Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 interpretacja ... : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: interpretacja ...
PostZamieszczono: 26 mar 2010 13:01 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

przepraszam ze ruszam takie podstawy ale ponieważ się gubię ... no zadam pytanie jak nic

układacie karty... i jak zabieracie się do interpretacji... po kolei odczytując każdą kartę, a może najpierw bierzecie pod uwagę karty transformacji, WA ... itd chodzi mi o to jak zebrać to do kupy skąd wiecie która karta ma na którą wpływ ...tzn wczoraj robiłam układ partnerski i patrze królowa kielichów ... o czytam sobie że jeśli będzie w rozkładzie Księżyc to będzie tak czy siak (no był)...ale bez książki skąd mam wiedzieć. jeszcze nie ogarnęłam kart więc jest mi trochę trudno podpieram się książką i przeskakuje z jednej strony na druga ... wiem ze z czasem to samo przyjdzie ...
ale póki co może jakaś rada ? :geek:
przyznam że najczęsciej jak mam układ przed sobą to dostaje jakiejś energii i leci jak bym rebusy rozwiązywała Jest efekt... rzadziej ale kilka razy były momenty że zadałam pytanie a karty takie ...że nie wiem o co im chodzi i ni w ząb.

uśmiejecie się być może ale miałam problem z tasowaniem kart... ogólnie nie znoszę grać w karty i miałam problem bo jak je tasowałam myślałam o tym jak nie znoszę tasować kart...bo mi ciągle wysypują się ...w dużych ilośćiach ...z ręki lecą bokami. jak niezgraba jakaś Stwierdziłam że nie można tak bo za dużo negatywnej energii :?
ale już jakoś się doprowadzam do porządku :P

Tytuł: Re: interpretacja ...
PostZamieszczono: 26 mar 2010 14:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Na forum już parę razy było o tym mówione m. innymi tu: http://tarotnet.pl/forum2/podzia-kart-na-aw-i-am-t559.html

Najpierw uwagę trzeba zwrócić na Wielkie Arkana, karty bramy (o ile się ich używa), oraz to co najbardziej przykuje wzrok, bo na przykład ma bezpośredni związek z pytaniem czy tym co nas interesuje. :) Te karty działają najsilniej i zwykle mają największe znaczenie, reszta jest tłem.
Oczywiście kolejność pozycji w rozkładzie też jest ważna, na pewno nie ma sensu czytać rozkładu od końca.

PostZamieszczono: 26 mar 2010 15:51 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dla mnie w rozkładzie najważniejsze są te karty, do których przyciąga mnie intuicja. Wielkie arkana mają "Wielkie" znaczenie, ale pracując z Crowleyem nie raz koronowały układ arkana mniejsze.
A jeśli masz problem z tasowaniem kart, zawsze możesz je położyć i pomieszać na jakiejś chuście, tak jak to sie robi z grą memory. Przy okazji poobracają Ci się karty, jeśli z tego korzystasz :)

To osądzi mnie bezduszna wieczna noc

PostZamieszczono: 26 mar 2010 16:23 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

jeśli chodzi o tasowanie, jakiś czas temu doczytałam się że tasuje się lewą reką, zawsze robiłam to prawą bo było mi wygodniej, jednakże lewa to intuicja i podświadomość, wiec zaczął się problem...dziś już go nie mam, więc nie martw się napewno za jakiś czas też opanujesz tą czynność do perfekcji...a co do ważności kart...heh mam podobny problem do Twojego...ale staram sie pierwsze wyszukać AW i popatrzeć ogólnie na rozkład a potem książka w łapke, google w ruch...no po nitce do kłębka, choć przyznam że to co jest w książce czasem ciężko mi dopasować i staram się sama coś wymyśleć...

PostZamieszczono: 26 mar 2010 19:29 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

A nie jest tak że nie ważne którą ręką się tasuje ale wazne aby wyciagnąć karty lewą ręką?:)

