Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Pytania do Tarota :-) : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytania do Tarota :-)
PostZamieszczono: 30 cze 2012 20:42 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ludzie często pytają -"Czy spotka mnie jeszcze coś dobrego, pozytywnego w życiu?". Jak dotąd nie formułowałam takiego pyt., więc zastanawiam się czy można je zadać(?) I czy może ukazać się jakaś miarodajna przepowiednia? Czy w ogóle ktoś z Forumowiczów stawiał już karty na tak zadane pyt.? :eee?:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

Tytuł: Re: Pytania do Tarota :-)
PostZamieszczono: 01 lip 2012 11:21 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

"Coś dobrego w życiu" jest stwierdzeniem bardzo ogólnym. Dla wiecznie chorego oznacza to coś zupełnie innego, niż dla cierpiącego z braku miłości lub korzystającego z pomocy finansowej z opieki społecznej. Wydaje mi się, że nie można dostać precyzyjnej i miarodajnej odpowiedzi na takie pytanie. Trzeba zawęzić przynajmniej do konkretnej dziedziny życia. Albo zapytać, dlaczego się nie wiedzie tu czy tam. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 01 lip 2012 15:55 
Pogromca Wszelkich Tematów

Zgadzam się z Mewcią Obrazek
I chciałabym jeszcze dodać, że pojęcia "dobro", "zło" są bardzo względne. Jeśli niekorzystne, trudne wydarzenia w rezultacie doprowadzają nas do odnalezienia sensu i radości życia, to tak naprawdę były dla nas "dobre", chociaż w trakcie ich trwania uważaliśmy, że są "złe".
Poza tym postrzegamy świat przez pryzmat naszych osobowości i tak dokonujemy oceny. Natomiast to , co jest "dobre" dla nas, niekoniecznie będzie służyło wzbogaceniu i rozwojowi naszych dusz, to już tak na marginesie.
Osobie, która chce zadać pytanie w taki właśnie sposób: "Czy spotka mnie jeszcze coś dobrego w życiu?", poradziłabym aby zmieniła nastawienie do życia (wiem, że łatwo się pisze :oczko: ). Zamiast czekać na wielkie, spektakularne "szczęście", które odmieni szarą rzeczywistość, może zacząć cieszyć się drobiazgami, dostrzegać pozytywy tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie ma, widzieć "szklankę do połowy pełną" , a nie "od połowy pustą" i etc. Wtedy "coś dobrego w życiu" może ją spotykać nawet codziennie.

PostZamieszczono: 01 lip 2012 21:23 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Tak, zgadzam się z tym, pyt. jest zbytnio uogólnione. Przy czym dodano słowa -"obojętne w jakiej dziedzinie życia". Owszem, tarot lubi konkretne pytania. Jednak w rozkładzie pt. Cygański można się obejść bez pytań, gdyż ukazuje wewnętrzne nastroje pytającego. Także układ Wachlarza na 22 karty wraz z sygnifikatorem nie wymaga sprecyzowanych pytań, ponieważ jest do ogólnej dywinacji. Pokazuje przeszłość, pragnienia i oczekiwania,nieznane wpływy oraz bliską i odległą przyszłość. Jednak ten rozkład robiłam przy pyt. "jak się komus ułoży w życiu" i co go czeka i co jest mu pisane bądź nie (?) Albo w ogóle bez pytań, tylko rozkład dla A. dla B.+ data urodzenia. Tak więc, rozkład na 4-5 kart na pyt.-"czy spotka kogoś coś dobrego w życiu?" jest bez sensu.
Pytanie również do zmiany ;-) Chciałam poznać zdanie innych w tej kwestii.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :good:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 04 lip 2012 12:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Czasami padają też pytania typu "czy będę w życiu szczęśliwa". I weź odpowiedz mądrze. :hihihi:
Tu już nie chodzi o to, że tarotowi lepiej jest zadawać pytania konkretne, ile o to, że na takie pytanie da się odpowiedzieć bez kart. W życiu każdy ma okresy szczęścia. Raz jest pod górkę, raz z górki. Nie ma człowieka, który byłby szczęśliwy non stop.

Tak samo z pytaniem "czy spotka mnie coś dobrego?"
Jasne, różnych dobrych rzeczy będą w życiu setki! :)
Generalnie jeśli ktoś już zadaje podobne pytania, to go dręczę, żeby doprecyzował w jakiej sferze + daję edukacyjną pogadankę taką jak proponuje Gosia.

PostZamieszczono: 04 lip 2012 15:19 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Otóż to... pojęcie dobro, szczęście ma relatywny wydźwięk w życiu. Jednak zagubionemu należy narzucić rodzaj pyt. do tarota. A jak wiadomo, jakie pytania takie odpowiedzi.
"Kto powiedział, że ludzie mają być szczęśliwi w życiu?" /Federico Fellini/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]