Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 czas - Księżyc : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czas - Księżyc
PostZamieszczono: 03 lip 2013 16:31 
Stały Bywalec

Jeżeli zapytamy - kiedy nastąpi dane wydarzenie i w odpowiedzi wyjdzie Księżyc - czy to musi oznaczać nierealne złudzenia albo, że czas jest z jakichś powodów przed nami ukryty czy jednak może też przedstawiać jakiś konkretny czas?

Tytuł: Re: czas - Księżyc
PostZamieszczono: 04 lip 2013 00:35 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Kurczę... nie mam pojęcia. Sądzę jednak, że najpierw należałoby zapytać kart, czy w ogóle coś, o co pytamy, zaistnieje. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna - wtedy można zacząć się zastanawiać i wtedy, moim zdaniem, Księżyc może oznaczać konkretną porę. Astrologicznie władcą znaku raka jest Księżyc, a więc może należałoby liczyć na przedział czasowy rakowi odpowiadający? Czerwiec/lipiec. Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 04 lip 2013 04:20 
Wszędzie mnie pełno!

Tutaj mamy do czynienia z określeniem czasu w Tarocie.
Przy pytaniu - " ... kiedy nastąpi dane wydarzenie ... ? - trzeba zastosować zupełnie inną metodę....Nie wiem, czy tu na Forum jest ten temat ....
Nie będę teraz pisał o tym, bo to jest dużo pisania ...Każdy wróżący ma swoją metodę ....
W każdym razie np. Buławy - oznaczają dni od 2 - 11 ( Paź ), Kielichy tygodnie, Denary - miesiące, Miecze - czas raczej nieokreślony .... np. 5 Kielichów - za 5 tygodni, 3 Denarów- za 3 miesiące, 10 Buław - za 10 dni ....itp ...
Co do Arkan Wielkich - jest wiele szkół i metod - ja opracowałem swoją własną...
Karta - Księżyc - przy tym pytaniu - co najwyżej może sugerować porę dnia - jako noc lub też Tarot informuję Cię, że błędnie - " ciągnęłaś" Karty .
Mnie czasami to się zdarza jak coś " nie tak" zrobię lub zadam głupie pytanie - wychodzi wtedy często....Karta Głupiec ....
EQ

PostZamieszczono: 04 lip 2013 10:54 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Księżyc to czas raka i ryb, emocjonalnych znaków.

PostZamieszczono: 05 lip 2013 15:21 
Stały Bywalec

dziękuję Wam za wskazówki

o tym obliczaniu czasu w arkanach małych czytałam już, może faktycznie karty nie chciały ze mną rozmawiać?

Maralee pisze:
Sądzę jednak, że najpierw należałoby zapytać kart, czy w ogóle coś, o co pytamy, zaistnieje.

staram się nie zadawać pytań od "czy" ale na pytanie wcześniejsze o to jakie będzie to wydarzenie, o które pytałam wypadł Wisielec więc może jeszcze powinnam uzbroić się w cierpliwość albo karty w tamtym dniu nie chciały ze mną współpracować...

PostZamieszczono: 05 lip 2013 16:10 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

odrodzona pisze:
staram się nie zadawać pytań od "czy"

Nie chodzi nawet o to, żeby zadawać pytania, zaczynające się od "czy". Sęk w tym, że bez sensu jest pytać kiedy coś się zdarzy, w momencie gdy nie wiesz, czy w ogóle będzie miało miejsce. Najlepiej najpierw skoncentrować się na tym czy coś zaistnieje, w jaki sposób się zamanifestuje itp., a dopiero później dociekać kiedy to się stanie. Oczywiście nie wiem o jaką sytuację konkretnie chodzi, więc mogę gdybać ;) ale tak na chłopski rozum tak bym zrobiła. W innym wypadku XVIII Księżyc może rzeczywiście pokazać, że coś nie zaistnieje w ogóle.

PostZamieszczono: 11 lip 2013 13:36 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

A wlasnie... ostatnio z tym czasem robilam z kolezanka takie testy praktyczne. Te rozne podstawienia pod pory roku, pod konkretne znaki zodiaku... sprawdzaly mi sie srednio lub... wcale.
W swoich rozkladach natomiast zauwazylam, ze karty pokazuja mi czas odpowiednio z fazami Ksiezyca. Wiec np. jak tu mamy Ksiezyc, przykladowo... ktory symbolizuje znak Ryb... u mnie byloby to rzeczywiscie znak Ryb... ale faza, gdy Ksiezyc znajduje sie w znaku Ryb.

Wlasnie cos mi sie z tymi fazami Ksiezyca pokrywa to ostatnio...