PostZamieszczono: 26 mar 2010 23:09 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

http://www.tarot.warszawa.pl/samo-uklady.htm
znalazłam to na jakiejś stronce (nie wiem czy mogę to tu dodać zostawiam to naszej trójcy :) tam jest coś takiego : układ siedmu kart (...)
3. Znaczenia miejsc.
Trzy zewnętrzne karty. Najważniejsza jest tu karta na górze, dominanta, nr 4. Ona swoim znaczeniem dodaje znaczenia pozostałym, króluje nad układem, jeśli jest pozytywna i silna, to niższe karty, nawet jeżeli się ułożą w niekorzystną sekwencję, łagodnieją. (...) Równie ważne są karty 1 i 7, czyli pierwsza, która wchodzi do układu (wejście) i ostatnia, która z niego wychodzi (wyjście). Pokazują one, od czego to się zaczęło i czym się kończy, w jaką stronę zmierza. Dobrze jest zacząć od porównania tych kart, która z nich jest lepsza, silniejsza, a która słabsza. Lepsze są rokowania, jeżeli wyjściowa karta jest silniejsza od tej na wejściu, bo to znaczy , że sprawy się rozwijają w korzystnym kierunku. Jeżeli wejście jest silniejsze od wyjścia, to pokazuje tendencję spadkową, sprawy zwalniają, zamierają.

właściwie o to pytałam ... czy wy tak rozgryzacie układy, (albo rozgryzałyście)

PostZamieszczono: 27 mar 2010 03:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Tarot nie mówi do wszystkich osób w ten sam sposób. Dostosuje się do tego ja Ty podejdziesz do jego interpretacji. Będzie dobrze wiedział jakie masz podejście do interpretacji danych kart, w jakiej kolejności je rozpatrzysz, z jakiej książki będziesz korzystać ewentualnie przy interpretacji. Nie ma metod idealnych przy korzystaniu z Tarota, są tylko metody własne, które rozwija się przez lata.

To osądzi mnie bezduszna wieczna noc

PostZamieszczono: 27 mar 2010 10:13 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Karola pisze:
A nie jest tak że nie ważne którą ręką się tasuje ale wazne aby wyciagnąć karty lewą ręką?:)

też tak myślałam, przeczytałam to na jednym z forum:
"Karty tarota są zawsze ułożone według ich kolejności (od Głupca do króla Pentakli). Głupiec znajduje się na dole, odwrócony wizerunkiem ku Ziemi, król Pentakli na górze, odwrócony koszulką w stronę nieba. Wszystkie karty mają usytuowanie prawidłowe.
Kart tarota nie powinien dotykać nikt poza Interpretatorem (człowiekiem, który stawia Tarota). Karty tasujemy z lewej dłoni do prawej (lewa dłoń symbolizuje intuicję, prawa — świadomość, rozum)... " i pomyślałam, że ma sens, więc to stosuję...skoro tak naprawdę, wszystko co robimy opiera się na intuicji i "umowie" z tarotem to każdy może mieć własny sposób posługiwania się kartami...

PostZamieszczono: 27 mar 2010 11:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

marysia pisze:
..skoro tak naprawdę, wszystko co robimy opiera się na intuicji i "umowie" z tarotem to każdy może mieć własny sposób posługiwania się kartami...

a słusznie... cosik w tym jest :D

Cytuj:
Nie ma metod idealnych przy korzystaniu z Tarota, są tylko metody własne, które rozwija się przez lata.

najgorszy chyba początek :geek: chciało by się tak wiele na raz :) heheh własnie pomyślałam że muszę poskromić tą niecierpliwość hyhyh

PostZamieszczono: 27 mar 2010 12:03 
Rozmowny Użytkownik

zgadzam się z Marysią.
to nie jest fizyka czy chemia, gdzie eksperyment musi odbywać się tak a nie inaczej, w ustalonej kolejności itd.
mówimy przecież o intuicji, natchnieniu, nieszablonowym myśleniu.
dobrze jest mieć pewien "rytuał", ale to jak to dokładnie będzie wyglądać zależy od nas.

ja na przykład często pozwalam osobom, którym wróżę (szczególnie po raz pierwszy) dotknąć kart, spojrzeć na obrazki, oswoić się z nimi. czuję, że pomaga im to pokonać jakiś wewnętrzny opór, a ja nie czuję płynących od nich negatywnych emocji. a to jest dla mnie ważniejsze, niż to żeby nikt moich kart nie dotykał. :mrgreen:

tak samo z interpretacją. dobrze jest poczytać różnych autorów, a także wypowiedzi tutaj na forum - które są niezwykle cenne i pomocne :) i popróbować różnych podejść, pomysłów. ale najważniejsze, żeby w końcu znaleźć ten, który nam odpowiada i jest dla nas czytelny.
ja np. kładę karty koszulkami do góry i najpierw odkrywam je po kolei, zastanawiając się nad pierwszymi znaczeniami, które przychodzą mi do głowy, ale jeszcze nie interpretując. następnie patrzę na całość układu, jak karty się rozłożyły, gdzie są AW a gdzie AM i szukam pierwszych emocji, które rozkład jako całość we mnie wywołał. a dopiero wtedy staram się interpretować poszczególne pozycje.
ale to jest mój sposób 8-)

tak samo z rozkładami :) do ilu z nich wprowadza się modyfikacje bo tak jest dla interpretujacego wygodniej... ;) i o to chodzi, prawda?

