emocji (w innym wypadku nawet nie próbuj :hehehe: ), w samotności i spokoju, ale efektywnie. Wspólnie, ufając sobie, osiągniemy sukces na każdej płaszczyźnie.

E: Dziękuję za pouczającą rozmowę. Wiele się dowiedziałem o sobie, tobie i o zespole jaki tworzymy. Będę często wracał do wskazówek z tej rozmowy.

DA: Nie dziękuj. Po to tu jestem. Pogadaj ze mną czasem tak jak teraz, na luzie. 8D

PostZamieszczono: 18 sty 2012 19:16 
Administrator
Awatar użytkownika

Ehwaz, super Ci (Wam) to wyszło! :DD

Zachęcam innych do próby - tu trzeba troszkę pomyśleć i wczuć się w klimat dialogu, ale efekty są świetne, zabawa i nauka w jednym. :super:

PostZamieszczono: 09 lut 2012 15:18 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Hahaha, super pomysł!!! Zabawnie a jednak konkretnie, świetnie Ci to wyszło! Ja również pogadam sobie z moim, coś mi się wydaje, ze będzie to raczej nagana za zaniedbania niż zapowiedź sukcesów, ale chętnie poznam zdanie mego karcianego przyjaciela :)

PostZamieszczono: 14 lut 2012 01:35 
Awatar użytkownika

No, rozmawiałam z moją talią. Wyszły mi niemal same "intensywne" kielichy (co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie tylko dla mnie samej, ale i dla mojej talii ostatnie miesiące były ciężkie ;) ). Zadałam mojej talii jeszcze jedno, dodatkowe pytanie, czy potrzebuje oczyszczenia. Padła odpowiedź 7 kielichów, co zrozumiałam jako potwierdzenie: "tak, potrzeba mi oczyszczenia, gdyż mogę czasem koloryzować fakty bądź naginać je pod twoje widzimisię" :)

PostZamieszczono: 16 lut 2012 16:55 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

:dziendobry:
Jak oczyszcza sie karty? bo moje chyba tego potrzebuja,daly mi do zrozumienia przez 5 monet :smutno:

PostZamieszczono: 16 lut 2012 19:38 
Awatar użytkownika

Nigdy tego nie robiłam :) Ale gdzieś tu na forum jest taki temat: post23457.html?hilit=oczyszczanie#p23457 Niezupełnie o oczyszczaniu co prawda, ale kilka wypowiedzi tam znajdziesz :) Generalnie chodzi o to, żeby każdą kartę (albo całą talię) przeciągnąć nad płomieniem białej świecy. Jest chyba parę takich rytuałów na oczyszczenie, ale jak już wspomniałam: ja sama nigdy tego nie robiłam i zabieram się do tego już od dawna. A zabrać się nie mogę...

PostZamieszczono: 17 lut 2012 10:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Nigdy tego nie robiłam :) Ale gdzieś tu na forum jest taki temat: post23457.html?hilit=oczyszczanie#p23457 Niezupełnie o oczyszczaniu co prawda, ale kilka wypowiedzi tam znajdziesz :) Generalnie chodzi o to, żeby każdą kartę (albo całą talię) przeciągnąć nad płomieniem białej świecy. Jest chyba parę takich rytuałów na oczyszczenie, ale jak już wspomniałam: ja sama nigdy tego nie robiłam i zabieram się do tego już od dawna. A zabrać się nie mogę...

Tak dzieki ! :usmiechniety: jest to bardzo mozolna praca,trzeba wybrac dzien zeby nikt nam nie przeszkadzal.
Znalazlam jeszcze w necie to
http://ezo.blox.pl/2008/11/Oczyszczanie ... bnych.html :dobrze:

PostZamieszczono: 23 lut 2012 17:11 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Devi najprostszy sposób na oczyszczenie talii( ja tak oczyszczam swoje)
zapal białą świeczkę i nad płomieniem przeciągnij każdą kartę, tylko nie za nisko abyś nie spaliła kart.
W myślach powtarzam sobie że złe energie odchodzą a przychodzą pozytywne które mają mi służyć, pomóc.
I już talia jest oczyszczona, na koniec można ją całą złożyć i postukać nią o ławę , lub coś z drewna, takie strząśniecie energii.

PostZamieszczono: 24 lut 2012 11:00 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Iwona pisze:
Devi najprostszy sposób na oczyszczenie talii( ja tak oczyszczam swoje)
zapal białą świeczkę i nad płomieniem przeciągnij każdą kartę, tylko nie za nisko abyś nie spaliła kart.
W myślach powtarzam sobie że złe energie odchodzą a przychodzą pozytywne które mają mi służyć, pomóc.
I już talia jest oczyszczona, na koniec można ją całą złożyć i postukać nią o ławę , lub coś z drewna, takie strząśniecie energii.

:hej:
Dzieki Iwona,juz dzis zabieram sie do pracy :gamer: :bye2:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]