Inna kwestia, ze Ksiezyc, jak AW wskazuje na czas terazniejszy... i cos, co dzieje sie aktualnie, takze tu takze moze wskazywac na cos iluzorycznego, o co np. nie ma sensu pytac, bo nie ma pelnego obrazu ogolnie sytuacji... i jest troche takim gdybaniem.. bez sensu... bo z kartami konkrety trzeba. ;)

PostZamieszczono: 11 lip 2013 14:27 
Wszędzie mnie pełno!

No i właśnie ja dlatego proponuję mniej skomplikowane dywagacje ( teorie ), a więcej tych prostych - normalnych ....
Karta - Księżyc w Tarocie - to noc , to złudzenia .... tylko nam coś się zdaje ...wydaje .... błądzenie ...wyobrażenia, marzenia ... itp ...
To po pierwsze.
Po drugie - cieszę się, że zawitała na Forum La Mandragora ( SacralNirana z ezoforum ).
Na pewno wzbogaci nasze dyskusje.
Pozdrowienia od blizniaka 62 - ale tylko dla Ciebie - nie dla ezoforum )
EQ.

PostZamieszczono: 12 lip 2013 11:56 
Stały Bywalec

La_Mandragora pisze:
Inna kwestia, ze Ksiezyc, jak AW wskazuje na czas terazniejszy... i cos, co dzieje sie aktualnie, takze tu takze moze wskazywac na cos iluzorycznego, o co np. nie ma sensu pytac, bo nie ma pelnego obrazu ogolnie sytuacji... i jest troche takim gdybaniem.. bez sensu... bo z kartami konkrety trzeba. ;)

masz racje La_Mandragora, zauważyłam, że karty na pewnie pytania nie chcą mi odpowiadać nawet jeśli nie chodzi o czas tylko o gdybanie, chociaż kiedyś myślałam, że karty pokazują nawet najdalszą przyszłość ale wszystko może zawsze ulec zmianie

najlepiej czas mi pokazywały jak pytałam bardziej kokretnie np kiedy ktoś sie odezwie do mnie - wypadło król den 8 buław moc i odezwał sie w ciągu 3 dni:) była inna sytuacja zapytałam czy sie z kimś spotkam w danym dniu - rano wypadło 7 den i czekałam nie wiedząc kiedy i czy w ogóle to sie stanie a potem 8 buł król den 10 buł i za godzine spotkaliśmy sie po pracy także czas w tarocie też może być oczywisty:)

PostZamieszczono: 12 lip 2013 15:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Milo mi Wieslawie i dzieki za mile powitanie. Tak czulam, Wieslawow nie ma takich dwoch... takze i ze Equinoxe to wlasnie Blizniak... ;)

:usmiechniety:

Co do czasu...

jeszcze... Przykladowo XIII Smierc w pytaniu o czas. Ostatnio w tesciku z kolezanka wlasnie... kiedy odezwie sie pan (do niej)?

Pokazalo konkretnie poczatek/koniec nowego tygodnia i miesiaca (30 czerwiec/1 lipiec)... jak i... ciekawostka... byly karty w tle... nie pamietam jakie, ale suma z calego rozkladu byl Cesarz. Cesarz Baran. Konkretnie ten moment, gdy sie odezwal (noc - przejscie z koncowki tygodnia w poczatek nowego tygodnia/miesiaca) byl dniem ostatniej kwadry Ksiezyca w znaku Barana.

Takich ciekawostek mozna doszukac sie zawsze paru... ciekawe to jest bardzo.

PostZamieszczono: 15 lip 2013 14:55 
Administrator
Awatar użytkownika

Aj, z określeniem czasu zawsze jest ciężko. Jeszcze się taki tarocista nie urodził, który by znalazł uniwersalny klucz do odczytu dat. Jedno wiem na pewno: sugestie w rodzaju "2 Buław to wtorek po południu a 7 Monet to październik" są do kitu. %D

Dokładnie tak samo jest w odniesieniu do innych spraw. Zobaczcie, że np. znane nam słowa klucze przeważnie nie mają idealnego przełożenia na rzeczywistość. W znakomitej większości przypadków nie da się niczego wywróżyć posługując się wyłącznie nimi - to co jest wymieniane w słowach kluczach (w takim dosłownym sensie) zdarza się może raz na sto wróżb.

Karta XVIII Księżyc... hmmm...
Z tą energią nigdy nic nie jest pewne ani przewidywalne. W odniesieniu do czasu wystąpienia zdarzeń, ja myślę że może oznaczać tyle, że sytuacja/sprawa jest w momencie wróżby zbyt mało klarowna. Może jeszcze gdzieś poza naszą percepcją i świadomością działają różne czynniki, wciąż jest bardzo dużo zmiennych, tak że na "tu i teraz" nie można jeszcze stwierdzić kiedy to o co pytamy uzyska spodziewany kształt.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]