PostZamieszczono: 30 mar 2010 09:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dziękuję za podpowiedzi :D

PostZamieszczono: 11 cze 2010 19:27 
Kto z was stossuje karty odwrocone i dlaczego? Ja co roku zmieniam zdanie na ten temat. W moim przypadku jedna i druga opcja dziala,wiec pewnie stad moje niezdecydowanie. Co o tym sadzicie?

PostZamieszczono: 11 cze 2010 21:07 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Dokładnie mam taki sam warsztat jak Ramona :)
Podpisuję się pod jej wypowiedzią.

PostZamieszczono: 11 cze 2010 22:37 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

U mnie liczne rozkłady przy Interpretacji nie grają znaczącej roli. Z początku stosowałem standardowy rozkład Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość ..działami od dołu do góry po 5 kart od lewej do prawej rozkładając i tak w następstwie Interpretując czyli od strony przeciwnej - prawej ! - do dziś tak postępuje i owa technika od prawej do lewej odczytywania ciągów Arkan się sprawdza. Następnie doszły po jednej na Zdrowie , Finanse, Prace, Uczucia, Rodzinę na okres Tygodnia i końcowa zliczona ze wszystkich Arkan Wielkich dając wyraz Obrazu Całości. Potem 13 Arkan wg. rozkładu Wojciecha Jóźwiaka ... i w zbliżeniu do dziś to są moje główne rozkłady które udzielają mi odpowiedzi na praktycznie każde zadane przez Klienta/kę pytania.

Co się tyczy Interpretacji :
....................................

Odwrócone Arkana wg. mnie są stroną pasywną,negatywną,blokującą,cofającą,ostrzegającą itd ... Pozytywne stroną aktywną, pozytywną, otwierającą , wspierającą rozwój.

Przedstawiam sposób wejścia w obraz wg. własnej techniki wglądu i uzyskania Wizji :

Rozkładam Tarota odwracając przy tym wszystkie losowo wybrane Arkana pod Rozkład .
Przyglądam się Obrazom ... nie czekam ... pierwsze Wizje Obrazy .. Obserwując i wchodząc w kontakt z Interpretacją Rozkładu Ogarniam Całość nie pojedyńcze Arkana .. krótka chwila / liczy się pierwszy Wgląd,Wizja : ..Intuicyjnie i Wewnętrznie łapie Temat Przewodni Wróżby wewnętrznie chwytam gł. Temat nie zawsze odpowiadający pytaniu co uznaje że Tarot ma do przekazania osobie pytającej to co uznał za Najważniejsze na tym poziomie Sesji i Interpretacji.

Zaczynam odczytywać - Ogólnie !

Przechodzę do etapu II ..nazwałem go "kamienie milowe" ..co drugi Arkan w rozkładzie wysuwam tak by stworzyć Połączenie Energetyczne. Co drugi Arkan uznaje za Treść Wewnętrzną ..pozostałe to Treść Zewnętrzna ! Dzięki "kamieniom milowym" wysuwa mi się dodatkowa interpretacja która uzupełnia wcześniejszą o głębsze i treściwsze Informacje bądź odsłania mi dodatkowe Dane przekazu Tarota na temat pytania. Zaczynam dostrzegać spójne obrazy,krótkie ... w rodzaju slajdów nie zawsze czytelnych. Staram się długo nie pozostawać w kontakcie z owymi Energiami , Treścią gdyż z doświadczenia wiem że krótszy Przekaz uzyskany przez Wgląd w Arkana przynosi Najważniejsze Odpowiedzi a Dłuższy Wgląd wydobywa przepływ ogromu informacji które przy utrzymywaniu połączenia z rozłożonymi Arkanami wnosi przeważnie rozbieżne informacje pozornie wspólne które mogą wprowadzić w błąd osobę pytającą.

Ostatni etap to tkzw. rozkłady dodatkowe najczęściej stosuje bazując na "3" Arkanach Wielkich które w dużej mierze stanowią kwintesencje odpowiedzi Klienta, Klientki .

