Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 cierpliwosc a klamstwa ludzi : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: cierpliwosc a klamstwa ludzi
PostZamieszczono: 01 lis 2013 10:07 
Stały Bywalec

Konkretny przyklad.
Zjawila sie u mnie kobieta na tarota z polecenia znajomej znajomej.
Jak to zawsze bywa - milosc i szukanie faceta na horyzoncie.
Rozkladam karty i widze wyraznie, ze pani jest typem lekkich obyczajow (nie prostytutka, ale aktywna uczestniczka portali seks-line z kamerami na zywo). wychodzi mi ze czasem umawia sie z klientami - mezczyznami.
opowiadam jej o tym, ona zaprzecza uparcie, ze nie posuwa sie za daleko. ok, mysle sobie. niech ci bedzie.
ale dalej wychodzi niby partner ale raczej sponsor zonaty. typowy trojkat. znow jej opowiadam i mowie, ze szuka wartosciowego mezczyzny nie w miejscach gdzie tacy bywaja. ze aby wyszlo po "normalnemu" juz dzis musialaby zmienic swoj sposob postepowania.
Zaprzeczenia caly czas od niej slyszalam. wkurzylam sie, nie wzielam pieniedzy, kazalam jej wyjsc i nie wracac.
Mowie szczerze: nie mam cierpliwosci do ludzi tego typu, moze osobiste uprzedzenia tez sie odezwaly. ale wiecie co? jak ktos przychodzi do mnie i klamie w zywe oczy, a ja widze w kartach co innego, to jak mozna dojsc do ladu z czlowiekiem- klientem?
Kto z was mial podobne sytuacje?

-----
ADMIN
Dla przejrzystości zedytowałam powtórzone zdanie.

Tytuł: Re: cierpliwosc a klamstwa ludzi
PostZamieszczono: 01 lis 2013 11:58 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hmm, staram się zachować neutralność, mając na uwadze możliwość błędu interpretacyjnego, zwłaszcza, kiedy widać, że pytający obstaje przy swoim. Trzeba zachować z jednej strony ostrożność z drugiej delikatność, ale właśnie w sensie grzecznościowym, aby się nie angażować zanadto, bo nie warto. Szkoda nerwów, psychiki, co oczywiście nie oznacza olewania, czy braku szacunku do pytającego.

PostZamieszczono: 06 lis 2013 09:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Tarocista/ka nie jest od tego, by oceniać i osądzać. Ma za zadanie jedynie przekazać wizję kart, którą interpretuje. Postronnie i nie ulegając własnym emocjom. Jak dalece zainteresowany/a skorzysta z prognozy i rad , jest to jego osobistą sprawą. Brak zgodności, zaprzeczenia zainteresowanego/j na to, co przekazujemy , nie upoważnia nas do złości kierowanej na tę osobę. Nie do nas bowiem należy nauczanie innych jak żyć, a przekazywanie jedynie (często subiektywnie) interpretowanej prawdy...

Wykonuję przekaz Reiki na odległość - potrzebujących zapraszam na priv.

Cogito

PostZamieszczono: 07 lis 2013 16:29 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Obstawałabym raczej za szacunkiem do ludzi a nie kart - bez względu na to
w kim/czym widzisz prawdę - a ja nie będę wnikać już w Twoje absolutiv widzenia -
- może przydałoby Ci się trochę pokory..wobec żyjących i w dodatku proszących Cię o pomoc.

PostZamieszczono: 15 lis 2013 15:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Jak rozumiem tu nie tyle o ocenianie chodzi, tylko bardziej chodzi o klienta, który nie przyjmuje do wiadomości tego, co się mu komunikuje.
Czasami się zdarza taki typ, ależ owszem.
Faktem jest, że nie ma sensu takiej osoby usilnie przekonywać, bo to zwykle jest z góry skazane na porażkę, a Ty się tylko wnerwisz i nic więcej. Ja jeśli widzę, że osoba się nie zgadza, ale nie dlatego że nie mam racji, tylko dlatego że na przykład chciała jakiejś innej odpowiedzi, tłumaczę z czego coś wynika, ale tylko jeden raz.

To deprymujące gdy ktoś nie współpracuje, ale pamiętaj, że nie znaczy że kompletnie nie masz racji - znaczy tylko, że Twoja klientka by móc zrobić użytek z informacji jakie dostała tu musi je przetrawić trochę dłużej. Nawet jeśli robi Cię w trąbę, doskonale zapamięta co zostało powiedziane. Przecież kto jak kto, ale ona doskonale wie jak naprawdę wygląda jej życie... Może udawać i zakładać maski na użytek otoczenia, ale siebie samej nie oszuka. Przyjdzie dzień, gdy przypomni sobie, że ktoś jej dobrze radził... Może musi jeszcze parę razy wpakować się w jakiś bezsensowny układ i kolokwialnie mówiąc, dostać po tyłku? :roll:

PostZamieszczono: 26 sie 2016 07:46 
Nowicjusz

Ja tym bardziej nie miała bym cierpliwości do takich ludzi. Jestem za nerwowa. Chyba skończyłabym u psychoterapeuty.

PostZamieszczono: 24 sty 2017 13:44 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Skoro widzisz zupełnie co innego w kartach niż to, co mówi człowiek, to znak, że musisz to zaakceptować! Nie wolno Ci wyrzucać klienta bo mówi inaczej, jak jest w tarocie... Bez przesady.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]