I co najważniejsze : Nic na Siłę ! Zalecam początkującym zachowanie Otwartego Umysłu gotowego na przepływ Informacji bez Analizowania Odpowiedzi w trakcie stawiania pytania by Umysł Pozostał Czysty i Gotowy na Odbiór !!! Książki i opisy Arkan należy brać pod uwagę jak kompas i starać się uczyć łączyć Fakty !!! - Informacje !!! ..kiedy Intuicyjnie będziecie pewni że temat złapaliście wtedy możecie postarać się odłożyć na bok książki i otworzyć na Obrazy ! . Dłuższa praca z Tarotem sprawi że w końcu poczujecie wewnętrzną pewność w stosunku do obioru obrazów,informacji przy Interpretacji i odstawicie pomoc na bok w formie Opisów Arkan .

Ostatnią rzeczą wg. mnie ...to Dystans Tarocistów powinien być zachowany by nie tracić połączenia między światem materialnym i duchowym. Jeśli równowaga zostanie zakłócona i zaczniecie wpadać w zbytnią euforię bez panowania nad Interpretacją możecie potknąć się wiele razy i obudzić po latach. Chciałbym też dodać ..że nikt od nikogo nie jest lepszy w sensie Tarota ..może być tylko Dobry ! a jeśli nie nadaje się do bycia Tarocistką/stą będzie to wiedział po prostu.

- tak na szybkiego bez analizowania tego co tu pisałem i poprawiania błędów mam nadzieję że komuś pomogłem - .

PostZamieszczono: 18 sty 2011 22:08 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obcym osobom nie powinno się pozwalać dotykać swoich kart, jeśli temu człowiekowi nie pozwolimy, gdyż osoba, która dotknie karty bez naszego pozwolenia może nam zaburzyć energetykę :!: :!:

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 08 lut 2011 22:48 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Aurelian Bardzo dziękuję za podpowiedź, cenna.

(Póki co moje karty zwariowały i chyba się ze mnie śmieją ale założe nowy wątek... może sie komuś przyda)

do Fragola
a czy dotykać kart czy nie? równie dobrze można wyjść z założenie, ze jeśli stawiamy komus karty to energia osoby tej osoby może przyciągać odpowiednie karty prawda? dwa razy inne osoby stawiały mi tarota i to ja wyciągałam karty......ale to chyba też nieodpowiedni wątek na tą dyskusję

PostZamieszczono: 23 maja 2011 17:43 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Kto z was stossuje karty odwrocone i dlaczego? Ja co roku zmieniam zdanie na ten temat. W moim przypadku jedna i druga opcja dziala,wiec pewnie stad moje niezdecydowanie. Co o tym sadzicie?

Ja osobiscie nie stosuje kart odwroconych,z praktyki mojej wiem iz w pozycji normalnej rowniez przekaza
ostrzezenie czy dobre wiadomosci,kazdy ma swoje praktyki jak i rozklady,dlatego tez nie twierdze iz stosowanie kart odwroconych jest zle...Nikt nie ma patentu na wiedze,to samo tyczy sie rozkladow,jeden stawia "Celtyka",drugi
z kolei Mandale i obydwom rozklady sie sprawdzaja..Krotko Rani,jesli uzywasz odwroconych kart i ten sposob
do Ciebie przemawia,to nie ma w tym nic zlego

Azkan

PostZamieszczono: 15 kwie 2014 09:59 
Nowicjusz

Ja stosuję karty odwrócone. Tak nauczyłam się na kursie i to do mnie przemawia. Moim zdaniem, stosowanie kart odwróconych daje szersze możliwości interpretacji a ponadto jest ułatwieniem, szczególnie dla początkujących. Wiem, że wytrawne tarocistki potrafią z kart sąsiadujących wyczytać ostrzeżenie, ale taka początkująca jak ja, gdy widzi np kartę Rydwan to może coś powiedzieć o podróży, zmianie, przemieszczaniu się lub kończynach i zapewne nie dostrzegę nic niepokojącego, bo mam za mało doświadczenia. No ale jeśli ten Rydwan jest odwrócony, to już sam w sobie jest "czerwonym światełkiem" i już wiem, że coś będzie nie tak, może podróż się nie uda, zagrożenie wypadkiem, złamie nogę a może tylko mandat, jeśli obok denary.
To takie moje trzy grosze.

PostZamieszczono: 14 lut 2019 06:31 
Nowicjusz

Nie zrobiłem własnego tarota, byłem tarotem czytelników, więc nie znam podstawy sam tego robić, ale chcę się uczyć. Czy wszyscy znacie jakieś bardzo dobre karty do kupienia?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]